Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

zingls píše:ja jsem nenepsal, že to budu mít nelegálně :wink:
Matematická logika říká...
ja jsem nenepsal, že to budu mít nelegálně == ja jsem napsal, že to nebudu mít legálně.

Takže pozor na to :twisted:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

řekl bych že to máš vysvětleno špatně Same

Uživatelský avatar
TomiHrablo
Příspěvky: 55
Registrován: 18 srp 2006
Bydliště: Jičín & Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomiHrablo »

ty původní SPZtky ti stejně nedaj, při přehlašování auta z jinýho okresu(kraje) vydávaj nový, pouze ti oštemplujou ve velkým TP změnu majitele.....před měsícem jsem koupil brouka z Prahy do Jičína, SPZtky už pár let v depozitu, auto spíš vrak...v Praze odhlášeno, já zapsán jako nový majitel, značky tam zůstaly(skartovány)...u nás na DI po dotazu jak dál, když to auto je nepojízné a bude ještě cca 1-2 roky : Až bude mít auto technickou a evidenčku, tak to přihlásíme a dostanete nové SPZtky, jak rychle to stihnete je na vás.....toť vše
Já až jednou umřu, tak chci zemřít jako můj děda. Klidně, spokojeně, ve spánku a ne se u toho zmítat a řvát, jako ti lidi, co je vezl v autě :-D

Uživatelský avatar
lupus
Příspěvky: 113
Registrován: 29 čer 2006
Bydliště: Praha 1

Re:

Příspěvek od lupus »

Mno, ja rika hugo. Vloudil se ti tam jeste dalsi zapor, takze pozor na to :twisted:
Sam píše:
zingls píše:ja jsem nenepsal, že to budu mít nelegálně :wink:
Matematická logika říká...
ja jsem nenepsal, že to budu mít nelegálně == ja jsem napsal, že to nebudu mít legálně.

Takže pozor na to :twisted:

Uživatelský avatar
DuffY
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 820
Registrován: 07 lis 2006
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od DuffY »

Je možné přepsat vozidlo s RZ v depozitu na nového majitele na slovensko?
je k tomu potřeba na české straně ještě něco? evidenčka, technická?

Uživatelský avatar
aircooled
aircooled kecálek
Příspěvky: 706
Registrován: 19 říj 2010

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od aircooled »

Musiš to vybrat z depozitu a spravit EK a TK.
ExBruno

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od Kůča »

DuffY píše:Je možné přepsat vozidlo s RZ v depozitu na nového majitele na slovensko?
je k tomu potřeba na české straně ještě něco? evidenčka, technická?
Evidenčka bejt nemusí,Technická pokud to odveze na vleku také ne.
Pokud by chtěl s vozem odjed po vlastní ose,musí bejt platná technická,pak udělat na dotyčného odhlášku,pojistku a na úřadě vydzvednout převozní plechová spz za 800k,-
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od Filip »

Jo tak tady se řeší zajímavý věci.Taky něco přihodím.Když jsem jaksi vyčerpal onu dobu,po kterou je možný mít SPZ uložený v depozitu,ptal jsem se u nás v CHomutově a pan policista mi řekl,že si z toho dělám sklad.Vysvětlil jsem mu,že sklad si z toho dělají debilní úředníci z ministerstva dopravy,kteří nějak opomíjejí,že když se tak staré auto skládá,tak to prostě trvá a že nechápu,proč bych na to měl doplácet,když mám auto(byť rozebrané)na vlastním pozemku.SPZ vám už z depozitu nevydají bez STK jak už tady někdo zmínil.STK pochopitelně na rozebrané auto nedostanete.Takže na dotaz co s tím,mi ten policajt řekl,že koho jsem si zvolil,ten tomu velí(ministerstvo dopravy).Já na to že nevím koho bych měl volit,když jsou politici v podstatě stádo prasat a on jen krčil rameny a nebyl schopnej mi říct CO TEDA S TÍM?!Z toho jsem pochopil,že ani úředníci na dopravce včetně policajtů nevědí co v takových případech dělat.Je to zkrátka další nepovedenej zákon a nařízení našich politiků,nedomyšlenej,jako všechno.Naštěstí není třeba se stresovat.Auto je mým majetkem a jako takový(mám-li ho na svém pozemku),mi ho nemůžou zlikvidovat a to ani papírově.Byl by to myslím zásah do majetkových práv a dost bych se divil,kdyby NEbyl právníkama kvalifikovanej,jako protiústavní.Až ho(auto)dokončím,tak si pro ty papíry prostě dojdu a chlápek za přepážkou si může nadávat(že si z toho dělám sklad),jak chce,ale vsadil bych se,že mi ty papíry vydá.Neplatit povinný ručení a nechat si SPZ doma sice můžete,ale počítejte s tím,že to po vás jednoho dne někdo(asociace pojišťoven)v týhle prohnilý zemi bude chtít zaplatit i s úrokama.Jednak je to pro ně slušnej kšeft a pak pokud nemáte SPZ prokazatelně v depozitu,jste podle zákona pokud je mi známo,POVINNÍ platit povinné ručení.Tuhle krásnou povinnost nám ukládá zákon kterej byl takhle navrženej a schválenej právě proto,aby s tím nikdo nevychcával a aby se tak omlazoval vozovej park ČR.Možná,že je to jiný v případě vozidel,který maj veteránský SPZ.To nevím.Ale pokud maj norm.běžný SPZ tky,tak platí co tady píšu.Jestli mi ty značky pak nebudou chtít vrátit,včetně malýho TK,budu to muset řešit " o kus vejš".A to bych si do tý Prahy najisto dojel pro vysvětlení. :D

Thomas
Příspěvky: 28
Registrován: 30 srp 2007

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od Thomas »

ahoj, nevim jestli jsem tě pochopil dobře ale depozit by měl jít po uplynutí roční lhůty normálně prodloužit na dalších půl roku za 50kč...u nás to takhle jde prodlužovat zatím pořád dokola a když jsem tu dobu (už několikrát) přesáh, tak mi jen řekli že mi to prodlouží od tý doby, kdy to reálně skončilo, zatím vždycky ok a bez problémů a to si nemyslim že by tam u nás byli nějak shovívaví;-)

Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od Filip »

No pokud si to dobře pamatuju,tak ta lhůta je dva roky(to jsem měl takhle vždycky po půl roce prodloužený až do těch 2let).Pak mi řekli,že mi na další dobu nic neprodlouží.Nikdo ale nebyl schopnej a ochotnej to všechno uvést na pravou míru tak,aby z toho bylo jasný co bude dál.To je všechno co vím.Řekl bych že i kdyby SPZku skartovali,musej pak vydat novou včetně malýho techničáku i kdyby to bylo za deset let.V současný době mám rozdělaný auto v garáži a chci vidět co budou dělat až tam dovalím,že mám STK v cajku a že chci vrátit SPZtku a malej TP.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od prak »

Zákon je napsanej blbě, ale v tomto naštěstí výhodněji pro nás. V zákoně je jasně uvedeno, v jakých situacích úřad vozidlo vyřadí. Už se to tu probíralo. Podívejte se do zákona a nemusíte řešit dohady. Správní evidence řeší obecní úřad s rozšířenou působností, tedy úředníci, s nikým jiným se tam nepotkáte. Ani v Chomutově to neskladuje pan policista. Dokud se zákon nezmění, obecní úřad auto nevyřadí ani když se tam roky neukážete. Zákon neřeší, co se stane, když doba přesáhne rok a půl (§ 13, odst. 3). A úřad může jen to, co je v zákoně uvedeno.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Proky
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 484
Registrován: 08 lis 2009
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od Proky »

jak jsem psal asi před stránkou nebo dvěma .... když jsem kupoval ovala tak bývalý majitel, dal SPZ do depozitu a tím to pro něj tak nějak skončilo, víc to neřešil zaplatil první částku, a když byl vyzvedávat SPZ z depu pro mě, tak jen doplatil každý půl rok co to tam bylo navíc, a nikdo s nim neřešil jestli je to tam 2 - 3 -4 roky
Bubu Oval (1955)

Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od Filip »

Tak nějak jsem to tušil že to nebude takovej problém.Problém je,že jsou občas někteří úředníci strašně pohoršení,když to někdo "nestíhá" (například tady u nás),a ještě na některý podstatný věci nejsou schopni odpovídajícím způsobem reagovat. Zkrátka chyba asi nebude ve mě,když jsem ochotnej platit dál za uložení SPZ,ale bude asi na "jiné straně".Jooo-kdybych se líp učil,mohl jsem dělat úředníka. :D

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od dolin »

Ahoj, v březnu jsem koupil brouka, je v dočasném vyřazení, značky i ORV skartovány r. 2010, velkej techničák mám doma. Zatím vyčkávám, protože na autě je jednak potřeba zapracovat, než se v něm vůbec bude dát vyjet a potom rozmejšlím strategii, jak se vyhnout placení nesmyslnýho "ekopoplatku". Mám standardní kupní smlouvu na moje jméno. Chtěl jsem se zeptat, jestli (jak předpokládám) můžu teď stran papírů nedělat nic a pak jen dorazit na úřad s velkým techničákem, kupní smlouvou a dokladem o STK a zažádat o vydání značek a malého techničáku -a můžu to udělat kdykoliv? Jenže co s tím ekopoplatkem? Mám známého ZTP, který by byl ochotný, ale nebude vadit, že na ten úřad donese 2 kupní smlouvy (jakože mu to já prodám)? Dík za odpovědi!! ;-))
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od maxmax »

Pozor ZTP končí posledního září!!
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od dolin »

Aha,dík, tak to nestíhám :-(u
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od dolin »

Nebo šlo by to na něj do konce září přihlásit (zápis v TP), aby se nemusel platit ekopoplatek a přitom to ponechat dočasně vyřazený? Jsem stran tohou ouředničení úplně mimo :-x
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od maxmax »

Jasně, jen to musíš do konce září mít přehlášený ze ZTP na sebe, to je hlavní papírování :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
dolin
Příspěvky: 219
Registrován: 10 úno 2013
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od dolin »

maxmax: Takže nestačí, aby to do konce září přihlásil ZTP na sebe (tím bude vyoutováno placení ekopoplatku za první přihlášení) a na sebe někdy později? To od října nesmí auta přihlášená na ZTP koupit někdo jiný nebo se po koupi auta od ZTP bude nově platit ekopoplatek též? Nebo jaká je přesně ta změna? Ty jo, já to asi vážně nedám :x Takže potom buďto veteránský značky nebo se smířit se zaplacením tý dardy? :shock:

Navíc nevím, nakolik je nenápadný, že jsem to od předchozího majitele koupil já, "prodám" to ZTP a po tejdnu to on zase střelí mě - to bejt tím úředníkem, tak mě pěkně štve, že ze mě někdo dělá debila [-X
(o\!/o) Živwot je jen jeden...

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Depozit - nově od 1.1.2006

Příspěvek od t1olimp »

Navíc nevím, nakolik je nenápadný, že jsem to od předchozího majitele koupil já, "prodám" to ZTP a po tejdnu to on zase střelí mě - to bejt tím úředníkem, tak mě pěkně štve, že ze mě někdo dělá debila [-X[/quote]Ahoj a co napsat smlouvu novou-auto koupil-ZTP a prodal ho tobě,nebo pokut se lidem nechtělo na uřad,dali mi plnou moc na manipulaci s vozidlem-odhlášení atd.Jak to je mám 3 papíry v depozitu ,1-min 6 let.v jednoduchosti,mám je či ne díky :wink:
VW MERLIN ten co plete písmenka

Odpovědět