Galvanovny

pro zpětnou vazbu na kupující a prodávající, servisy a prodejce náhradních dílů
Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Galvanovny

Příspěvek od maxmax »

Jinak tam i pískujou,menší věci,nemají rádi když je to moc zas..ný,neb jim to ucpává filtry! Taky leštěj balotinou! Taky chromujou,mají i brusiče, jen mu to dost dlouho trvá :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
melver
Příspěvky: 49
Registrován: 19 srp 2009
Bydliště: Praha-Západ

Re: Galvanovny

Příspěvek od melver »

maxmax píše:Jinak tam i pískujou,menší věci,nemají rádi když je to moc zas..ný,neb jim to ucpává filtry! Taky leštěj balotinou! Taky chromujou,mají i brusiče, jen mu to dost dlouho trvá :roll:
Tak tímto jsou otázky zodpovězeny...
Díky

Uživatelský avatar
melver
Příspěvky: 49
Registrován: 19 srp 2009
Bydliště: Praha-Západ

Re: Galvanovny

Příspěvek od melver »

Abych částečně odpovědel na otázku, na kterou jsem se ptal i já, tak v Běchovicích opravdu prý není problém "menší" věci dovézt tak, jak jsou a oni si je opískují před zinkováním - bylo mi řečeno do telefonu.
A pak zde přiložím jednu fotku z proběhlé akce v zinkovně Hostivice (dělají žárové zinkování). Tady si bohužel sami nepískují díly, takže trochu -, ale vše co je na foto udělali v podstatě na počkání. Dovezli jsme a za 2h bylo možno vyzvednout. Cena za tohle vše 500,-
Přílohy
24 Pozinkovane dily napravy.JPG

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Galvanovny

Příspěvek od Ales-X »

Tak jsem to svoje harampádí odvezl před týdnem do Galvanizovny Zajíc v Jilemnici (skorosoused) tak jsem zvědav jak si s tím poradí, něco odrezené, něco jen obroušené kartáčem, něco bez barvy, něco s barvou. Jde především o díly na motor. Po domluvě na většinu půjde žlutý zinek protože je údajně nejstabilnější a na to si to budu stříkat černou reaktivní barvou. Dále se budou brynýrovat svorníky a matky s podlažkami. O výsledek se podělím. http://www.chromovani-zajic.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Galvanovny

Příspěvek od maxmax »

Než brunýr,máš lepší černý zinek, brunýr není atikorozní úprava, musí být stále mastný, je to vlastně ušlechtilá rez :lol: dobrý na zbraně.....
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Galvanovny

Příspěvek od Ales-X »

černý zinek (či jinak barevný) nešel z důvodu který tu minule zmínil John
john píše:Pri galvanickom zinkovani nastava " hydrogen embrittelment", co vyvola praskanie materialu.V ziadnom pripade sa nemaju zinkovat pruziny, svorniky a ine mechanicky namahane suciastky..
Ak bude niekto argumentovat tym, ze pruziny su zinkovane, je to pravda, ale tie presli dalsim procesom stabilizacie...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vod%C3%ADk ... 5%99ehkost" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Galvanovny

Příspěvek od maxmax »

No unás i stabilizujou, všechny pružiny mám zinkované, nepraskla mi zatím žádná :D
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Galvanovny

Příspěvek od Ales-X »

Zakázka je doma a jsem spokojený, tak tam pošlu i zbytek věcí. Brynýr bude hotový až bude dostatek věcí do lázně, ale předběžně jsme se domluvili na pasivaci magnesiového bloku v chromátové lázni, tak na to jsem zvědavý.
Obrázek
Jak jsem psal výše půjde na to ještě raktivní barva na zinek, takže žluté to nezůstane.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Galvanovny

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Homolka píše:Nechával jsem opravovat paraboly u p.Vysloužila / viz Pětišroubův odkaz / a kvalita je výborná, bylo to hotový do týdne

a cena odppovídala tomu co pán slíbil / paraboly opravený z obou stran /

Veliká spokojenost =D>
Nemá někdo ještě další kontakt na postříbření - nebo chromování parabol? Resp. nějaký tip, kdy by to nestálo víc, než nový.. A případně umí rozlepit parabolu od skla, nebo je to potřeba přivézt už nachystaný? Díky

vodnik
Příspěvky: 19
Registrován: 04 srp 2009
Bydliště: Otín J.H.

Re: Galvanovny

Příspěvek od vodnik »

maxmax píše:Jinak tam i pískujou,menší věci,nemají rádi když je to moc zas..ný,neb jim to ucpává filtry! Taky leštěj balotinou! Taky chromujou,mají i brusiče, jen mu to dost dlouho trvá :roll:
Sorry, že píšu takhle blbě sem ale potřeboval bych nachromovat nárazníky na brouka mj. a v Benešově to již nedělají. Neví někdo o něčem schůdném tady u nás?

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Galvanovny

Příspěvek od Zdenek86 »

Není to sice úplně "tam u vás" ale zkus tady:
http://www.chromynaveterany.cz/?kontakt,2" onclick="window.open(this.href);return false;

pan Hudeček je velmi ochotný a kvalita jejich práce je na výbornou. I ceny jsou +- velmi příznivé.

Odpovědět