Tatra 805

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

axoun píše:kdepak, já nic takovýhodle do baráku nechci... tfuj tajxl,
Grossraum píše:To je jasný, chtěl jsi Jokera a úplně nejradši bys měl Jokera-Syncro
Sakra jak tohle víš? Já myslel že jsem to nikomu neřikal :|
No třeba až jednou budu starej a když pámbu dá, si dopřeju aj totok. :wink:
Bacha na nás, my u nás na Sobíně poznáme i to, co lidi neřeknou 8)

Jakýpak tfujtajxl. Je to vzduchem chlazená klasika, a kdyby s tím tenkrát tak nepospíchali do Koreje, mohli to vyladit na slušný vozítko.
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

tfujtajxl jsem myslel na to, že bych si pořídil další vysavač šrajtofle...
jinak obdiv k tomuhle autíčku už jsem tady vyjádřil.

Chytlo mě to už dávno když ve Vlaštovce vysílali dokument z výpravy pánů Zikmunda a Hanzelky do Mongolska...

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

axoun píše:Chytlo mě to už dávno když ve Vlaštovce vysílali dokument z výpravy pánů Zikmunda a Hanzelky do Mongolska...
:( Vlaštovku jsem neměl možnost sledovat, létala po obrazovce v době, kdy jsem já létal buď na chalupě (dříve), nebo po Brdech či jíných hustých hvozdech (později) nebo skalách a horách ČSSR vyšších či nižších (do vojny),(tam jsem ale nakonec nelétal). Zkrátka nebyl jsem žádné dítě ulice, které tráví volný čas buď tam, nebo u TV. Možná proto, že jsme měli jen ČB. Byl jsem zkrátka ošizen a o H+Z jsem se pořádně dozvěděl asi až po 89 ](*,) . Ačkoliv :-k , v tátově knihovně mělo pár jejich knih čestné místo :-(
Nic než VW Bus!

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Já měl možnost Vlaštovku sledovat během oblékání se na cyklistické tréninky. Hromadné odjezdy na mnohdy celodenní "výlety" byly v deset od Benzinky. Vlaštovka běžela od půl 9 do deseti, takže to bylo tak akorát... Československá televize studio Košice měla ty Vlaštovky beztak nejlepší.
Naposledy upravil(a) axoun dne 02 črc 2007, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

axoun píše:Česká televize Košice měla ty Vlaštovky nejlepší.
A to se ti povedlo... :lol:

Alebo ako hovoríme my: A to sa ti poviedlo...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

aha, ona je to asi Maďarská televize Košice :idea: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin Šild
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 600
Registrován: 29 led 2007
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Martin Šild »

Tak jsem dneska našel v jednom bazaru tohle :shock:


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
samec3
Příspěvky: 136
Registrován: 02 led 2008
Bydliště: Sever

Re: Tatra 805

Příspěvek od samec3 »

Ahoj, sháním tatru 805, nejlépe valník.
Kdyby jste někdo věděli o nějaké na prodej u vás v okolí, napište prosím.
Díky předem všem

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re:

Příspěvek od brocenak »

Herbie píše:
yahoďák píše:ale tenhle pán (nemůžu mu zrovna přijít na jméno) má Škoda Bebeta i Tatru 804, resp. tu T804 o níž mnoho tatrováků tvrdí, že si to postavil sám doma z 805, zatímco on tvrdí, že je to jediný kus postavený extra pro Čepičku ve vojenském opravárenském závodě Zlaté Moravce. Ostatních několik dochovaných kusů T804 je opravdu jiného provedení, viz fotky výše....
jo to je von
rad bych to tu trochu osvetlil...Tatru 804 ma pan Randa z Chocerad..puvodem je ze slovenska...Tater 804 se podle nej a podle Koprivnice vyrobilo 10 kusu..9 jich slo na testy do Ruska, kde zrejme doslouzili a jedna zustala u nas...On ji nasel prave nekde na Slovensku u nejakeho hajneho..nemela puvodni motor...shanel auto do lesa tak ji koupil..poslal fotky do Koprivnice a tam mu rekli ze je to jediny prototyp co zustal u nas...ma v tom tedy motor z klasicky T603...original byl udajne necim jiny...a toho stabaka T805 pro generala Cepicku a Skodu Babeta ma jeho bracha Hubert Randa...u obou jsme asi pred 6 lety byli a s tou Babetou nas vozil...neskutecny auto...je to hajny a v lese ma takovou svoji trat a jak to tam vozil...byl to zazitek...ale i ta Babeta neni original...upravil si ji cili kdyz za ni v tu dobu chtel 450 tisic tak mu to nikdo nedal

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Tatra 805

Příspěvek od Kůča »

Můj strejc má také dvě 805.Ale nedávno jsem narazil na tento inzerát a myslim že je to velice zajímavé a pěkné,pro sběratele.

http://auto.bazos.cz/inzerat/8625360/Ta ... --Clun.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
8625360.jpg
8625360.jpg (37.33 KiB) Zobrazeno 11490 x
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Tatra 805

Příspěvek od brocenak »

skoda ze by jsme to nemeli kam dat :(

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Re:

Příspěvek od yahoďák »

brocenak píše:
yahoďák píše:ale tenhle pán (nemůžu mu zrovna přijít na jméno) má Škoda Bebeta i Tatru 804, resp. tu T804 o níž mnoho tatrováků tvrdí, že si to postavil sám doma z 805, zatímco on tvrdí, že je to jediný kus postavený extra pro Čepičku ve vojenském opravárenském závodě Zlaté Moravce. Ostatních několik dochovaných kusů T804 je opravdu jiného provedení, viz fotky výše...
rad bych to tu trochu osvetlil...Tatru 804 ma pan Randa z Chocerad..puvodem je ze slovenska...Tater 804 se podle nej a podle Koprivnice vyrobilo 10 kusu..9 jich slo na testy do Ruska, kde zrejme doslouzili a jedna zustala u nas...On ji nasel prave nekde na Slovensku u nejakeho hajneho..nemela puvodni motor...shanel auto do lesa tak ji koupil..poslal fotky do Koprivnice a tam mu rekli ze je to jediny prototyp co zustal u nas...ma v tom tedy motor z klasicky T603...original byl udajne necim jiny...a toho stabaka T805 pro generala Cepicku a Skodu Babeta ma jeho bracha Hubert Randa..
Brocenaku, díky za osvětlení, zejména personální, to jsem netušil, že se jedná o dva různé lidi, natož bratry...dobrá rodina :)
Nicméně mě zarazilo, že píšeš, že se dochovala jen jedna 804, já si pamatoval, že jsem na vlastní oči viděl 805 štábák a dvě 804...tak jsem zapátral a zjistil to, co mi tenkrát ještě net neřekl...ona je to jedna 804... a jedna 803, rovněž prototyp:
T803_bahna2_117.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Tatra 805

Příspěvek od brocenak »

jj jsou dva...jeli jsme puvodne za tim Randou co ma T804...docetli jsme se to nekde v novinach a on nas potom odkazal na jeho bratra, ze ma taky neco zajimavyho...povedena rodinka...bydli kousek od sebe...Hurbert co ma toho stabaka a Babety je starsi a tak se toho zbavuje a chce si uzit penez dokud mu to zdravi dovoli...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Tatra 805

Příspěvek od yahoďák »

Koukal jsem, že máte ve stodole pár Kačen, nemáte náhodu taky výsadkářskou verzi?
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
brocenak
Příspěvky: 87
Registrován: 01 led 2011
Bydliště: Brocná/Solnice

Re: Tatra 805

Příspěvek od brocenak »

nn paragana nemame...mame jen valniky...meli jsme par skrini i radiovozu, ale slo to pryc...obcas je vyuzivame na polinka nebo na vyhlidkovy jizdy...byly i casy kdy s tim tata jezdil na plesy...nalozil vesnici a jelo se :D

Odpovědět