Baja Champion SE - my dream

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Baja Champion SE - my dream

Příspěvek od Lugen »

Tato speciální edice, vydaná v sérii 1000 kusů byla určena pro americký trh.
Základem posloužila evropská edice Marathon Beetle (5000ks) postavená na broucích řady 1302 modelového roku 1972.

Pro tuto edici byla typická stříbrno-modrá barva odstínu L96M
Obrázek

Dále to byla stříbrně lakovaná kola "Marathon" značky Lemmertz s černým středem a s šestihranou krytkou středu kola.
Obrázek

Obě verze taktéž měly kuželovité koncovky výfuků.
Obrázek


Nejvýraznějším rozdílem od verze Marathon byl bílý pruh s nápisem BAJA umístěný nad stupačkami.
Obrázek

Plaketa Baja umístěná na zadní kapotě a na dvířkách kastlíku
Obrázek
Obrázek


Velice častým doplňkem této vrze byla přídavná mlhová nebo dálková světla
Obrázek

...takhle se upevňovaly, nejen tyto ale i zadní přídavné mlhovky a parkovačky, takže žádné díry do nárazníku
jako to udělal nějaký z předchozích majitelů mýho brouka
[smilie=spank2.gif]
Obrázek


Dále už to byly jen znakly typické pro všechny americké brouky, popřípadně superbrouky
...americký mřížovaný čílko
Obrázek


Velké blinkry s pozičníma světlama, to jest žádný přední parkovačky
Obrázek


...a zadní červená podkova s boční odrazkou
Obrázek


[smilie=love.gif] [smilie=love.gif] [smilie=love.gif]


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

...ještě maĺej dotaz viděl někdo někdy (prodávat) tyhle háky na přední stabilizátor???


Obrázek
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tohle vidim poprvé a podle mě se nejedná o stabilizátor ale o bazmek na odtažení - v US se často tahá naplocho. Nebo je to přípravek na nájezdovej rám proti zvěři, nevim.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

...psal jsem háky na stabilizátor, myslel jsem tím, že jsou uchyceny na stabilizátoru, omlouváým se. To k čemu to je je mi jasný ...hlavně by na to bylo supr navařit ještě příčnou tyč mezi ty háky na oka - shruba někam pod ty vyvrtaný díry aby to chránilo čílko třeba před velkym šutrem, jehož velikost by řidič podcenil
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

bingo Pětišroub:

to bude skutečně na připevnění "oje" na tažení brouka za jiným, má to tvar "A" a připojí se to na tažné jiného auta a normálně si takhle auto vezeš za sebou bez řidiče, v USA celkem běžná věc, prodávají to tam třeba na buggy.

to lugen: sen je to krásnej, auto taky. Přelakuj Adélu, samolepky BAJA a kód barvy vyrobíme, kdbys sehnal palketku, tak i ta se nechá.

A pozor ty zadní lampy krom toho , že jsou celý červený a mají na boku odrazky jsou uplně jiný než běžný evropský podkovy - jsou po celém obvosu tak o 1cmvětší, ty plechy taky. je to US dvouletá specialita právě u 1302, předtím tam měli normálnáí podkopvy, ale celé červené, potom už sloní tlapy. Vím to, protože je mám, ale s rozbitýma krytama a absolutně se v EU nedají sehnat (jedině poslat ze států)

Odpovědět