Vozíte v brouku hasící přístroj?

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět

Vozíte v brouku hasící přístroj?

ano
84
67%
ne a ani nebudu
11
9%
ne, ale před sezónou zakoupím
31
25%
 
Celkem hlasů: 126

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Vozíte v brouku hasící přístroj?

Příspěvek od Pětišroub »

Anketa. Pokud ano, tak jaký, případně poraďte ostatním, kde zakoupit...a další zkušenosti - požáry, nehody...a jak vám hasičák zachránil zadek.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Hasící přístroj vozím od začátku. Jedná se o 2.5 kg přístroj v ocelové tlakové láhvi s tlakoměrem, žádný sprej. Mám ho umístěný před přední sedačkou, přišroubovaný k lyžinám sedačky.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

jak to tak sleduju, asi zakoupim

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

ROZHODNĚ ZAKUPTE!
Mně už jednou brouka zachránila Pepsi. Nabastlená elektrika - dráty u prahů nebyly dobře připevněné a vypadly mi do kolejnice sedačky. A jak se tam ta sedačka mlátila, nažvejkla kabely a už byl oheň na střeše (koberečku). Zpočátku bylo slyšet jenom prskání a syčení. Dým se objevil asi po třech vteřinách a po pěti už plápolaly plamínky! Než jsem našel nějakou tekutinu, uběhlo asi 15 vteřin a už to normálně férově hořelo - plamínky 10-15 cm, veselé, hravé, dravé a žravé. Zchladil jsem je asi litrem a stačilo to. Teď vím, že oheň je zatraceně rychlý nepřítel. Pokud to vždycky jde takhle rychle, divím se, že někdo stihne z hořícího auta aspoň vyskočit. Každopádně - hsicí přístroj JE v autě nutnost a MUSÍ být umístěn tak, aby šel vyndat jedním škubnutím!

Tak a teď půjdu a koupím si ho.

Uživatelský avatar
Mišu...
Xena-princezna bojovnice
Příspěvky: 1792
Registrován: 09 bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mišu... »

Kuuurňa, tak to abych taky zakoupila...sice mám v autě ledovej čajík,ale asi by to nestačilo...veselé a hravé plamínky opravdu nechci potkat..
hlavně kam ten hasičák dát...většinou mám všechno schovaný pod zadní sedačkou..což by asi nebylo zrovna to pravé ořechové...protože tam se dostat...to je doba...anež bych ho vyndala, tam mám po broučkovi...a to teda NE! :!:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Jo to je teda pravda, že hasičák v zadním zavazadelníku, pod zadní sedačkou, nebo v "kufru" pod přední kapotou není to pravé ořechové. Dávají se hasičáky na středový tunel před řadící páku, nebo na boční sloupek k podběhu, nebo pod palubku, anebo před sedačku spolujezdce. Před sedačku řidiče se nedávají, protože v případě samovolného uvolnění by se vám mohl zaplést mezi pedály...fujfuj
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

este dotaz, kolik takovej malej hasicak vlastne stoji ?

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Bez hasicaku ani ranu. Mam jich nekolik. Vsechny v plechovych nadobach a vodni. a reknu vam, ze cim vetsi tim lepsi. Kdyz pred cca 20 lety chytil tatikovi motor u brouka, tak mu zachranil auto ridic autobusu a vystrikali pekne veliky hasicak z autobusu. Tak Herbie radsi se ohlizej na vetsi a drazsi. :roll:
A taky nemam pritahlou baterku( myslim kontakty). Uz se to vyplatilo. Vypadla mi zarovicka osvetleni tachometru a dotkla se zeme. V aute byl najednou dym ze nebylo videt. Rychle jsem se otocil , sahl pod sedacku a odpojil baterku. To byste neverili, jak se za par vterin specou draty. A to jsem byl 100km z domu. Ale dojel jsem v pohode. :D
Bert.

Uživatelský avatar
roman.sbroukem
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 252
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: Praha10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roman.sbroukem »

Jednou takhle moje bejvalá přítelkyně vyhodila vajgla z okýnka a on se vrátil dovnitř na zadní sedačku. Zjistil sem to až když jsem vyděl v zrcátku plameny. Naštěstí to odnesla moje košile a trošku ta sedačka. Takže nakonec taky vozím hasičák. Ale zatím ho prohazuju z jednoho auta do druhýho a jenom na delší cesty.

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

já sice hasičák mám před sedačkou spolujezdce ale netušim jak se používá, snad ani nebudu muset, jedině, že bych s nim vzala někoho po hlavě 8)

Uživatelský avatar
Mišu...
Xena-princezna bojovnice
Příspěvky: 1792
Registrován: 09 bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mišu... »

Sakra všichni ho maj..budu ho muset taky pořídit!

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Ja myslim, ze ten muj hasici pristroj stal asi 600-700,-(?)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:lol: Ahojte lidičkové :lol:
Hasičák mám ještě od prvního majitele, takže už budu měnit. A netypicky před sedadlem řidiče. Vzhledem k tomu, že vím kolik je třeba síly k jeho vyškubnutí, tak se uvolnění nebojím. A pak - když si představím, že bych vezl nějakou panikářku (dámy prominou :wink: ) na sedadle spolujezdce a měl jí mezi nohama lovit hasičák..... A třeba za jízdy.......
No - zatím jsem ho nepotřeboval - a doufám, že to vydrží.
Bob
Naposledy upravil(a) Želvák Bob dne 14 bře 2004, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mišu...
Xena-princezna bojovnice
Příspěvky: 1792
Registrován: 09 bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mišu... »

Když jsme teda u těch hasičáků, tak by mě zajmalo, jak to máte (teda vy co máte) na tý přední sedačka přichycený..? :?:

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Přilepený patexem :D

Uživatelský avatar
Mišu...
Xena-princezna bojovnice
Příspěvky: 1792
Registrován: 09 bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mišu... »

Michal píše:Přilepený patexem :D
Hmm, dík.. :lol:

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:lol: Mišu každej lepší hasičák seženeš i s držákem, kterej jde přimontovat k podlaze před sedačkou...
Však se podíváš pod Křivoklátem, jistě tam bude i hromadný prolízání všech broučků :lol:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

HTD hlavně to ne!!!To by vlastně vyšlo najevo v jakýže popelnici to jezdim! :roll:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Mišu...
Xena-princezna bojovnice
Příspěvky: 1792
Registrován: 09 bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mišu... »

1961bluebug píše:HTD hlavně to ne!!!To by vlastně vyšlo najevo v jakýže popelnici to jezdim! :roll:
Nápodobně.... :lol: ale u toho mýho brouka se ani nemusí lízt dovnitř.. :)

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Na vlastní oči sem viděl - brouka - v pohodovým stavu, kterej jen chvíli stál - steřela mu palivová hadička a v kombinaci s děravým výfukem to znamenalo po několika stovkách metrů plameny ve zpětným zrcátku - hořel benzín, tekl po motoru - nic nepomohlo, ale od té doby bez hasičáku rozhodně neeeeeeeeeee.
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Odpovědět