Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomiHrablo
Příspěvky: 55
Registrován: 18 srp 2006
Bydliště: Jičín & Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od TomiHrablo »

Přesně jak píše Herbie - pravidelně po 12 měsících naklusat na kobereček a popovídat si s ouřadou, kde to parkuju a pod. Jinak sklerotici mají smůlu a po roce jim auto papírově zrušej, takže jim doma zůstane prolejzačka pro děti.
Návštěvy ouřadů v našich garážích jim z toho zatím nějak "záhadně vypadly", tak jako sponzorský dary!
Já až jednou umřu, tak chci zemřít jako můj děda. Klidně, spokojeně, ve spánku a ne se u toho zmítat a řvát, jako ti lidi, co je vezl v autě :-D

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od prak »

dá se očekávat ještě prováděcí vyhláška
stálo by za to se podívat do důvodové zprávy
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od Janek »

Mozna jsem trochu mimo misu, ale proc mit auto v depozitu?
Dnes je prece mozne mit auto rozdelane, nebo jen v garazi bez nutnosti platit pojisteni. Tato povinnost se vaze na uzivani vozidla na pozemnich komunikacich. Proc si tedy komplikovat zivot depozitem?
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

Janek píše: ale proc mit auto v depozitu?
Pokud máš nějakou konkrétní zkušenost, tak sem s tím. Zatím ale pořád platí, že vozidlo, které je registrované, se považuje za provozované. I zmiňovaný zákon to nepřímo potvrzuje, viz citace:

(4) K žádosti o zápis změny vlastníka silničního
vozidla se přiloží
a) v případě převodu vlastnického práva
1. technický průkaz a osvědčení o registraci silničního
vozidla,
2. protokol o evidenční kontrole silničního vozidla,
který není starší než 14 dní, a
3. zelená karta vydaná podle zákona o pojištění
odpovědnosti z provozu vozidla, není-li silniční
vozidlo vyřazené z provozu

Uživatelský avatar
samec3
Příspěvky: 136
Registrován: 02 led 2008
Bydliště: Sever

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od samec3 »

Měl bych otázku :?: :idea:
Koupil jsem auto s papíry v depozitu a původní majitel je na mě odhlásil. Stav před renovací mi ale nedovolí auto přihlásit.
Nachází se tedy tzv. polopřevodu? A když nestihnu auto do 30. 6. 2015 opravit a přihlásit tak bude považované za zaniklé a
už se mi ho nepodaří přihlásit? :oops: děkuji :wink:

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od martin_100 »

Dá se auto přihlásit rovnou do depozitu ale jak přesně nevím ale vim že to jde známej tak auto převáděl z depozitu do depozitu.

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od Janek »

No doporučuju si přečíst následující odkaz: http://www.stopckp.cz/co-je-ceska-kance ... -ma-narok/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak jsem na ČKP volal a protože s nimi řeším nějaké záležitosti, tak jsem se v rámci toho zeptal i na toto.

Stanovisko je následující:
Zákonná povinnost ukládá pojistit vozidlo, které je provozováno na pozemních komunikacích. Pokud není, tato povinnost vlastníku nevzniká. ČKP nemá ale jiný mechanismus jak kontrolovat, že si lidi auta pojišťují a tak to dělá přes registr vozidel (jak jednoduché). Pokud zjistí rozpor, že vozidlo má reg. značku a není pojištěno, vyzvou vlastníka k vysvětlení - zaplacení. A zde je prostor o doložení stavu, kdy a kde je vozidlo a proč není provozováno na pozemních komunikacích. Zákon nevymezuje, jak se toto dokládá a tak nejspíš čestné prohlášení, foto apod. No a zaslat n aČKP a buď jim to bude stačit, nebo si vyžádají další doložení. Osobně si myslím, že pokud to bude prokazatelné, žádný problém nevznikne.

Tak takto jsem dostal informaci z ČKP.
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Janek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 269
Registrován: 26 dub 2013

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od Janek »

Ještě dodávám:


Nález Ústavního soudu: registrace vozidla neznamená jeho provozování
14. 05. 2014 17:14


nález Ústavního soudu IV. ÚS 2221/13 ze dne 31.3.2014
- registrace se nerovná provozování (pojištění je povinné, jen pokud je auto fakticky provozováno (nikoli jen registrováno))
- lhůta 30 dní není prekluzivní (nepropadá, pokud se v ní nereaguje)

"Povinnost uzavřít smlouvu o pojištění odpovědnosti je navíc podle ust. § 1 odst. 2 zákona o pojištění odpovědnosti spojena s provozováním vozidla, resp. ponecháním vozidla na pozemní komunikaci, nikoli však s pouhým držením vozidla, které provozováno, resp. ponecháno na pozemní komunikaci, není."
"... nevyplývá, že by lhůta 30 dnů ode dne doručení písemné výzvy vedlejšího účastníka (tj. ČKP) k úhradě příspěvku podle ust. § 24c odst. 4 byla nějakou "prekluzivní lhůtou"."

odkaz na nález na webových stránkách Ústavního soudu:
brouk - brouk - brouk a busík :lol: :lol:

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

samec3 píše:Měl bych otázku :?: :idea:
Koupil jsem auto s papíry v depozitu a původní majitel je na mě odhlásil. Stav před renovací mi ale nedovolí auto přihlásit.
Nachází se tedy tzv. polopřevodu? A když nestihnu auto do 30. 6. 2015 opravit a přihlásit tak bude považované za zaniklé a
už se mi ho nepodaří přihlásit? :oops: děkuji :wink:
Pokud je auto ve stavu, že s ním můžeš absolvovat evidenční kontrolu, tak by neměl být problém. Sám řeším podobnou situaci, dám vědět, jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
samec3
Příspěvky: 136
Registrován: 02 led 2008
Bydliště: Sever

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od samec3 »

lubos píše: Pokud je auto ve stavu, že s ním můžeš absolvovat evidenční kontrolu, tak by neměl být problém. Sám řeším podobnou situaci, dám vědět, jak jsem dopadl.
Problém je, že auto jsem koupil už téměř rozebrané a tím pádem jsem nemohl absolvovat tu evidenční k.
Vymyšlené jsem to měl tak že až auto dodělám nechám si nejdřív udělat veteránskou testaci a vyhnu se tak při přepisu tomu
mastnému ekovýpalnému. Jenže to už je teď zřejmě passé poněvač to do 30.6. rozhodně nejsem schopný dát všechno dokupy...
Takže jsem zřejmě ve slepé ulici a mohu buď auto dát dokupy, udělat evidenčku a za tučný obnos na sebe přihlásit, nebo mi prostě papíry zaniknou... #-o
Nicméně dej vědět jak si pochodil :wink:

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od Kůča »

Jsem nikdy doklady do depozitu nedával.Vždy jsem to řešil tzv.sezóním pojištěním.V praxi to znamená že jsem uzavřel POV s tím že s autem budu jezdit jen např.v Červenci.Smlouva je tak platná nepřetržitě,a zaplatíte jen jeden měsíc v roce.Odpadnou tím tak nějaké starosti s Depozitem.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od Herbie »

to sezoní pojištění mě zajímá ... která pojišťovna to nabízí ?
... a vůbec !

kratatom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 288
Registrován: 20 lis 2005

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od kratatom »

Napr. Allianz. Mam sjednane standardni povinne ruceni na cely rok. Dodatkem jsou specifikovany ty mesice, kdy jezdim (napr. duben - zari). Od rijna do brezna muzu legalne vyjet na silnici, ale kdyz zpusobim skodu, ktera by mela byt kryta z meho povinneho ruceni, tak pojistovna zaplati sice celou skodu, ale po me bude zpetne narokovat 90%. Tato podminka je soucasti dodatku a k ni se pojisteny zavazuje. Jedna se o auto na bilych znackach, zadna veteranska testace, standardni STK po 2 letech, urcene na bezny provoz. Tak a to je asi všechno.

A jeste posledni update z webu: "Od standardních typů povinného ručení se povinné ručení Sezóna liší tím, že pokud bude vozidlem způsobena škoda v měsících, které při uzavření pojistné smlouvy klient označil jako měsíce, v nichž vozidlo nehodlá používat, vznikne mu povinnost uhradit pojistiteli spoluúčast 90 % z částky, kterou pojistitel poškozenému vyplatil. Za každý kalendářní měsíc, ve kterém své vozidlo nehodlá používat, mu Allianz pojišťovna přizná slevu 7 % z ročního pojistného povinného ručení. Maximálně může takto klient získat slevu až 63 %. Společně s touto slevou je možné využít aktuální nabídky slev produktu povinného ručení," píše se v tiskové zprávě pojišťovny Allianz.

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

Taky ČPP. Sezónní pojištění jsem u nich měl na ovála v době, kdy nejezdil. Při mých bonusech a roku výroby mě to stálo ročně necelých 130,- Kč.

Citace z jejich obchodních podmínek:

Sezónní pojištění se sjednává vždy na dobu neurči-
tou, přičemž v pojistné smlouvě je uveden počátek
a konec sjednané sezóny, za niž pojistník platí po-
jistné. Způsobí-li pojištěný pojistnou událost mimo
sezónu, má pojistitel proti němu právo na náhradu
toho, co za něho plnil. Sezóna může trvat nejméně
3 měsíce a nejvíce 10 měsíců. Sezóna se po celou
dobu trvání pojištění každoročně opakuje
.

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

lubos píše:
samec3 píše:Měl bych otázku :?: :idea:
Koupil jsem auto s papíry v depozitu a původní majitel je na mě odhlásil. Stav před renovací mi ale nedovolí auto přihlásit.
Nachází se tedy tzv. polopřevodu? A když nestihnu auto do 30. 6. 2015 opravit a přihlásit tak bude považované za zaniklé a
už se mi ho nepodaří přihlásit? :oops: děkuji :wink:
Pokud je auto ve stavu, že s ním můžeš absolvovat evidenční kontrolu, tak by neměl být problém. Sám řeším podobnou situaci, dám vědět, jak jsem dopadl.
Tak evidenční kontrola k dokončení převodu nestačí, je nutná kompletní STK, viz přechodná ustanovení:

2. Do 6 měsíců ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona může vlastník silničního vozidla podat žádost o svůj zápis do registru silničních vozidel pro vozidlo, u kterého není zapsán jeho vlastník. K žádosti přiloží doklady podle § 8 odst. písmeno a) zákona č. 56/2001 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, a platné osvědčení o technické způsobilosti vydané stanicí měření emisí a stanicí technické kontroly. Po podání žádosti postupuje obecní úřad obce s rozšířenou působností podle § 10 zákona č. 56/2001 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona.

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/E093618 ... eprint.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
mdcr.cz.JPG

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od elvis »

Takže depozit se musí vyřídit do konce roku 2015, ne tedy do konce roku 2014.
Tak to je dobře, moc dobře je to :-)
... do killa !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Depozit - nově od 1.1.2015

Příspěvek od Herbie »

Nákup a prodej auta po 1.1.2015 pro elévy :)

PRODÁVÁTE AUTO? ... CHYSTÁTE SE KOUPIT AUTO? POKRAČUJTE PROSÍM TAKÉ NÍŽE - BEZ OBAV - VŠE POCHOPÍTE...

Mějte na paměti, že NA VÁS JAKO NA PRODÁVAJÍCÍM leží nově povinnost prodaný vůz DO 10 PRACOVNÍCH DNÍ PŘEREGISTROVAT na člověka nebo firmu, kterému/které jste auto prodali. Při nesplnění této zákonné povinnosti HROZÍ PRODÁVAJÍCÍMU POKUTA AŽ DO VÝŠE 50 TISÍC KORUN.

TIP: Je tedy VŽDY lepší a pro prodávajícího i logicky rozumnější o REGISTRACI AUTA SE OSOBNĚ POSTARAT.

DŮLEŽITÉ: VŮZ SE VŽDY REGISTRUJE NA ODBORU DOPRAVY PRODÁVAJÍCÍHO - JE TEDY ÚPLNĚ JEDNO ODKUD JE KUPUJÍCÍ - Z JAKÉHO OKRESU. AUTO SI VŽDY REGISTRUJE NA SEBE U PRODÁVAJÍCÍHO A ZŮSTÁVÁ MU JEHO REGISTRAČNÍ ZNAČKA.
ŽÁDOST O ZÁPIS ZMĚNY VLASTNÍKA NEBO PROVOZOVATELE SILNIČNÍHO VOZIDLA KE STAŽENÍ >>ZDE<<
JE VÁŠ KUPUJÍCÍ ZE STEJNÉHO MĚSTA NEBO ŽIJE BLÍZKO? MÁ NA KOUPI AUTA ČAS SPOLEČNĚ S VÁMI ALESPOŇ PŮL DNE? PAK MÁTE VYHRÁNO A ZVLÁDNETE TO ZŘEJMĚ ZDÁRNĚ ZAŘÍDIT!

PŘIPRAVTE SI: Technický průkaz, ORV - osvědčení o registraci vozidla (malý techničák), Občanský průkaz (nebo jiný doklad totožnosti - PAS atd.), a POZOR!!! připravte si auto, které jistě dostane EVIDENČNÍ KONTROLU - NYNÍ NOVĚ NA JAKÉKOLIV JMÉNO (!!!POZOR - JEJÍ PLATNOST JE 14 DNÍ, TEDY 10 PRACOVNÍCH DNÍ - BĚHEM TÉTO LHŮTY JE POTŘEBA REGISTRACI VOZU REALIZOVAT) na stanici technické kontroly - to znamená, že pokud máte na autě např. v technickém průkazu nezapsaný rozměr kol nebo nedej bože rozměr pneumatik - máte problém. Pokud máte auto v pořádku, evidenční kontrola stojí cca 200-300 korun, dle konkrétní stanice technické kontroly. Stejně tak se vám na kola někde nepodívají vůbec, někde rovnou jako první a bez náhrady či vrácení peněz vás vyhodí. Jak jinak, opakovaná ev. kontrola není možná, čili po přezutí zaplatíte znova. Evidenční kontrolu by si měl již platit KUPUJÍCÍ - JE TO SOUČÁST PŘIHLÁŠENÍ!!!

KUPUJÍCÍ MUSÍ MÍT: Občanský průkaz (nebo jiný doklad totožnosti - PAS atd.), musí si s vaším vozem, zřejmě to tedy objedete spolu, dojet na stanici technické kontroly udělat EVIDENČNÍ KONTROLU - stačí nadiktovat u okénka na STK, na koho má být provedena, nic se pro to nevypisuje. Dále musí kupující mít ZELENOU KARTU, NEBO-LI DOKLAD O POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI A POZOR!!! OPĚT RADŠI VEDENOU JIŽ NA JMÉNO NOVÉHO MAJITELE!!! Nikde se to nedočtete, ale s jiným dokladem o pojištění vás většinou při převodu vyhodí. TADY DALŠÍ POZOR!!! Filutové vám nebudou chtít uznat ani zelenou kartu vytištěnou za mailu nebo vypsanou na pobočce pojišťovny rukou - BUDOU VYŽADOVAT HEZKY BAREVNOU, ZELENOU KARTU V ORIGINÁLE NA POČÍTAČI TIŠTĚNOU.

ZAJÍMAVOST: Proč není nikde zmíněno nic o KUPNÍ SMLOUVĚ? NĚKDE JI PO VÁS TOTIŽ PŘI PŘIHLÁŠENÍ BUDOU CHTÍT, JINDE NE, každopádně doporučuji ji ke každému úkonu na odboru dopravy mít u sebe.
POZOR A SHRNUTÍ!!! NYNÍ NOVĚ DOCHÁZÍ K PŘEREGISTRACI AUTA NA NOVÉHO MAJITELE VŽDY NA ODBORU DOPRAVY PRODÁVAJÍCÍHO (ANO, SKUTEČNĚ TEDY KUPUJÍCÍ Z OSTRAVY MUSÍ PŘIHLAŠOVAT AUTO Z PRAHY V PRAZE A POZOR!!! BEZ NÁHRADY MU ZŮSTANOU I PRAŽSKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY, KTERÉ MU NA VLASTNÍ ŽÁDOST NIKDE ZA JEHO LOKÁLNÍ NEVYMĚNÍ - JEDINĚ SNAD SE PODÍVEJTE DO RUBRIKY VIDEONÁVODY JAK NA TO!

SHRNUTÍ: PRODÁVAJÍCÍ - občanka, technický průkaz (velký + malý). KUPUJÍCÍ - občanka, EVIDENČNÍ KONTROLA, ZELENÁ KARTA V ORIGINÁLE NA SVOJE JMÉNO. Oba společně se se vším výše uvedeným (auto s sebou již netřeba) vydávají na odbor dopravy PRODÁVAJÍCÍHO, kde již nově beze změny registračních značek (na voze zůstávají původní ať je kupující odkudkoliv) dochází k REGISTRACI VOZU NA NOVÉHO MAJITELE AKTUÁLNĚ ZA KOLEK V HODNOTĚ 800 KČ.
JE VÁŠ KUPUJÍCÍ Z DALEKA? NEMÁTE VY NEBO ON NA PŘEVOD AUTA A S TÍM SPOJENÉ ÚKONY ČAS CELÝ DEN? MUSÍTE SE VYBAVIT OVĚŘENOU PLNOU MOCÍ!

CO TO ZNAMENÁ: Buď kupující zplnomocní prodávajícího k "registraci vozu na osobu kupujícího" nebo prodávající zplnomocní kupujícího k TÉMUŽ ÚKONU.

POZOR: Nyní nově musí být každá plná moc ověřená, resp. DOSLOVA PODPIS NA NÍ MUSÍ BÝT OVĚŘEN.
!NEBOJTE, TO SE DÁ UDĚLAT I OKLIKOU, STAČÍ SE PODÍVAT DO ZÁLOŽKY VIDEONÁVODY A MRKNOUT NA VIDEO - ZÁROVEŇ SE V NĚM DOZVÍTE, CO MÁ TAKOVÁ PLNÁ MOC OBSAHOVAT!

POZOR!!!: NENECHTE SE VYPOKLONKOVAT S TÍM, ŽE VÁM NEVYPLNĚNOU PLNOU MOC NEOVĚŘÍ - AŤ DO KNIHY ZAPÍŠOU, ŽE OVĚŘUJÍ PLNOU MOC NEVYPLNĚNOU ÚDAJI A VŽDY PO PORADĚ A ARGUMENTACI S NADŘÍZENÝMI "OVĚŘOVATELŮ" MI BYLA TAKOVÁTO PLNÁ MOC OVĚŘENA!!!
PRODÁVAJÍCÍ NEBO KUPUJÍCÍ MUSÍ TEDY MÍT: Vše, co je uvedeno výše ve SHRNUTÍ, jen PRODÁVAJÍCÍ nebo KUPUJÍCÍ se stará o registraci vozu sám bez účasti toho druhého. Jeho účast nahradí právě výše zmíněná PLNÁ MOC.
V PŘÍPADĚ, ŽE JE PRODÁVAJÍCÍ NEBO KUPUJÍCÍ VYBAVEN PLNOU MOCÍ OD TOHO DRUHÉHO:

NA ODBORU DOPRAVY NUTNO DOLOŽIT: OVĚŘENOU plnou moc k registraci vozu od protistrany, velký tech. průkaz, malý tech. průkaz (ORV), vlastní občanský průkaz, evidenční kontrolu, tzv. zelenou kartu - doklad o zákonném pojištění vozidla uzavřeném NA JMÉNO KUPUJÍCÍHO, PRO JISTOTU KUPNÍ SMLOUVA V ORIGINÁLU, A NEZAPOMEŇTE: VYPLNĚNÁ ŽÁDOST O ZÁPIS ZMĚNY VLASTNÍKA VOZIDLA (je možné stáhnout a vytisknout z domova - na odborech dopravy zatím většinou stejně nejsou formuláře k dispozici) - KE STAŽENÍ >> ZDE!!! <<
NYNÍ 2X VELKÉ POZOR!!!
POZOR 1.: PLNÁ MOC JE STANDARDNĚ NEPŘENOSNÁ, POKUD DO NÍ KAMKOLIV NENAPÍŠETE: ZMOCNITEL DÁVÁ ZMOCNĚNÉMU SOUHLAS K POVĚŘENÍ VYKONÁNÍ VEŠKERÝCH ÚKONŮ V PLNÉ MOCI OBSAŽENÝCH TŘETÍ STRANOU/OSOBOU!!!
POZOR 2.: PRODÁVAJÍCÍ MÁ POVINNOST DO 10 PRACOVNÍCH DNÍ REGISTROVAT AUTO NA NOVÉHO MAJITELE. CHCETE ZPLNOMOCNIT K TOMUTO KUPUJÍCÍHO? NEBOJÍTE SE? ČTĚTE NÍŽE JAK RIZIKO, ŽE KUPUJÍCÍ TAK NEUČINÍ, ALESPOŇ MINIMALIZOVAT.

KUPUJÍCÍ, REGISTRUJ AUTO NEBO NIC!: Jako prodávajcí, který se chystá zplnomocnit kupujícího, aby si auto přihlásil sám nemáte v současné době mnoho možností jak ho k tomu donutit. JELIKOŽ JE AUTO NYNÍ REGISTROVÁNO NA VÁS A STATUT ODHLÁŠKY JIŽ NEEXISTUJE - NEJSTE TEDY SCHOPEN NA KUPUJÍCÍHO AUTO ODHLÁSIT, POKUD HO KUPUJÍCÍ NEPŘIHLÁSÍ DO 10 PRACOVNÍCH DNÍ, VÁS VYSTAVUJE RIZIKU POKUTY 50 TISÍC A SEBE NIČEMU. ŽÁDNÝ BIČ NA TÉMA "VYŘADÍME TI AUTO Z PROVOZU/REGISTRU A BUDEŠ MÍT PRŮŠVIH" NAD NÍM NEVISÍ, AUTO JE TOTIŽ STÁLE REGISTROVÁNO NA VÁS, LZE HO PLNĚ A BEZ OMEZENÍ POUŽÍVAT A VŠECHNY POKUTY NEJEN ŽE BUDOU CHODIT VÁM, ALE KAŽDÁ POKUTA OD 11 DNE NEPŘEHLÁŠENÉHO AUTA VÁS PŘI DOLOŽNÍ KUPNÍ SMLOUVY A PROVALENÍ, ŽE JSTE AUTO NEPŘEHLÁSIL, MŮŽE STÁT AŽ 50 TISÍC KORUN.
JAK NA TO? Možností opravdu není mnoho. V podstatě jediná je, že KUPUJÍCÍHO necháte buď jako součást kupní smlouvy nebo jako samostatné ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ KUPUJÍCÍHO podepsat něco jako: Čestně prohlašuji, že jsem byl prodávajícím zplnomocněn k registraci vozu. Jsem obeznámen s tím, že na registraci vozu je ze zákona 10 pracovních dní, prohlašuji, že během této lhůty vůz řádně přeregistruji a souhlasím s tím a čestně prohlašuji, že pokud tak neučiním, všechny případné sankce a pokuty uhradím neprodleně za prodávajícího v plné výši včetně všech jeho nákladů s tím spojených.
K ČEMU VÁM TAKOVÉ ČI JAKÉKOLIV JINÉ PROHLÁŠENÍ BUDE V PŘÍPADĚ NESERIÓZNÍHO KUPUJÍCÍHO? TO POSUĎTE A ROZHODNĚTE KAŽDÝ SÁM...

Upřímně přeji všem zdárný průběh obchodu a zdravím na ministerstvo dopravy !!! HOŠI...DĚKUJEM !!!
... a vůbec !

Uživatelský avatar
mabak
Příspěvky: 3
Registrován: 26 kvě 2011
Bydliště: pořád někam pendluju

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od mabak »

Ahoj všem broukařům,,,
bohužel se musím rozloučit s broukem a tápu při prodeji ohledně eko daně. Byl 9.3.2010 osvobozen na ZTP u majitele od kterého jsme ho koupil,ale teď už bude následovat druhý majitel, který podle všeho co čtu na netu eko daň zaplatit muset. Nevíte prosím do jakého sazby spadá brouk 1983 objem 1184 m3 ve velkám TP Euro norma není ještě vyplněna ani směrnice EHS..... prosím o radu

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Herbie »

:) Euro 0
takže ten maximalní možný poplatek
... a vůbec !

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od maxmax »

Ale myslim, ze pokud je mezi Tebou, a ztp uz jeden majitel, neplati se nic (1100pro si ale jisty nejsem)
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Odpovědět