Výměna pružiny v kapotě

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
petr heger
Příspěvky: 48
Registrován: 26 kvě 2004
Bydliště: Mohelnice-Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od petr heger »

Zdar
Můžete mi prosím někdo poradit jak se vymění nová pružina pod kapotou nad motorem.Neb mě už trefí šlak z toho :lol:
Kdysi jsem měl kapotu dole ale už si to fakt nepamatuji jak jsem ji tam dostal zpět

Díííky
Petr 1965 orig.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Herbie »

já to dělám tak, že zaháknu oko do karoserie, pak nasadim jednu "nožičku" do kapoty no a pak druhou
jestli se nepletu, tak je potřeba si tu kapotu trochu přivřít aby se to dělalo líp
žádná věda :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2565
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od martin_100 »

Když natočíme nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece nejširším jejím otvorem, posuneme ježka do poloviny výšky klece. Pak točíme za vyčnívající osten ježkem, až na jeho protilehlé straně dostaneme do kolmé polohy nad sebou dva jiné ostny, nejdelší po tom, který už vyčnívá vpředu.....

Uživatelský avatar
petr heger
Příspěvky: 48
Registrován: 26 kvě 2004
Bydliště: Mohelnice-Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od petr heger »

A tak jsem to tam zase nedostal ruky,prsty zničený :( můžete mi to prosím někdo vyfotit jak to tam přesně je .Na chasi je totiž ten zobáček ale pružina se tam dá zavěsit buď u prostřed do zářezu a nebo zavěsit ještě víše do zářezu.na kapotě to samé jsou tam dva otvory v tom účku jak dole tak nahoře.
Když už sem to tam dnes nějak dostal tak to zas nepasovalo nezavíralo a zase to dávat dolů a teď to vystřelí a člověk se i trochu bojí o prsty a teď ještě kapotu zapřenou o hlavu.No to je arbeit #-o :roll: asi tam dám gumu z pavouka a budu kapotu zahačovat za střešní zahrádku :lol: =D>
Petr 1965 orig.

Uživatelský avatar
petr heger
Příspěvky: 48
Registrován: 26 kvě 2004
Bydliště: Mohelnice-Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od petr heger »

Fakt ježek v kleci #-o
Petr 1965 orig.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6126
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Samba »

tož čapneš kapotu do teplejch a docupitáš s ní ku káře, pružinu už máš v ní zaháklou do direk nasáklou.. přiblížíš se ještě blíž, nasuneš pružinu druhym koncem do zářezu kisny, pak kapotu čapneš po boku a přemužeš pružinu a připlácneš jí na svý místo..zůstane už držet v otevřeným stavu i bez přišroubování, pak ji vklidu připevníš nejlíp se správným pořadím podložek a výběrem fešného původního spojovacího matroša.. doladíš polohu a tradáááá..

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15197
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Sam »

Nedělejte z toho kovbojku. Já tedy osazuji kapotu bez pružiny, důkladně si ji napasuji tak aby se dobře zavírala a pěkně lícovala. Pružinu osazuji až na konec a to podle Herbieho návodu, nezabere to víc než pár sekund.
A protože bez fotek je topik co ...? Tak jsem cestou do práce pořidil toto video, je to opravdu na pár sekund. Abych přdešel dotazům, kapotu si přidržuji hlavou a pružinu osazuji na spodní výřez. Pokud to mají moderní nebo jiní brouci na horním, nedokáži říci.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
petr heger
Příspěvky: 48
Registrován: 26 kvě 2004
Bydliště: Mohelnice-Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od petr heger »

Hele to má ale teda hodně měkou tu pružinu na tom videu.fungl nová pružina je tvrdá jako prase nejsem schopen ji rukama tak ohnout a vtlačit do otvorů na kapotě.sundat kapotu už mě taky napadlo ale na to lepší dva nerad aby se mi někam zesmeknula a podřela mi někde orig lak :oops: ale děkuji všem za radu budu to zkoušet dál =D>
Petr 1965 orig.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15197
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Sam »

Když není síla, použiju kleště.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1028
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od liba »

Já to dělám velkejma sikama a jde to

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od evinsen »

petr heger píše:
29 lis 2021
Hele to má ale teda hodně měkou tu pružinu na tom videu.fungl nová pružina je tvrdá jako prase nejsem schopen ji rukama tak ohnout a vtlačit do otvorů na kapotě.sundat kapotu už mě taky napadlo ale na to lepší dva nerad aby se mi někam zesmeknula a podřela mi někde orig lak :oops: ale děkuji všem za radu budu to zkoušet dál =D>
To je docela průlomová poznámka o fungl nový pružině,málokdo má představu jakých zvěrstev je aftemarket schopen. Samovo video ukazuje starou jednoduchou pružinu,novější s převlečným okem se dají nacpat i obráceně jak jsem už mockrát viděl,ale na ně je lepší Herbieho rada a dá se to i bez kleští.Samozřejmě filtr dolů. Fotek otevřených kapot je všude dost

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Herbie »

potvrzuju že to uplně stejně dělám i na novějších typech rouků (rovnosvětlo) které mají pružinu trochu jinou
jen je potřeba si tu kapotu víc přivřít

první nožka lze vzdy nasadit rukou, druhou nožku pak někdy nasazuji sikovkami

P.S. novou pružinu jsem tedy nikdy nekupoval, nebyl důvod, tak pokud je fakt tak tvrdá, bude platit staré dobré "když to nejde silou, jde to větší silou" :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15197
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Sam »

A nebo novou pružinu mrsknout po prodejci a sehnat si originál. Pokud Není na kapotě křídlo jako vozíval kdysi v dřevních dobách Želvák Bob, je silnější pružina vyloženě na škodu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6126
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Samba »

kleště škrábou barvu, ale zas mý auto to nejni.. pružin mam kdyžtak po..... (mnoho)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15197
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Sam »

Samba píše:
29 lis 2021
kleště škrábou barvu, ale zas mý auto to nejni.. pružin mam kdyžtak po..... (mnoho)
Doba pokročila, jsou i takové které nepoškodí.
Přílohy
73f9e055e4b70c0a623bb22288e5ba31-wm-1100x999.jpg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6126
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Samba »

sem nevěřící tomáš.. žádný kleště lepší o něco ještě, nežli tuti čuprsuprmegagiga ..

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15197
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od Sam »

To by bylo, abychom se nepřehoupli na druhou stránku :D
Kdo se o svou barvu na péru bojí, může použít svých rukou ku štěstí. Vždyť je to psáno hned na začátku. Pro všechny ostatní tu jsou kleště nebo jiné babské rady.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
petr heger
Příspěvky: 48
Registrován: 26 kvě 2004
Bydliště: Mohelnice-Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pružiny v kapotě

Příspěvek od petr heger »

Jasně že jsem sundal filtr jako první #-o

pružinu jsem kupil tuto od nás v OL u Dudíka Brouk servis
pružina je v chromu a tak si jí nechci sikovkama poškrábat :lol: :lol: kecám =P~

https://www.beetle.cz/obchod/nahradni-d ... ni-kapoty/

původní pružina ještě po tátovi tam tedy vydržela 54let =D>
před měsícem jedu a rána jak z děla zastavím obhlížím auto střechu myslel jsem že spadl meteorit a trefil mě :lol: říkám si zmatený no nic asi jedu dál.
dojedu ke kámoš na chatu chci omrknout motor jen tak jako vždy visuelně jestli je vše ok a jak zdvihám kapotu tak ejhle vyletěl meteorit z motoru asi 20m kolem mě 100km/h a ona pružina :roll: rupla jedna ta nožička co drží v kapotě v otvoru.

Jinak je mi kluci už 51let a já nemám už takovou sílu jak mladí kluci :D a když k tomu ještě připočteš nervy s dnešních baba tak jsem vlastně vůbec rád že zdvihnu ještě tu kapotu :lol: #-o
Petr 1965 orig.

Odpovědět