___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od p3p1k »

evinsen píše:tak tu kovovou tam má v ose jak je ta plastová,která jde mimochodem použít taky
Zakoupil jsme u Jaška oba dva oříšky ... POZOR ten kovový má výřez v ose ale s porovnáním s výřezem s plastovým oříškem je ten kovový pootočený o 180° ... (študoval jsem to tam asi 5 minut) kovový se 4mi vývody s cenou cca 550 kč prostě nepasuje ... vzal jsem plastový a bez jakékoliv úpravy pasoval do pouzdra a kabely jsme tak i tak zapojil :) stačilo jen zjistit co jaky kabel dělá
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od machyss8 »

Ahoj!:)
zadní ramena/šavle mají na jedné straně průměr 48mm a na druhé 45mm, jaký je vnější a jaký je vnitřní? díky moc:)

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Milan NM »

Neviem celkom na co myslis,ale zubky tisichranu su zvonku az po kraj.

honzik.brouk
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 17 srp 2017
Bydliště: Tam kde to mám rád....

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od honzik.brouk »

Ahoj,neměl by někdo náhodou nějaký šémátko,jak má být zapojený přídavný zpátečkový světlo na brouku 66? Na převodovce je tuším nějakej spínač či co.Děkuji.


Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Smolik86 »

Ahoj, mám otázku ohledně výroby (řešení) platěné střechy na speedstera. Brouk byl zakoupen bez střechy (majitel ji zahodil) , přikládám fotografie jak je to tam dělané. Jestli někdo dělal nebo ví jak ?A nebo na koho nebo kam se obrátit za radou budu vám velice vděčný.
Děkuji,Milan
Přílohy
4B8E9514-E6C9-4EF7-ACCD-7E44A0979357.jpeg
0929A714-B832-4260-BA4C-4BA5F3D579BB.jpeg
9E8EEF51-87A1-4ADE-92CB-5AB772CF4A4D.jpeg
8142C69D-08BB-4E4C-B062-41F885A44569.jpeg
FD7ED03E-C365-425F-BC6F-3275A0442992.jpeg
BFB63F52-3D33-4180-8D13-210B4053892F.jpeg
9F78558E-D8B8-448F-B133-3D4B5CBB2E47.jpeg
E34D9E6C-3800-4438-BAD4-7AAB38D76A71.jpeg

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od udeeska »

Už jsem se kdysi ptal a zapomněl :roll: . Na jaký auto tyhle krytky?
Přílohy
IMG_20180327_175334696.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Milan NM »


evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od evinsen »

vw polo typ 6N 1994-2001.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od udeeska »

Díky,takže nanic. A teď ví někdo jak se vyndavá benzínové topení z 411/412? To bude asi nějaká sranda, na ThaSamba jen že to visí na čtyřech silentblokach ....
...a jeste hledam manual se zapojenim vseho kolem Eberspacher BA 4, na Google je ticho po pesine.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
HappyBeetle
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář 2016
Bydliště: Turnov

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od HappyBeetle »

Cus chalani potrebuju pomoci s motorem. Mam motor po go 1200 mexico s podtlak. regulaci a za boha nikde nemuzu najit navod co a v jake ma byt poloze pri zpetnem vraceni hridele rozdelovace zpet do motoru.

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Milan NM »

Toto nemas ako popliest,hriadel rozdelovaca robi len 1 otacku a drazka je mimo stred.Takze len spravne proti sebe nasadit
drazka.JPG

Uživatelský avatar
HappyBeetle
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář 2016
Bydliště: Turnov

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od HappyBeetle »

Moc diky :) ale stejne to je jedno kde mam pist ?? Prijde mi divne to proste tam dat jen vodorovne a hotovo..

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Milan NM »

Poloha piestu je dolezita ak nasadzas segment na obrazku v strede,pri nasadzani rozdelovaca nie
Mozno pomoze toto:
viewtopic.php?f=2&t=19584&p=338237&hili ... +v#p332206

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od evinsen »

první pálí. v této poloze nasadit.podložky musí být samo sebou první na místě

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od yahoďák »

Smolik86 píše:Ahoj, mám otázku ohledně výroby (řešení) platěné střechy na speedstera. Brouk byl zakoupen bez střechy (majitel ji zahodil) , přikládám fotografie jak je to tam dělané. Jestli někdo dělal nebo ví jak ?A nebo na koho nebo kam se obrátit za radou budu vám velice vděčný.
Děkuji,Milan
Je to poměrně jednoduché, dvě ohnuté trubky, pár pantů a pasovin. Střecha je sešitá tří částí, vpředu je zašitý kus laminátu, který kopírujhe horní část rámu okna a má v sobě prvky pro aretaci k rámu.
Můžu Ti půjčit rám na okopírování a střechu pro inspiraci (vidím, že máš jiný tvar laminátu za sedačkama, víc "vykousnutý", takže to musí čalouník pořešit na tvém autě na míru.
Kdyžtak se ozvi po sz.
Obrázek

Uživatelský avatar
HappyBeetle
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář 2016
Bydliště: Turnov

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od HappyBeetle »

Čauves chalani mam dotaz. Mam 1200ccm Mexico byl na nem Solex 30 pict 3 a nekdo u nej preskripl jehlovy ventil nevim proc z jakeho duvodu a mel sem problem se serizenim motoru kdyz uz vypl sytic na sytic to jelo vzdy dobra . nicmene rok sem najezdil a rozhodl se potom komplet udelat motor a zajima me jestli tam tenhle karburator na tomhle motoru vubec muze byt abych nekoupil ten novy ventil a zjistil ze tenhle karbec tam nepatri. Bylo mi totiz receno ze tam ma byt solex 28 tak sem z bazose sehnal stim ze bla bla bla joo je perfektne funkci. Udelal sem uplne novej motor hodil tam tenhle 28 solex a prvni co bylo nejakym zpusobem kdyz sem zacal startovat normalne vypadl injektor.. nastesti zustal dole v sani .. narval sem ho tedy zpet celkem to slapalo ale vzdy kdyz sem pridal plyn zacal dole vzdy po te hridelce tect normalne benzin ven .. tak sem ten injektor pootocil aby jakoze nestrikal na tu klapku po ktere to pak jakoze teklo ven.. max. Tyden to slapalo dnes pohoda a pak odjizdim z parkoviste vyjedu dobros jdu zavrit branu a zacali divne houpat otacky skoro to chcipalo. Tak sem vypl motor a cucim opet jak z jedne strany tak z druhe u te spodni hridelky klapky normalne tekl benzin ven kdyz to dokapalo auto sem normalne nastartoval v pohode zase jelo dojel sem do garaze a nic neteklo.. jen doufam ze opet nevystrelil ten injektor.. navic u toho tece !! Benzin do podtlaku k rozdelovaci ... nechapu.. a tak prosim o radu jestli si mam radeji jen koupit ten ventil a dat tam karbec 30 pict 3 pokud tam tedy patri a jinak co jak by tohle mohlo delat u te 28.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Herbie »

ano - 30 PICT 3 se na motorech 1200 běžně používá, záleží na správném otryskování.

elektromagnetický ventil uzavírá volnoběžný okruh a má zabraňovat samozápalům
Pokud je poškozen a nefunguje, lze uštípnutím konce vyřesit to, aby byl volnoběžný okruh trvale otevřen a motor nechcípal.
Lze takto bez problému provozovat, tvůj problém není v tomto ventilu.
Jak moc to ucvaknutí vadí nebo nevadí je "na vkusu každého soudruha" :) mě to nevadí, mám ho ucvaknutej taky :)

injektor, tím zřejmě myslíš akcelerační trysku - ano měla by být naklepnuta do těla karburátoru aby pořádně držela.

Co všechno je špatně na tom tvém 28 PICT nelze od klávesnice říct, to může být věcí ... jééje

Co ovšem lze říct zcela jistě je, že nemá smysl jen tak bez rozmyslu přehazovat karburátory sem tam aniž bys věděl co tam dáváš a v jakém je to stavu. Zvlášt když je to 40 let starý a před tebou se v tom vrtal nespočet "odborníků".
... a vůbec !

Uživatelský avatar
HappyBeetle
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář 2016
Bydliště: Turnov

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od HappyBeetle »

Diky moc to sem chtel vedet. Prave u toho karburatoru u te 30 byl problem se serizenim kdyz uz to jelo bez sytice. A mnoho lidi mi rikalo ze tenhle tam byt nema a ma tam byt ta 28 kupoval sem ji prave stim ze chlapek to vychvalil jak funguje skvele a rikam prvni co bylo vypadl z toho ten injektor a dalsi ze vsude mozne tece benzin..

Smolik86
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2016

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Smolik86 »

yahoďák píše:
Smolik86 píše:Ahoj, mám otázku ohledně výroby (řešení) platěné střechy na speedstera. Brouk byl zakoupen bez střechy (majitel ji zahodil) , přikládám fotografie jak je to tam dělané. Jestli někdo dělal nebo ví jak ?A nebo na koho nebo kam se obrátit za radou budu vám velice vděčný.
Děkuji,Milan
Je to poměrně jednoduché, dvě ohnuté trubky, pár pantů a pasovin. Střecha je sešitá tří částí, vpředu je zašitý kus laminátu, který kopírujhe horní část rámu okna a má v sobě prvky pro aretaci k rámu.
Můžu Ti půjčit rám na okopírování a střechu pro inspiraci (vidím, že máš jiný tvar laminátu za sedačkama, víc "vykousnutý", takže to musí čalouník pořešit na tvém autě na míru.
Kdyžtak se ozvi po sz.

Ahoj, děkuji za tvou odpověď a nabídku vypůjčit na okopírování střechu + rám, kterou bych určitě využil. Mohu tě poprosit o tel. kontakt. Zkoušel jsem ti napsat přes SZ ale opravdu nevím jestli se to odeslalo, tak Sorry, že to zahlcuji tady. Děkuji Milan

Odpovědět