Ostřikovače - ostřikování čelního okna - všeobecná rozprava

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Ostřikovače - ostřikování čelního okna - všeobecná rozprava

Příspěvek od yahoďák »

..takže podle obrázku v katalogu ND je to následovně:
u přepínače pod volantem: dole přívod od nádobky, nahoře výstup k trysce
u přepínače na přístrojovce: vpředu (ve směru jízdy) výstup na trysku, vzadu přívod od nádobky
Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Re: Ostřikovače - ostřikování čelního okna - všeobecná rozprava

Příspěvek od Jirka »

Mám takový problém s ostřikovačem..nádobku mám napojenou klasicky na rezervu, nikdy s tím nebyl problém a fungovalo to spolehlivě. Až nedávno se mi pořád ztrácí tlak z té nádobky. Nevím, kama by to mohlo unikat. Nádobka samozřejmě poškozená není, hadička vypadá taky v pořádku, jen je trošku zteřelá. Mohl by být problém v tom plastovém bazmeku, který je přišroubovaný k nádobce?
Obrázek
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Ostřikovače - ostřikování čelního okna - všeobecná rozprava

Příspěvek od yahoďák »

..možností je vícero:
- rezerva sama o sobě drží tlak, je-li nafoukaná (max. 3,0 Atü)?
- zkontroluj hadičku od nádobky k přepínačí stěračů a dále k trysce ostřikovače ( ovšem , kdyby to unikalo tady, tak se někde objevuje vyteklá náplň nádobky)
- zrovna tak nemusí držet tlak přepínač - ten ventilek v něm, ale to by se opět muselo někde projevit únikem
- na snímku vidím, že má víčko díru... nechybí tam něco? Jde taky o správnou kombinaci dílů, některé nádobky mají výstup směrem k ostřikovačům na spodní straně - šroubovací, takže pokud to pomalu uniká tam, nemusíš si toho hned všimnout, teče to pod rezervní kolo. Jiné mají na sobě přimo ventilek a tlakuješ nádobku, zatímco z víčka jde výstup k přepínači a konečně jsou i taková víčka, která mají ventilek v sobě a zároveń výstup - hadičku...
Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Re: Ostřikovače - ostřikování čelního okna - všeobecná rozprava

Příspěvek od Jirka »

na snímku vidím, že má víčko díru... nechybí tam něco?
Těžko říct, právě proto jsem tu fotku sem dal, protože si nejsem jist, zda tam něco nechybí.
Ale už jsem zjistil jsem, že když rezervu natlakuju, napojím na ventilek hadičku od nádobky, tak mi vzduch z nádobky uniká úplně dole na konci hadičky u toho černého plastového víčka. Ale záleží na tom, v jaké poloze se hadička nachází (třeba když je nějak zkroucená, tak vzduch uchází...). Takže je to buď tou hadičkou a nebo by mohla být chyba v tom plastovém víčku. Pro ty více znalé, nechybí na tom víčku něco? Taky nevím, proč je tam ta malá kulatá dírka...
Raději se zeptat, než pak litovat...

Odpovědět