spediční firmy ČR a zahraničí

pro zpětnou vazbu na kupující a prodávající, servisy a prodejce náhradních dílů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

spediční firmy ČR a zahraničí

Příspěvek od Pětišroub »

GLS

tak tuto kurýrní službu jsem použil dvakrát:

případ první - zásilka z DE: nedoručeno z důvodu: "dům nemá vchod", vráceno do DE, opětovně zasláno a znovu nedoručeno
řešení: po 14 dnech čekání osobní vyzvednutí na depu v balíkově

případ druhý - zásilka z DE: po měsíci marného čekání na zásilku: proprcnutí německé strany, obdržení tracking čísla - po kontrole jsem zjistil že balík doručen do Prahy dva dny po odeslání a předán v rámci naší ulice někomu koho vůbec neznám (nikoliv v rámci domu!) GLS na tom pod vlivem mé šikany momentálně usilovně pracuje.

:lol:
Naposledy upravil(a) Pětišroub dne 04 zář 2008, celkem upraveno 2 x.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

nina-ricci
Příspěvky: 161
Registrován: 21 dub 2008

Re: GLS

Příspěvek od nina-ricci »

Pětišroub píše:tak tuto kurýrní službu jsem použil dvakrát:

případ první - zásilka z DE: nedoručeno z důvodu: "dům nemá vchod", vráceno do DE, opětovně zasláno a znovu nedoručeno
řešení: po 14 dnech čekání osobní vyzvednutí na depu v balíkově

případ druhý - zásilka z DE: po měsíci marného čekání na zásilku: proprcnutí německé strany, obdržení tracking čísla - po kontrole jsem zjistil že balík doručen do Prahy dva dny po odeslání a předán v rámci naší ulice někomu koho vůbec neznám (nikoliv v rámci domu!) GLS na tom pod vlivem mé šikany momentálně usilovně pracuje.

:lol:
Kdepak udělali soudruzi z NDR chybu? :wink: :lol:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Vesmes podepisuju. Ve firme jsme od nich odesli k PPL a docela spokojenost...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...o PPL bych mohl dlouze vyprávět...hlavně přes ně neposílat drahé malé předměty osoba blízká tam pracovala na oddělení reklamací a měli toho tam plno) ...velké předměty zase odmítají převzít z důvodu, že by poškodily ostatní zásilky, leda požadují zabalit do krabice, ovšem tak pevné, aby do ní nemohl propadnout jiný balík...takže to často nemá řešení...
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Taky jsem podepsal smlouvu s PPL. Je pravda, ze obcas neco poskodi, ale to je podle mne spis vinou spatneho obalu.
Nedelam si iluze, ze by napr. Ceska posta zachazela s baliky setrneji.

Reklamace na PPL taky v pohode. Vzdy si pro zbozi od nich nekdo prije, sepsal se protokol a dodavatel mi na jeho zaklade poslal zbozi nove.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

Mi přijde, že si člověk nevybere. My jsme měli v práci PPL a problém s nimi nebyl, jen nenabízeli služby, které jsme potřebovali, takže jsme přešli k DPD a fungují dobře, občas se nějaký ten balík ztratí, poničí, ale nic hrozného a s reklamacemi nemáme problém.

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Příspěvek od Leer »

Co říkala Petarda bych také podepsal....snad jen doplním, že UPS je v naších podmínkách nepoužitelná, negarantuje dodání do druhého dne atd....na světové úrovni zase naopak
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

Leer píše:Co říkala Petarda bych také podepsal....snad jen doplním, že UPS je v naších podmínkách nepoužitelná, negarantuje dodání do druhého dne atd....na světové úrovni zase naopak
Je fakt, že od nás odváží náklaďák balíků v deset večer a druhý den je rozveze po republice, takže luxus :D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak právě volá GLS "Dobrý den já tady mám pro vás balíček který vám mám předat kam za vámi můžu v rámci Prahy přijet?"

šikana zabrala

ale kde se ten balíček 6 týdnů válel...nikdo neví a nepoví

:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Nešlo by tenhle topis přejmenovat na Spedice?

Už to není jen o GLS...
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Stopar
Příspěvky: 83
Registrován: 04 lis 2006
Bydliště: Praha - Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stopar »

Leer píše:Co říkala Petarda bych také podepsal....snad jen doplním, že UPS je v naších podmínkách nepoužitelná, negarantuje dodání do druhého dne atd....na světové úrovni zase naopak
to snad nikdo negarantuje dodání do druhého dne, jestli ano, prosím o sdělení kdo.

Když už se zevšeobecnil název - používám jak UPS, DHL, Danzas, TNT, GLS, PPL, Fedex... každý svými službami je na něco dobrý. Z německa mi například TNT dokáže poslat auto jako taxi z bodu A (DE) do bodu B (CZE) s doručením i v noci v 23:00 hod. Na chemii mi vyhovuje DHL a Danzas. GLS bych soudil podle depa a řidiče.

Ve všeobecnosti na důležitou zahraniční zásilku upozorním spedici a jak TNT, DHL, UPS mi ji pohlídají a dojde v pořádku a v termínu.

Zážitky s doručením - zásilka ze Španělska do Čech, přijelo auto a že má 4 balíky. Počet souhlasí, tak je vyskládává a když jsem pochopil, že si nedělá místo v autě, ale ty velké dřevěné balíky co má venku jsou pro mne, tak po upozornění, že toto není asi moje, následovala kontrola čtení kodu a kod, že souhlasí a že to musí být moje. Telefonát do depa, dispečer nepobral informaci, takže opakování telefonátu, že je někde chyba a následuje doporučení otevření balíků v přítomnosti řidiče a ujištění se čí je zásilka. Uvnitř byla slušná kamerová technika jak z Holywoodu. Překvapený řidič nakládá vše zpět....za 2 týdny nalezena a doručena zásilka z Holandska s nálepkama od filmařů na krabici jako bonus. Zboží v pořádku. TnT
Don't panic, it's VW beetle
BVH 74-33

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Příspěvek od Mauglí »

Stopar píše:
Leer píše:Co říkala Petarda bych také podepsal....snad jen doplním, že UPS je v naších podmínkách nepoužitelná, negarantuje dodání do druhého dne atd....na světové úrovni zase naopak
to snad nikdo negarantuje dodání do druhého dne, jestli ano, prosím o sdělení kdo.
TNT garantuje doruceni next day.Samozrejme za odpovidajici cenu.

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

červený brouk píše:
Stopar píše:
Leer píše:Co říkala Petarda bych také podepsal....snad jen doplním, že UPS je v naších podmínkách nepoužitelná, negarantuje dodání do druhého dne atd....na světové úrovni zase naopak
to snad nikdo negarantuje dodání do druhého dne, jestli ano, prosím o sdělení kdo.
TNT garantuje doruceni next day.Samozrejme za odpovidajici cenu.
DPD čestný pionýrský :wink: ale jestli jsou to nějaký speciální podmínky pro velkoposílače, to nevím :? ale funguje to tak, že si je objednáme den dopředu na určitou hodinu a oni přijedou a následující den rozváží......

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

DPD sme pouzivali u byvalyho zamestnavatele
a vzdycky fungovalo bezvadne
a skutecne dorucovalo nasledujici den
... a vůbec !

Odpovědět