trysky karburace - trable s karburátorem - chcípání při brždění po stopadesáté :)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Kokoska1987
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2023

trysky karburace - trable s karburátorem - chcípání při brždění po stopadesáté :)

Příspěvek od Kokoska1987 »

Zdravím pánové. Mám cabrio od Biebera udělané ze 1303. Motor D1 tak že 1200 a 25kw. Karburace Solex PIC 30PICT-30
Původně byl v aute motor 1300 ale někdo tam dal 1200.
Karburace prošla loni ultrazvukem a dostala renovační sadu - těsnění, jehlový ventil a membránu. Motor chytá teplý i studený na otočení a docela solidně drží volnoběh. Nastaveno 2,5 a 3,5.
Problém vyvstává při dojezdu na křižovatku kdy motor spadne na volnoběžné otáčky - houpne, pšíkne a chcípne - po otočení startéru ochotně chytá.
S nastavením jsem bojoval celou loňskou sezonu a nepovedlo se mi ho vyladit tak aby nezlobil. Nevím jestli je karbec natriskovaný pro 1200 nebo 1300 motor.

Mohl by mi prosím někdo napsat jaké má mít 1200 trysky?

Karburaci dávám poslední šanci, potom koupím nový :)

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: trysky karburace

Příspěvek od Curious »

Tak jak to popisuješ, viděl bych problem v elektromag. ventilu na karburátoru.

Kokoska1987
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2023

Re: trysky karburace

Příspěvek od Kokoska1987 »

Ten je právě nový, i dobíení, baterie - už mám alternátor

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6125
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: trysky karburace

Příspěvek od Samba »

nemáš to moc bohatý?? manuál křičí hlavní tryska 112,5 volnoběžná 40

Kokoska1987
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2023

Re: trysky karburace

Příspěvek od Kokoska1987 »

Děkuji tohle jsem potřeboval vědět, já jsem s tím laboroval celé léto ač jsem tam dal cokoliv tak změna žádná. Jestli ten karbec není natryskovaný na 1300ccm

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: trysky karburace

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Samba to říká správně, ale i s otryskovanim na 13 by to melo normálně jet. Co naopak hledat v elektrice, odtrh? A předstih samozřejmě? Nebo studenaky na napajeni indukčky (ty taky dokáží potrápit) Kondík?

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: trysky karburace

Příspěvek od evinsen »

To nastavení 2,5 a 3,5 je špatně

Kokoska1987
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2023

Re: trysky karburace

Příspěvek od Kokoska1987 »

Pekař z Boščehrada píše:
15 úno 2023
Samba to říká správně, ale i s otryskovanim na 13 by to melo normálně jet. Co naopak hledat v elektrice, odtrh? A předstih samozřejmě? Nebo studenaky na napajeni indukčky (ty taky dokáží potrápit) Kondík?
Aha eletrika okolo motoru je revidována - nové konektory, kondík, palec a víčko nové.

Kokoska1987
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2023

Re: trysky karburace

Příspěvek od Kokoska1987 »

evinsen píše:
15 úno 2023
To nastavení 2,5 a 3,5 je špatně
Aha mě to říkal kolega broukař, tak nevím kolik tam má být :)

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1562
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: trysky karburace

Příspěvek od venca101 »

Chcípání u křižovatek řeším na autě s přestávkami už 10 let, karburátor mám Solex 30 Pict-2. V mých případech se jednalo o tyto závady:

1. I když jsem koupal karburátor v ultrazvuku, čištění nepomáhalo. Až jsem si všiml, že jsem před koupáním zapomněl vytočit trysku na obrázku s číslem 15, která je v plovákový komoře a povoluje se šroubovákem přes vypouštěcí zátku plovákový komory. Pozor-za tou tryskou je ještě v domečku kulička. Po vyšroubování trysky a opětovné koupeli v ultrazvuku to už makalo

2. špatný elektromagnetický ventil nebo osazený špatnou velikostí trysky (tryska volnoběhu)

3. bordel v palivové pumpě. Po vyčištění pumpy makalo jak má

4. špatnej kondenzátor

5. Pozor, i když koupíš nový součástky (kondenzátor, elmag. ventil) neznamená to, že jsou tyto díly dobré a automaticky je vyloučíš jako původce problému! osobně jsem osadil rozdělovač úplně novým aftermarket kondenzátorem a stejně byl špatný, až další kus fungoval správně - bohužel je to u aftermarket dílů možné

carb.jpg

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: trysky karburace

Příspěvek od evinsen »

Kokoska1987 píše:
16 úno 2023
evinsen píše:
15 úno 2023
To nastavení 2,5 a 3,5 je špatně
Aha mě to říkal kolega broukař, tak nevím kolik tam má být :)
Malá jehla má být otevřená 2,5 závitu a vzdušník 1,5. (osobně to počítám na půl závit,tj. 5a3) pokud teda není rozhozená klapka na dorazu.Ta nesmí drhnout.0,10 má být od stěny při úplném uzavření.Bez měrky to vychází těsně nad půlku otvoru směšovače.Dosedací plocha sání a karburátoru je samozřejmě srovnaná.
Volnoběžná tryska je G47,5 , bypassová je G40 , korekční 170W a hlavní X112,5
A až to budeš mít,tak by se ti hodil stroboskop,abys za tepla věděl kam ti padá zápal při deceleraci.To ale už není téma trysek.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: trysky karburace

Příspěvek od Herbie »

evinsen píše:
15 úno 2023
To nastavení 2,5 a 3,5 je špatně
když to takhle formuluješ, je to zavádějící
2,5 a 3,5 není "spatně"
ovšem je to pouze (!) výchozí nastavení na které nastartuješ poprvé motor a zahřeješ ho i když jsi úplný elév
... a vůbec !

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: trysky karburace

Příspěvek od Curious »

Kuličky v karburátoru jsou celkem 2. Větší je v plovákové komoře pod tryskou 15 jak popisuje venca. Tryska 15 má závit do kterého já osobně našroubuji upravený šroub pro kryt zadního světla (uříznul jsem mu špičku-konec před závitem. Tento šroub má stejné stoupání a hodí se i délkově pro tuto práci). Do trysky 15 ho našroubuji a pak opatrně přez páku vyťukat ven.
Druhá, menší kulička je z boku karbu a nevidím jí na tomto výkrese. Je tam malá mosazná tyčka kterou musíš vytáhnout (třeba kleštěma) pak otočením karbu Ti kulička vypadne. Kulička je ale opravdu malá, miniaturní.. pozor abys jí neztratil.
Až vyndáš obě kuličky můžeš karb uvařit v ultrazvuku. Snad to pomůže.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6125
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: trysky karburace

Příspěvek od Samba »

áá tady to začíná byt interresant.. ze by se to zvrhlo a rekord to trhlo??

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: trysky karburace

Příspěvek od evinsen »

Herbie píše:
16 úno 2023
evinsen píše:
15 úno 2023
To nastavení 2,5 a 3,5 je špatně
když to takhle formuluješ, je to zavádějící
2,5 a 3,5 není "spatně"
ovšem je to pouze (!) výchozí nastavení na které nastartuješ poprvé motor a zahřeješ ho i když jsi úplný elév
Samozřejmě,nějakej základ pro korekci je třeba.Otázkou je který šroub má ty popsané hodnoty.Z popisu to vnímám že to takhle má jako základ a už se s tím nehýbalo.A to je potom v lepším případě jedna hodnota špatně.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: trysky karburace - trable s karburátorem - chcípání při brždění po stopadesáté :)

Příspěvek od Herbie »

Uživateli Kokoska1987 doporučiji pročíst tento topic ... už se to tu řešilo mockrát
chcípání při dobržďování je častý problém


viewtopic.php?f=41&t=22466
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: trysky karburace - trable s karburátorem - chcípání při brždění po stopadesáté :)

Příspěvek od Herbie »

a taky se to řešilo třeba tady

"Chcípání" motoru při intenzivním brzdění
viewtopic.php?f=14&t=61
... a vůbec !

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1280
Registrován: 08 zář 2009

Re: trysky karburace - trable s karburátorem - chcípání při brždění po stopadesáté :)

Příspěvek od lope »

Může to dělat taky přisávání vzduchu kolem přírub na hlavách.

Kokoska1987
Příspěvky: 19
Registrován: 15 úno 2023

Re: trysky karburace - trable s karburátorem - chcípání při brždění po stopadesáté :)

Příspěvek od Kokoska1987 »

Tam je nové těsnění, vesměs všude :)

Odpovědět