Snížení brouka - obecná rozprava

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od elvis »

Pozdní 1303 má stejné tlumiče jako 1. Golf. Tedy dvoušroubové vertikální uchycení pouzdra k těhlici. Já mám také sníženo pomocí prožin Ventura od Michala Strnadela + nové tlumiče KYB.
... do killa !

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od Petr914 »

...hmmm...dvoušroubové...vertikální...

...já ti Elvisi rozšířim obzory...uplně stejně to má Golf 2...Golf 3...Golf 4...

...to je prostě systém zavěšení McPherson použitej u VW...

...znamená to snad,že má koupit podvozek na Golfa 4...nebo Golfa 1...

...proč s tim Golfem nedáte pokoj?...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od yahoďák »

Petmen píše:ahoj lidicky porad te mi jak snizit brouka. mam brouka 1971 a na predku mam uz tlumic s pruzinou. na zadku uz nekdo daval tlumic Koni ale nevim jestli je kratci ci serovy. dekuji moc za radu
Ahoj Petmene,
vítej na našem foru...na předchozích stránkách se Ti dostalo několika dobrých rad a taky pár nesmyslů.
Než shrnu rady jak snížit tvého brouka, dovolím si přidat jednu základní ...pokus se použít tlačítko hledat...a možná bys našel relevantní tema o snížení superky:
Snížení superbrouka 1302,1303
(a někteří co se pustili do radění by to mohli zkusit taky...)

Takže si to shrneme
- zadní náprava je jasná, stejná jako u klasického brouka - dle Herbieho rady
- přední náprava, tam máš možnosti dle výše uvedeného topiku:
a) koupit nižší pružiny (běžně k dostání)
b) modifikovat McPerson dle Johnova návodu a tím pádem si míru snížení určit sám
c) dle Petrovo rady zakoupit "gewindefahrwerk", čili sadu tlumičů a pružin umožňující nastavit světlou výšku v určitém rozsahu ..to zdůrazňuji, protože místy se tu manipuluje s termínem tlumič a je tím myšlen celek..celá vzpěra McPerson s pružinou (viz. Elvis výše), ale ve skutečnosti je tlumič jen vnitřní výměnná patrona (a i zde existují vyjimky :-) )

K variantě C ještě dvě připomínky:
- není to stejné jako na Golfa - jak píše Petr, jen to stejně vypadá, je to stejný konstrukční princip (tedy většinou, viz níže) - pochopitelně je rozdíl, zda je tlumič a pružina navržen pro auto s motorem vpředu nebo vzadu....
- pokud je Petmenova superka skutečně fyzicky 1971, tak na ní dost možná stavitelný podvozek ani není dodáván, protože 1302 a první 1303 mají jinou konstrukci vzpěry McP..jinou než pozdější 03 a než Golf a potažmo současná auta... takže zbyde varianta a) a b)
Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od john »

Na upresnenie 1302 ma strut na 3 sruby na horizontalnej prirube, 1303 ma strut podobny Golfu cize 2 sruby vertikalne...oba systemy su znizovatelne bud sposobom ako v navode, alebo zakupenim stelovacich struts..." patrona z Golfa sa da pouzit, len vrchne vicko sa musi pouzit brouci...

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od elvis »

1302 a 1303 v počátcích ( s malým p ) - je jedno, kde se nacháejí mely 3 šroub horizontálně - ano , další 1303 a G1 dvoušroub vertikálně. Co jsem po.ral ?

Obrázek
... do killa !

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od elvis »

elvis píše:Pozdní 1303 má stejné tlumiče jako 1. Golf. Tedy dvoušroubové vertikální uchycení pouzdra k těhlici. Já mám také sníženo pomocí prožin Ventura od Michala Strnadela + nové tlumiče KYB.
... do killa !

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od yahoďák »

aha..sorry..červeně zvýrazněné slovou pouzdra staví tvůj příspěvek do jiné roviny :) já už po těch dvou předchozích stránkách viděl rudě a pouzdro přehlédl. ..a jako příklad ses mi hodil, protože odkazovat na něco, co je o stránku zpět..to už nikdo nečte :)

Pokud jde o samotný tlumič - patronu, tak přijde na to o kolik se bude snižovat, může postačit původní broučí a nebo při větším snížení ten z Golfa , je kratší.
Obrázek

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od elvis »

A další fajnovost, na kterou se dá narazit, jak Yahoďák trefně naznačil je fakt, že v některých pouzdrech patrony ( tlumiče ) ani nejsou. :mrgreen: Je tam na hulváta píst v olejové lázni. Vím o dvou případech - oba tuším tříšroubové. :wink:
... do killa !

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od Petr914 »

...to by měly bejt tlumiče původní...prvovýroba...která se pak nahrazuje patronou...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od yahoďák »

..jo, pěkná zrada,to už jsem nechtěl víc rozvádět, protože by to mohlo zájemce o problematiku odpružení 1302/1303 odradit. Já mám pocit, že ten kus co jsem měl, byl novější provedení, dvoušroub. A jestli se nepletu, tak to nakonec šlo předělat na patronu, jen se muselo dát jiné víčko.
Obrázek

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od soe2 »

takže nakonec sem měl pravdu že tam sou golfí.... :twisted:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od Petr914 »

...ano...voni v roce 1971 vyrobili auto...u kterýho už dopředu počítali s osazením tlumičů z auta...který ještě neměli ani na rýsovacím prkně...

...trochu mi ten topic připomíná Indiana Jonese a tu část...kdy zmaštěný a vyfetovaný domorodci pod vlivem "kšá" při obětování exota do hlubin propasti plný lávy...furt dokola melou KÁ-LÍ-MÁ...KÁ-LÍ-MÁ...KÁ-LÍ-MÁ...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od soe2 »

no spíš to bude obráceně...neco bylo fajn vymyšleno a tak se to použilo i do dalšího modelu...i světla byly přeci použity a co já vím co ještě...
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od Herbie »

:) je to marny ... nepochopil :)

Nehoří Soe ... jednou provždy nehoří :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od elvis »

Petr914 píše:...to by měly bejt tlumiče původní...prvovýroba...která se pak nahrazuje patronou...
Tuším, že lázeň měly 1302 a první 1303, pak patrony BOGE. Navíc použitím tříšroubu se dá docílit zúžení rochodu, bo k tomu jsou "litinová" ramena, která jsou kratší. :mrgreen: Využití případně pro možnost osazení kol širších. :wink: Mám pravdu, strejdo Yahoďáku ? :wink:
... do killa !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od Pětišroub »

tento topic zdá se mi obsáhlý jako staroindický epos Mahabharata...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od yahoďák »

to elvis:
kdyby na tom záleželo, vyhrabu přepravku a možná tam tu vzpěru, která mě překvapila provedením "otevřená lázeň" najdu.... a nebo, jestli si vzpomene Hrošík..protože na tuhle věc jsem narazil,když jsem hledal vzpěru pro jeho 03...a už opravdu nevím, jestli najeho superce je to či ono...a taky na tom vcelku nesejde...
A teď k těm rozdílům v provedení 02/03 náprav
-ano, k prvnímu provedení (tříšroub) patří ramena zhotovená jako odlitek, kdežto k novějšímu aušusové svařence z plechu
- s tím rozchodem - neměl jsem možnost poměřovat to na autech a porovnávat....ale nezdá se mi to, že by ho první provedení mělo užší(nebo nějak výrazně užší).
To novější řešení , kde jsou ramena delší je odůvodněno změnou geometrie, při propružení dochází k negativnímu odklonu, což má vylepšit vlastnosti vozu při projíždění rychlých zatáček. Taky svou roli určitě sehrála unifikace s nastupujícími novými vodou chlazenými modely VW.

Dokonce mám takovej pocit, že jsme ty rozdíly tady už probírali a zcela jistě na to existuje názornej obrázek...nevím jestli ho tu máme...když bude nejhůř,najdu ho v knížce.
A jelikož vidím, Elvisi, že Tě problematika přední nápravy McPerson pohltila, máš za domácí úkol to najít,nastudovat a zítra půjdeš k tabuli :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od yahoďák »

jsem to nevydržel..a zmíněný obrázek našel :) :
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od Lugen »

teda tady to dneska žije, hned mam lepší náladu :)
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
TTT
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2008
Bydliště: úplně na severu

Re: Snížení brouka - obecná rozprava

Příspěvek od TTT »

Tady máš kratší pružiny za slušnou cenu

http://www.reviloshop.cz/store/goods_JO ... d-872.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět