Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Pro všechna vozidla a zařízení s libovolným počtem kol, poháněná vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche.
Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Leer »

Milosak_1 píše:
OB píše:Aha, já jsem myslel, že se nás sejde vícero a postupně budeme trápit auta na válcích, zatímco ostatní se spolu budou bavit u kafíčka. Bylo by to takové milé setkání a poklábosení se stejně postiženými VWlidmi.
Taky jsem si to tak predstavoval. Bylo by dobre se dohodnout se skutecnymi zajemci a na zaklade toho objednat termin, nejlepe nejaka sobota dopoledne.
s tímto bych také souhlasil :D
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od john »

udeeska píše:Same dobre secvicena osadka Dyna musi udelat za hodinu 4-5 aut :D
Suhlasim v pripade, ze sa auto hodi na dyno, zmeria sa jeden beh a tym to konci...dostanes printout a ide dalsi...

Moj nazor je, ze len na meranie vykonu su to vyhodene peniaze a ja Vam kludne poviem zadarmo, ze skoro nikto nema vykon, ktory si mysli, ze ma... dyno robi zmysel len vtedy, ked sa auto po pociatocnej analyze naladi....to zoberie 2 - 5 hodin, podla toho, co je potrebne / ventily, karburator, rozdelovac su zakladne problemy / ...neverim, ze dnesne Dyno stanice budu mat na sklade Solex / Mikuni trysky a ich vsemozne kombinacie...taktiez 99% VW nema Lambda sensor, co vyvedie z miery operatora bez dovernej znalosti aircooled VW...a kopa dalsich drobnosti ako rozne pruziny odstrediveho predzapalu, rozne charakteristiky podtlakovych regulatorov atd...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Šíša »

Jj, Johne, škoda že jsi tak daleko :D To by se to ladilo.

Tady jde čistě o změření a porovnání. A jak říkáš, spousta lidí asi bude překvapena (ikdyž stejně to přece bude vždy chyba toho dyna a jeho oblsuhy ... že naměřili málo :lol: ). Prostě jen mít obrázky v ruce.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od SO 545 »

john píše:Moj nazor je, ze len na meranie vykonu su to vyhodene peniaze a ja Vam kludne poviem zadarmo, ze skoro nikto nema vykon, ktory si mysli, ze ma...

ale nepovies im kolko maju HP prave v tu chvilu na kolesach... za cca 30euro to nieje az take zle ... na druhu stranu ty co si myslia ze tam maju trebars aj 160koni na dyno nikdy nepojdu /aby neposkodili valce to je jasne/ :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od OB »

john píše:
udeeska píše:Same dobre secvicena osadka Dyna musi udelat za hodinu 4-5 aut :D
Suhlasim v pripade, ze sa auto hodi na dyno, zmeria sa jeden beh a tym to konci...dostanes printout a ide dalsi...

Moj nazor je, ze len na meranie vykonu su to vyhodene peniaze a ja Vam kludne poviem zadarmo, ze skoro nikto nema vykon, ktory si mysli, ze ma... dyno robi zmysel len vtedy, ked sa auto po pociatocnej analyze naladi....to zoberie 2 - 5 hodin, podla toho, co je potrebne / ventily, karburator, rozdelovac su zakladne problemy / ...neverim, ze dnesne Dyno stanice budu mat na sklade Solex / Mikuni trysky a ich vsemozne kombinacie...taktiez 99% VW nema Lambda sensor, co vyvedie z miery operatora bez dovernej znalosti aircooled VW...a kopa dalsich drobnosti ako rozne pruziny odstrediveho predzapalu, rozne charakteristiky podtlakovych regulatorov atd...
Souhlasím s Johnem co má na mysli a nemám proti jeho argumentům ani ň.
Ale já bych to viděl trošilinku jinak a to tak že nejedeme ladit motory ale jedeme zjistit skutečný stav, chcete-li výkon vozu na válcích. Jako bonus bych viděl setkání lidí nadšených pro VW.
Pokud bude někdo chtít, může také toto měření vzít jako výchozí a motor si zkusit poladit a na měření se dostavit znovu, třeba i sám. Nebo si domluvit další termín měření a dohodnout se na ladění motoru přímo na brzdě. To ať si rozhodne dotyčný sám.
Já to vidím jako příjemné setkání jinde než na srazových sprintech nebo srazové spanilé jízdě.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Pětišroub »

john píše:
udeeska píše:Same dobre secvicena osadka Dyna musi udelat za hodinu 4-5 aut :D
Suhlasim v pripade, ze sa auto hodi na dyno, zmeria sa jeden beh a tym to konci...dostanes printout a ide dalsi...

Moj nazor je, ze len na meranie vykonu su to vyhodene peniaze a ja Vam kludne poviem zadarmo, ze skoro nikto nema vykon, ktory si mysli, ze ma... dyno robi zmysel len vtedy, ked sa auto po pociatocnej analyze naladi....to zoberie 2 - 5 hodin, podla toho, co je potrebne / ventily, karburator, rozdelovac su zakladne problemy / ...neverim, ze dnesne Dyno stanice budu mat na sklade Solex / Mikuni trysky a ich vsemozne kombinacie...taktiez 99% VW nema Lambda sensor, co vyvedie z miery operatora bez dovernej znalosti aircooled VW...a kopa dalsich drobnosti ako rozne pruziny odstrediveho predzapalu, rozne charakteristiky podtlakovych regulatorov atd...

johne, kdybych si měl plně uvědomit, že máš 100% pravdu, tak bych musel přestat dělat to, co dělám a mohl bych se na fleku zastřelit. Číslo z dyna bude pro mě alespoň zajímavý referenční a výchozí bod pro další neodborné zásahy..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Luke-Jeep »

Pětišroub píše:johne, kdybych si měl plně uvědomit, že máš 100% pravdu, tak bych musel přestat dělat to, co dělám a mohl bych se na fleku zastřelit. Číslo z dyna bude pro mě alespoň zajímavý referenční a výchozí bod pro další neodborné zásahy..
jako treba vymena prevodovky? :wink:

ja do toho chtel jit uz loni nez se mi rozlitlo ventilovy sedlo... takze po zajeti motoru jsem pro :twisted:
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
m.k.
Příspěvky: 188
Registrován: 20 kvě 2009

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od m.k. »

Tak jsem mluvil s majitelem (obsluhou) Dyna a jsem domluvený, že jim po víkendu řeknu přibližný počet aut a požadovaný termín.
Prý se nám budou věnovat i nějakou tu sobotu v říjnu.
Tak kdo se skutečně přidá dejme tomu v sobotu 16.10.2010 ???
Případně navrhněte jiný termín.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od sSATYRr »

Luke-Jeep píše:
Pětišroub píše:johne, kdybych si měl plně uvědomit, že máš 100% pravdu, tak bych musel přestat dělat to, co dělám a mohl bych se na fleku zastřelit. Číslo z dyna bude pro mě alespoň zajímavý referenční a výchozí bod pro další neodborné zásahy..
jako treba vymena prevodovky? :wink:

ja do toho chtel jit uz loni nez se mi rozlitlo ventilovy sedlo... takze po zajeti motoru jsem pro :twisted:
hele, a v brne mas nakej tip?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od OB »

Jak jsem psal dříve jedu do toho.
Co přijde dál???

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Andy »

Skvelej napad, taky jdu do toho, OB uvari kafe a ja upecu buchtu :lol:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Herbie »

se na vas rad prijedu podivat

ale radsi snad nechci vedet kolik ten muj usmudlanej motor ma vykon :) sem rad ze vubec jede
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Jan »

Pokud budu mít volno, du do toho ... aspoň zjistim jak na tom ten můj chudáček je. :lol:
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Šíša »

Jedu! (teda když do té doby dám do pořádku ty přední utavené brzdy :lol: )

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Luke-Jeep »

sSATYRr píše:hele, a v brne mas nakej tip?
ssate mela by bejt ve skole jak mi lakovali speedstera... proverim a dam vedet ;-)
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Milosak_1 »

Andy píše:Skvelej napad, taky jdu do toho, OB uvari kafe a ja upecu buchtu :lol:
a ja vezmu nealko pifko... the show must go on !
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Leer »

urcite přijedu.. buchty s sebou :D
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Želvák Bob »

Luke-Jeep píše:
sSATYRr píše:hele, a v brne mas nakej tip?
ssate mela by bejt ve skole jak mi lakovali speedstera... proverim a dam vedet ;-)
Půjdu do toho s váma, pánové, aby vám tam nebylo smutno ... :mrgreen:
Takže ... na jaře? Nebo kdy bude mít L-J zajeto?

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od sSATYRr »

skvele...jdu do toho..s busem
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Tom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 22 dub 2006

Re: Měření výkonu motoru - veřejná výzva

Příspěvek od Tom »

moc grafů tu zatím není tak jeden přidám
parametry motoru
obsah 1600
hlavy 41 ventily 39/35,5
vačka w-110
vahadla 1,25:1
dva karburátory delorto 36
17092010223.jpg
cena měření 600 ve vilemově

Odpovědět