Nezávislé topení alias bufík, případně Eberspächer

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Šíša píše:Jake napeti je vyrazeno na stitku? :?:
12V
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

OK! takze ten odpor mas kvuli svicce zhavici? Ja jen, ze jsem nekde zahlednul inzerat na svicku i na 12V, tudiz by se tam davat nemusel... ten odpor :?:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

tá sviečka je 6V ale originál z tohto bufíka.
ten odpor bol vo warťasoch už z fabriky čiže keby mali žhavič na 12V tak by ho tam dali.../v tej dobe myslím/ sám by som ho bral keby bol :roll: k dostáni.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

myslim, ze to bylo nedavno na aukro.cz, ale fakt si nejsem jist... byl tam na prodej bufik z tatry, hafo ruznejch svicek(zhavicich) a prave tam psal(i) i neco o svickach na 12V.

Ja to svoje jeste nerozbihal, porad chybi cas a kdyz dorazim dom okolo 21te tak uz je mi to "jedno" :cry: :D Chce to dovolenou...

dusan
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od dusan »

nie je to z Tatry ani 603, ani 613, mam doma aj take. Toto je mensie. Neviem z coho to je, ale doniesol som to z rakuska. Ide dobre a to je hlavne.
dusan

dusan
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od dusan »

Obrázek
dusan

dusan
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od dusan »

tu je tych par obr. uz to funguje. dik

Obrázek


Obrázek
vyfuk
dusan

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

hele, kam ti vede ten prapad benzinu??(je li to on) nekam do "luftu", nemelo by to jit zpet do nadrze??

dusan
Příspěvky: 15
Registrován: 31 říj 2006
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od dusan »

ten prepad ide hadickou von, mozem povedat ze tam sa benzin neobjavil. Bolo to takto zapojene aj predtym, ja som to len hodil do chrobaka.
dusan

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

OK! jen se ptam, bo na schematu od toho wartasackeho je prepad vracenej zpet do nadrze :idea:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Obrázek

topenie po repasi. nech žije VEB
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

krása Maroši, :P
akurát ta kladívková barva se fakt suplovat nedá co? :|

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Jeste jedna otazecka: na jakej benzin to "topi"? nepredpokladam, ze na natural, ale asi nejakej technickej??

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

na obyč benzín z nádrže
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

:?: fakt jo :shock: tak proc maj vsude tu pridavnou nadrzku, kdyz by to mohlo stacit napojit na origo nadrz, do toleranci by se to veslo...

tak ja to teda zkusim, ale jestli se otravim, pripadne i se slecnou, tak ... :!: :lol:

Pipkoun
Příspěvky: 68
Registrován: 23 led 2007
Bydliště: Katovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipkoun »

A nepoužíval se náhodou v NDR hlavně mix (olej + benzín)? Celkem zbytečně by to smrdělo. Nevím jak Wartburg ale Trabi a Barkas mají svojí vlastní nádrž. U Trabiho by to mělo být jen samospádem (nejsem si jistý na 100%) a Barkas má membránové čerpadlo Wartburg. Bufíka z Barkase mám i s autem, takže jestli je zájem, můžu nafotit a dát sem. Ať to máme všechno pekně pohromadě.
A pak, že co soudruzi v NDR udělali stálo za ho**o. [-X

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Trabi ma take cerpadlo, vsak mam topeni z trabika 8)

S tim mixem me to nenapadlo, to bude asi ten duvod :oops: Takze normalne u benzinky natankovat beno do nadrze a trochu oleje, a pak hned trochu bena do topenicka, ... jasne panove jasne... diky

Pipkoun
Příspěvky: 68
Registrován: 23 led 2007
Bydliště: Katovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipkoun »

Přesně tak. Já po bufíku v Trabiho moc netoužím, tak nevím. Jinak to je dělaný na Speciál (používám) nebo techničák. Jinak pro představu. V Barkasu za dvacet minut trenýrková teplota při -10C°. Já teď laboruju s tím, jak to připojit na termostat aby to vypínalo a zapínalo podle teploty. Holt jsem moc línej a mám rád pohodlí. :lol:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

No jestli mas tohle zapojeni:

Obrázek

tak bych asi termostat zapojil na vstup toho tahoveho vypinace "a1", ale az za vyvod na tu kontrolni zarovku, respektive ne pred zarovku ale pred vyvod ze svorky 30 spinace a1 co pak vede na cislo 5 na svorkovnici..., ta sviti jeste dle stavu cca 30 - 60s po vypnuti, tak aby mela jeste stavu, az by to termostat "shodil"
Naposledy upravil(a) Šíša dne 05 úno 2007, celkem upraveno 1 x.

Pipkoun
Příspěvky: 68
Registrován: 23 led 2007
Bydliště: Katovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipkoun »

Tohle je zapojení na Trabiho, ne? U Barkase je to úplně jinak. Jestli se v tom vyznáš, někde ho najdu a dám sem pro porovnání. :rolleyes:

Odpovědět