Palubka -vypínače

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 67
Registrován: 03 bře 2005
Kontaktovat uživatele:

Palubka -vypínače

Příspěvek od Rado »

Chtěl bych se zeptat, jestli mají tyto kulaté vypínače z palubky podsvícení a jestli by je měl někdo na prodej.

Obrázek
Obrázek

Díky Rado[/url]

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Podsvícení nemají, jen vypínač pro varovné blinkry má červený střed a uvnitř žárovku, která bliká a signalizuje tím činnost blinkrů.

Na prodej je určitě někdo bude mít, ale musíš specifikovat které přesně - je rozdíl mezi spínačem světel (navíc jsou dva druhy - s reostatem pro nastavení intenzity osvětlení tachometru nebo bez něj pro sociální modely), spínačem stěračů - jednorychlostní nebo dvourychlostní, má v sobě navíc přepouštěcí ventil pro ostřikovač. Pak tu máme zmíněný spínač varovných blinkrů vč. kontrolky. Dolní dva jsou jen čudlíky, kterými se ovládají klapky pro regulaci čerstvého vzduchu do kabiny.

Takže směle podej inzerát v sekci Krámy ke koupi.....

Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 67
Registrován: 03 bře 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rado »

Yahoďáku, tak to je vyčerpávající odpověď , jak od prodavače VW teile, vykonávajíc svou práci min. 50 let! Děkuji.
Já potřebuji vyřešit takovýmto kulatým vypínačem zapojení mlhovky-proto to podsvícení- nechci vrtat další díru pro kontrolku. Jinak bych hned dal inzoš.
V našich autodílech jsem našel pouze podsvícený kolébkový vypínač, který svou krásou se hodí spíš na plynový kotel a ne do interiéru.

Nějaký nápad, jak vyřešit spínač zadní mlhovky nehyzdivě?

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sesto »

Zapoojit ju na kontrolku vyhrievania zadneho okna?
Alebo sa mi zda ze tam je este jedna kontrolka ktora nieje vyuzita a nikdy nesvieti.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Dík Rado :wink:

Já (a třeba i Lugen) jsem spínač mlhovky vyřešil použitím spínače na stěrače, kontrolku jsem zapojil na Sestem správně zmíněnou volnou kontrolku vyhřívání zadního okna(v mém případě standart bez vyhřívání), nebo se dá použít kontrolka ATF - samozřejmě je-li na tachometru (mexika a některé 1303 jí už nemají), nebo je-li volná (je to kontrolka teploty hydraulického oleje u brouků s poloautomatickou převodovkou Saxomat)

No a nebo jsem si před malým časem vymyslel jiné řešení, už je to v mém Weisspunktu, chtěl jsem to odtajnit až s jeho dokončením, ale stejně už jsem to prozradil Márošovi, takže ven s tím:

Na mlhovku jsem použil spínač varovných blinkrů, který má v sobě žárovku. Tu červenou plochu jsem polepil samolepkou na "knoflíky" se symbolem světla z mojí produkce. Se samolepkou jsem si ovšem drobet pohrál a vyříznul z ní vnitřní plochu toho symbolu světla a světelných paprsků....takže při vypnutém stavu tam máme normální symbol světla, akorát vybarvený červeně, při zapnutí svítí symbol a paprsky....a na palubce máme typově shodný, oku lahodící vypínač z originální produkce VW.

Foto dodám snad zítra....

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Příspěvek od Radek »

Já to udělal v busu stejně - z dárce orgánů vypitval spínač na varovný mlhovky, jen jsem (nevybaven Yahoďákovými možnostmi) prostě obrousil trojúhelníček, který je na červeném sklíčku natištěný...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

vybavit se mojí sadou stojí pouhých 60,-Kč a pár minut práce.:wink:
A hlavně to má tu výhodu, že to po zalepení nesvítí tolik, na broučí palubce to svítí moc "do xichtu"

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

a takhle to vypadá v bílém provedení:
Obrázek

Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 67
Registrován: 03 bře 2005
Kontaktovat uživatele:

Děkuji

Příspěvek od Rado »

Už je doma, pěkná práce.
Dávám (+) punkt

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

služebníček, přijďte zas :)

amatér
Příspěvky: 17
Registrován: 10 úno 2007

Příspěvek od amatér »

Na mlhovku jsem použil spínač od výstražných světel. Místo červenýho sklíčka jsem dal oranžový

Uživatelský avatar
clayd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 356
Registrován: 06 led 2007
Bydliště: Struhařov

Příspěvek od clayd »

Potřebuju poradit prosím!Jak se sundávají všechny ty čudle bez poškození?Vůbec na nic jsem nepřišel,asi mám kritický den [smilie=bricks1.gif]
Já vím Bohumile ,já vím

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Co myslis cudlama? jestli ty "gumovo plastove cepicky"(u modernich tedy mysleno...) tak ty jsou normalne na zavit, takze vysroubovat. I varovny jsou na zavit, akorat toho vysroubujes trosku vice. A cudliky na topeni jsou nasazene.

Mluvim o svem, dnes jsem absolvoval demontaz palubky a okolo veci...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

plastovy cudle svetel a steracu jsou sroubovaci, takze opatrne povolit

pod plastovym cudlem je "hlinikovej bazmekt" krery je zkrz plech palubni desky zasroubovan co tela vypinace, takze opet opatrne povolit
a je to vsecko venku

cudle od vetrani jsou jinak, ale z hlavy nevim
... a vůbec !

Uživatelský avatar
clayd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 356
Registrován: 06 led 2007
Bydliště: Struhařov

Příspěvek od clayd »

Díky hoši,zítra se na to vrhnu
Já vím Bohumile ,já vím

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

knoflíky pro ovládání větrání mají v sobě čtvercový otvor a jsou navaknuty na čtvercovou "osičku"...tahem jdou sundat.

Při povolování té hliníkové matice co drží vlastní spínač v plechu přístrojovky doporučuji zalepit okolí palubky silnější páskou....pokud se pro povolení nepoužívá originál klíč (něco na styl širokého šroubováku, ale má uprostřed vybrání, aby šel nasadit přes hřídelku, která vyčnívá ze spínače po demontáži knoflíku), ale šroubovák, dojde snadno k jejímu poškrábání....
Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

K povoľovaniu hliníkovej matice : stačí zobrať dvojkorunáčku /neviem presne treba to skúsiť nechce sa mi to hľadať v garáži/ a s flexou je pekne vybrúsiť aby bolo miesto na " čudlík " vypínača.
Bez problémov povolíte maticu a nič nepoškodíte.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

jednoduché, rychlé, levné a fortelné řešení. následujte SO545. :prayer:
Obrázek

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

dvojkorunáčky schovat do automatu na pípšou
stejně jako u nalévacího hrdla oleje vzít kousek trubky odpovídajícího průměru a pilníkem (pilkou) ubrat tak, aby zbyly jen packy k povolení. :roll:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

praku najväčšia sranda je že rádius "koruny" sedí s rádiusom drážky čiže to sedí na 100%.

Ja to riešim takto už asi 10rokov. Nič nenamieta ani NBS. 8)
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Odpovědět