Kde udělali soudruzi ze SRN chybu?

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Kde udělali soudruzi ze SRN chybu?

Příspěvek od Pětišroub »

tak schválně, jaká jsou podle vás konstrukčně slabší místa na brouku a jak byste to případně řešili?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

chyby???
malinká zlepšení by se našla:
1) vymyslet a udělat na páce od pedálu spojky něco jako karabinku, aby lanko při výměně a vracení sestavy do tunelu nevypadávalo...viz FAQ/Výměna spojkového lanka
2) udělat v prostoru za zadníma sedačkama(v zadním "kufru") otevírací dvířka, aby se mohlo ke spojkovému lanku zhora

Ale vzhledem k tomu, jak často se lanko mění a musí seřizovat zanedbatelný nedostatek.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

zajímavý je že tohle inspekční okýnko bylo na preclících a pak už nikoliv.

Podle mě je chyba třeba to, že v době kdy už se používala antikorozní ochrana pokovením (pozink) tak ji VW na brouku nepoužíval

Docela užitečná by byla kontrolka teploty oleje, ne nutně budík
Jo a fakt super by bylo napojení výfuku na topníky pomocí přírub už ze série
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

mám malinkatou výhradu k odvodu kondenzátu z "klimatizační jednotky" - je to prohlubeň za nádrží a má malej okraj a přes ten se ztečená voda nedostane, zůstává tam a ono to časem rezne - při tvorbě Cecilky jsem ten okraj zrušil a dal vodě volnou cestu k úniku
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Žanek píše:mám malinkatou výhradu k odvodu kondenzátu z "klimatizační jednotky" - je to prohlubeň za nádrží a má malej okraj a přes ten se ztečená voda nedostane, zůstává tam a ono to časem rezne - při tvorbě Cecilky jsem ten okraj zrušil a dal vodě volnou cestu k úniku
nevim presne jak je to v originale, ale ja tam mel protrcenou hadici zkrz tu diru, tzn vytejkalo to az za tim rantlem
takze sem jen trubku vymenil (pouzil sem bezvanou gumovou hadici od pracky tatramat:-) )
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Herbie píše:
Žanek píše:mám malinkatou výhradu k odvodu kondenzátu z "klimatizační jednotky" - je to prohlubeň za nádrží a má malej okraj a přes ten se ztečená voda nedostane, zůstává tam a ono to časem rezne - při tvorbě Cecilky jsem ten okraj zrušil a dal vodě volnou cestu k úniku
nevim presne jak je to v originale, ale ja tam mel protrcenou hadici zkrz tu diru, tzn vytejkalo to az za tim rantlem
takze sem jen trubku vymenil (pouzil sem bezvanou gumovou hadici od pracky tatramat:-) )
ale jó - jenže za tím rantlem zůstává voda která třeba nevhodně naprší nebo zkondenzuje přímo v kufru ne v klimatizaci - trubku tam mám samo taky :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

zvláštní, nikdy jsem tam žádnou vodu neměl :?
naopak je to jedno z nejzdravějších míst
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Jedna věc mě napadla - proč tomu soudruzi z NSR nikdy nevymysleli systém samočinného sežizování brzdových paken, tak jako to mají kdejaká soudobá auta?? Proč tam do konce výroby byly na bubnových brzdách ty hvězdičky s nutností čas od času pod to vlézt, zvednout kolo a doseřídit?? :shock:
Jednou jsem se sápal na vrak Porsche 924 první generace, protože má konstrukčně stejnou zadní nápravu jako brouk s IRS a koukám, že i buben má stejné rozměry (mimo rozteče 4x108)), tak jsem zajásal, že tam budou samoštely a už se viděl, jak je vítězoslavně przním do brouka....ale ouha ono to má uplně stejný brzdový štít jako brouk :shock:

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

jak tohle štěluješ? sundáš buben a vizuálně zkontroluješ jestli pakny dosedají "rovnoběžně" a ev. nastaviš? dá se to dělat i bez sundání bubnu?
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

threeseven píše:jak tohle štěluješ? sundáš buben a vizuálně zkontroluješ jestli pakny dosedají "rovnoběžně" a ev. nastaviš? dá se to dělat i bez sundání bubnu?
:shock:
Ptáš se, jak se štělujou brzdy u brouka?
Rozhodně nesundaváš buben, prostě když máš dlouhý krok na pedálu (oppotřebené obložení paken), tak dírou v brzdovém štítu šroubovákem otáčíš tou hvězdičkou a otáčíš při tom bubnem, dokud nezačne škrtat-přibržďovat a pak to vrátíš o kousíček zpět. na každém kole dva štelováky x 4 = chvíli to trvá.
Nebo jednodušší je odvézt to do servisu :wink:

Ale taky bych řekl, že už se to tu řešilo

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Jednou jsem se sápal na vrak Porsche 924 první generace, protože má konstrukčně stejnou zadní nápravu jako brouk s IRS a koukám, že i buben má stejné rozměry (mimo rozteče 4x108)), tak jsem zajásal, že tam budou samoštely a už se viděl, jak je vítězoslavně przním do brouka....ale ouha ono to má uplně stejný brzdový štít jako brouk
A sakra! A já furt žil v tom, že má kotouče i na zadku.
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

yahoďák píše: :shock:
Ptáš se, jak se štělujou brzdy u brouka?
Ptám, protože se mi v průměru 2x za sezónu na nich něco pokaká. A tyhle hvězdičky jsem vyšrouboval, očistil a navazelínoval (pravda, tou červenou) a stejně se netočej. Jen jsem chtěl vědět, jestli to má fakt takhle fungovat.

A zapátral jsem a - neřešili! Tak zásadní věc a my jsme to ještě neprobrali!
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Modrej
Příspěvky: 103
Registrován: 28 kvě 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Modrej »

Konstrukcne slaby misto? Pri vymene tlumice vyfuku mi dalo nejvic prace spasovat topniky s tema prechodovejma dilama k sahare pouze za pomoci original objimek (uzkych!!! stahovacich pasku). Asi chyba nahradniho dilu, pasoval jsem to tam skoro hodinu. Mozna by tam nebyla marna kopexka a dve uzky objimky na obou koncich.
Modrej

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

jojo, spasovat ty ledvinky je dycky vomrd silenej
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

yahoďák píše: 1) vymyslet a udělat na páce od pedálu spojky něco jako karabinku, aby lanko při výměně a vracení sestavy do tunelu nevypadávalo...viz FAQ/Výměna spojkového lanka
Jo, dneska jsem si na to vzpoměl při výměně lanka na kula?áku - tam je uchycení lanka k pedálu řešeno velmi pěkně - páka pedálu je plocháč s otvorem, koncovku lanka tvoří vidlička a zajištěné je to čepem s takovou pěknou plechovou pojistkou, která se dá otevřít pouhou rukou.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Tahle chyba se netýká přímo konstrukce brouka, ale....

Mezi hromadou prospektů na brouky, co mám ve sbírce, je jeden(8/70), který se jmenuje (a na titulní straně má napsáno):
Die Käfer

Všechny ostatní mají pochopitelně napsáno Der Käfer (a tento podivný má hned na str.2 spojení Der Käfer). Moje chabá znalost němčiny předpokládala použití mužského rodu, slovník mojí domněnku potvrzuje.
Že by nějaký soudruh ze SRN pracující v propagačním odboru udělal tak fatální chybu? Nebo mi to nějaký němčinář vysvětlí?

Uživatelský avatar
Žbluňk
Mme. Türaushänger
Příspěvky: 365
Registrován: 02 bře 2004
Bydliště: Karlín

Příspěvek od Žbluňk »

yahoďák píše:Tahle chyba se netýká přímo konstrukce brouka, ale....

Mezi hromadou prospektů na brouky, co mám ve sbírce, je jeden(8/70), který se jmenuje (a na titulní straně má napsáno):
Die Käfer

Všechny ostatní mají pochopitelně napsáno Der Käfer (a tento podivný má hned na str.2 spojení Der Käfer). Moje chabá znalost němčiny předpokládala použití mužského rodu, slovník mojí domněnku potvrzuje.
Že by nějaký soudruh ze SRN pracující v propagačním odboru udělal tak fatální chybu? Nebo mi to nějaký němčinář vysvětlí?
..to bude množné číslo..
nadrcená tráva voní líp než káva

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

To by dávalo smysl, protože v tomhle prospektu je více druhů - 1302 a 1200, kdežto ty ostatní jsou jen VW 1200. Dík. :wink:

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

yahoďák píše: Die Käfer
množné číslo
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

ja ja - stejně jako např.
der Vergasser - karburátor
die Vergasser - karburátory
Podstatná jména s koncovkou "er" v množném čísle v prvním pádě neměnií tvar
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Odpovědět