Vraky v našem okolí

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od tarmara »

Sam píše:
10 bře 2021
Jalo treba toto ? :roll:
hele, zase na druhou stranu....kdybys měl pozemek, činžák, tak se o něj kluci těžko podělí a spoluvlastnictví dělá většinou zlou krev. Ale tohle je ideální, každej zdědí 24 klikovek, 13 převodovek, tři stříkačky.....
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Sam »

tarmara píše:
10 bře 2021
Sam píše:
10 bře 2021
Jalo treba toto ? :roll:
hele, zase na druhou stranu....kdybys měl pozemek, činžák, tak se o něj kluci těžko podělí a spoluvlastnictví dělá většinou zlou krev. Ale tohle je ideální, každej zdědí 24 klikovek, 13 převodovek, tři stříkačky.....
Jo a posmrtný kopanec do žeber dostanu odvděkem za tu štědrost :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od pulenejksicht »

Sam píše:
10 bře 2021
tarmara píše:
10 bře 2021
Sam píše:
10 bře 2021
Jalo treba toto ? :roll:
hele, zase na druhou stranu....kdybys měl pozemek, činžák, tak se o něj kluci těžko podělí a spoluvlastnictví dělá většinou zlou krev. Ale tohle je ideální, každej zdědí 24 klikovek, 13 převodovek, tři stříkačky.....
Jo a posmrtný kopanec do žeber dostanu odvděkem za tu štědrost :D
do urniček se nekope , ty se splachuji do záchoda :wink:
takovej Ťupajs ..to je jina liga ..jeho dědicové to budou dlouhá leta zavážet do kovošrotu :lol:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Samba »

deboj..to se pa proda..

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od pulenejksicht »

Samba píše:
10 bře 2021
deboj..to se pa proda..
takový SCHROTmastří už se nerodí .. doba bude zlá pro zajatce kovo-šrotu :wink:
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
bobo88
Příspěvky: 242
Registrován: 03 bře 2016

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od bobo88 »

To je ještě dobrý , znamej má 3 stodoly a ty jsou úplně plné až na půdu napěchované auty , motorky a plno dílů. Procházíš uličkami a čumíš . Ale z VW jenom dva brouka a jednoho ďábla T3 . A to nepočítám dvůr .

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Jedu si tak moravskoslezkočeskými krajinami a za jednim domem na me vykoukne brouk:
20210501_160153.jpg
No a za barákem vedle jiných starších VW dalších aspoň 10, vetšina prikrytých. Neví někdo z místních, copak to je zač?
20210501_160151.jpg
20210501_160236.jpg
20210501_160342.jpg
20210501_160355.jpg

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Ještě jedna fotka
IMG-20210503-WA0009.jpg
Nejvíc tam měl asi bilých, ale ani o jiný barvy nebyla nouze. Nechtěl jsem mu je odkrývat, ani se jich dotýkat, třeba to nemá rád, jak v tom ftipu o námořnících a čínským kuchaři :D

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od hydraulik »

Jaká je to lokalita ?
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Vw 181
Příspěvky: 201
Registrován: 09 zář 2019
Bydliště: Český Šterndberk

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Vw 181 »

Pěkná zahrada

doka 4wd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 302
Registrován: 21 říj 2012

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od doka 4wd »

Vím,ano vím,že to není vzduchem chlazené,ale tak mě to nadzvedlo,že to sem musím dát. Od kamarádky syn měl bouračku a rozbil žabožrouta. No tak jsem jim ho pomohl odvléci na ekolikvidaci. Než se vyřídili formality,koukám na hromadu teho šrotu a v tom .... Můj zrak spočinul na samé dno té hordy kovu. Je tam cosi zeleného,co tam tak nějak nepasuje. Bum fotka,zvětšit druhá,ještě zvětšit třetí. No ty vo.e,Volha 21. To nee,to se mi zdá,to je zlej sen. Ne to je realita. Valím za borcem co tam tomu šéfuje a sypu ze sebe otázky,jako proč to tam někdo dovezl a proč to pomačkali,proč je tam dole,proč a proč a proč a .....? Odpověď jsem dostal záhy,to sem někdo dovezl,dostal 5,60,-za kilo a šup s tím do hromady,dyť je to šrot. Realita 21 století. Jen nechápu počínání majitele (asi nemá internet) dyť mohl dostat víc,mnohem víc. A ti koko.i,kdyby ji dali bokem,mohli mít na pivo i s velkým frťanem. Ano,je to sice Volha(taky jsem ji měl),ale někdo by se jí určitě ujal stejně,jako kdyby tam byl Brouk,Bus,Kááárman,Buggy a co já vím co ještě. Prostě takovej je svět. Sorryjako za můj výlev vzteku,ale kam to napsat. Jo,jinak foceno 25.5.2021 [smilie=pullhair.gif] [smilie=pullhair.gif] [smilie=pullhair.gif]
IMG_20210525_094312.jpg
IMG_20210525_094326.jpg
IMG_20210525_094338.jpg

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od udeeska »

Tak to je opravdu škoda. Pamatuju když je rusáci jezdili v devadesátých let vykupovat do Česko -Slovenska
Určitě by za ni dneska dostal pořád obstojný peníz.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od eLzyx »

Je to nějaký ten pátek, co jsem byl s T2 za kamarádem, ale byl ve vedlejší vesnici u jiného kamaráda, jehož táta má šroťák. Ten mi se vší vážností dal kamarádskou nabídku “hele, až to dojezdí, přivez to ke mě, udělám ti dobrou cenu za kilo”. :shock: Že prý takovou dodávku nedávno šrotoval, takže ví, že je to z dobrého materiálu. Vůbec nechápal něco jako “veterán”, nebo “staré auto provozuji záměrně, mám i mladší auta”
A když jsem mu vysvětloval, že takový šrot jako mám já je už i za 200+, po renovaci 500+, tak jen kroutil hlavou.
On viděl jen železo, hliník a trochu mědi
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Sam »

eLzyx píše:
28 kvě 2021
Je to nějaký ten pátek, co jsem byl s T2 za kamarádem, ale byl ve vedlejší vesnici u jiného kamaráda, jehož táta má šroťák. Ten mi se vší vážností dal kamarádskou nabídku “hele, až to dojezdí, přivez to ke mě, udělám ti dobrou cenu za kilo”. :shock: Že prý takovou dodávku nedávno šrotoval, takže ví, že je to z dobrého materiálu. Vůbec nechápal něco jako “veterán”, nebo “staré auto provozuji záměrně, mám i mladší auta”
A když jsem mu vysvětloval, že takový šrot jako mám já je už i za 200+, po renovaci 500+, tak jen kroutil hlavou.
On viděl jen železo, hliník a trochu mědi
Všechny, všechny vás přetavíme, na nového uvědomělého člověka.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od eLzyx »

doka 4wd píše:
27 kvě 2021
Odpověď jsem dostal záhy,to sem někdo dovezl,dostal 5,60,-za kilo a šup s tím do hromady,dyť je to šrot. Realita 21 století. Jen nechápu počínání majitele (asi nemá internet) dyť mohl dostat víc,mnohem víc.
tohle se děje velmi často v rámci "úklidu" dědictví. Umře poslední z rodičů, který žil někde na dědině, děcka už velkoměšťáci, bez vztahu k tomu místu, takže povolají realitku, ta jim doporučí "jestli za to chcete dostat co nejvíc, tak vyklidit, vymalovat bíle". Takže se objedná několik velkokapacitních kontejnerů, tam se nahází úplně všechno, nábytek z 19. století, obrazy, porcelán. Samozřejmě se to nejdřív rozštípe, ať se tam toho vejde co nejvíc. Něco z toho se spálí na zahradě. A nelze zapomenout na zakrámovanou garáž, takže ten starý vrak, díly, všechno pryč. To samé se provede na dvorku, v kůlně ...
Realitka má totiž pravdu - za tu "vybílenou" nemovitost dostanete nejvíc. A realitka taky, protože má z toho % provizi. Ale už obvykle neřeknou, že za to vybavení by dostali mnohem víc. Jenže to oddaluje příjem pro realitku.
No a děcka si za ty utržené peníze koupí novou káru. Koloběh života.

A že lidi neznají hodnotu věcí? Tak to potvrdí každý zdejší majitel "barkase", kterému byla nabídnuta "sumička" za odprodej ve výši cirka dvou průměrných platů.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 162
Registrován: 05 pro 2012
Bydliště: Habry

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Durex »

U nás na jednom nejmenovaném vrakovišti. Volá mi kluk co tam dělá.. ... Přivezli sem fáčko a felcku jsou od pána co umřel přijeď se podívat. Dědici o to nemají zájem a potřebuji vyklidit nemovitost.. okamžitě jsem se tam vypravil... No, nevěřil jsem! fáčko na tachometru 35000. Původní pneumatiky, lak pod prachem z garáže naprosto perfektní! nikde ani náznak koroze na zadních sedačkách pod potahem stále igelit. Motor jak nový.... Šílený!!! po výměně cívky přede... Felicia Laurin&Klement. Sedačky krásná kůže stále pojízdná snad i plně vybavená... Na tachometru kolem 60000. Říkám mu jsou ty lidi normální?tohle nepatří na vrakoviště... Ty auta jsou naprosto netknuty... Dopadlo to tak, že jsem fáčko odvezl a felinu si uklidil majitel autovrakoviště...
Petr Čáp

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 136
Registrován: 31 črc 2019
Bydliště: MB

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Jindra »

doka 4wd píše:
27 kvě 2021
Vím,ano vím,.......
Naprostý souhlas s tím co výše napsáno, lidská omezenost a hloupost je nekonečná.

Dále mne zarazila na prvním obr. ta mříž od kanálu , co já vím, tak je již roky šroťáky nesmí vykupovat.

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od eLzyx »

btw - autovrak, autodíly atp. také nelze od fyzických osob vykupovat. Převezmou to jedině zadarmo. Akorát za kastli s papíry a motorem dávají tak 1500Kč + potvrzení o ekolikvidaci. Jinak nedají ani korunu.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od Sam »

pravda, prý je to nebezpečný materiál. Musí se to rozřezat aby to nebylo poznat že to je díl z vozidla. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Vraky v našem okolí

Příspěvek od eLzyx »

tyhle kotouče, co vypadají jako brzdové? Ne ne, to jsou podstavce lampiček, to můžete vykoupit.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Odpovědět