přihlášení auta ze zahraničí

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od eLzyx »

Radakovicrad píše:Připojím se k dotazu.
Buggy je na skandinavských papírech, je mi jasný, že to na bílý značky nedostanu.
:-k nevidím důvod, proč by to nemohlo jít na bílé. Pokud to tedy není z Norska, které není členem EU (byť ve v Schengenu). Tam bych viděl drobný problém.
Jinak bych s tím absolvoval klasické kolečko ... dovézt, opravit, dovozová STK, pojistit, přihlásit a zaplatit ekodaně, jezdit ...
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Sam »

Radakovicrad píše:Připojím se k dotazu.
Chtěl bych pořešit projekt buggy na dlouhe zimní večery. Ale mám trošku obavy z administrativy. Buggy je na skandinavských papírech, je mi jasný, že to na bílý značky nedostanu. Takže veteránský.
Mam auto ze skandinavie na bilych cislech.Jde to.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Radakovicrad
Příspěvky: 30
Registrován: 24 dub 2016

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Radakovicrad »

Ok, díky za odpovědi. Zjistim z jaké země. Nějak jsem si myslel, že u tak starých aut prostě nejde přihlásit. Ale asi půjde, EKO 10tis a pohoda.
Jinak jsem někde vyčetl, že je jedno za jak dlouho auto přihlásím. Takže když ho přivezu a bude mi trvat rok než ho dám vůbec do pojízdného stavu, tak by to nemělo vadit. Nebo se pletu?

stepky
Příspěvky: 94
Registrován: 13 říj 2014

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od stepky »

Ahoj,
moje zkušenosti:
- přihlašoval jsem loni na bílé značky motorku, která byla v Německu odhlášená v roce 1989 a nebyl to problém - měl jsem všěchny formality.
- buggy mám taky ze Švédska a přihlásit na bílé značky v mém případě nešla. To jsem ale věděl dopředu, neměl jsem totiž všechny potřebné dokumenty, jen velký TP s razítkem odhlašení (něco jako u nás ustřižený TP). Neměl jsem klasickou "odhlášku", v Německu je to formulář Anmeldebescheinigung fuer den Fahrzeughalter, ve švédsku nevím. Velké TP byl ale důležitý pro veteránskou testaci...prokazuje rok výroby.
Kdyby jsi uvažoval o veteránské testaci "moderní bestii", tak buggy na tvém obrázku vpravo podle mě neprojde. Pod to by se asi žádný veterán klub nepodepsal.

Záleží jaké k autu máš papíry. Osobně doporučuji před koupí okopírovat všechny dokumenty a zajít s tím na dopravní inspektorát, tam už ti řeknou.

Stepky

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od martin_100 »

stepky píše:AOsobně doporučuji před koupí okopírovat všechny dokumenty a zajít s tím na dopravní inspektorát, tam už ti řeknou.

Stepky
Ale nesmí to bejt v plzni na magoši ... tam ti řeknou rovnou že to nejde a pápá a to bez toho aby se do těch papírů vůbec pořádně podívali. Proč si ostatně budou přidělávat práci myšlením že....

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Sam »

martin_100 píše:
stepky píše:AOsobně doporučuji před koupí okopírovat všechny dokumenty a zajít s tím na dopravní inspektorát, tam už ti řeknou.

Stepky
Ale nesmí to bejt v plzni na magoši ... tam ti řeknou rovnou že to nejde a pápá a to bez toho aby se do těch papírů vůbec pořádně podívali. Proč si ostatně budou přidělávat práci myšlením že....
Martine, ty jsi hrozně negativně naladěněj člověk :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od eLzyx »

v tomhle je výhoda malých úřadů. Nejprve zajdu za ředitelem odboru, poptám se ve stylu "pročítal jsem zákon číslo x z roku xy, paragraf xy, podle mě by to tak mělo jít ... ale raději se jdu zeptat", a protože přesně neví, tak mi to odkejve. Hned po té jdu na přepážku, předhodím doklady, vyplněná lejstra, tvářím se tak, jako kdybych to dělal denně. A když začne úřednice "no, ale ..." tak jí skočím do řeči s tím, že jsem se ptal pana xxxxxxx, tedy jejího ředitele a ten mi potvrdil, že to tak jde. Zatelefonuje mu, zmateně obouchá lejstra razítky a je to.
Takto jsem vyřazoval auto bez ekolikvidace, přepis tažného mezi auty (bez dokladů ze servisu, STK, jen vyškrtnout z jednoho, zapsat do druhého) :lol:
Hlavně mít pozitivní myšlení a věřit, že to projde.

Každopádně vyhodit mě někdo z úřadu s tím, že to nejde a nemá čas se se mnou o tom bavit, tak se ptám na jeho jméno s dovětkem, že "abych věděl, na koho si stěžovat na magistrátu".
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od martin_100 »

Same to právě nejsem ale přecijen už mam s odborem evidence vozidel na plzeňskym magoši docela bohatý a květnatý zkušenosti :wink: Lidi co se pohybujou kolem aut v mym okolí ti potvrdí že tady to tak prostě máme. Jeden příklad za všechny ... kamarád dotah ne zrovna standartní auto z říše a tady ho s tim vyhodili přesto že měl všmožný doklady z německý dekry. Tak se to přihlásilo v ústí nad labem na jinýho kamaráda - naprosto bez problémů vše legálně bez úplatků a pak až s českýma značkama a všim zapsanym v českym tp se to přihlásilo tady v plzni.
Stačilo popojet cca 120 kilometrů dál a tam nebyl problém.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od SO 545 »

Martine neviem ako u vas ale u nas na policajtov plati ich vlastna inspekcia.
Tej sa boja ako certa. A staci napisat podnet a prislusneho policajta v nom oznacit.
Riesia to promptne. Jasne ze blbci su na kazdej strane prepazky.

Aj u nas mame momentane za sefa DP magora. Ale akosi to ide :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Radakovicrad
Příspěvky: 30
Registrován: 24 dub 2016

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Radakovicrad »

stepky píše:Ahoj,

Záleží jaké k autu máš papíry. Osobně doporučuji před koupí okopírovat všechny dokumenty a zajít s tím na dopravní inspektorát, tam už ti řeknou.

Stepky
Tak jsem vyzjistil ze typek ma tenhle dokument, coz predpokladam je svedsky technicak.
Ma pry jeste zluty papir na kterem ale pry neni pro me nic duleziteho.
Prihlasim to? Nebo to bude fakt o lidech a privrenych ocich?
Přílohy
IMG_3684.JPG

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Sam »

Bez žlutého papíru (Del2) se neobejdeš.
PS: Mám brouka také z Orebra :D
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Radakovicrad
Příspěvky: 30
Registrován: 24 dub 2016

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Radakovicrad »

Sam píše:Bez žlutého papíru (Del2) se neobejdeš.
PS: Mám brouka také z Orebra :D
Žlutý papír prý má. To je ale všechno. Měl by mi ho poslat. Každopádně v tomhle problému plavu, jediný auto jsem si přivezl T4 z německa před 6 lety a to šlo hladce.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Sam »

May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Radakovicrad
Příspěvky: 30
Registrován: 24 dub 2016

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Radakovicrad »

Díky mockráte. Vyčerpávající info!

misutka
Příspěvky: 20
Registrován: 17 říj 2016

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od misutka »

Dobrý den,
koupil jsem brouka v Maďarsku a Maďar měl udělat odhlášení vozidla. Teď mi poslal mailem papír, který jsem vypisoval něco jako kupní smlouva s razítkem MAGYAR VETERAN. Je to dostačující pro přihlášení na veteránsky značky? Klasický TP to není. Děkuji

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od Sam »

Obávám se, že to přihlásit nepůjde. Stejně jako u nás jsou veteránské doklady nepřenositelné a tedy jde o auto bez papírů. Sorry
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

misutka
Příspěvky: 20
Registrován: 17 říj 2016

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od misutka »

Sam píše:Obávám se, že to přihlásit nepůjde. Stejně jako u nás jsou veteránské doklady nepřenositelné a tedy jde o auto bez papírů. Sorry
Takže pokud nemám papíry, jen kupní smlouvu, tak to neprihlasim ani na veteránsky značky?

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od rochuss »

Proč bys to nepřihlásil na vet.značky?Je to veterán a jde otestovat jako veterán u krajské testační komise.A kupní smlouva je důležitá,že jsi ho odněkud poctivě nabyl.Ale budeš si to muset poctivě vyběhat u nás znovu a platit(ca 4-5tis.).Samozřejmě bývalý TP nebo kopie,nebo kopie průkazu bývalého veteránského průkazu je výhoda, protože se spousta údajů dá opsat.A čím víc věrohodných papírů předložíš tím jsou na těch úřadech spokojenější!!

misutka
Příspěvky: 20
Registrován: 17 říj 2016

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od misutka »

rochuss píše:Proč bys to nepřihlásil na vet.značky?Je to veterán a jde otestovat jako veterán u krajské testační komise.A kupní smlouva je důležitá,že jsi ho odněkud poctivě nabyl.Ale budeš si to muset poctivě vyběhat u nás znovu a platit(ca 4-5tis.).Samozřejmě bývalý TP nebo kopie,nebo kopie průkazu bývalého veteránského průkazu je výhoda, protože se spousta údajů dá opsat.A čím víc věrohodných papírů předložíš tím jsou na těch úřadech spokojenější!!
Musím pro klid duše a nervů najít nějakého testačního komisaře ať mi potvrdí, že to po renovaci budu moct přihlásit. Tohle papírování a komunikace s Maďarem mne stojí více sil než samotná započata renovace. Nejvíce se děsím, že do te renovace vrazim hromadu peněz a nakonec to nepřihlásím, kvůli TP. To bude na provaz

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: přihlášení auta ze zahraničí

Příspěvek od rochuss »

Plno informací najdeš na netu.Snad to není nějaké Mexiko z 80.let?Snaž se to udělat ročníkově co nejvěrnější, podobné jak to bylo když to sjelo z pásu. Žádné nesmyslné úpravy,ty testace se pak dělají stejně každý rok.

Odpovědět