Akumulátory - Akuma, Varta, Banner, Bull ???

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Akumulátory - Akuma, Varta, Banner, Bull ???

Příspěvek od Pětišroub »

Tak se chystám k prvnímu nákupu 12V baterie do svého brouka a zajímalo by mě, jaké kdo máte zkušenosti. Loajalita k domácím výrobcům mě sune směrem k Akumě...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulátory-Akuma, Varta, Banner,Bull nebo snad něco jin

Příspěvek od htd »

Presne tak, AKUMA!!! Ja ji mam a hlavne me potesila drazsi verze, ktera je bez udrzbova a hlavne zaruka :twisted:

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Přesně tak, Honzo. Loajalita k domácím výrobcům... - moje slova. Akumu můžu jenom doporučit. Nakonec, dneska budou všechny akumulátory kvalitní, a? už s jakoukoli značkou. Rozdíl může být v předprodejním servisu. Já bych si nikdy nekoupil nějakou "supr" Boschku v akci někde v BauMaxu :D Prodávající je samozřejmě pouze "obchodník" - koupí a prodá, a můžou být baterky, které ležely 3/4 roku někde ve skladě.

Já osobně kupuji baterku vždy (do Brouka 1x a do svých předešlých aut - do Toleda 1x a do Fáčka 1x) v podnikové prodejně Akuma v Hostivaři. Cenu baterky tam mají ještě o něco nižší, než někde v servise nebo u obchodníka, navíc při výměně zdarma přezkouší dobíjení a jestli všechno funguje jak má. Navíc si také už v ceně (té levné) baterky nechají baterku starou, kterou ekologicky zlikvidují! A navíc je to domácí výrobce, jak říkáš, a už jenom tento fakt je mě osobně velmi sympatický. Kontakt se dá najít ve Zlatých stránkách, v praze jsou dvě podnikové prodejny a jedna z nich je ta v Hostivaři. Přímo vedle jižní spojky - můžu vysvětlit kde. :D

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Zrovna o víkendu jsem si byl povídat s baterkou a řekla mi, že už přesluhuje. Představte si: 8 let! Uznal jsem její nárok na důchod a koupím novou. A tak mě napadlo doporučit zrovna tu mojí - Akustart (asi - nálepka je rozervaná), výrobou v Havlíčkově Brodě, Vysočina!

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Díky za potvrzení, je rozhodnuto. To přeci musí bejt, aby kluk z Vysočiny měl v autě baterku z Vysočiny!!! Jinak ta druhá prodejna je, nepletu-li se v ulici Na Valentince u smíchovského pivovaru. Tam jsem kupoval baterku do moto i následně 6V Akumu do brouka!
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Fuj!!!
Do nemeckyho auta ceskou baterku.
Jedine dobrou Boschku :lol:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

no vzhledem k tomu, že ty baterky budu kupovat dvě, rád bych se přidržel nšjaký rozumný cenový hranice :oops:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Otec měl ve služebnim formanovi Boshku, pak formana rozsekal, a dali jsme jí do fáčka drží. To je cca 6 let. Jsem taky pro český výrobky - kolik stojí Akuma?? Viděl jsem cenu okolo 1500,-. Souhlasí??

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Ještě bych se rád zeptal na doporučenou kapacitu 12V baterky do brouka?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Zalezi co odni chces...ja osobne pri koupi preferuji vysokou, protoze tim zasobuji spoustu veci. Ale myslim, ze 55mAh by bylo idealnich 8)

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

nevim jestli je to jeste aktualni ale mam z lonska svet motoru a v nem je test vsech autobaterii na trhu!!!!
loni jsem ho cetl a jsou v bateriich velke rozdily!!!!!!!!!!
mas o to zajem????????
nasel bych ti to :twisted:
vaahaa :twisted:

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Teď jsem volal do té podnikové prodejny a batrka jako do Favorita (stejnou mám v Brouku) = 44 AH stojí vč. daně 1.175,-- Kč.
Chtěl bych říct, že to není o tom, že cena je nižší a člověk si kupuje šmejd. Ani náhodou, naopak. Akumy jsou dneska vynikající a nezadají si v ničem s dražšími, navíc zahraničními, výrobky. A jde také o ten předprodejní servis, který je v podnikové prodejně víc než zaručen.
Jsem rád, že jsem pro Tebe Honzo mohl taky jednou i já mohl něco zjistit, ale cena supr, ne? Jsem sám překvapenej... :D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

díky Vašku, já kvůli chřipce tak huhlám, že bych se s nima asi nedomluvil :P Cena je dobrá, jak říkám budu kupovat dva kousky, takže u Akumy zůstanu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

Pánové, musím Váš patriotismus trošku zklidnit, Akumu ovládají italové přes firmu registrovanou v Lucembursku. Souhlasím s VW 181. Boschka už toho vydržela dost, vzhledem ke stavu elektriky, a už 4 roky.

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

No jasně, já to beru. To je něco jako když někdo říká, že si koupí český auto, "ale že se ty škodovky ale zvedly". To bych zvracel, vážně.
Ale co? Je to holt tak. Pořád si raději koupím rádoby český výrobek, který (když už nic jiného) alespoň prošel rukama českých lidí, kteří díky němu mají alespoň práci.

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Příspěvek od krizmen »

OK, já to beru stejně jako Ty, ale Bosch (ne , že bych ho nějak preferoval, mám ho prostě v autě a jsem spokojenej) tady dává práci mnohem více lidem

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Mně je dost jedno, jestli ta baterka bude česká nebo tatarská, hlavně když drží. Před tejdnem jsem měnil asi 6ti letou akumu a dal jsem tam Božku. Spokojenost :-)
Nicméně Božku proto, že mi kámoš nabídl svojí asi půl roku starou, kterou si koupil do svýho auta a který mu asi tejden na to někdo rozsekal zaparkovaný na ulici. Auto do šrotu a baterka za dobrou cenu do busíka. :-)

Jinak souhlasim s tim, že Akuma je kvalitní i s tim servisem. Znám tu prodejnu Na Valentince, doporučil bych. Já osobně jsem tam zcela zdarma zanechával starý baterky z Mazdy, který mimochodoem originály od Japonců sloužili jedenáct let. Množné číslo proto, že se v roce 1992 montovaly do diesel verzí mazdy baterky dvě.

Takovej ten nacionální přístup "český podniky do českých ručiček" a "kupujte český výrobky", ten jsem dávno opustil a přijde mi v dnešním světě nesmyslnej. Co třeba kdyby Brněnský tandem Bob a HTD se rozhodl nekupovat český výrobky, ale výhradně věci pocházející z Jižní Moravy?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Ha to jsem netušil, že se z debaty o baterkách vyvine národnostní diskuse. Ale už jsem ji zakoupil - Akuma Comfort 44Ah se zvýšeným proudem 420A, prostě ta nejlepší, co se ve "favorití" velikosti dělá, za 1270,-. Má šikovné ouško, což je při montáži do brouka věc dobrá. Jako druhou baterku do záložního, méně používaného auta koupím základní Akumu 44Ah, která stojí 999,- i s DPH.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

A co to bylo za 1.175,-- Kč, které řekli mě? To byla asi ta první. A 999,-- Kč? To je výborná cena ua novou baterku! Myslím, že rozdíl je v tom "oušku" a vzhledu, ale teoreticky by obě baterky měly vydržet stejně, nebo ne?

Gratuluji k výhodné koupi! :D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Co se týče "favoritích" 44Ah baterek tak mi říkal o třech typech, které mají, ta co jsem koupil by měla být nejlepší.

Ale kupoval jsem ji Na Valentince, třeba tam ty ceny mají o malinko vyšší než přímo na Praze 10. 8)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět