Porsche 912 - moje soukromá fascinace

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Pětišroub píše:ou ou, je to moc, je to moc... :?
259 kilopeněz je moc? Když to srovnám s Fobií HáTéPé v základu tak není o čem diskutovat... :twisted:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

paneee...k princeznám se nečuchá...

Obrázek
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

tak tohle budu asi chvilku mit jako pozadi ve win, misto prsatic :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Předpokládám, že tenhle typ Porše se od ostatních rozpozná hlavně podle zvuku.... pokud je možný, že to má na zadní kapotě napsáno "Carrera", tak jsem to včera potkal. Bohužel nevyfotil, paač to zmizlo dřív, nežjsem aparát uvedl do provozu =) Ona stejně fotka je zbytečná, paač to vypadá jak kterýkoliv jiný Porsche 911 Carrera - a těch maj tadyv CH plno, že je už ani nevnímám. Ovšem tento mě upoutal právě charkateristickým zvukem - až jsem musel použít tlačítko "Hledat" a ověřit, jestli je to možný =)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...ale fuj ty zvíře,myslim že to nebyla 912-ty se Carrera nedělaly. :lol:

Carrera je u Porsche původně název pro vícevačkový motory.To co tě podle mýho dodělalo po zvukový stránce byla čtyřvačková vzduchem chlazená šestiválcová Carrera 911 2,7 litru...

Kde tam si?Já vegetil delší dobu v Zurychu a je to takový muzeum automobilů on-line,tzn.chodíš po městě a si v muzeu,který kolem tebe jezdí-356,911,914,Jaguar E-Type,Lamborghini Miura,Urraco,Countach,Rolls-Royce,starý S-Klasse mercedesy-no kotel neuvěřitelnej...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Herbie píše:tak tohle budu asi chvilku mit jako pozadi ve win, misto prsatic :)
už na to koukám 5 minut... [smilie=love.gif]
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Petr914 píše:...ale fuj ty zvíře,myslim že to nebyla 912-ty se Carrera nedělaly. :lol:

Carrera je u Porsche původně název pro vícevačkový motory.To co tě podle mýho dodělalo po zvukový stránce byla čtyřvačková vzduchem chlazená šestiválcová Carrera 911 2,7 litru...

Kde tam si?Já vegetil delší dobu v Zurychu a je to takový muzeum automobilů on-line,tzn.chodíš po městě a si v muzeu,který kolem tebe jezdí-356,911,914,Jaguar E-Type,Lamborghini Miura,Urraco,Countach,Rolls-Royce,starý S-Klasse mercedesy-no kotel neuvěřitelnej...
Děkuji za vysvětlení. Je to možný, já zachytil akorát zvuk, tvar a nápis na zadní kapotě.

Jsem 30 km od Zurichu - Zug.
Je to přesně jak píšeš. Live Museum aneb celý švajc jeden velký sraz veteránů =) obzvláště slunné víkendové dny jsou tady pokocháníčko. Ale moc toho nenafotim, fotky za jízdy z auta stojej za prd (zkoušel jsem zachytit Porsche914, ale jeden by z těch fleků na fotce nepoznal ani že je to auto) a stojící to chytneš málokdy. Oni si to schovávaj do garáží =)

Hlavně potkávám srarý mercedesy, pak porsche, jaguáry, spousta amerik, malý prdítka neznámých značek podobný brouku, bugatky, corvety, camara, MG.... na co si vzpomeneš. I náklaďáky či autobusy z 40tých let - všechno leštěnky, zřejmě v origo stavu do nejmenších detailů, ovšem patinu nemá nic z toho. Neobviňoval bych je, že dávaj všemu novej lak - on to klidně může bejt i ten původní. Tady ty auta nedostávaj moc naprdel, maj je v garážích a vozovej park se tu rychle obměňuje. Jediný "starý" auta (ne veteráni pro radost), co potkáváš běžně na silnici jsou jedničkový Golfy a Hranaťáky, jinak většina užitkáčů nebude starší pěti let. A ani ty golfy nevypadaj na to, že by jim bylo přes dvacet, prostě jiná kultura motorismu.

Podle mě ale musej bejt majitelé silnejch sporťáků děsně nadržený, paač maximální povolená rychlost na dálnici je 120 a to zdaleka ne všude. Přeci jen je to tu samá zatáčka a tunel, takže většinou se jezdí 80 nebo 100. A švýcaři jsou zvyklí poslouchat pravidla i bez policejního dozoru, takže si o moc víc než 120 stejně nelajsnou.... možna se jezděj vybouřit do němec =) a nebo si užívaj alpenstrasse, kterých je tu dostatek. Nedá se tam jet nijak rychle, za to je to požitek - brzda spojka radit plyn brzda spojka radit plyn trojka ctyrka dvojka trojka dvojka trojka ctyrka brzda spojka plyn bacha holanďan s obytňákem....

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

:lol:

...moje tetka žila v Zurychu 35 let.S tím ježděním je to tak,že to maj zkrátka na salámu a nemaj se proč vybuřovat.Přistupujou ke všemu s obrovským nadhledem a hlavní věc,kterou si cení je člověk jako takovej.Když seš tak blízko,tak si zajeď na nábřeží Zuryšskýho jezera a tam fotit pude,vo tom žádná a dej si i St.Gallen-neuvěřitelně nádherný městečko na druhý straně Zuryšskýho jezera.Pokud pojedeš ze St.Gallenu po pravým břehu jezera-ne po dálnici,tak pozdravuj všechny celebrity včetně Tiny Turner apod.... :lol:

Jednou sem šel pěšky po městě a očumoval sem Maserati.Zastavila vedle mě nějaká tak sedmdesátiletá Frau a povídá-to je vaše?Zůstal sem na ní zírat a řikam:"nene,jenom očumuju,kde já bych na to vzal.Jsem na dovolený u tety",chvíli nic a pak mi povídá:"to musíte být z daleka-ve vašem věku tady tohle neni problém,kdyby to byl Mercedes 300 SL Gullwing,tak bych se divila,ale tohle je celkem u fajnšmekrů vašeho věku standart"...

P.S.Omlouvám se za OT,ale nějak to tak vyplynulo :lol:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

ono když porovnáš cenu chleba a cenu takovýho auta, tak zjistíš, že to opravdu neni problém. Tady se špatně sockuje, ale dobře žije, jsi-li spořádaný občan švýcarského nebo alespoň západoevropského původu.

Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Příspěvek od VWenca »

ta 912 z odkazu www.oldtimerauto.cz už je prodaná.
Kdopa jste ji vyzobnul :twisted: :?:

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...a jedeme dál přátelé...

...když vám tak imponovala ta stříbrná věc o kousek vejš,tak si ten hardcore zopakujem... :wink:

Obrázek
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

děkuju velmi pěkně [smilie=love.gif]
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

a co je opakem stříbrné?
Obrázek
taky slušivá ne?

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

To Volvo vedle ale taky, ne? 8)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...taky,taky.Tohle Volvo 1800 jsem dával v lakovně do laku...exkluzivní kára...ale teď zpátky k 912... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

asi to bude znít neuvěřitelně, ale včera jsem se v Jílovišti míjel se stejnou károu jako je ten černej krasavaček. i když... ruku do vohně bych za to nedal, možná to byla 911-ka.
budiž mu ale přičteno k dobru, že mě probliknul... :P

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

axoun píše:asi to bude znít neuvěřitelně, ale včera jsem se v Jílovišti míjel se stejnou károu .......budiž mu ale přičteno k dobru, že mě probliknul... :P
A co měl jako dělat, když ses motal v protisměru? :lol:

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

a jo... :-k

mě to bylo hnedka divný... 8-[

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Odpovědět