Výpustní víčka oleje

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

jo tak to jo, tyhle podložky jsem tam dal. ale stejně to chčije. čim to? nevíte?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

a myslis ze to je fakt jen zkrz ty stefty? to mi prijde divny
Pokud by to teklo kolem steftu, tak to znamena ze to netesni ani kolem dokola vicka. Steft ze zasroubovanej do bloku a zkrz ten zavit se toho moc nedostane, takze jednine kolem tesneni a do dirky se steftem ve vicku

- ocistil si poradne dosedaci polchy na vicku, na bloku, na sitku?
- neni to sitko uz moc vymackany nebo nema zdeformovanou tu dosedaci plochu?
- nemohlo se nejak stat ze ty uzavreny matice co jsou na steftech mam dotazeny nadoraz, a tim padem uz to nezmackne to tesneni

ja sem pri posledni vymene pouzil ty tesneni cos mi kupoval v Kuri
a drzi to dobre. A to sem to tentokrat nelepil zadnym silikonem :-)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Silikon tam nepatří :evil:
Problém může opravdu být ve zdeformovaném sítku.
Ad Kuří: nejen, že tam prodávají tu sadu papírových a měděných těsnění (cca 80,-), i tu pastičku (???), ale mají i kýžené víčko s dírou pro vypouštění za cca 160,- a ještě chromovaný :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ta sada tesneni uz je levnejsi, posledne stala asi 40kc nebo mozna i mene
... a vůbec !

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Herbie píše:a myslis ze to je fakt jen zkrz ty stefty? to mi prijde divny
Pokud by to teklo kolem steftu, tak to znamena ze to netesni ani kolem dokola vicka. Steft ze zasroubovanej do bloku a zkrz ten zavit se toho moc nedostane, takze jednine kolem tesneni a do dirky se steftem ve vicku

- ocistil si poradne dosedaci polchy na vicku, na bloku, na sitku?
- neni to sitko uz moc vymackany nebo nema zdeformovanou tu dosedaci plochu?
- nemohlo se nejak stat ze ty uzavreny matice co jsou na steftech mam dotazeny nadoraz, a tim padem uz to nezmackne to tesneni

ja sem pri posledni vymene pouzil ty tesneni cos mi kupoval v Kuri
a drzi to dobre. A to sem to tentokrat nelepil zadnym silikonem :-)
jo jo, to všechno jsem učinil, vočistil, vyměnil, pastička se sýtkem je pěkná... a dávám za pravdu, že krz ty štefty to asi téct nemůže. Ty závity přece těsněj sami o sobě že jo. No mrknu na to ještě jednou, je pravda, že v obavách abych zas ten šteft nestrhnul, jako už jednou na Červovi, jsem to teka zas až tak na fest neutáh. Asi to chce víc.
Je třeba najít zlatou střední cestu. V sobotu v noci při cestě z rachoty kolem 23 hodiny mi začala svítit kontrolka mazání. Na pumpě ÖMV v Butovicích jsem šel koupit litránek olejíčku a než jsem se vrátil od pultu, Červ označkoval prostranství před vchodem olejovou skvrnou o průměru cca 30 cm (kdo ji najde a vyfotí první, vyhrává videokazetu Bourá jen BLB). Jeden šteft se celej z bloku vytočil a olej vytek ven. Byla klika, že jsem měl v basičce podsedlový šroub na kolo, kterej do díry pasoval rozměrem i stoupáním závitu. Nechám ho tam do výměny oleje. I když ta vlastně tentýž večer proběhla. Musel jsem dokoupit ještě jeden litr. Jsou to ale lapálie pod tim motrem... :?

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

jo a nejhorší na tom je, že dokud si na to nesáhl, tak to určitě ani nerosilo :twisted:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

prak píše:jo a nejhorší na tom je, že dokud si na to nesáhl, tak to určitě ani nerosilo :twisted:
ano, je to přesně tak jak říkáš :-(
pro mě trochu nepochopitelné
ax

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

prak píše:jo a nejhorší na tom je, že dokud si na to nesáhl, tak to určitě ani nerosilo :twisted:
stejně tak u mně. jak jsem si Pomérdanče přivezl domů, vyměnil jsem olej a začalo to.

2 5tišroub: víčko se šroubem bych chtěl, ale jak na to :shock: tak už jsem asi třicátej, takže si to zařídim sám.

2 Ax: vymysli nějakou jinou soutěž, tu kazetu chci aspoň vidět.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

tak mam takovy problem: Pri predminule vymene oleje servisni technik utahoval stefty M6 natolik precizne, ze jeden z nich utrhl. Pri naslednem pokusu o odvrtani casti steftu uvizleho v bloku motoru se mu podarilo ve vyvrtanem otvoru zlomit kaleny vytahovac sroubu. Tento odolal i pri cetnych pokusech o odvrtani tenkymi vrtaky kolem dokola. Soucasny stav je tedy ulomeny steft s otvorem ucpanym kalenou oceli, dokola obvrtany, lec blbe a vicko oleje na 5 sroubech, ktere tudiz tece. A to tak, ze hodne.
Co byste, krome skalpovani dotycneho mechanika, doporucili?
dekuji
s uctou dotycny mechanik :roll:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

kuba: když budeš pozorně číst tohle auditko, zjistíš kde sehnat výpustní víčko za 8 piv:)

simak: těžká rada, musíš to nějak vydolovat a zalepit tam vysoustruženou vložku nebo říznout závit a dát tam osazenej šteft (spíš tu vložku, rovnou nebo kónickou). A aby ti to cestou do Jesu neteklo, výjimečně ti povoluji to celý po řádným odmaštění přilepit na silikóóón;)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
JARIS
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 378
Registrován: 21 čer 2004
Bydliště: Studenec TR

Příspěvek od JARIS »

Já mam víčko se šroubem a jsem rád ,má to totiž výhodu o proti víčku bez šroubu kdy ti olej cáká všude možně jenom ne tam kam má.Sítko čistím vždy i když mám plnoprůtokový filtr a těsnění si dělám sám s klingeritu.

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Pětišroub píše:kuba: když budeš pozorně číst tohle auditko, zjistíš kde sehnat výpustní víčko za 8 piv:)
ufff! asi nejsem pozorný čtenář. to je jedno, chystám se na druhou stranu Prahy, tak se stavim u Jaška a pořídím zase jeden novej díl na brouka.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

tak se taky stav u mě pro ty blikátka, jo?

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

jo, u tebe taky plánuju zastávku.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpustní víčka oleje

Příspěvek od Sesto »

Viete mi poradit aku hrubku ma vypustny sraub vo viecku?
Obrázek
Dik

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Výpustní víčka oleje

Příspěvek od Pětišroub »

viem. M14x1,5
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět