Dotaz na přihlášení

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
jirik1919
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018

Dotaz na přihlášení

Příspěvek od jirik1919 »

:D Zdravím mám možnost koupit Volkswagen Beach Buggy dune r.v. 1966, eu doklady , jak velká je šance tuto buggy dostat na normální bílá čísla a zaplatit ekodaň, nebo pouze veteránská čísla . A na co si dát pozor při koupi ,kde tyto auta reznou nebo jsou nějaké skryté vady, díky za odpovědi s pozdravem Jirka.

Uživatelský avatar
APAL L
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2017
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od APAL L »

Přihlášení na bílé SPZ není problém . Je otázka jaky doklady máš, co je v dokladech uvedeno a jaky štítky jsou na buggy. Na veteránský čísla to bude jiná... myslím ze je tu dost kluků co stim maji praxi

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od prak »

Moc nedej na to, co tvrdí prodejce. Pokud to půjde, nech si poslat fotky dokladů a zajdi se s tím zeptat na ouřad. Jak se říká v mariáši - kecy nemaj cenu, ukázaná platí.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od Milan NM »

Tiez som kupil buggy ,hrdza moze byt na celom podvozku.Ak ide o buggy ktore su od Ceskych Budejovic,ide o rychloskladacky zo Svedska niekde z vrakoviska.Nech to majitel rozpali na 4-ke a zabrzdi.Naletel som a musel som urobit komplet repasiu brzd,vedenia laniek spojky,plynu.Stitkok na laminate bude urcite z original chrobaka.

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od jozo »

Ja som mal švédsku Buggy z Nemecka, mala len jednu časť švédskych dokladov, nešlo to prihlásiť na Sk.
Ak mas kompletne Eu papiere, nemal by to byt problém, aspoň nie na Sk

jirik1919
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od jirik1919 »

Děkuji za rady, jedná se o tuto buggy http://www.iveteran.cz/inzerat/prodam-v ... 1966/29032 , napsal jsem pánovi jak je to s doklady tak uvidím co pošle s pozdravem Jirka.

Uživatelský avatar
APAL L
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2017
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od APAL L »

A ještě štítek vany a podvozku fotku.podvozek musí sedět s tp a vana se da doladit.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13940
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od Herbie »

Jojo, tak to je presne jedna z tech svedskych o kterych je psano vyse.
Znama lihen v Sezimove Usti :)

Soucasna situace kolem prihlasovani dunovek je nevesela. Uz i veteran kluby pritvrdily a pokud nejsou dokumenty a stitky v poradku nedostanes ani veteransky cisla. Sam jednu svedskou buggy mam.

Takze mohu jen potvrdit co jiz bylo napsano.
Dokumenty a vyrobni stitky jsou alfa a omega.

Ovsem to co je na fotkach se bude tezko prokazovat jako "tovarni stavba" ... Hodne stesti
... a vůbec !

jirik1919
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od jirik1919 »

Tak všem děkuji za příspěvky, sám pán se chová divně, jak jsem ho požádal o papíry tak se odmlčel, jestli je velký problém to dát na papíry tak do toho nejdu, díky všem s pozdravem Jirka. :(

jirik1919
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od jirik1919 »

Ještě jsem našel tuhle ale to bude podobný případ https://auto.bazos.cz/inzerat/92557689/ ... v-1967.php

Uživatelský avatar
APAL L
Příspěvky: 52
Registrován: 02 kvě 2017
Bydliště: Brno

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od APAL L »

Pokud má TP Německý, Rakouský, Slovenský máš to v pohodě, ostatní můžeš mit problém s datama k zapisu do TP. Nezapomeň musí sedět štítek podvozku a 2 místa k sezení v tomto případě .Jak tam bude vic mist k sezení neudělaš dovoz TK a asi ani veteran.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od martin_100 »

jirik1919 píše:Ještě jsem našel tuhle ale to bude podobný případ https://auto.bazos.cz/inzerat/92557689/ ... v-1967.php
Podívej se pořádně na fotky. Je to focený na stejným místě u stejných dveří....to nebude náhoda

jirik1919
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od jirik1919 »

Zdravím , tak jsem byl na výletě v Sezimově ústí , pán tam má asi 7 buggyn poslal mi papíry od jedné tak na to koukněte jestli se to dá přihlásit na bílé papíry a zaplatit eko daň , s pozdravem Jirka.Obrázek

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od Skid »

Tak to vem tyhle papiry a zajdi se zeptat na nejblizsi urad, zda je mozne to prihlasit. Tam ti reknou jasne Ano či Ne. Tady to je vesmes jedna pani povidala.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
ALU
Příspěvky: 64
Registrován: 24 čer 2015
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od ALU »

Jak už je uvedeno výše, vzít papíry a navštívit úřad. Osobně jsem taky buggy z Berlína pořídil až po ověření, že Karmann GF s origo D papíry a se štítkem nebude jen na zabírání místa v garáži ale dostanu to na doklady.

stepky
Příspěvky: 94
Registrován: 13 říj 2014

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od stepky »

Ahoj,

mám buggy od stejného prodejce. EU doklady v mém případě byla jen část švédského TP a na bíle značky to přihlásit nešlo - to jsem zjišťoval na dopravním inspektorátu....přesně jak píšou kluci.

Před koupí jsem nafotil buggy v detailech, nafotil číslo motoru, rámu, štítek, ofotil i originální doklady a pak si domluvil schůzku s klubovým a krajským komisařem. Až po zjištění že buggy půjde přihlásit dle dokladů a schodných čísel na veteránské čísla jsem buggy koupil.


Stepky

jirik1919
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od jirik1919 »

Mě tvrdil že modrý papír je velký techničák a to za tím modrým je žlutý a to že je malý techničák. Poslal jsem dotaz na Stk Bohdalec dovozová stk a zítra půjdu na náš úřad v Kralupech osobně , můžu se zeptat Stepky za jakým komisařem jsi byl na to přihlášení beru to jako poslední možnost, díky Jirka.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13940
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od Herbie »

to sedí
ten modrý formulář jsem dostal ke své buggy tehdy taky ... je to velký techničák

tohle vypadá celkem dobře
VW 1500 zkrácený, karoserie otevřená
... a vůbec !

jirik1919
Příspěvky: 31
Registrován: 31 črc 2018

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od jirik1919 »

On tam má ještě tuhle ale ještě k ní nepřišli doklady ta se mi líbila víc že má ty boky a tu i nastartoval a motor vypadal dobře nekouřil a nikde netekl olej , měla i štítek na karoserii , měl tak i 1,6 s koulí černou.Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na přihlášení

Příspěvek od Sam »

Švédské doklady, Del 1 a Del 2. Půjde to přihlásit. Měl jsem stejné noty na brezela.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět