Cal-look

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Cal-look: klasika na tisíc variací

Příspěvek od máchal »

To vypadá na brzdu. Mrkni na to pořádně. Ale možná se mýlím...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Cal-look: klasika na tisíc variací

Příspěvek od Sam »

máchal píše:To vypadá na brzdu. Mrkni na to pořádně. Ale možná se mýlím...
Ano, brzda předních kol.
Všimli jste si, jak měl krásně vyladěnou převodovku s motorem na čtvrt míli ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Cal-look: klasika na tisíc variací

Příspěvek od Pětišroub »

CAL.JPG
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Cal-look

Příspěvek od Pětišroub »

vzniká film o kořenech cal-look scény, s přímými účastníky a průkopníky tohoto stylu. S mnoha z nich, kteří jsou dodnes aktivní, jsme se měli možnost vidět na EBI v Chimay.

http://vimeo.com/45052237" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Cal-look

Příspěvek od Pětišroub »

http://player.vimeo.com/video/47809913" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Cal-look

Příspěvek od Pětišroub »

thats_all.jpg
thats_all.jpg (36.53 KiB) Zobrazeno 9975 x
http://www.cal-look.com

konec jedné éry

Prosinec 1999 - leden 2013

V posledních 13 letech jsme společně strávili skvělý čas, ale stejně jako všechna tvůrčí snahy, tento se naplnil a je čas jít dál.

Zatímco toto fórum se rychle stalo jedním nejnavštěvovanějších VW míst na internetu, uvědomili jsme si , že ačkoliv uznání naší práce zvenku je skvělé, byl to právětvůrčí proces, který nás nejvíce přitahoval.
Bohužel, postupující kariéra a životní nároky omezily naši schopnost vytvářet a inovovat v posledních letech a zmizela výzva a radost z rozvíjení stránek.

Naše naděje do budoucna je, že jiné VW stránky se budou snažit, aby byly více než egocentrickými blogy a že lidé s tímto nádherným společným koníčkem budou spolupracovat s cílem rozvíjet scénu VW vynalézavými způsoby.

Děkujeme všem příznivcům a přispěvatelům v posledních letech, přávě vytvořená přátelství si budeme pamatovat nejvíce . Jsme šťastní, že jsme tímto skromným způsobem mohli přispět.

S pozdravem,
John, Michael a celý Cal-Look.com tým.



December 1999 – January 2013

We had a wonderful time over the last 13 years, but like all creative endeavors, this one had peaked and it was time to move on.

While the site quickly grew to be one of the most visited VW sites on the Internet, we realized that, as wonderful as extrinsic recognition is, it was the creative process that interested us most. Unfortunately, increasing career and life demands have limited our ability to create and innovate in recent years, removing the challenge and joy of working collaboratively on the site.

Our hope for the future is that VW sites will strive to be more than egocentric blogs; that people in this wonderful hobby will collaborate with the goal of growing the VW scene in inventive ways.

Many thanks to all of the supporters and contributors over the years; it’s the friendships created that we’ll remember the most, and feel fortunate that we had an opportunity to contribute to the VW scene in a modest way.

Sincerely,
John, Michael and the entire Cal-Look.com team.

Continue to stay in touch with the Cal-Look.com Community by joining TheCaliforniaLook group on Facebook.


Ten John Plow, to je taky asi pěknej idealista. :) Cintá jako já:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Cal-look

Příspěvek od loufes »

Nádhernej CALLOOK:
Přílohy
550_a99dad660153049559a7a94c599022a1.jpg
550_a99dad660153049559a7a94c599022a1.jpg (50.84 KiB) Zobrazeno 9933 x
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Cal-look

Příspěvek od loufes »

Další
Přílohy
SSB_230.jpg
SSB_230.jpg (87.13 KiB) Zobrazeno 9918 x
br2.JPG
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Cal-look

Příspěvek od Pětišroub »

Dejvidův cal look dostal dnes novou krev do žil. Remix motoru prospěl vozu i majiteli zjevně :-)
IMAG0141.jpg
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Cal-look

Příspěvek od Pětišroub »

A ještě video.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
buggy99
Příspěvky: 188
Registrován: 09 zář 2007
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cal-look

Příspěvek od buggy99 »

moc pěkné =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Kosťa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012
Bydliště: S wallym Praha 9 "skorovenkov"

Re: Cal-look

Příspěvek od Kosťa »

Vy ste kuci šikovný....to bude tím, ze sme vás přijeli podpořit :D
mom little devil.... :twisted: ....vybzuk a počmáraná holčička

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cal-look

Příspěvek od wally »

Pětišroub píše:Dejvidův cal look dostal dnes novou krev do žil. Remix motoru prospěl vozu i majiteli zjevně :-)
IMAG0141.jpg
Chtělo to barevný, aby byla vidět ta promakanost v barevných detailech podložek karburátorů apod. :lol: :lol: :lol:

Nicméně super tričko :wink:

Takže kdy bude vyjížďka? :idea:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Cal-look

Příspěvek od Pětišroub »

Pětišroub píše:
thats_all.jpg
http://www.cal-look.com

konec jedné éry

Prosinec 1999 - leden 2013

V posledních 13 letech jsme společně strávili skvělý čas, ale stejně jako všechna tvůrčí snahy, tento se naplnil a je čas jít dál.

Zatímco toto fórum se rychle stalo jedním nejnavštěvovanějších VW míst na internetu, uvědomili jsme si , že ačkoliv uznání naší práce zvenku je skvělé, byl to právětvůrčí proces, který nás nejvíce přitahoval.
Bohužel, postupující kariéra a životní nároky omezily naši schopnost vytvářet a inovovat v posledních letech a zmizela výzva a radost z rozvíjení stránek.

Naše naděje do budoucna je, že jiné VW stránky se budou snažit, aby byly více než egocentrickými blogy a že lidé s tímto nádherným společným koníčkem budou spolupracovat s cílem rozvíjet scénu VW vynalézavými způsoby.

Děkujeme všem příznivcům a přispěvatelům v posledních letech, přávě vytvořená přátelství si budeme pamatovat nejvíce . Jsme šťastní, že jsme tímto skromným způsobem mohli přispět.

S pozdravem,
John, Michael a celý Cal-Look.com tým.



December 1999 – January 2013

We had a wonderful time over the last 13 years, but like all creative endeavors, this one had peaked and it was time to move on.

While the site quickly grew to be one of the most visited VW sites on the Internet, we realized that, as wonderful as extrinsic recognition is, it was the creative process that interested us most. Unfortunately, increasing career and life demands have limited our ability to create and innovate in recent years, removing the challenge and joy of working collaboratively on the site.

Our hope for the future is that VW sites will strive to be more than egocentric blogs; that people in this wonderful hobby will collaborate with the goal of growing the VW scene in inventive ways.

Many thanks to all of the supporters and contributors over the years; it’s the friendships created that we’ll remember the most, and feel fortunate that we had an opportunity to contribute to the VW scene in a modest way.

Sincerely,
John, Michael and the entire Cal-Look.com team.

Continue to stay in touch with the Cal-Look.com Community by joining TheCaliforniaLook group on Facebook.


Ten John Plow, to je taky asi pěknej idealista. :) Cintá jako já:-)
Smutný konec cal-look fóra: https://www.facebook.com/groups/TheCaliforniaLook/" onclick="window.open(this.href);return false;

Před očima plynoucí směska inzerce a exhibice aut, které nemají s cal-lookem nic společného, to vše v jedné nepřehledné skrumáži. Staré fórum a hromady cenných informací o performance motorech a cal-look hnutí včetně příspěvků pamětníků z 60. a 70. let jsou asi nenávratně fuč:-(
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Cal-look

Příspěvek od lišák »

Já bych všechny ty facebuky zakázal.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Cal-look

Příspěvek od Pětišroub »

jedna ne uplně dobrá zpráva. Russel Richie, majitel VW Gasser Garage,tedy stáda většiny pojízdných dragsterů z 60. a 70. let, ukončil svoje aktivity. Kdo ví, ten si to přebere.



As it says, I have decided to end the VW Gasser Garage thing, we have loved bringing back the old gassers to the track, where we have restored, reincarnated and raced some of the most iconic cars from the golden days of our hobby, however all good thinks must come to an end and we feel that these cars should now be given a rest. Unfortunately we have no plans to take them out anytime soon, if anyone is interested in any of them let me know as I would consider selling a few so that that they can continue to be seen, enjoyed and hopefully raced.

I want to extend a very special thanks to all those who have contributed from the very first European Bug In until the UK Cal Look Drag day last year where Tar Babe returned its fastest ever quarter mile time in its history, for the help, advice, parts, bodywork, Paint, Signwriting, Trimming, Engines, transport, time and above all friendship.

I have made many new friends and met some wonderful people and have been exposed to an area of the scene I once only dreamed off, for that I am eternally gratefully.

I have raced and shown these cars in various places including Scotland, Belgium, England, Norway, Germany and in the USA. Tar babe came from Mexico to Houston to Aberdeen to Essex to Aberdeen to Orange County, CA, USA to Chimay, Belgium to Esher, London to Aberdeen and then Shakespear country raceway. The Inch Pincher replica is currently with Darrell Vittone in Oregon where last year it was drag raced and salt flat raced.

Tar Babe and Underdog 2 were the first VW's ever to be displayed in the NHRA Wally Parks Museum which was followed the 2 years after with Lightening Bug 1, a true honour.

VW Gasser Garage role of stars:

Race Shop Ghia "Wunderbug2", Der Express, Sumfun, Radical Rod, Iguana, Flakey Jake (ex White Lightening) Underdog 1, Underdog 2, Tar Babe, Inch Pincher (ex EBI Yellow Racer), Lightening Bug 1, Lee Leighton's Red Bug, Italy 1, Bear Berilloux 1st and 2nd gassers, Stutt Bee, Race Shop Fiat and Race Shop Bus, Dave Andrews Blue 67, Erics Save-a-Bug B modified compact record holder, Lil Snort, Blue Obsession, Holey Molly, Frog Guts.

VW Gasser Garage would not have been possible without the following VIPs;
Richie Webb, Dale Clark, Kev Dawson, Wray Morrison, Jo Clifford, Larry McKenzie, Ray Schubert, Gunter Hoffman (CSP), Simon and Shane (Paintbox), Neil Melliard (Prosign), Bernie Newbury, Pete at Cogbox and me !

A special thanks to the following for supporting or encouraging me....
Keith Seume, Dave Rhoads, Dean Kirsten, Paul and Mark Schley, Ron Fleming, Darrel Vittone, Dyno Don, John Preston, Lee Leighton, The EBI boys (Kobus/Freddie/Mike), and every one else who has lent a hand whether practically or verbally, its all been appreciated.


Jak se říká, že jsem se rozhodla ukončit věc VW Gasser Garage, jsme se milovali dobývat staré gassers na trati, kde jsme obnovena, reinkarnaci a závodil některé z nejznámějších aut ze zlatých dnech našeho hobby, nicméně všechno dobré si myslí, že musí přijít ke konci a my cítíme, že tyto vozy by měly být nyní věnována odpočinku. Bohužel nemáme žádné plány, aby je v dohledné době, pokud někdo má zájem o některý z nich, dejte mi vědět, jak bych uvažovat o prodeji několik, aby mohly být i nadále vidět, rád a doufám, že závodil.

Chci prodloužit velmi zvláštní poděkování všem, kteří přispěli z prvních evropských chybu v do Drag dne UK Cal Look v loňském roce, kdy Tar Babe vrátil svůj nejrychlejší vůbec čtvrt míle čas v jeho historii, za pomoc, poradenství, díly, karoserie, barva, písmomalířství, Výřez, motory, doprava, čas a především přátelství.

Udělal jsem spoustu nových přátel a potkali několik skvělých lidí a byly vystaveny na oblast scény jsem jen jednou snil off, za to jsem věčně vděčně.

Jsem závodil a zobrazí se tyto vozy na různých místech, včetně Skotska, Belgie, Anglie, Norska, Německa a USA. Tar holka přišla z Mexika do Houstonu do Aberdeen Essex Aberdeen do Orange County, CA, USA do Chimay, Belgie do Esher, Londýn Aberdeen a pak Shakespear country Raceway.Inch skřipec replika je v současné době s Darrell Vittone v Oregonu, kde v loňském roce to bylo drag závodil a sůl byt závodil.

Tar Babe a smolař 2 byli první VW je někdy být zobrazeny v NHRA Wally Parks muzea, které bylo následováno 2 roky poté, co se Lightening Bug 1, skutečný cti.

VW Gasser Garáž role hvězdiček je:

Race Shop Ghia "Wunderbug2", Der Express, Sumfun, Radical Rod, Iguana, Flakey Jake (ex White Lightening) smolař 1, smolař 2, Tar Babe, Inch Pincher (ex EBI Yellow Racer), Osvětlení Bug 1, Lee Leighton Red Bug , Itálie 1, Bear Berilloux 1. a 2. gassers, Stutt Bee, Race Shop Fiat a Race Shop autobusů, Dave Andrews Modrá 67, konsorcií Save-a-Bug B modifikovaná kompaktní rekordmana, Lil Snort, modrá Obsession, děravý Molly, žába Guts ,

VW Gasser Garage by nebylo možné bez těchto významných osobností;
Richie Webb, Dale Clark, Kev Dawson, Wray Morrison, Jo Clifford, Larry McKenzie, Ray Schubert, Gunter Hoffman (CSP), Simon a Shane (Paintbox), Neil Melliard (PROSIGN), Bernie Newbury, Pete na Cogbox a mě!

Zvláštní poděkování následující pro podporu nebo mě podpořit ....
Keith Seume, Dave Rhoads, Dean Kirsten, Paul a Mark Schley, Ron Fleming, Darrel Vittone, Dyno Don, John Preston, Lee Leighton, EBI Chlapci (Kobus / Freddie / Mike), a každý jiný, kdo půjčil ruku, zda prakticky nebo ústně, jeho všichni ocenili.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Lukes
Příspěvky: 78
Registrován: 13 říj 2020
Bydliště: Skalica/Slovensko

Re: Cal-look

Příspěvek od Lukes »

Nejako som sa zaľúbil do California Look vwergľov.
Přílohy
DB2019NR00729_large.jpg

Odpovědět