kola na naše VW stroje

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od lišák »

Když jsou takhle vyrezlé límce tak nebude lepší je hodit do hutí a pořídit jiné ?
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od Herbie »

Vojta&Niky píše:
11 srp 2022
Taky jsem nad tim přemýšlel a upřímně nevim. :? Co tam vozíš Ty?? 4,5x15??
ja nemám superku, takže toto dilema nemám
do klasickýho brouka se disk 5.5 palce do rezervy prostě nevejde :)
... a vůbec !

Vojta&Niky
Příspěvky: 47
Registrován: 27 kvě 2018

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od Vojta&Niky »

lišák píše:
11 srp 2022
Když jsou takhle vyrezlé límce tak nebude lepší je hodit do hutí a pořídit jiné ?
To se mi úplně nechce. Přiznám se, že jsem je koupil ne slepo z Německa a bylo by mi líto vyhodit prachy z okna. Takhle kritický je jen jedno kolo.. [-o<

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1280
Registrován: 08 zář 2009

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od lope »

Tak čtvrtinu jsi už vyhodil. Kup 1 jiný.

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od čáryfuk »

Předpokládám že jsi je kupoval proto že jsou originál Lemmerz .... když je opískuješ zbyde tam kulový . Nechal bych opískovat pouze lemy z vnitřní strany a zbytek louh . Znám kluka co to vozí do Itálie , ale hrubou práci si musíš nachystat sám

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od lišák »

čáryfuk píše:
12 srp 2022
Předpokládám že jsi je kupoval proto že jsou originál Lemmerz .... když je opískuješ zbyde tam kulový . Nechal bych opískovat pouze lemy z vnitřní strany a zbytek louh . Znám kluka co to vozí do Itálie , ale hrubou práci si musíš nachystat sám
Nevím zda nyní, ale já nechával louhovat některé díly před časem v Medlešicích páč to mám kousek za barákem.
http://www.louhovani.cz/
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od čáryfuk »

lišák píše:
12 srp 2022
čáryfuk píše:
12 srp 2022
Předpokládám že jsi je kupoval proto že jsou originál Lemmerz .... když je opískuješ zbyde tam kulový . Nechal bych opískovat pouze lemy z vnitřní strany a zbytek louh . Znám kluka co to vozí do Itálie , ale hrubou práci si musíš nachystat sám
Nevím zda nyní, ale já nechával louhovat některé díly před časem v Medlešicích páč to mám kousek za barákem.
http://www.louhovani.cz/
tam to i nalakují ? Ten borec to vozí do fabriky kde to louhují , pískují nebo obojí dle přání zákazníka a hned lakují ... ca 1500,- kus ... to chtěl loni včetně dopravy . Jak je to letos bych musel zjistit
Screenshot_20220812-225620.png

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15197
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od Sam »

Nejsem pritel vozit praci pres hranice, kor kdyz jsou to veci, ktere lze udelat bez problemu doma.
Jak jiz bylo psano vyse, lemy bych zevnitr opiskoval a nasledne zavaril a vybrousil. Vnitrek pod plastem novy lak. Vnitrek rafku zatim nebyl odhalen, tak tezko radit. Pohledovou cast rafku zachovat, max mirna retus u lemu, kde se bude varit.
A nebo ten louh a celolak, jen at po letech nelitujes. Louh rozdelas ve stavebnim skopicku klidne i na balkone na sidlisti.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5297
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od lišák »

čáryfuk píše:
12 srp 2022
lišák píše:
12 srp 2022
čáryfuk píše:
12 srp 2022
Předpokládám že jsi je kupoval proto že jsou originál Lemmerz .... když je opískuješ zbyde tam kulový . Nechal bych opískovat pouze lemy z vnitřní strany a zbytek louh . Znám kluka co to vozí do Itálie , ale hrubou práci si musíš nachystat sám
Nevím zda nyní, ale já nechával louhovat některé díly před časem v Medlešicích páč to mám kousek za barákem.
http://www.louhovani.cz/
tam to i nalakují ? Ten borec to vozí do fabriky kde to louhují , pískují nebo obojí dle přání zákazníka a hned lakují ... ca 1500,- kus ... to chtěl loni včetně dopravy . Jak je to letos bych musel zjistit
Screenshot_20220812-225620.png
Ne, tam to nelakují, ale ty jsi také psal pouze o louhu.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
gitan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 283
Registrován: 25 zář 2005
Bydliště: LBC

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od gitan »

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s pneu Maxxis MA-1 205/75 R 14 95S - bílý lem?
Realita je taková, že mi můj bus letos už tak 2x nebezpečně nezatočil na mokru do zatáčky ( já volantem ale jo :mrgreen: )
Moje pneu mají pořád vysoký vzorek - pravda jsou 7 let staré... nalítáno tak 15 tsc. km...
Kamarád má výše uvedené gumy zatím krátce, chtěl bych slyšet Vaše zkušenosti, než se pustím do schvalovacího kolečka a zápisu do TP.
A zakoupení na novou sezonu. Někdo doporučí i nějaké jiné... =D>
Děkuju :wink:
KINDERKRANKENWAGEN samozvaný prezident SudetenbuslandmanschaftuObrázek

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2301
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od wally »

gitan píše:
13 pro 2022
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s pneu Maxxis MA-1 205/75 R 14 95S - bílý lem?
Realita je taková, že mi můj bus letos už tak 2x nebezpečně nezatočil na mokru do zatáčky ( já volantem ale jo :mrgreen: )
Moje pneu mají pořád vysoký vzorek - pravda jsou 7 let staré... nalítáno tak 15 tsc. km...
Kamarád má výše uvedené gumy zatím krátce, chtěl bych slyšet Vaše zkušenosti, než se pustím do schvalovacího kolečka a zápisu do TP.
A zakoupení na novou sezonu. Někdo doporučí i nějaké jiné... =D>
Děkuju :wink:
Jezdím klasiku Barum Vanis 185 R14C.. Měl jsem je i na služebním Vitu, měli 80tis km a furt na mokru ok..
Nevěřím na mokru žádným briketam co fungují jen na blátě.. Je to jediný co tě drží na silnici.. Nehledě na to že to dělá bordel za jízdy.. #-o
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

klic
Příspěvky: 99
Registrován: 03 črc 2008
Bydliště: Praha 6

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od klic »

Někdo se tady ptal, zda lze používat bezdušové pneu na starých ráfcích, které jsou určeny pro pneu s duší. Správně by se to nemělo, pokud ráfek nemá alespoň jeden bezpečnostní pás "hump"- v mezní situaci hrozí uvolnění pneu na ráfku a okamžitá ztráta tlaku. Pokud má jeden, je označován písmenem H1, pokud má oba, pak H2.
Hump01.jpg
Hump01.jpg (30.87 KiB) Zobrazeno 2193 x
Naopak lze použít duše v bezdušovém pneu, ale jen za určitých podmínek
viz Pirelli
thumbnail_Picture1.png

Uživatelský avatar
Jenda Povoda
Příspěvky: 100
Registrován: 09 lis 2008
Bydliště: Kde sem, tam sem, ted sem zrovna kol Českýho Šternberka
Kontaktovat uživatele:

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od Jenda Povoda »

Duše v bezdusovem pneu má dle mých zkušeností omezenou životnost. Bezdusove pneu má z vnitřní strany gumy takové vroubky, které duši neustále jemně odiraji, až ji prodrou. Otestováno na 25tis km přes Afriku. Prvních 15tis v pohodě. Takže na víkendovy provoz dobrý 🤣
J - Povoda

T2a
T3 syncro tdi
T3 doka zadohrab

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 881
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od tarmara »

gitan píše:
13 pro 2022
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s pneu Maxxis MA-1 205/75 R 14 95S - bílý lem?
Konkrétní zkušenost nemám, ale zarazil mě ten hmotnostní index (95S?). Není to málo? Měl jsem za to, že na busy by mělo být minimálně 102...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

klic
Příspěvky: 99
Registrován: 03 črc 2008
Bydliště: Praha 6

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od klic »

Jenda Povoda píše:
14 pro 2022
Duše v bezdusovem pneu má dle mých zkušeností omezenou životnost. Bezdusove pneu má z vnitřní strany gumy takové vroubky, které duši neustále jemně odiraji, až ji prodrou. Otestováno na 25tis km přes Afriku. Prvních 15tis v pohodě. Takže na víkendovy provoz dobrý 🤣
To už si musí každý rozhodnout sám za sebe a případně pak s pojišťovnou a soudem. V zásadě platí, že ráfky, které nemají bezpečnostní výstupky (humps), se NESMÍ provozovat bez duše. A obráceně, ráfky, které tyto výstupky mají, se NESMÍ provozovat s duší. Stejně to platí pro drátěná kola, dělená kola apod. = tj. s duší, i když pláště mají označení jako bezdušové. Je třeba dát duše vždy nové a případně používat pudr a hlavně správné huštění.
https://www.oldtimer-markt.de/aktuell/O ... e-Schlauch

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15197
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od Sam »

Pojistovna? Zaplatila nekdy nekomu neco? :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od yahoďák »

Sam píše:
14 pro 2022
Pojistovna? Zaplatila nekdy nekomu neco? :D
mě zaplatila, z povinného ručení toho, kdo to do mě napálil.
Ale ono by to právě mohlo být obráceně - na to upozorňuje klic:
pokud zaviníš nehodu a nemáš stk ... auto nemělo co dělat na silnici ... má jiné rozměry ráfků a pneu než v dokladech, nebo pneu sjeté pod limit ...nemělo co dělat na silnici...
a v takovém případě pojišťovna zaplatí škodu poškozenému, ale pak to bude vymáhat na viníkovi (stejně jako v případě, že nehodu způsobíš "pod vlivem")
Obrázek

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od evinsen »

Sam píše:
14 pro 2022
Pojistovna? Zaplatila nekdy nekomu neco? :D
Jo,někdy to je boj,někdy bez problémů.Hodně záleží na likvidátorovi,to je prakticky jedinej kdo je s tebou ve styku,na něj se dobře připrav.
Co se týče STK a jiných věcí je v zákoně o dopravě věta,že pokud nehoda nebyla v přímé souvislosti s technickým stavem vozidla,není důvod pro odmítnutí pojistného plnění.Pojišťovna totiž není instituce která může posuzovat technický stav.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

klic píše:
14 pro 2022
Jenda Povoda píše:
14 pro 2022
Duše v bezdusovem pneu má dle mých zkušeností omezenou životnost. Bezdusove pneu má z vnitřní strany gumy takové vroubky, které duši neustále jemně odiraji, až ji prodrou. Otestováno na 25tis km přes Afriku. Prvních 15tis v pohodě. Takže na víkendovy provoz dobrý 🤣
To už si musí každý rozhodnout sám za sebe a případně pak s pojišťovnou a soudem. V zásadě platí, že ráfky, které nemají bezpečnostní výstupky (humps), se NESMÍ provozovat bez duše. A obráceně, ráfky, které tyto výstupky mají, se NESMÍ provozovat s duší. Stejně to platí pro drátěná kola, dělená kola apod. = tj. s duší, i když pláště mají označení jako bezdušové. Je třeba dát duše vždy nové a případně používat pudr a hlavně správné huštění.
https://www.oldtimer-markt.de/aktuell/O ... e-Schlauch
Když jsem uvažoval před 15 ti lety bezdušové obutí, hledal jsem broučí rafky s "hups". Ale nemel jsem všechny. V pneuservisu mi řekli, že je to jedno, že i felicia mela distky bez hupsu a vyrobce tam daval bezdušáky. Takze jsem pozdeji obul bezdušově i ponorku a bez problému. Naopak ješte předtím, asi pred 20ti lety jsem mel názor jak pises ty a nechal dát duše do bezdušových pneu. A jedna se asi po dvou tisících km prodřela o ostrý vnitřek plášťě. Takže po těchto zkušenostech vsech kpmbinací jedině bezdušáky

klic
Příspěvky: 99
Registrován: 03 črc 2008
Bydliště: Praha 6

Re: kola na naše VW stroje

Příspěvek od klic »

Ať si každý jezdí, jak mu to vyhovuje. Ráfky s hrbem měla nejen Felicie, ale dokonce i Škoda 110.
LOKYks.jpeg
Najezdil jsem desítky tisíc s dušema v bezdušovějch gumách a nic. Asi záleží na tom, kdo, co a jak to tam montuje. Taky jsem zažil gumaře, no ...stačí.
thumbnail_IMG_20160424_120934.jpg

Odpovědět