___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od BUTCH bus »

lubos píše:
13 říj 2022
Ty držáky slouží k zavěšení karoserie na výrobní lince a ta zátka v prahu bude zřejmě jen nějaký technologický otvor.

vw....png
Hustý, díky. Tak nějak jsme to s klempírou odhadovali.
OndraS

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Mám dotaz ohledně oválovské spínačky. První oválové měli jen polohy 0 - 1 a startovací tlačítko zrcadlově k zavíraní přihrádky na rukavice. novější pak i s další polohou start s pružinou a vratnou pojistkou. Našel jsem doma spínačku bez klíče, do ní mi pasoval klíč z ponorky, ale překvapilo mě, že má polohu 0 - 1, pak se zatlačí o kousek dovnitř a jde pootočit do polohy 2. odtud se nevrací, ale když ji dám zpět do polohy 1, tak opět vyskočí o ten zatlačený kousek. Je to nějaký zvláštní model, nebo je jen rozbitá? Otevíraná nebyla, vypadá to, jak kdyby to tak mělo být. Zajímavostí jsou 4 kontakty vzadu namísto obvyklých třech. Obrázky napoví:
20221106_224334.jpg
20221106_224322.jpg
20221106_224341.jpg

henrych
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2022

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od henrych »

Dobrý den. Příští týden mám kupovat brouka. Nezdá se mi ovšem rok výroby. V dokladech je rok 1964. Opticky to auto vypadá mnohem novější, sloní tlapy vzadu, vepředu taky nová světla...ne a ne přijít jestli by se teoreticky mohlo jednat o originál, nebo jestli je to skládačka jako blázen. Dle indentifikačního čísla (zdroj vw samba) by se snad mělo jednat o rok 1959?Což už mi nesedí vůbec. Př. Napravu má mc pherson.
Samozřejmě jsou tam zásahy kutila a plno věcí není dle originálu.
Na jaký rok by jsme tuto ,,modifikaci" otipovali?

Děkuji za pomoc.
IMG_20221202_124543.jpg
IMG_20221202_124505.jpg
IMG_20221202_095105.jpg
IMG_20221202_095131.jpg
IMG_20221202_095855.jpg
IMG_20221202_095920.jpg
IMG_20221202_095026.jpg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Sam »

Rok 64 to není a zadarmo je to drahý. Pokud mohu doporučit, vem nohy na ramena a utíkej ale opravdu UTÍKEJ co to jen půjde.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

henrych
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2022

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od henrych »

Děkuji za reakci ale proč ten útěk?
Mě je jasné, že je to bastl, kde jsou díry na lišty zadělané kitem a bůhví co ještě. Ale to auto by bylo opravdu za pár korun. Má bezproblémový přepis a stále placenou pojistku.
Ohledně aut nejsem úplný amatér, s VW (byť novějšími) pracuji přes 10 let, loni jsem např. dokončil renovaci golfu 1. Tím nechci říct, že jsem machr, jen, že nejsem ohledně renovací a pouzovaním stavu úplně mimo mísu.
Já jsem smířený s tím, že je to bastl, chci si to auto zkusit zrenovovat, je to auto za pár korun, tak proč ne? :wink:

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od lišák »

Kdo chce kam, pomozme mu tam.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Sam »

Je to bedna kitu prorezlá krz na zkrz, nesedí papíry, palubka, sedáky, uchycení zasaženo hloubkově kutilem domácím. Jak píšete. Klidně to kupte ale pak nám tu nebrečte že renovace překročila cenu několika nově zrenovovaných vozů. :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

henrych
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2022

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od henrych »

Interiér beru jako to nejmenší. jak psal kolega, kdo chce kam, pomozte mi tam.
To, že nesedí papíry jsem poznal na první pohled a nějak extra mi to nevadí. Na téma co se vyplatí nebo nevyplatí, kolik to bude stát bych se asi taky vykašlal. Ale chápu vás...
Zajímalo by mě v podstatě jen, jestli je na tom brouku nějaký charakteristický rys, který by mohl určovat rok výroby té karoserie. +- 5 10 let. Chci majitele ještě srazit na ceně právě kvůli těchto věcí (on neví že to nesedí :lol: )

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Pětišroub »

Tak jestli je to za 20..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Sam »

Tak je to superka, ne ? Když to má mcPherson. VW 1302 protože má ploché přední sklo. Tedy rok 1970-1972, jestli to takto stačí.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Herbie »

mohu se jen přidat k tomu co již bylo řečeno

-papíry jsou z jiného auta
-je to model 1302, a to pozná už i pruměrnej technik na stk že to není z roku 64
-stav vozu je kapitola sama pro sebe ... opravit se dá sice všechno, ale jest otázkou, zda to má smysl

ale jak píše šroub .. jestli je to za dvacku, tak dobrý ..... jinak fakt utíkej :)
... a vůbec !

henrych
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2022

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od henrych »

Mockrát děkuji za pomoc s určením.
Ještě bych se vrátil k tomu že nesedí papíry. Mě to nevadí ve smyslu, že radši budu mít brouka tohoto typu na už hotových cz papírech, kde sice nesedí rok, ale je už to zkrátka přihlášené, než auto se 100% doloženým rokem ale na Véčkách. To, že je to papírově starší vnímám spíš jako výhodu, můžu si pohrávat s myšlenkou dopasovat tam pár dílů staršího data.
Chápu, že se teď většina z vás křižuje. Ale co si budem... Brouků je přecijen pořád dost, každý to nemůže mít přesně podle originálu a není to žádný extra starý brouk, ba dokonce kdf. Zkrátka tento konkrétní kus asi nikdy nebude mít vyloženě sběratelskou hodnotu, tak co. K obrazu svému :)
Jinak s tou cenou je to něco jak psal pětišroub :wink:
A ještě jednou díky za pomoc s určením roku :!:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od udeeska »

Já bych k tomu vzal i tu Tatru 148, je taky vzduchem chlazená a bude to asi stejný ročník s tím broukem 🤭
...tak jasně je to jiný rok,ale má to noty,je to za facku, díly není problém sehnat,tak jestli máš odvahu, proč né 👍
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od lubos »

Asi duben 72 https://www.thesamba.com/vw/archives/in ... dating.php
Papíry jsou sice z jinýho auta ale vypadá to, že je všechno legální. Zřejmě tam kdysi proběhla nějaká přestavba nebo výměna karoserie a motoru i s úředním zápisem.
vw.png
vw.png (59.63 KiB) Zobrazeno 1377 x

henrych
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2022

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od henrych »

Díky moc Luboši =D>

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od JirkaB »

Pekař z Boščehrada píše:
07 lis 2022
Mám dotaz ohledně oválovské spínačky. První oválové měli jen polohy 0 - 1 a startovací tlačítko zrcadlově k zavíraní přihrádky na rukavice. novější pak i s další polohou start s pružinou a vratnou pojistkou. Našel jsem doma spínačku bez klíče, do ní mi pasoval klíč z ponorky, ale překvapilo mě, že má polohu 0 - 1, pak se zatlačí o kousek dovnitř a jde pootočit do polohy 2. odtud se nevrací, ale když ji dám zpět do polohy 1, tak opět vyskočí o ten zatlačený kousek. Je to nějaký zvláštní model, nebo je jen rozbitá? Otevíraná nebyla, vypadá to, jak kdyby to tak mělo být. Zajímavostí jsou 4 kontakty vzadu namísto obvyklých třech. Obrázky napoví:

20221106_224334.jpg

20221106_224322.jpg

20221106_224341.jpg

Ahoj,
jen spekuluji, tedy zkušenost se spínačkou Bosch z doby před válkou. některé spínačky měly poslední polohu blokovanou, aby nešlo z poslední přejet na nulu. Já to tak měl na spínačce 0-zapalování, 1-obrysovky, 2-tlumené, 3-dálkové. Aby člověk při ztlumování světel nevypnul i tlumené.
Takže tento systém se na některých spínačkách před válkou používal. Jestli se něco takového dostalo až do VW to netuším. Doporučil bych změřit co je na kontaktech při které poloze.
Tipuji, že je to startovací poloha, blokovaná nutnosti zatlačit. To, že musíš zatlačit by napovídalo chráněnou polohu - startér, třeba první se ještě neuměly vracet. Ale spekuluji.
Jirka
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od rochuss »

JirkaB píše:
02 pro 2022
Pekař z Boščehrada píše:
07 lis 2022
Mám dotaz ohledně oválovské spínačky. První oválové měli jen polohy 0 - 1 a startovací tlačítko zrcadlově k zavíraní přihrádky na rukavice. novější pak i s další polohou start s pružinou a vratnou pojistkou. Našel jsem doma spínačku bez klíče, do ní mi pasoval klíč z ponorky, ale překvapilo mě, že má polohu 0 - 1, pak se zatlačí o kousek dovnitř a jde pootočit do polohy 2. odtud se nevrací, ale když ji dám zpět do polohy 1, tak opět vyskočí o ten zatlačený kousek. Je to nějaký zvláštní model, nebo je jen rozbitá? Otevíraná nebyla, vypadá to, jak kdyby to tak mělo být. Zajímavostí jsou 4 kontakty vzadu namísto obvyklých třech. Obrázky napoví:

20221106_224334.jpg

20221106_224322.jpg

20221106_224341.jpg

Ahoj,
jen spekuluji, tedy zkušenost se spínačkou Bosch z doby před válkou. některé spínačky měly poslední polohu blokovanou, aby nešlo z poslední přejet na nulu. Já to tak měl na spínačce 0-zapalování, 1-obrysovky, 2-tlumené, 3-dálkové. Aby člověk při ztlumování světel nevypnul i tlumené.
Takže tento systém se na některých spínačkách před válkou používal. Jestli se něco takového dostalo až do VW to netuším. Doporučil bych změřit co je na kontaktech při které poloze.
Tipuji, že je to startovací poloha, blokovaná nutnosti zatlačit. To, že musíš zatlačit by napovídalo chráněnou polohu - startér, třeba první se ještě neuměly vracet. Ale spekuluji.
Jirka
Spíš napoví s prozvonením ta čísla - dole je č.30 tj. trvalý proud a tam nahoře to z fota nejde přečíst

Holandan
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 731
Registrován: 10 říj 2007

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Holandan »

henrych píše:
02 pro 2022
Děkuji za reakci ale proč ten útěk?
Mě je jasné, že je to bastl, kde jsou díry na lišty zadělané kitem a bůhví co ještě. Ale to auto by bylo opravdu za pár korun. Má bezproblémový přepis a stále placenou pojistku.
Ohledně aut nejsem úplný amatér, s VW (byť novějšími) pracuji přes 10 let, loni jsem např. dokončil renovaci golfu 1. Tím nechci říct, že jsem machr, jen, že nejsem ohledně renovací a pouzovaním stavu úplně mimo mísu.
Já jsem smířený s tím, že je to bastl, chci si to auto zkusit zrenovovat, je to auto za pár korun, tak proč ne? :wink:


Všechno tady již zaznělo.
Jak píšeš na pokus o zprovoznění a následné oježdění až do úplného rozpadu asi fajn,
bo brouk ti svým provozem poskytne řadu dobrodružství😉

Ale jak píšeš “zrenovovat” tak je to asi tak,
jako bys chtěl renovovat škodu 105 na papírech z litru tedy škody 1000 MB kde je již ale zapsané VINko té 105ky a at děláš co děláš litr z toho nikdy nebude!

Bude to vždy auto co Te odveze do práce na výlet anebo v zimě s nim můžeš pomáhat vyprošťovat předohraby pokaždé když napadne trochu víc sněhu ale tím to končí,
veterán ve smyslu toho slova to nikdy nebude a stráviš na tom spoustu času.
Ale vše je jen o úhlu pohledu, zase to bude jediná 1302 na světě z roku 1972 na dokladech roku 1964 s platnou STK.
Teda pokud to jen nerozjebes po dvorku 😉

No a pokud to koupíš určo sem per fotky z opravy, bude zajímavé sledovat skutečný stav vozu téhle vizáže.

Holandan.
Vaše jistota je ve zgarbech.

henrych
Příspěvky: 8
Registrován: 02 pro 2022

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od henrych »

Zdravím Vás,
Připadá mi krajně nezdvořilé přijít na ,,cizí" fórum, něco si nechat otipovat a už se nikdy neukázat. Právě proto tento příspěvek.
Brouka jsem nakonec dva dny před Vánoci dovezl domů. Byl jsem nadšený a musím díkybohu říct, že mě to nadšení zatím nepřešlo, naopak, při odstrojování jsem zatím nenarazil na nic úplně fatálního. Jasně, jsou tam amatérsky vyvařované prahy, které zase stihly uhnít, jsou tam místa na vyvařování, na karoserii tu a tam popraskaný tmel, ale v podstatě si dovolím říct, že jsem to čekal trochu horší.
Cenu jsem nakonec usmlouval dobrou. Ty naprasené sedačky které tam byly, byly nakonec König z konce 70 let, v inzerci se po nich jen zaprášilo (- z ceny:)) kutilské pojezdy (kolejnice) jsou naštěstí jen navařené na původních, takže no stres.
Jako největší mínus zatím vnímám topení. Nekompletní, nefunkční, odstavené z provozu.

Denně několik hodin pročítám toto fórum a objevuji pro mne nové a neprobádané věci. Mám stejný pocit jako před více než 10lety, kdy jsem denně hltal projekty na vw club fóru. Vlastně jiný, mnohem intenzivnější. Vzduchem chlazené vw je pro mne něco úplně nového a někteří z vás si možná ještě vzpomenou na ten perfektní pocit, když si např poprvé na brouku sundali blatník, vytáhli motor, atd.
Díky moc všem kteří přispívají svými poznatky a podílí se na chodu tohoto fóra.
Velmi jsem přemýšlel nad tím, jestli si založit vlastní topic v sekci projekty. Nakonec jsem se rozhodl, že jej nezaložím.
Vzhledem k tomu, že se jedná jen o Super brouk, kterému ani nesedí papíry, nebudu dělat renovaci ,,od šroubku". To by byl časový a především finanční nesmysl. Mnoho věcí jen vyčistím, oživím, vyměním ty nejzásadnější věci jako jsou brzdy apod, zbavím auto koroze, nalakuju, zkrátka svépomocí z něj udělám zase pěkné auto, které vyčaruje úsměv na tváři.
Naučím se na něm, a časem třeba nějaký starší....
Nebudu to obkecávat, vedle vašich precizních projektů bych se s touto fušeřinou styděl.

Na závěr mám na vás prosbu.
Neznáte toho brouka náhodou? Rád bych se na nějaké info zeptal ,,původního majitele". Předchozí majitel (od kterého jsem to koupil) to měl od roku 2014 doteď, ale je na něm vidět že bylo již neudržované.
Na okně jsou nálepky ze srazů
- 6. Zraz zachraň chrobáka Zlaté Piesky BA
- sraz Slezských broukařů 2007 Hradec nad Moravicí
- tuning letiště hradec králové 2007.
Tady na fóru jsem se dopátral jen k pár fotkám z toho Hradce nad Moravicí, které jsou v hrozné kvalitě a je vždy vidět jen část auta.
Auto mělo ve své době na sobě kola ATS cup.
Zajímavé je, že SPZ se jen o 4 koncová čísla liší od reklamního auta radia kiss morava, helax, dneska Fresh FM.

Děkuji a omlouvám se za ten referát.
Přílohy
DSC_0019.JPG
DSC_0017.JPG
DSC_0015.JPG
DSC_0014.JPG
DSC_0013.JPG
DSC_0012.JPG
DSC_0011.JPG
DSC_0002.JPG
received_499587762286997.jpeg

Holandan
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 731
Registrován: 10 říj 2007

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Holandan »

henrych píše:
13 led 2023
Velmi jsem přemýšlel nad tím, jestli si založit vlastní topic v sekci projekty. Nakonec jsem se rozhodl, že jej nezaložím.

Topic si zakládáš pro sebe ať pak víš co jak bylo :wink:
No a my to taky zkouknem když už To tu bude :)

Holandan.
Vaše jistota je ve zgarbech.

Odpovědět