Nejoblíbenější broučí barva

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Nejoblíbenější broučí barva

Příspěvek od Pětišroub »

Jaká je ta Vaše nejoblíbenější barva na brouka? Co si myslíte o dvoubarevných kombinacích? Máte raději perfektní a živé moderní akrylátové barvy, nebo klasické nitro se všemi jeho plusy i mínusy?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Moje dve auta co jsem delal mam zlute, protoze zluta je nejbezpecnejsi co se tyce viditelnosti a ja chci byt viden. :lol:
Jinak na brouka se hodi snad cokoliv, treba nalepene fazole (bylo kdysi v VW Scene).
Mam kamarada, a ten dokonce pomaloval nekolik brouku obrazky(airbrush). Suprrr!!!!!
Bert.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

cerna rulez

a je o me znamo ze mam rad dvoubarevne kombinace

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

..barva

Příspěvek od yahoďák »

..jak jste si mohli všimnout v galerii, upřednostňuju červenou - taky je solidně vidět, ale to je jedno, můžete mít třeba maják na střeše a strejda v klobouku Vám přednost stejně nedá.
Jinak z originál broučích barev se mi kupodivu nejvíc líbí taková ta klasická krémová (elfenbein??) a ta bledě modrá.
V zásadě bych to dělil na brouky dochované v původním stavu a barvě, tam jsou na místě Honzovo oblíbené decentní odstíny( a klidně nitro), ale pokud je brouk už jakkoliv opraven nebo upraven, tak může vypadat super i v neonových barvách, vícebarevný, v metalíze flip-flop, nebo i nějakejma rychlejma polepama nebo v airbruschi - ale tady platí, že méně je někdy více.
PS : největší brutalitu co jsem viděl na vlastní oči, byl brouk nastříkaný variopaintem - taková ta vnitřní stíkaná omítka s kousky textilu Děravá místa se zalepila kobercovou páskou a pod vrstvou "laku" to skoro nebylo poznat - fakt peklo.

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Každému co jeho jest... (mě se nejvíc líbí MOJE červená :D )

Sám jsem také uvažoval, že bych si nechal brouka dát na žluto, ale nakonec jsem se (po dlouhém, dlouhém, dlouhém rozmýšlení) rozhodl pro červenou. Ta žlutá je dost odvážná, ale na brouka se opravdu moc hodí.

Osobně se mi nejvíc líbí na brouku jasné výrazné světlé pastelové barvy: žlutá, červená, modrá...

Pro červenou jsem se rozhodl také proto, že ta žlutá byla na některých autech co jsem viděl nádherná a na některých to nevypadalo nic moc (dle odstínu). Bál jsem se, že vyberu ten špatný a rozhodl jsem se pro jistotu - červenou. Z těch žlutých se mi líbí fia?ácká žlutá (Fiat Coupé, Punto... - jako Ferrari :wink: )

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Ještě jsem zapoměl - souhlasím s yahoďákem, u veteránů jsem pro zachování původní barvy, případně výběr nového dobového odstínu. Ta modrá, šedá atd. :arrow: na takových autech nádhera! :roll:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: ..barva

Příspěvek od Pětišroub »

yahoďák píše:klasická krémová (elfenbein??)
pro negermanofily: elfenbein = slonová kost
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:lol: Ahojky lidičkové :lol:
...taky se připojím...
:lol: Souhlasím s origoš barvou na origoš dochovaný veterány.
Jinak jsem pro co nejvíc barevných odrůd, aby jsme nebyli všichni stejní. :wink:
Já mám tmavě zelenou perle?ovou metalízu - původně jsem chtěl modrou, ale v Brně je asi každej druhej brouk modrej, (co vím, tak asi 7 kousků), pak tři žlutí, atd. Nechci zapadat do řady. Barva byla sice drahá, ale tenhle odstín nikdo jinej nemá (takže taky bohužel neseženu voskovku na retušování dírek po odletujících kamenech) a teď koukám, že Melounek je podobnej :cry: - no, není z Brna, tak se to nepočítá. Ve mě ta zelená navíc evokuje myšlenky na Porsche...
Jinak dvoubarevný odstíny se mi líbí. Sám bych do toho asi nešel, ale rád je vidím, připadají mi takový milý... (pokud někdo nepoužije vyloženě úle?áckou kombinaci).
Jinak je v Brně jeden brouček sytě oranžovej - úplně křiklavě. :!: Rozšířenej, s pokovenýma oknama do oranž odstínu, s výfukem Kadron (asi) a vypadá kupodivu docela dobře. Příjemně a rychle. Má mé sympatie. Do toho bych i šel, ale jen v případě, že by druhej takovej nikde v okolí nebyl - takže nic.
To? pro dnešek vše.
:wink:
Bob

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Re: Nejoblíbenější broučí barva

Příspěvek od Petarda »

tak mně se na broukách líbí veselé barvy, nejvíc teda ta červená a na těch hodně starých originál, ale stejně broukům nejvíc sluší, když se o ně majitelé starají :)

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

nejkrásnější jsou dvoubarevné kombinace a tmavé barvy. nejmíň se mi líbí žlutá a oranžová.

Uživatelský avatar
Murphy
Murphy to vidí hnědě...
Příspěvky: 336
Registrován: 11 lis 2003
Bydliště: Rakovwník

Příspěvek od Murphy »

:lol: Me se libi klasicke kremove barvy! Modra,zelena,jakakoli.....nove metalizi jsou sice fajn a moc slusi,ale na staryho broucka radsi nakou pastelku :o

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...co na to "novější" uživatelé ??

Uživatelský avatar
carrera
Fridolín fóra flat4.org
Příspěvky: 409
Registrován: 16 srp 2004
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carrera »

Oldies je frajer v origu nebo dvoubarvě a na novější hmyz je to jedno. Fantazii se meze nekladou. :wink: Aspoň jsme každej jinej jak tu bylo zmíněno. Taky ale záleží na stylu v kterým je to auto udělaný. Každej styl (German, Call-look ..... ) maj svý barvy a ty bych asi zachovával. Třeba germána ve dvojbarvě bych neskous. :lol:
... VW 183 Iltis, VW 181 (už ne), 964 už brzo ...
http://WWW.IGNORACING.COM" onclick="window.open(this.href);return false; - http://WWW.AUDIKLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;
"Smyk překvapí pouze toho, kdo v něm právě není!"

Tyna

Příspěvek od Tyna »

Můj nový brouk bude buď barva "bordeaux", "ledový dech" a nebo světle modrá... světle modrá je moje nejoblíbenější, je krásná, mám snad všechno světle modrý od oblečení až po stěny pokoje ale už je na broucích moc častá :(

Uživatelský avatar
carrera
Fridolín fóra flat4.org
Příspěvky: 409
Registrován: 16 srp 2004
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carrera »

..... ta světlonce modrá je pr?ácká ........ to souhlasim ...... :wink:
... VW 183 Iltis, VW 181 (už ne), 964 už brzo ...
http://WWW.IGNORACING.COM" onclick="window.open(this.href);return false; - http://WWW.AUDIKLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;
"Smyk překvapí pouze toho, kdo v něm právě není!"

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

fejaji red :D
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
carrera
Fridolín fóra flat4.org
Příspěvky: 409
Registrován: 16 srp 2004
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carrera »

.. a taky popelnicová šeď :lol:
... VW 183 Iltis, VW 181 (už ne), 964 už brzo ...
http://WWW.IGNORACING.COM" onclick="window.open(this.href);return false; - http://WWW.AUDIKLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;
"Smyk překvapí pouze toho, kdo v něm právě není!"

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

carrera píše:.. a taky popelnicová šeď :lol:

=D>
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FEVER »

Obrázek

Uživatelský avatar
carrera
Fridolín fóra flat4.org
Příspěvky: 409
Registrován: 16 srp 2004
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carrera »

... tak to už je na muj vkus trochu ix-trým :oops:
... VW 183 Iltis, VW 181 (už ne), 964 už brzo ...
http://WWW.IGNORACING.COM" onclick="window.open(this.href);return false; - http://WWW.AUDIKLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;
"Smyk překvapí pouze toho, kdo v něm právě není!"

Odpovědět