Depozit + Registr vozidel + Povinné ručení (2015-2017)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

1300 píše:
lubos píše:
Odvolávám, co jsem odvolal, skutečně stačí k dohlášení polopřevodu evidenčka. Dneska jsem to absolvoval, auto bylo od roku 2010 v odhlášce na minulého majitele, od kterého jsem ho koupil. K dohlášení po mě chtěli evidenčku, kupní smlouvu a zaplacený ekopoplatek. Značky autu přidělili ale musel jsem je nechat v depozitu.
ahoj, prosim tě kde jsi to byl dohlašovat ?
na dopravce nebo na magistrátu?
já byl ve čtvrtek na dopravce ve stodůlkách, s tím že dohlásím auto v polopřevodu, ale vyhodili mě, jelikož nemám platnou stk, evidenční a pojistka jim nestačili, odkázali mě na magistrát na pankrác, s tím, že se to budou řešit tam ve správním řízení, na které mají 30 dní, ale není jisté, že mi to i pak dohlásí, a pak bych již nestihl ten termín, do konce června
děkuji

případně umíte někdo zařídit technickou na alespon těch 30 dní, na auto které je v renovaci?
Na Pankráci jsem zaplatil ekopoplatek, dohlášení v depozitu dělají Na Bohdalci nebo ve Vysočanech Na Výběžku. Já byl ve Vysočanech, vyřízeno to bylo na počkání.

Uživatelský avatar
1300
Příspěvky: 29
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Praha

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od 1300 »

ale já nemám spz v depozitu, celou dobu platim pojistku

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od lubos »

Když nemáš STK, tak zřejmě ty značky budeš muset nechat v depozitu, jinak ti to nepřevedou. Není nic jednoduššího, než se zeptat přímo Na Pakráci, buď u přepážky nebo tady http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magi ... sonId=5942" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
1300
Příspěvky: 29
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Praha

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od 1300 »

prosim tě napiš mi kde přesně na Pankráci,
na policajtech, bývalá dopravka u hotelu Corinthia nebo na magistrátu u paláce kultůry?
děkuji

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od prak »

?
http://search.seznam.cz/searchScreen?q= ... id=firefox" onclick="window.open(this.href);return false;
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
1300
Příspěvky: 29
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Praha

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od 1300 »

děkuji
ptal jsem se, jelikož jsou tam uvedena dvě popisná čísla 17 a 19, a každé je na jiné straně ulice a pak je tam ještě ta bývalá dopravka, ted policejní presidium tušim
a je lepší se zeptat než pak chodit od čerta k dáblu, snad víš jak to na úřadech chodí, a to ještě každej úřada tvrdí něco jiného

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Ales-X »

Informace co jsem zahládl na STK v Motole, mám pocit že se tu někdo minule ptal na evidenčku s rozebraným autem aby mohl dokončit přepis polopřevodu ..
Obrázek

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od sevwer »

Hlava XXII . :mrgreen:
Zprovozňuji svého leta na norm spz přihlášeného - brouka po 22leté částečně vynucené provozní přestávce a pomalu se blížím k STK ,a tak jsem si obešel a obtelefonoval patřičné provozovny a úřady -hlavně začal jsem tím ,jaké všechny doklady k tomu jsou potřeba ? ,logicky velký techničák a malý, jenže dříve to bylo OTP to vydáno bylo malý zelený "dvoulist" ,dnes je to
ORV a toto " osvědčení o registraci vozidla" nemám , nikdy jsem neměl /to že se někam ztratilo otp je nezajímavé / dotazem na STK mi sdělili,že mě nevemou na technickou bez ORV , ať si zajdu na magistrát /odbor pověřené obce / a nechám si vystavit náhradní za ztracený , tak jsem dorazil osobně s dotazem na patřičný úřad a tam mi sdělili , že ORV vydají na základě STK kontroly ,někde je asi něco špatně #-o ....
Zdá se ,že Hellerova Hlava 22 je všudepřítomna...
Oba ,jak STK ,tak úřad kecaj... a každej kraj si to navíc dělá po svým ...
...kde to vlastně žiju vím ,ale ty daně ,co to stojí...

Rozuzlení by mělo být - přání otcem myšlenky .... :mrgreen:
1.STK pouze evidenční s velkým TP -který musí stačit , na základě evidenční STK následně vydá pověřený dopr úřad ORV-osvědčení o registraci vozidla a s ním a velkým TP potom zpět na STK kde dodělají obyč TK,

jediný co mě tak při tom napadlo,- 22let s to vydržel ,tak : ...nech brouka žííít .../ouřednickýho/

P.S.V podstatě mi na dopravnim sdělili ,že mám kliku , že auto je v systemu vůbec zaevidováno , to že je pak větší mazec ...
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od sevwer »

Dopadlo to následovně :
číslo vylosovaného pořadí 119, po 2 hodinách číslo šaltru 13-a bylo vymalováno - žádost o pouhé vydání osvědčení o registraci vozidla - vůz trvale registrován s poslední změnou1993 -vydanou spz , tehdy ještě policií Míčánky Praha , velký TP , povinné ručení dlouhodobě placeno, jen vůz nebyl po dobu provozován - tzn.poslední STK 95 - ještě pčr ,problém prý je s původním majitelem z Kolína ,který vůz prodal, ale na kopii velkého TP jezdí prý na kolínsku další brouk na původního majitele ...,nemám vTP, nemám potvrzení o platbě ,a ta slečna ... dělala všechno pro, aby to nešlo,i kolegyně jí radila zadej termín prošlé stk ,je jedno ,jak dlouho je prošlá, ona trvala na termínu 1995,který nejde do systemu zadat, změna motoru z r.1993 se musí ověřit zda souhlasí i ve "spisovně" s vTP , kolky,razítka nic , že by si to zkontrolovali následně a případně rozhodli o odebrání -to ne , zdržovat a bude to trvat , jestli to prý vůbec najdou ...A to je jako veterán ? a vy to chcete provozovat ,nebo jste s tím těch 20let jezdil bez technický ,se dívčina zeptala ...
týden si počkejte , prý to musí vyřešit ministerstvo dopravy ...
to je Bericht - jen a pouhé vydání osvědčení o registraci vozidla ,bez jakýhkoliv změn , čísla podvozku motoru sedí ,ale na to nemůže dojít neb k evidenční ,či další STK je nutné mít ORV-osvědčení registr voz...
tož tak ...
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 769
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Radek »

sevwer píše:P.S.V podstatě mi na dopravnim sdělili ,že mám kliku , že auto je v systemu vůbec zaevidováno , to že je pak větší mazec ...
Moje auto teď při banální výměně OTP v systému nenašli, ačkoliv s ním jezdím a v průběhu posledních pěti let jsem do velkýho techničáku dělal změny (tažný, barva...), takže tam bylo.
Naštěstí to paní Na Pankráci neřešila, povzdechla si a naťukala tam celý velký techničák znova.

Jinak dobrá anabáze... :?

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od boldor »

sevwer píše:Dopadlo to následovně :
číslo vylosovaného pořadí 119, po 2 hodinách číslo šaltru 13-a bylo vymalováno - žádost o pouhé vydání osvědčení o registraci vozidla - vůz trvale registrován s poslední změnou1993 -vydanou spz , tehdy ještě policií Míčánky Praha , velký TP , povinné ručení dlouhodobě placeno, jen vůz nebyl po dobu provozován - tzn.poslední STK 95 - ještě pčr ,problém prý je s původním majitelem z Kolína ,který vůz prodal, ale na kopii velkého TP jezdí prý na kolínsku další brouk na původního majitele ...,nemám vTP, nemám potvrzení o platbě ,a ta slečna ... dělala všechno pro, aby to nešlo,i kolegyně jí radila zadej termín prošlé stk ,je jedno ,jak dlouho je prošlá, ona trvala na termínu 1995,který nejde do systemu zadat, změna motoru z r.1993 se musí ověřit zda souhlasí i ve "spisovně" s vTP , kolky,razítka nic , že by si to zkontrolovali následně a případně rozhodli o odebrání -to ne , zdržovat a bude to trvat , jestli to prý vůbec najdou ...A to je jako veterán ? a vy to chcete provozovat ,nebo jste s tím těch 20let jezdil bez technický ,se dívčina zeptala ...
týden si počkejte , prý to musí vyřešit ministerstvo dopravy ...
to je Bericht - jen a pouhé vydání osvědčení o registraci vozidla ,bez jakýhkoliv změn , čísla podvozku motoru sedí ,ale na to nemůže dojít neb k evidenční ,či další STK je nutné mít ORV-osvědčení registr voz...
tož tak ...
...můžeš se rozepsat jak k takové situaci došlo?
Auto bylo těch 20 let v polopřevodu, sedí ti "VIN"?
Mám doma nějaké motorky, o původních majitelích už nic nevím a nerad bych dopadnul stejně.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od sevwer »

Auto je řádně registrováno na mne od roku 1993 ,kdy mu při přehlášení - tehdy ještě policie odebrala kolínskou spz a přidělila pražskou Axx .. .. vše řádně zapsáno ve velkém TP a OTP
před vydáním pražské SPZ tehdy policie na Míčánkách dělala evidenční STK-tzn kontrolovala číslo podvozku i motoru a ta jsou dodnes shodná s velkým TP ...
v roce 95 poslední STK spolu s na DI řádně zapsanou změnou barvy do vTP a OTP, po roce 1995 auto uloženo do garáže =neprovozováno, pouze placeno povinné ručení....
sevw

Je možné,že k takto "starému" TP nemají v systemu jeho elektronickou podobu-scan ať už orig záznamů DI nebo TP ,čico? A musí dohledat všechny údaje ve svých pís originálech "spisovna" pak porovnat s TP a pak vydat..
Kdo ví, řekla týden a řešit to musí ministerstvo dopravy...
Ale,ptal jsem se před tím na pověřené obci u mě teď nejbližší DI Tanvald, a tam ač k nim nepatřim mě vzali, zkoukli TP, zadali do systemu, našli ,že vůz je řádně registrován a sdělili vyplňte si tenhle formulář vepište vydání ORV, to není problém ,jen s tím musíte opravdu do Prahy na trvalé bydliště a ještě se omluvili, že to nemůžou udělat oni...
načež jsem tentýž dotaz vznesl pro jistotu /300km zbytečně :roll: / telefonicky přímo na Vysočanskou pobočku DI , i se všemi potřebnými informacemi, žádný problém ,vyčekáte si frontu , a za pár minut vydáme ORV a s tím na STK...
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Zdenek86
Příspěvky: 132
Registrován: 11 črc 2013

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Zdenek86 »

Přečetl jsem to dvakrát a popravdě moc nechápu v čem je problém. :roll:

To že nemáš malý techničák, OTP, ORV či co je poslední název je na STK nebo evidenčce naprosto irelevantní, ty musí zajímat pouze velký TP.
Absolvoval jsem za poslední měsíc 4 evidenčky, kvůli tomu aby mi nezrušili doklady a nikdy jsem nic jiného než TP nepředkládal.
Následně na to na DI, zažádat o duplikát za ztracený ORV. To kdy byla naposled TK je taky naprosto nesmysl, já mám u jedné motorky poslední TK kontrolu v roce 82...
Jestli můžu poradit, tak Pankrác nebrat, zajdi si na DI ve Stodůlkách v areálu Skanska, žádné fronty, úřednice ještě mají chuť něco dělat...

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od sevwer »

Díky,
Byl jsem na DI ve Vysočanech, a musím holt těch pár dnů vydržet...
Na STK mi sdělili ,že bez osvědčení ORV mě nevemou , že mám požádat o vydání, tak jsem požádal...to,že sem měl už termín na STK a musel ho zrušit ,tak je...
Teď nemám ani ten velkej TP ..zůstal jim tam spolu se žádostí, potvrzením o platbě...S tím ,že to musí vyřešit ministerstvo dopravy , ale řešit to asi bude spíš někdo jiný- na kolínsku se prý děli věci- píše kolega Boldor výše ..
Začínám mít takový pocit , že na kolínsku asi jezdí brouk na mém vTP nebo kopii , ačkoli TP ležel přes 20 let v trezoru, a přišlo se na to teď ,při oživení vozu v systemu,jinak netuším

dodatek, vysvětlení s omluvou OT
vůz byl uložen do garáže protože na něj tehdy byly na Vysočanské ulici v Praze Proseku pořádány nájezdy ND chtivých ,
a to že tam zůstal v "díře"tak dlouho , je věc nešťastná -majitelka objektu po dvou letech odmítala kohokoliv pustit do zahrady a ta za tu dobu následných 20let zarostla stromy o průměru až 30cm-takže nebylo kudy ,dům skončil 5/2014 vyplacením příbuznými z exekuce, paní se přestěhovala do nějaké péče, a po vykradení garáže na jaře 2014 jsem byl vyrozuměn ,abych si vůz odvezl, ač nebylo kudy , tak trvalo do září , kdy jsem si chudáka vyzvedl, foto je , vše bude v představení vozu , ale nejdřív to podstatné STK
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od boldor »

díky za vyčerpávající :-) popis situace. Co se dělo v Kolíně přesně nevím, http://zpravy.aktualne.cz/regiony/stred ... le:772622/, ale teď už si dávají pozor. Už jsem letos 2x depozit řešil (zatím vše v pohodě) a ještě tam 2x půjdu.

Tak držím palce
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od sevwer »

tak snad dobrá zpráva ...
13:10 telefon z DI, máte to připravený,hotový, nemusíte čekat ,na okýnku si vyzvedněte dnes do 18:00 nebo zítra velký TP a ORV- "malý techničák" :D
díky za podporu ,
co za tím bylo - se snad dovím a poreferuji....
sevwer
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

máchal
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 457
Registrován: 11 led 2008

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od máchal »

To dopadne :wink:
Ja menil nedavno RZ. Brouk byl dovezen v roce 71 do CR,byla mu pridelena SPZ,s ni jezdil snad az do r.2006. Policistum se tehdy nelibila predni SPZ,orezla,necitelna,natrel jsem ji tedy,pismena a cisla vybarvil nacerno,no to byl jeste vetsi prusvih... Probehla tedy vymena za novou RZ. Pri jednom prejezdu statnich hranic me celnici zbezne prolustrovali,pry mam mit jinou barvu a kdesi cosi,vse jsem mel radne zapsano v TP,neresil jsem to. Mam vse v dokumentech jak ma byt,tak co. Letos jsem se jal vymenit RZ za jinou,no to bylo neco. Po zadani stare SPZ vybehli dva brouci,nakladak,multicara a privesny vozik! Trvalo to tyden a vse dali dohromady. Pry drive bylo zcela bezne,ze jiny druh vozidla mohl mit stejnou SPZ. Proto ta multicara atd. Druhej brouk se vyskytnul tim,ze pri jednom z prevodu nebylo vse dotazene do zdarneho konce. Proste tam zustal trcet v systemu asi jako poloprevod nebo tak neco a prihlaseni na noveho majitele zavedli jako uplne novy vuz. Po teto zkusenosti se uz nedivim nicemu...

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od sevwer »

Taky hezký , a tohle si platíme z daní a poplatků ...
ale nadávat budu, až budu mít ty papíry zpátky v ruce... :lol:
až to bude , asi nadávat nebudu, co je to týden ... ,proti 20ti letům
Chocholoušek by řek ,to se nám stane tak jednou za ...let ...
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od lišák »

máchal píše: Pry drive bylo zcela bezne,ze jiny druh vozidla mohl mit stejnou SPZ. Proto ta multicara atd. ...
Číslo může být stejné, liší se barva RZ. Já mám na Picassu žluté jak na náklaďáku protože jsem měl v kufru pevnou přepážku.
Každý celek se skládá z detailů.

Noki
Příspěvky: 169
Registrován: 04 bře 2007
Bydliště: Brno

Re: Depozit + Registr vozidel -> nově od 1.1.2015

Příspěvek od Noki »

na vozidla se žlutými SPZ měl nárok stát, tedy jeho ozbrojené složky ...

ehm, nenapsal jsem to tak, jak jsem to myslel: ...že v případě potřeby ozbrojených složek (zkráceně státu)(asi myšleno v době vojenského nebo podobného napadení), by vozidla se žlutou spz byla zabavena a používána státem, pravděpodobně tedy i vozidla se žlutou spz vlastněná soukromníky (např.to picasso von Chrudim)

neví někdo, jak je to v současnosti ??
Naposledy upravil(a) Noki dne 28 kvě 2015, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět