Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

Příspěvek od Vašek »

“Doba dočasného vyřazení vozidla z registru nesmí přesáhnout 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců. Obecní úřad obce s rozšířenou působností v odůvodněných případech dobu dočasného vyřazení vozidla z registru na žádost vlastníka motorového vozidla a přípojného vozidla prodlouží. Doba dalšího prodloužení nesmí přesáhnout 6 měsíců od uplynutí předešlé doby dočasného vyřazení.”

Mohl by mě někdo (ehm.... praku.... :D ) fundovaně poradit co pro mě tato změna znamená? Toto bylo přijato z důvodu, aby si někdo nedával značky do depozitu jen tak, aniž by s nimi chtěl kdykoli v budoucnu něco dělat (takto se často obcházela požadovaná ekologická likvidace, bez dokladu o ní není možné vozidlo odhlásit). Ale jakým způsobem mám udržet značky v depozitu u auta, u kterého jsem je deponoval už vloni, vztahzje se na to těch 12 měsíců nebo až u deponování v tomto roce? Co by udělali kdybych tam nechal značky déle (zkoušet to tedy nebudu)? Co ubohý veteránista, který renovaci do 1 roku nezvládne (a ani nemůže), jakým způsobem se dokazuje každý půlrok obecnímu úřadu, že auto existuje, že se na renovaci řekněme pokarčuje, a že k deponování důvod je?
Poraďte mi prosím, nějak si nevím rady. A ještě otázečka. Když si budu teď deponovat značky na auto, které má v tuto chvíli už propadlou technickou (z lenosti jsem povinné ručení stále platil a značky nedeponoval, i když auto neprovozuji), je to možné nebo ne? Není podmínkou právě platná TK? Ta je nutná pro "vyzvednutí" z depozitu, to vím, ale pro uložení snad ne....?

Kdo máte o tomhle nějaké povědomí prosím o radu, díky...
[-o<

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Smysl to má. Prostě v depozitech je hodně již mrtvých (neexistujících) aut a ty neustále figurují ve statistikách.
Radši žádný depozit nedávat, ale uzavřít třeba pojistku na 1 měsíc v roce a papíry nechat doma.
:wink:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

ahaaa, Vašku to je totiž krok kterej povede k omlazení vozového parku v ČR:)

Co to pro tebe znamená? Starost navíc. Vždy po roce papíry z depozitu vyzvednout a následně, o 5 minut později, zase vložit, aby se obnovila 12m lhůta.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

a mezitím ob dva roky "obnovit" technickou.

To se na to vybodnu a radši budu platit povinné ručení a mít je doma v šanonu.
Naposledy upravil(a) yahoďák dne 08 bře 2006, celkem upraveno 1 x.

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Ne, přímo v zákoně je napsaná možnost deponování na žádost vlastníka prodloužit. I když vždy jen o půl roku, jde to. Ale jak to funguje?

Mít doma doklady od auta a neplatit povinné ručení to bych tedy - jako rozumný člověl - nikdy neudělal. Řešení "každého půl roku jít, značky vyzvednout a zase uložit" by bylo možné, kdyby k tomu ale nepožadovali platnou TK (což sice bohužel, ale zcela správně požadují). Těžko mi dá někdo TK na auto, které stojí rozebrané v garáži, v dílně nebo třeba u lakýrníka. Uplatit se to dá, ale byla by to drahá sranda a nesmysl, navíc bych musel vždy uzavírat a platit povinné ručení, což mi u auta s motorem o obsahu 2,5 l připadá taky nesmysl, i když by šlo o několik dnů.

Takže: jak funguje žádání o prodloužení o půl roku na OÚ, má někdo zkušenost?

Vztahuje se onen rok jen na doklady deponované od 1.1.06 nebo i na deponace provedené dříve? Nebo se v těchto případech počítá 1 rok od 1.1.?

A otázečka mimochodem - je možný depozit u dokladů s propadlou TK, jo nebo ne?

Že děkuju..... :roll:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

to je presne ten duvod proc se chystam udelat to ze vyzvednu znacky z depozitu, zaplatim 3 mesice povinny ruceny a pak uz je do depozitu nevratim

s autem nejezdim, je u babicky v garazi a tam taky zustane :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Vašek píše:každého půl roku jít, značky vyzvednout a zase uložit" by bylo možné, kdyby k tomu ale nepožadovali platnou TK (což sice bohužel, ale zcela správně požadují)
pokud mas technickou platnou a papiry v depozitu, tak k vyzvednuti znovu na TK nemusis
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Tereza
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1068
Registrován: 28 dub 2005

Příspěvek od Tereza »

kamarád chce dát do depozitu papíry proto, že momentálně nemá na to, aby platil na Cadillaca povinné ručení, taky s ním nejezdí. tam je to taky s tím uložením stejné? :?:

sice se to netýká brouka, ale týká se to papírů v depozitu, tak doufám, že nejsem OT :roll: :oops:
Naposledy upravil(a) Tereza dne 08 bře 2006, celkem upraveno 1 x.
...aj tak tak...

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Herbie píše:
Vašek píše:každého půl roku jít, značky vyzvednout a zase uložit" by bylo možné, kdyby k tomu ale nepožadovali platnou TK (což sice bohužel, ale zcela správně požadují)
pokud mas technickou platnou a papiry v depozitu, tak k vyzvednuti znovu na TK nemusis
Jo, tak to jo, to je dobrý. Já jí pletnou ale právě nemám... Ani u Tatry (v depozitu od loňského roku) ani u 1000 MB (chci deponovat). No a nevím jestli u té tisícovky můžu. Asi si zavolám na MČ a zjistím jak to v praxi funguje s tím prodlužováním deponování. Pokud něco zjistím, napíšu to sem...

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Jo tak teď mi kámoš napsal mejlem, že při ukládání do depozitu prý techncká platná být musí.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

kazdopadne by ne zajimalo jaky je riziko ty papiry bez ruceni nechat lezet doma
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Herbie píše:kazdopadne by ne zajimalo jaky je riziko ty papiry bez ruceni nechat lezet doma
Podle mě žádný. Namátkou tě nikdo nezkontroluje. Když nejezdíš, nepotkáš hlídku ani nemůžeš nikomu způsobit škodu. Jediný, kde by mohla bejt potíž bude při znovusjednávání pojištění - asi budou chtít vědět, kdy kde jsi byl pojištěn a jaký jsi měl bonusy/malusy. Ale asi i to se dá ošéfovat.
Takže jedině na udání, řek bych.

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Mám pocit, že Tě můžou vyhmátnout a potom zaplatíš všechno plus pokutu, a to klidně i po několika letech zpětně. Jsou lidi co tvrdí že se jim nic nestalo, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Myslím, že je to o hubu. Možná někdo bude vědět víc.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

jo to je fakt, pri sjednavani v pojistovne

no kazdopadne se to da zduvonit
bonusy nemam, pojistuju to dycky jen na nejakej cas, a pokazdy u jinyho ustavu
... a vůbec !

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to si ale zdůvodňuješ leda pro sebe, pojišťovna tohle neuzná.

A krom toho existuje asociace pojistitelů, kde si tyto informace sdělují, protože existují lidé, kteří provozuji řekněme pojišťovací turistiku - sjednají si u ústavu A povinné ručení na svoje vozidlo(a), nahlásí perodicitu splácení čtvrtletně, zaplatí první splátku, tudíž získají kartičku - doklad o pojistce. Další 3 složenky vesele ignorují a po roce přejdou k nic netušící pojišťovně B, kde provedou totéž. Takže se pojišťovny domluvily a existuje společný registr.....

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

yahoďák píše:sjednají si u ústavu A povinné ručení na svoje vozidlo(a), nahlásí perodicitu splácení čtvrtletně, zaplatí první splátku, tudíž získají kartičku - doklad o pojistce. Další 3 složenky vesele ignorují a po roce přejdou k nic netušící pojišťovně B, kde provedou totéž. Takže se pojišťovny domluvily a existuje společný registr.....
to mi ale neprijde jako vyhra, protoze i kdyz nezaplatis, tak se ti to pojisteni nerusi, ale pekne pokracuje a pak ti prijde rovnou exekucni vymer

a s tim registrem to neni tak horky, protoze Ceska pojistovna diky svymu bordelu mi klidne vedla dve "povinny ruceni" na stejny jmeno a stejnou SPZ a ja o tom nemel ani paru

az kdyz mi po roce a pul prislo ze sem jim dluznej
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

yahoďák píše:to si ale zdůvodňuješ leda pro sebe, pojišťovna tohle neuzná.

A krom toho existuje asociace pojistitelů, kde si tyto informace sdělují, protože existují lidé, kteří provozuji řekněme pojišťovací turistiku - sjednají si u ústavu A povinné ručení na svoje vozidlo(a), nahlásí perodicitu splácení čtvrtletně, zaplatí první splátku, tudíž získají kartičku - doklad o pojistce. Další 3 složenky vesele ignorují a po roce přejdou k nic netušící pojišťovně B, kde provedou totéž. Takže se pojišťovny domluvily a existuje společný registr.....
To je pravda. A veskere Bonusy/malusy jsi povinnen hlasit ustavu B, neucinis-li tak, malus si stejne zjistej a pripoctou ti ho.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

pojišťovně to je u řitě protože je to byznys.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Pětišroub píše:pojišťovně to je u řitě protože je to byznys.
Ovšem informace o zákaznících sdílejí, ať už přes registr a nebo stylem "Pepa z ústavu A" zná "Frantu z ústavu B" a pokud není v Pepově zájmu nějaké informace nezjistit, je jeho nepsanou povinností je zjistit. Jinak nejsou prémie.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

podle mých zkušeností ti "pojišťovací poradce" prodá cokoliv kdykoliv. Přijdeš na pobočku a on s tebou na místě vyhotoví smlouvu, bez toho aniž by někde rýpal v registru, to je aspoň moje zkušenost.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět