Porsche 356 4x4

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Odpovědět
Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Porsche 356 4x4

Příspěvek od udeeska »

Vuz byl postaven v letech 1952-53 Lou Fageolem (vyrobce obytnych privesu a zavodnik),byl extremne
rychly na rovinkaach,ale pomaly v zatackach,coz nebyl handikap.Vuz mel 2 Porsche motory Super 1500cc.
Zadni kyvna naprava Porsche/VW,predni taktez s homokinetickymi klouby navarenych na koncich z Jeepu.
Rizeni bylo tez z Jeepu.
Vuz zavodil 2 leta a v poslednim zavode se po prujezdu zatackou nekolikrat prevratil pres strechu,cimz skoncila jeho
kariera,jelikoz se financne nevyplatilo vuz opravovat.
Prvni modifikace byla preplnovanamotorem z mycky na nadobi :D ,ale druha jiz turbochargerem PEPCO.
Blatniky,masku,narazniky a haubny upravoval sam Fageol.

Hledam fotky uz pres pul roku,ale je tezky nejaky sehnat.Mam slibene od jednoho stareho zavodnika(Denny Aker),
tak snad neco najde.Podarilo se mi nalezt pouze zadni part,ale kazdeho z Nas zajima samozrejme predni partie....
Přílohy
ws9.jpg
IMG_crop.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Porsche 356 4x4

Příspěvek od OB »

No to je velmi zajímavý vůz, máš k tomu i nějakou literaturu?
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 356 4x4

Příspěvek od Sam »

Je to pekny a syrovy vuz ve stylu Vintage Speed. Zajimalo by mne jak byl ulozeny predni motor. Pekny je take ten dvojity kompresor ulozeny ZA motorem. Pohon zrejme pres remenici na setrvacniku ? Kazdopadne mi ta druha fotka roluje ponozky a tak prikladam upravenou verzi.
Přílohy
ws9.jpg
ws9.jpg (85.59 KiB) Zobrazeno 6208 x
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Porsche 356 4x4

Příspěvek od udeeska »

Diky Same za pretoceni,nejak mi to uniklo.Vice informci budu mit snad pristi jaro,jenom jsem
zapomel napsat,ze vse bylo synchronizovane,tedy spojka,rozdvojene razeni a otacky motoru.Otacky
motoru byla pricina nestastne havarie,kdy v zatacce u jednoho motoru poklesly a tudiz doslo k pretoceni
vozu a nasledne nezvladnuti.....
...a jeste neco,vsimli jste si nekdo zavodnikova jmena? :mrgreen:
Vwase nocni sichta...

Odpovědět