Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
cabrio54
Příspěvky: 77
Registrován: 14 led 2006
Bydliště: Jilove

Depozit

Příspěvek od cabrio54 »

Mám značky od ledna 2000 v depozitu.Ptal jsem se jak dál.Vše OK.Nemohou to zrušit . :lol:

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

Strycf píše:Zadne povinne ruceni ani depozit neni nutny!Auto ale nesmi stat na pozemni komunikaci.Tzn. pokud nekdo ma napr. dvacet aut na dokladech ve sve garazi,na svem pozemku,tak po tom nikomu nic neni.Nevim kdo tu zanesl famu ohledne povinosti platit ruceni,nechce se mi to hledat...Pokud vam to reknou v pojistovne,tak jim neverte-jde jim o kseft!
nemáš pravdu. Zákaz stání na ulici má souvislost s dočasným vyřazením. Povinnost platit ručení nemáš, ale pak dojde k akci podle odstavce b).

(1) Obecní úřad obce s rozšířenou působností rozhodne o trvalém vyřazení motorového vozidla a přípojného vozidla z registru, pokud
a) motorové vozidlo a přípojné vozidlo zaniklo,

b) zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se registrovaného vozidla a nebyla-li ve lhůtě čtrnácti dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (netýká se vozidel dočasně vyřazených z registru).
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

no ale to tě musí někdo naprášit - co vím tak aspoň zatím nikdo registr nelustruje :?
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Žanek píše:no ale to tě musí někdo naprášit - co vím tak aspoň zatím nikdo registr nelustruje :?
Jenže to přijde co nevidět.

Eště jednou: Jak to myslel vašek s tim, že až dostane atestaci na historické vozidlo, bude platit 1/12 i na normálních značkách?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

myslel to tak jak to napsal

uz se to tu mnohokrat resilo
Mas-li auto vyrobeny pred rokem 81 a projdes-li klubovou testaci na historicke vozidlo, ziskas-li prukaz historickeho vozidla
sjedna ti Ceska Pojistovna zakonne pojisteni jako bys mel veteransky papiry

37 aka pomeranc to tak ma
... a vůbec !

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Jo. :P

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Na to sezónní pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se pozeptám. Když něco zajímavého zjistím napíšu to sem.

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Herbie píše:myslel to tak jak to napsal

uz se to tu mnohokrat resilo
Mas-li auto vyrobeny pred rokem 81 a projdes-li klubovou testaci na historicke vozidlo, ziskas-li prukaz historickeho vozidla
sjedna ti Ceska Pojistovna zakonne pojisteni jako bys mel veteransky papiry

37 aka pomeranc to tak ma
Paráda. Vrazim dvoulitr a jdu to řešit.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

mám to taky, pohoda. Platit ručení s testací je levnější jak dávat doklady do depozitu.
Čekám kdy nám to zruší :?
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Strycf
Příspěvky: 21
Registrován: 07 lis 2005

Příspěvek od Strycf »

[quote="prak"][quote="Strycf"]Zadne povinne ruceni ani depozit neni nutny!Auto ale nesmi stat na pozemni komunikaci.Tzn. pokud nekdo ma napr. dvacet aut na dokladech ve sve garazi,na svem pozemku,tak po tom nikomu nic neni.Nevim kdo tu zanesl famu ohledne povinosti platit ruceni,nechce se mi to hledat...Pokud vam to reknou v pojistovne,tak jim neverte-jde jim o kseft![/quote]

nemáš pravdu. Zákaz stání na ulici má souvislost s dočasným vyřazením. Povinnost platit ručení nemáš, ale pak dojde k akci podle odstavce b).
[i]
(1) Obecní úřad obce s rozšířenou působností rozhodne o trvalém vyřazení motorového vozidla a přípojného vozidla z registru, pokud
a) motorové vozidlo a přípojné vozidlo zaniklo,

b) zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se registrovaného vozidla a nebyla-li ve lhůtě čtrnácti dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (netýká se vozidel dočasně vyřazených z registru).[/i][/quote]

Ptal jsem se na to v Podnikatelske pojist. Zadny kontakt mezi pojistovnou a mestskym uradem neexistuje(alespon zatim).Stejne jako mezi STK a mest.uradem.Zakon je jedna vec a praxe druha.Je jasne,ze pokud auto stoji v garazi,nemuze nemuze se ucastnit pojistne udalosti.O to tady prece jde.Je nesmysl,aby bylo pojistene.Asi jako kdyz si sjednas cestovni pojisteni do zahranici a zustanes doma... :D

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

v dnešním světě kompůjtrů, jůtrůtrů,jůtrůtrů.....

...je to jen otázka času - když si můžou sdílet informace pojišťovny navzájem, proč by se nemohly informace sdílet i s ostatníma úřadama, že.

Logicky máš pravdu, ale zákon hovoří jasnou řečí a pravděpodobnost, že se úředník probudí a bude konat je malá, ale je.

A pokud jde o Č.podnikatelskou, tak to je nehorší banda neschopný verbeže, jakou jsem kdy zažil (fakt otřesný zkušenosti s jejich sklužbama, nejlevnější není vždy nejlepší, to je na dlouhý vyprávění), těm bych nevěřil ani dobrý den.

Strycf
Příspěvky: 21
Registrován: 07 lis 2005

Příspěvek od Strycf »

Asi takhle nějak to bude.Nemáme zkrátka moc příznivé vyhlídky.Naštěsí je tu ta testace... :)

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Kvak píše:
Herbie píše:myslel to tak jak to napsal

uz se to tu mnohokrat resilo
Mas-li auto vyrobeny pred rokem 81 a projdes-li klubovou testaci na historicke vozidlo, ziskas-li prukaz historickeho vozidla
sjedna ti Ceska Pojistovna zakonne pojisteni jako bys mel veteransky papiry

37 aka pomeranc to tak ma
Paráda. Vrazim dvoulitr a jdu to řešit.
Kvaku, ta výhode je pro lidi, co mají veterána v původním stavu. Žádný veteránský klub by neměl dát testaci historického vozidla autu, který by bylo přespříliš nepůvodní (viz. "Tvůj" dvoulitr). Pokud by tak nějaký klub jednal, ohrožuje všechny ostatní "poctivé" veteránisty a jen zvyšuje riziko, že o výhodu všichni přijdou. Pokud máš veterána s původním dvoulitrovým motorem nebo třeba ameriku s čtyřlitrem, je to ok, proč by ne?

Dneska se půjdu zeptat na to sezónní pov. ručení.

Uživatelský avatar
Pavel Kubín
Pan Vierloch
Příspěvky: 129
Registrován: 29 srp 2003

Příspěvek od Pavel Kubín »

to Strycf: Uvažuješ logicky, že když se auto neúčastní provozu a stojí třeba přes celou zimu v garáži, tak můžeš přestat platit pojištění, bez nějakého otravného odhlašovaní apod. Jenže zákony se řídí logikou málokdy, nač by potom byli chudáci právníci? :wink: Jeden to elegantně vysvětluje třeba tady:

Dotaz vznesl:
Ivoš, 29. listopad 2005, 8:04
Dobrý den,
co mně hrozí, když vlastním vozidlo , u kterého si platím povinné ručení jen na dobu určitou a jinak mimo tuto dobu vozidlo stojí v garáži a není používáno.Nedávám reg.značku do depozita, protože úřední úkon zabere vždy skoro celý den a jsem názoru, že když nejezdím a nejsem na veřejném místě, je to mojí věcí.Jaká je a kde najdu právní úpravu tohoto problému.

Odpověděl:
JUDr. Tomáš Beran, 30. listopad 2005, 22:16
Bohužel z hlediska zákona to pouze Vaše věc není bez ohledu na to, kde je vozidlo zaparkováno. Pokud není vozidlo vyřazeno z evidence motorových vozidel, musí být povinné ručení sjednáno. Tato otázka je řešena zákonem č. 168/1999 Sb. V každém případě lze sjednání povinného ručení nebo odhlášení vozidla doporučit, protože provoz vozidla (tím se myslí i to, že stojí v garáži) bez sjednaného pojištění je sankcionován pokutou až 20 000 Kč a zákazem řízení vozidel na jeden rok. Sice se to nemusí nikdo dozvědět, nicméně na to rozhodně nelze doporučit spoléhat.
Zdroj:
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Pavel Kubín píše:....Sice se to nemusí nikdo dozvědět, nicméně na to rozhodně nelze doporučit spoléhat.
Zdroj:
http://www.autoweb.cz/pravni-poradna/
...při čtení mezi řádky lze toto doporučení v právnické hantýrce přeložit do lidové češtiny asi takhle:
-Já jsem právník vole, tak po mě nechtěj doporučení neplatit zákonný ručení. Ve skutečosti to ale bude každýmu u prdele, jestliže z tý garáže nevyjedeš. :toimonster:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

fakt je , ze proto se to asi taky nejmenuje povinne ruceni, ale zakonne pojisteni

smejdi
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Vašek píše:
Kvak píše:Paráda. Vrazim dvoulitr a jdu to řešit.
Kvaku, ta výhode je pro lidi, co mají veterána v původním stavu. Žádný veteránský klub by neměl dát testaci historického vozidla autu, který by bylo přespříliš nepůvodní (viz. "Tvůj" dvoulitr). Pokud by tak nějaký klub jednal, ohrožuje všechny ostatní "poctivé" veteránisty a jen zvyšuje riziko, že o výhodu všichni přijdou. Pokud máš veterána s původním dvoulitrovým motorem nebo třeba ameriku s čtyřlitrem, je to ok, proč by ne?

Dneska se půjdu zeptat na to sezónní pov. ručení.
Dyť jo. K originálu mi chybí právě jen ten dvoulitr. Ovšem i se stávající 1600 podle mě mám nárok na atest. Size v roce 1979 se šestnáctky do busíků nedávaly, ale o desetiletí dřív ano. Nebo je ta podmínka mít tam motor, s jakym to vyjelo z fabriky? To snad ne. V tom případě jsem to zbastlil novejma pneumatikama Matador, který se tam v roce 1979 rozhodně nedávaly.

Útoky jako "viz. tvůj dvoiltr" a "poctivý veteránista" neberu v potaz, paač je mi jasný, že ti chybí kontext.
Jedná se o bus 1979 - dvoulitr neni můj extra výmysl, dvoulitr tam patří. Je to to nejpůvodnější, co tam můžu mít. :wink:

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

Herbie píše:myslel to tak jak to napsal

uz se to tu mnohokrat resilo
Mas-li auto vyrobeny pred rokem 81 a projdes-li klubovou testaci na historicke vozidlo, ziskas-li prukaz historickeho vozidla
sjedna ti Ceska Pojistovna zakonne pojisteni jako bys mel veteransky papiry

37 aka pomeranc to tak ma

hele, a jak je to, pokud mam auto na firmu?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pavel Kubín
Pan Vierloch
Příspěvky: 129
Registrován: 29 srp 2003

Příspěvek od Pavel Kubín »

Když už jsme u toho, zaregistroval jsem informaci, že s autem na veteránských značkách může oficiálně jezdit jen osoba uvedená v průkazu k vozidlu (majitel).
Je na tom něco pravdy? Praku? :)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

sSATYRr píše:
Herbie píše:myslel to tak jak to napsal

uz se to tu mnohokrat resilo
Mas-li auto vyrobeny pred rokem 81 a projdes-li klubovou testaci na historicke vozidlo, ziskas-li prukaz historickeho vozidla
sjedna ti Ceska Pojistovna zakonne pojisteni jako bys mel veteransky papiry

37 aka pomeranc to tak ma

hele, a jak je to, pokud mam auto na firmu?
Tohle by me take zajimalo....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět