zabezpečení proti korozi

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Hoď voko ještě sem http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?t=3174

Zhruba v půlce 1 strany se to řeší taky... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

s tim piskovanim cele kasle bych byl opatrnejsi
pokud se pamatuju, tak Dejvid mi dycky klad na srdce at mu ty blatniky co chci nastrikat hlavne nedavam opiskovany :)

ale jak uz bylo receno,
neni piskovani jako piskovani :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Souhlas s Herbiem.Za prvý skutečně není pískování jako pískování,za druhý pokud to bude trochu drsnější pískování,tak to ztenčuje původní plech,za třetí se podle mýho stejně nepodaří všechno vypískovat-hlavně ty dutinový profily a za čtvrtý sem viděl,jak pískaři vypískovali starou kárku tak vehementně,že jí(jak bych to řek) rozpískovali na kaši,částečně do zmizena...a skoro to chudák odnes lopatou.

Ruční prácička je prácička svinská,hlavně v tomhle případě,ale dá se to.

Další průser je v tom,že bych doporučoval pískovna-lakovna v horizontu hodin a ne dnů,což někdy nemusí bejt zrovna moc pohodlný.Jak to pozná trochu vlhko(stačí mlha),tak je liška na světě.

Nechal bych to spíš tak nějak jemně zprášit a doladil bych to ručně...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Díky za uvítání. Pro Axouna: Náš Matýsek se narodil 8.8.2003 a samozřejmé je, že sbírka Brouků není moje, ale Matyho. Je dobré, že už v takhla útlém věku si ti kluci pěstují dobrý vkus. Co se týká toho Berouna, tak bych to jako úplně špatně neviděl. Bylo by dobrý udělat vše naráz. Už kvůli tý potvoře zrzavý. Nahoď kontakt, prosím.
Pro Petra914- taky díky a gratuluji k 914.
Pro Herbiho-Díky za upozornění. Mám to tada raději obrousit kotoučem?
Pro pětišrouba-Nesmím zapomenout hlavně poděkovat Tobě, vždyť Tys první, kdo mi přizpěchal na pomoc.Též díky Kvakovi.
Mno, vypadá to, jako při udílení Oscarů, ale cítim potřebu poděkovat všem, kteří jsou ochotni nezjištně pomoci amatérovi.Díky, elvis [smilie=poke2.gif] a trochu ho pošťouchnout

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

elvis píše: Mám to tada raději obrousit kotoučem?
[smilie=poke2.gif] a trochu ho pošťouchnout
já jsem teda taky spíš amatér, ale kotoučem do rozbrušovačky rozhodně nedoporučuju - nejlíp se mi osvědčil drátěnej kotouč a to buď do vrtačky (menší otáčky - citlivější, ale chce to aspoň 3000ot/min) a nebo do flexy, ale to je dost větší fofr i když je to jen drátěný - tady ale záleží na typu - chce to spíš větší co je na větší kotouče a točí míň, ale je to větší dřina zase páč je těžší. :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Je to lakovna v bývalém Kovodružstvu Žebrák (Městečko na dálnici D5 mezi Berounem a Hořovicemi). Kontakt na lakýrníka a pískovače je 606 302 241.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Vítej Elvisi, tak vidím, že se registrace nakonec zdařila :wink:

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Díky za kontakt a rady.
Díky taky Zahoďákovi. Zdařila :roll: , ale s pomosí admina.
Napiš mi, prosím, jestli už víš něco bližšího k těm kotoučům a nahoď sem prosím Tvůj postup ranovace . Dával jsi starý lak dolů, nebo jen zdrsnil atd.Díky, elvis [smilie=deal.gif]

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Promiň, trochu šotek, nó. Samozřejmě si pořád Yahoďák :lol:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

každý svůj příspěvek můžeš kdykoliv upravit, nebo smazat (pokud není mezitím celá debata uzamčena moderátorem)....tlačítka vpravo nahoře u každého příspěvku. A stejně se nic neděje :lol:

Já jsem zatím do takové zásadní renovace nešel, aby musely jít všechny původní vrstvy dolů...u většiny běžných oprav brouků to není nutné, spíš u nějakého, který je hodně zflikovaný a je na něm moc různých vrstev barev a kitů a bude se tudíž dělat komplet od základu nebo se jedná o zásadní renovaci do originálu do posledních detailů.

Jak zde bylo řečeno, pískování má svoje úskalí - je třeba to dát do "prověřené" pískovny, často tam dělá nějaký ukrajinec, který to napálí do plechů a je mu fuk, jestli z nich něco zbyde, nebo je provalí. Náchylnost k okamžitému zkorodování (byť jen po dotweku zpocenou a mastnou rukou) je taky jasná.

Pokud je potřeba jen místních oprav, je asi nejlepší zmíněný drátěný kotouč. je to práce zkurvená....viz tady.

A jak zmínil Herbie, důležité je to konzultovat s lakýrníkem, co jemu vyhovuje...fakt je, že zdravé díly (střecha, středy dveří, kapot) je asi zbytečné pískovat, nebo komplet obrušovat = práce s přípravou pod lak navíc. A taky je nutné s lakýrou konzultovat i použití konkrétních nátěrů na holý(obroušený, opískovaný) plech.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

no tak si taky přisadím - na pískování klidně zapomeň, to opravdu není to pravé. Po vyvaření na to nech mrknout lakýrníka, který to bude dělat. Předpokládám, že to řekne abys tam tu barvu nechal, že si to obrousí sám. Ušetří mu to spoustu kytování.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Díky, Pavle.
Alspoň ušetřim nějaké kojunky. :lol:
:lol: :lol:

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

A co ten lak dostat dolů barvožroutem. Prý se to nanese na lak, nechá nějakou dobu a potom špachtlí hurá stará barva dolů a jsme na plech.
No to možná taky, ale na plech by jsme to takto mohli celkem snadno oškrábat.
Máte s tím někdo zkušenosti ? Sem s nimi.
Díky, elvis :?:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...koukni sem a pokud budou pořád nejasnosti,tak se ptej a já tě navedu

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?t=3781
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Děkuju, Petře. Hezky zpracovaný. Máš pravdu, že pro lajka dost sousto. Píšeš, že lakýra si to nejraději připravuje před lakem sám, ale já bych toho co možná nejvíce rád udělal sám už kvůli financím. V prvopočátku jsem měl představu dostat všechen lak dolů. Tedy dostat se až na holý plech v domnění,že by to bylo nejlepší a že by to bylo nejpoctivější, což bych velmi rád. Zjištuji však, že vše je trochu jinak a není to tak snadné, jak jsem si myslel. :cry: A co víš o tom barvožroutovi :?:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Řekl bych, že původní fabrický lak, nepříliš narušený sluncem a povětrností je pro barvožrout dost velké sousto, musel by se aplikovat opakovaně (= velké množství a není to věc levná) a je to hnusná a špinavá práce.

Sundej lak jenom na hranách a v okolí dírek a podobně, kde jsou náznaky koroze a tam, kde se bude řezat nemocný díl a vařit reparatura a to broušením, nebo dráťákem....jinak se prodraží lak o přípravu velkých holých ploch.

Hele elvis a co takhle svoje cabri nafotit a pochlubit se v sekci "Ukažte svoje auto", nebo "Projekty"

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

No není se moc čím chlubil, ale jak myslíš.
Teda jestli to sem zvládnu prsknout. Musím si někde půjčit digiťák.Já ho nemam, protože veškeré peníze moje a ještě více půjčených polikají Broučci. Jsou pro mě prostě důležiťejší.
Ale jo. Všechno jde, když se chce.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Tákže Elvisi,hned na začátku si tě taky trochu podám a pak se budeme věnovat tvýmu problému.

Koukej sem do p.....e hodně rychle nacpat fotky a hlavně pořádnej Elvisovskej avatar(obrázek uživatele)ať si komplet čo ve če...
Elvise Presleyho mám rád a hlavně mám rád všechno,co zavání fuck'n'rollem....(Doufám,že sem tvojí přezdívku nepochopil špatně.Je to o tom,že Elvis žije...Elvis je král...)

Tvůj přístup k digitálu se mi líbí,protože ho má každej ***,samozřejmě včetně mě,takže na ty fotky máš tejden :lol:

...a teď už k věci:

Pochopil sem,že se snažíš mít auto hezký,za málo peněz(kdo ne?-moc milionářů na Flat neleze,pokud vim),takže přístup je správnej.Mrkni na ten topic o lakování ještě jednou a zkus číst mezi řádkama(což je hodně těžký,protože je to celkem dost slušnej chaos,ale dá se to).Tak co,máš to?Nemáš,takže jedeme dál.Barvožrouty,kyseliny a podobný bordely sou čistokrevnej olej a já ti tam píšu co?Já ti tam píšu,že mastnota je nepřítel No.1.Opískování už sme řešili.Jen pro jistotu ti tu ještě uvedu,že za skutečně pěkně opískovanou podlahu máš dva digitály...

Teďka trochu dotáhnu ten Yahoďákovo příspěvek.Má samozřejmě pravdu,jako takřka vždycky... :lol: Dáme si teda modelovej příklad opravy dveří:

Sou to dveře starý ohnilý.Hnijou nám kde?Hnijou nám především na hranách.Vezmeme si do ruky ten fascinující přístroj-flexu a s citem,protože flexa umí bejt hodně rychlá,orveme ten nejbrutálnější rez ze dveří do pryč.Tam kde nám ta rez přechází z brutality do puklinek už pokračujeme hrubým smirkem za sucha v ruce(smirek 60-80),kterej si dáme na hoblík(nemáš ho-peč na něj,vem si prkýnko),abysme z toho neměli vlny a boule jak kráva.V tomhle modelovým příkladu nebudeme vyvařovat.Škrábneme ty hrubý části(smirek 120,160)a pokračujeme nakitováním očištěnejch ploch.Pod kit dáme buď základovku-radši Zink Spray,aby nám to nehnilo,vezmem si širokou stěrku(je široká zhruba 30 cm.Jak to budeš patlat těma úzkejma krámama(3 cm apod.),tak si tam zase uděláš jenom boule) a lakýrnickou hantýrkou utáhneme co nejširší díl několika tahama-až po ten originál lak.Nesnažíme se o nějakou absolutní dokonalost,protože čím víc se s h.....m s....š,tím víc smrdí.Vybrousíme hoblíkem(prkýnko) smirkem(120-240) do roviny za sucha,dokitujeme už menší stěrkou detaily,zase brousíme a děje se nám co?Děje se nám to,že ta originál vrstva laku,který nám tam zbylo zhruba 70-90% nám krásně určuje,do jaký míry(vejškově) máme nastavit ten obroušenej plech,abysme se dostali na původní tlouštku laku z fabriky-tady šetříš prachy příteli.Pak už jenom plniče,rozbrousit pod vodou,zalakovat,hotovo.
Znova upozorňuju,že je to jen modelovej příklad.Aby to bylo dobře chráněný proti rezu,je třeba ještě trošičku víc,ale v základu to takhle funguje.
Ostatní dotazy ohledně laků a těhle vjecí už sázej do topicu o lakování,ať z toho maj něco taky ostatní-aby byl ten topic o lakování pěkně komplexní.
Měj se a polepši se :lol:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Díky, polepším se, pane učiteli a budu se muset ještě hodně, hodně dlouho učit. :oops: :twisted: :roll: a pak už 8) a hlavně [smilie=driving.gif]

Odpovědět