Individuální design budíků

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

Individuální design budíků

Příspěvek od FEVER »

Zdravim,
nebyl jsem spokojen s budíkem v mém broučkovi a tak sem s tím něco udělal. Neberte to tady jako návod, každý se může vydat svou cestou. Stejně tak za připomínky, nápady a inovace budu vděčný.

První vždycky bylo odstrojení, rozebrání. Pak sem si vynuloval počítadlo.
Ciferníky jsou očištěny na kov, v základu a buď folie nebo lakování. Lepší je pouze jemným smirkem strhnout čísla na ciferníku a vyhladit pod základ! Důsledně lakovat, několik vrstev základu... první odfláknutý ciferník se mi loupal :-( Pozor ! ! Vždy si vyfoťte, označte jednotlivé rychlosti a to nejlépe obkreslením na papír a lih. fixem na druhou stranu. Strojky jsem měl zatím všechny zaměnitelné a pasují do různých těl (skořápek apod.) Ale nelze na strojek dávat různé ciferníky (kvůli různým stupnicím)
Tělo budíku mám v plánu příště lakovat, ale je to zbytečný luxus. Stějně tak uvažuji o výrobě vlastí "ručičky".

Obrázek

Za konzultace děkuji Yahoďákovi.
Za nápad se slovním označením vděčím Yahoďákovi.
Baculatý porsche

Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

budíky

Příspěvek od FEVER »

První takový pokus je s budíkem úplně mladým a běžným. Ciferník je oděn do bílé folie a písmena jsou lepena každé zvlášť, po precizním vystříhnutí, vyřezání a vztekání. kontrolky jsou těsně pod fólií a ve zhasnutém stavu nejsou vidět 8) :

Obrázek

Druhý už se počil z předchozích chyb. Je polepen čísly ještě užšími a precizněji vystříhanými a vyřezanými. Lakování bílou barvou ciferníku bez palivoměru:

Obrázek

Třetí je podle nápadu Yahoďáka se slovním označením, chtěl bych dát ještě více menšíc slov, ale... Taktéž ciferník lakovaný bílou.

ObrázekObrázek

Čtvrtý už sem si vyráběl do auta a taky proto sem si na něm dal záležet, jedná se o vzácný budík s palivoměrem a chromovyným kroužkem... Je znovu bíle lakován, cifry nalepovány jednotlivě. zachovány původní kontrolky. podsvícení řešeno moderní technoogií:

Obrázek
Naposledy upravil(a) FEVER dne 07 bře 2007, celkem upraveno 1 x.
Baculatý porsche

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tybrďo to je mazec!
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FEVER »

Osvětlení.

každý ví, že to s tím originálním není příliš dobré. Proto když už sem měl budík rozebraný, implatoval jem do něj diody, nejprve klasické 5mm, ale svítí příliš uzský kužel. Sehnal jsem 12V diody s vyzařoivacím úhlem 60stupňů a celkem to stačí, (aby naopak nedocházeo k oslňování) :lol:
Horní dvě diody jsou v původních dírách osvětlení a spodní dvě jsou ... přizpůsobené :? Ještě zapracuju na lepším rozptýlení světla po ploše. V současnosti je vnitřní okraj těla vyleštěn do lesku, ale lepší by byla reflexní folie ( opět idea Yahoďáka ).

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Baculatý porsche

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

tomu říkám mít srdce - něco si usmyslet a bez ohledu na čas, náklady nebo snad zbytečnost/nezbytnost to zrealizovat.

škoda, žes neřekl, že ve finále budeš ty číslice(písmena) řezat a lepit z folie)...mohlo se to udělat na plotru, nebylo by to až tak drahé jako individuální potisk tachofolie. Ale v těchto případech jde i o to, umět si pomoct sám, rozumím. :wink:

Akorát s tou individuální ručičkou bych byl malinko opatrný, měla by mít přibližně stejnou hmotnost a proporce jako originál - na ní je dimenzována ta spirálovitá prižinka, která stabilizuje její chod při změně rychlosti - mohlo by se stát, že by ručička škubala, nebo nabíhala pomalu.
Barvu ručičky lze změnit velejednoduše, stačí modelářské barvy - Humbrol apod.
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...perfektní prácička... :wink:

...na ty ručičky jsou ty vwěci třeba od Humbrolu naprosto bez chyby...chce si to jen opřít ruku,aby se člověk neklepal jak drahej pes...a výsledek je dokonalej...

...to podsvícení by chtělo dochytat,přesně jak píšeš(co zkusit optický vlákno kolem dokola?)...a pokud bys tam použil ty hlášky,tak mi přijde akorát blbost cpát tam anglický "zero"...a zbytek Deutsch...buď tam dej "null"...nebo to pleskni do angličtiny...

...je vidět,že jdeš postupně od zkoušení až k dokonalosti...do tý tomu chybí tak 5%...fakt pěkný... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

pořád mám volnej ten ciferník. Máš o něj pořád zájem, Fevre ?
Můžu hodit na Vítkov.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Myslim, že bych taky jeden vyškráb Míro. Pokud nepřijedu na Vítkov, tak se pro něj někdy stav, jestli se ti bude hodit.

Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FEVER »

Vítkov bohužel nestíhám :-(

Moderní ciferníky mě už pustili, vzal bych starší s chrom kroužkem.

Pořád toužím po budíku s chrom kroužkem, s palivoměrem... nebo jen strojek, ciferník sem si už vyrobil 8)

Obrázek
Baculatý porsche

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

prodam ti jeden ze svych
ale bude drááááhej :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FEVER »

Ty už jich máš několik :?: :evil:

Tak mě překvap :wink: Ale já spíš zbohatnout než dávat :)
Baculatý porsche

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

no neco malo sem sehnal
tak se mrknu jestli muzu nekterej postradat :)
... a vůbec !

Odpovědět