___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od lišák »

honcek píše:...nemůže to být třeba nějakej problém v hlavním brzdovým válci? Za odpověď předem děkuju
Může. Jinak vrací se pedál? Jakou máš na něm vůli?
Každý celek se skládá z detailů.

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od t1olimp »

Jednou jsem namontoval brzdoví válec hnet po koupi,na oko vypadal dobře naolejovaní ale někde se válel roky ve skladě a vnitřek byl zaprdnutý,pískal předek a pomalu se vracel,desky se hřály aš aš,pak se přibrždovalo levé kolo,.podivat se na válec,prej kotouče maj jinej neš bubny-nevěřím,seřídit tyčku,hadice a trubky nové-překontrolovat zapojení k válci,.podival bych se znova na válečky,jestli se vracejí na doraz,tlouštka desek a očistit čelistnik a namazat rohy kde dosedají desky,brzdovou kapalinu s vyšim bodem varu,dosedací plíšky aby tlačili na desky.co kotouče neni šišatej,či těhlice ohlá,skusit jiné desky,no a doufat že tam není kamínek a modlit se že si to časem sedne.pedál musí mít vuli,skusit to pořádně probrzdit,.mě pomoch čas,prostě si to po pár měsících sedlo a kola brzděj stejně.
VW MERLIN ten co plete písmenka

honcek
Příspěvky: 64
Registrován: 02 říj 2011

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od honcek »

Kuci tak dík,vy ste toho na mně teda nahrnuli.Bohužel nejsu automechanik,musím začít tím na co si troufnu a to je výměna brzdových destiček,ty budu mít příští týden,uvidím jestli se ztratí aspoň to pískání...Jinak pedál se vrací jak má,vůle tam taky asi je jak má být,tloušťka destiček se zdá být dobrá...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od evinsen »

tloušťka destiček se zdá být dobrá...

tak proč je měníš? máš tam ty plechy nebo ne, a správně natočený pístky když si je teda vyndaval a leštil? píst je chromovaný a nebo nerez a tedy co rezne je třmen uvnitř. nový destičky ti pískat nebudou do doby než ti zesklovatí povrch. najdi na starém platu destičky místo kde je vyleštěná na kov. tam ti to píská.

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Sesto »

Pani viete poradit kde by sa dala objednat tato alebo podobna bavlnena lemovka na koberec?
Davam si usit nove koberce ale calunicka ma/dava iba kozenkove lemy co sa mne moc nepaci.Povodne su krajsie.
Dik za rady

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od lišák »

Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od loufes »

Koupíš ji v každém lepším obchodě s látkami a šitím v metráži,já jsem kupoval černou a měli tam i jiný barvy,ale nevím jestli zrovna tu tvoji.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Herbie »

souhlas
tohle je běžnej "tkaloun"
lze běžně koupit v textilních galanteriích

například
http://www.magant.cz/www-magant-cz/esho ... -sire-30mm" onclick="window.open(this.href);return false;
... a vůbec !

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od machyss8 »

a koberce tohohle druhu seženete kde? v metráži nejlépe :)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Sam »

U Marcuse, kde jinde. Kupoval jsem tam na brezela také.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od lišák »

Herbie píše:souhlas
tohle je běžnej "tkaloun"
lze běžně koupit v textilních galanteriích

například
http://www.magant.cz/www-magant-cz/esho ... -sire-30mm" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud je to to samé co mě nabízeli v několika galanterkách tak mám malou technickou. Šířka odpovídající, ale příliš tenký materiál. Možná dobrý na látku, ale na koberec nic moc, spíš nic než moc.
Každý celek se skládá z detailů.

honcek
Příspěvky: 64
Registrován: 02 říj 2011

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od honcek »

Nový brzdový destičky chcu koupit,protože ty předtím mně vydržely nepískat asi 5 let a to se mně vyplatí.Ptal ses jestli tam mám ty plíšky,ty tam nemám,místo toho jsem zadní stranu destiček mazal tou speciální mastí kerá by mněla pomoct,bohužel ani ta nepomohla. Jinak co teda čumím,jak je to ze správně natočenýma pístkama,však jsou kulatý ne? Jinak,asi jsem měl vyšudlat i teda ten třmen uvnitř,to jsem neudělal #-o

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Herbie »

lišák píše: Pokud je to to samé co mě nabízeli v několika galanterkách tak mám malou technickou. Šířka odpovídající, ale příliš tenký materiál. Možná dobrý na látku, ale na koberec nic moc, spíš nic než moc.
to už záleží na vkusu každého soudruha :)

nám plebejcům to bohatě stačí (sám jsem tím koberce obšíval)
pacienti si pořídí dobově korektní totéž za desetinásobnou cenu :)
... a vůbec !

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Andy »

Porovnal jsem tento typ tkalounu s tkalounem na original kobereccich ktery jsem pred nedavnem sehnal a jsou vzhledove naprosto stejny, i ty odstiny se mi zdaji odpovidajici. Je fakt ze jsem ty nabizeny/cesky nemel v ruce ale ty na tech kobreccich nejsou nijak tlusty, takze jelikoz se povazuju za dobove korektniho pacienta :D tak bych do nich sel, a zrejme i pujdu jelikoz ty koberecky co mam potrebuji lehce opravit. Nakonec to neni neco co zas tolik trpi. A taky verim ze Himmelservis nebo jiny renomovany calounici pouzivaji totez, akorat ze prirazka je nesmyslna.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Pětišroub »

....ale ten feeling....
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Andy »

ten jsem uz ztratil.......... :)

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od t1olimp »

honcek píše:Nový brzdový destičky chcu koupit,protože ty předtím mně vydržely nepískat asi 5 let a to se mně vyplatí.Ptal ses jestli tam mám ty plíšky,ty tam nemám,místo toho jsem zadní stranu destiček mazal tou speciální mastí kerá by mněla pomoct,bohužel ani ta nepomohla. Jinak co teda čumím,jak je to ze správně natočenýma pístkama,však jsou kulatý ne? Jinak,asi jsem měl vyšudlat i teda ten třmen uvnitř,to jsem neudělal #-o
Nejsou plechy? to bude ono? a vnitřek šelistniku taky vyleštit -proto se třeba nevracej? a brzdová tyčka-pozor min.dva druhy.
VW MERLIN ten co plete písmenka

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od john »

t1olimp píše:
honcek píše:Nový brzdový destičky chcu koupit,protože ty předtím mně vydržely nepískat asi 5 let a to se mně vyplatí.Ptal ses jestli tam mám ty plíšky,ty tam nemám,místo toho jsem zadní stranu destiček mazal tou speciální mastí kerá by mněla pomoct,bohužel ani ta nepomohla. Jinak co teda čumím,jak je to ze správně natočenýma pístkama,však jsou kulatý ne? Jinak,asi jsem měl vyšudlat i teda ten třmen uvnitř,to jsem neudělal #-o
Nejsou plechy? to bude ono? a vnitřek šelistniku taky vyleštit -proto se třeba nevracej? a brzdová tyčka-pozor min.dva druhy.
Honcek, zainvestuj a kup si manual...

t1olimp, pokial nevies presne, nerad... :D

Uživatelský avatar
machyss8
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 18 lis 2013
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Tlačítko houkačky volantu

Příspěvek od machyss8 »

Zdravím,
Mám problém.
Na svém přechoďáku ("67) mám volant původně s hliníkovým tlačítkem (s půlměsícem) na houkajdu, ale volant nemá vybrání pro půlměsíc, což nasvědčuje tomu, že by tam mělo být tlačítko bez půlměsíce....Avšak to tlačítko co tam mám tam normálně funguje? Je tedy možné, že může být volant bez vybrání a přesto má půlměsíc? Nebo jak to tedy je?
děkuji

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: ___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Andy »

To je zajimavy: podle chytry knizky Etzold se prestal delat pulmesic na volantech slonovy bravy od roku 63 (ono ani v te dobe cerny jeste nebyli) a preslo se na tlacitko bez pulkruhu tim padem volant bez vybrani. Ale v roce 65 se znovu objevy tlacitko s pulmesicem na cernych volantech, tak babo rad............

Odpovědět