Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
dezi
Příspěvky: 12
Registrován: 01 lis 2012

Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od dezi »

Ahojte broukaři, před nedávnem jsem se stal hrdým majitelem VW 1303 cabrio, ale hned se objevila kupa nejasností a je jich tolik že sem je nechtěl všechny dávat do té vaší sekce pro odpovědi nováčkům, za což se předem omlouvám. Tak hlavní problém je že nemůžu najít číslo VIN. ani nevím kde ho hledat, jediné co sem našel je na motoru na trubce co de od karburátoru k válcům a je tam napsáno 113 129.701 bq. Přikládám fotky celého auta i zmíněného místa s jediným číslem co jsem na autě našel. Jelikož podle papírů taky moc nezjistim, protože byla před pár lety dělaná legální výměna kastle a papíry jsou z roku 1959. Navíc nevim co tam ma za motor, kód motoru sem taky nenašel akorát sem viděl že je tam karburátor solex. Další problém je že v celém autě neni ani jeden bezpečnostní pás, tak nevim jak se na to budou tvářit na technický a policajti na silnicích. Potom jsem ještě nepřišel na to jak se u brouka zapíná topení. Další věc je že má strašně vysokej volnoběh přibližně po 10 vteřinách když nepžidám plyn tak chcípne a při normální jízdě se motor hltí a škube apod. Nevím jestli bude stačit vyndat a vyčistit, potom seštelovat nebo jestli je něco v háji (auto 5 let stálo). Je toho víc ale to bych psal ještě hodně dlouho kdybych měl psát všechny problémy. Ale hlavní věci co mě trápí jsou : Nevim kde najít VIN a skutečný rok výroby auta což potřebuju na technickou, typ a objem motoru, nevim jak s těma pásama, topení, a špatnej chod motoru. Byl bych moc rád kdyby jste mi byli schopni na něco z mích otázek odpovědět, protože i když mám brouka jen měsíc a najel jsem asi 15 km, něco mě na tom autě uchvátilo a vim že s tim autem i umřu :) Předem moc děkuju.
Přílohy
Omlouvám se za špatnou kvalitu fotek, hned jak bude možnost nafotim lepší.
Omlouvám se za špatnou kvalitu fotek, hned jak bude možnost nafotim lepší.
IMAG0062.jpg
IMAG0170.jpg
113 129.701 bq
113 129.701 bq

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Herbie »

tak to je na dlouhy vypravení

1) toto neni 1303 Cabrio, ale obyčejnej brouk 1303 s uříznutou střechou
2) motor je pravděpodobně 1300 dvoukanál s dvojitým přehřevem
ale bez bližšího ohledání se to neda říct na 100 procent
3) VIN, respektive cislo karoserie je pod zadni sedackou v míste kde je inspekční okýnko do středového "tunelu" podvozku
4) číslo motoru je vyraženo (nikoliv odlito) pod nohou dynama, vpravo od spodní řemenice, nad měrkou oleje
5) pásy ... vozidla která nebyla vybavena bezpečnostními pásy z výroby je mít nemusí, žádný zákon nenařizuje je montovat ... například ve starý Tatřičce nebo Aerovce je taky nenajdes a jezdit můžou ....
6) To že tohle je auto je z roku 1959 ti neuveří nikde a obávám se že problémy na STK budeš mít všemožný jiný než jsou pásy :)
7) problémy s motorem to je na extra dlouho, a bude pro tebe i ostatní nejlepší svěřit to do rukou někomu kdo se brouky zabývá abyti ti to seřídil a zkontroloval
... a vůbec !

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od liba »

Vin kód skus vzadu pod sedačkou a číslo motoru pod nohou altiku jinak blahopřeju ke koupi =D>

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Laco »

Herbie píše:tak to je na dlouhy vypravení

1) toto neni 1303 Cabrio, ale obyčejnej brouk 1303 s uříznutou střechou
2) motor je pravděpodobně 1300 dvoukanál s dvojitým přehřevem
ale bez bližšího ohledání se to neda říct na 100 procent
3) VIN, respektive cislo karoserie je pod zadni sedackou v míste kde je inspekční okýnko do středového "tunelu" podvozku
4) číslo motoru je vyraženo (nikoliv odlito) pod nohou dynama, vpravo od spodní řemenice, nad měrkou oleje
5) pásy ... vozidla která nebyla vybavena bezpečnostními pásy z výroby je mít nemusí, žádný zákon nenařizuje je montovat ... například ve starý Tatřičce nebo Aerovce je taky nenajdes a jezdit můžou ....
6) To že tohle je auto je z roku 1959 ti neuveří nikde a obávám se že problémy na STK budeš mít všemožný jiný než jsou pásy :)

Krindy pindy chudák kluk :-(

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Herbie »

Herbie píše:tak to je na dlouhy vypravení

1) toto neni 1303 Cabrio, ale obyčejnej brouk 1303 s uříznutou střechou
2) motor je pravděpodobně 1300 dvoukanál s dvojitým přehřevem
ale bez bližšího ohledání se to neda říct na 100 procent
3) VIN, respektive cislo karoserie je pod zadni sedackou v míste kde je inspekční okýnko do středového "tunelu" podvozku
4) číslo motoru je vyraženo (nikoliv odlito) pod nohou dynama, vpravo od spodní řemenice, nad měrkou oleje
5) pásy ... vozidla která nebyla vybavena bezpečnostními pásy z výroby je mít nemusí, žádný zákon nenařizuje je montovat ... například ve starý Tatřičce nebo Aerovce je taky nenajdes a jezdit můžou ....
6) To že tohle je auto je z roku 1959 ti neuveří nikde a obávám se že problémy na STK budeš mít všemožný jiný než jsou pásy :)
7) problémy s motorem to je na extra dlouho, a bude pro tebe i ostatní nejlepší svěřit to do rukou někomu kdo se brouky zabývá abyti ti to seřídil a zkontroloval
8) doufám že si za to nedal moc pěnez

každopádně ti držim palce ať se aspoň povozíš
... a vůbec !

Vladik23
Příspěvky: 195
Registrován: 14 říj 2010
Bydliště: Borek
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Vladik23 »

bod 5 - pasy tam asi nebudou pro to, ze nemaji na cem drzet na hornim zavesu, kdyz je uriznuty sloupek.

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od t1olimp »

Ahoj Vin,číslo motoru a protože nemáš sloupek tak pásy na dva body,1 tunel ,2 dole u sloupku tam kde se napojujě na prách,tak to řeším já ObrázekObrázekObrázekObrázek
VW MERLIN ten co plete písmenka

dezi
Příspěvky: 12
Registrován: 01 lis 2012

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od dezi »

Že to neni origo cabrio vím, ale ještě jsem za to nic nedal, budu to platit až za pár dní a nevím kolik mam nabídnout, co myslíte ? s těma papírama to taky chápu že mi neuvěří že je to rok 59 ale to prý vadit nebude, je to napsaný ve velkym techničáku výměna kastle bla bla ale neni tam rok tý nový kastle ani co je tam za motor. Akorát ještě vyřešit kolik mu za to nabídnout. Jinak díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Kůča »

Jak píše Herbie a Renda,kde hledat číslo motoru jsem ti označil.
Přílohy
IMAG0170.jpg
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

dezi
Příspěvky: 12
Registrován: 01 lis 2012

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od dezi »

Kůča píše:Jak píše Herbie a Renda,kde hledat číslo motoru jsem ti označil.

Tak dobrá, půjde podle tohoto čísla zjistit typ motoru ?

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od hydraulik »

dezi píše:Že to neni origo cabrio vím, ale ještě jsem za to nic nedal, budu to platit až za pár dní a nevím kolik mam nabídnout, co myslíte ? s těma papírama to taky chápu že mi neuvěří že je to rok 59 ale to prý vadit nebude, je to napsaný ve velkym techničáku výměna kastle bla bla ale neni tam rok tý nový kastle ani co je tam za motor. Akorát ještě vyřešit kolik mu za to nabídnout. Jinak díky za odpovědi.
No pokud to ještě není tvoje.. tak hezky poděkuj.. a uteč od toho. / vymluv se že se ti třeba nelíbí barva sedadel.. . :lol: / a v inzerci se koukni po něčem "normalním" věř že si ušetříš nemalých problému a starostí a navíc v dnešní době internetu... není problém si zjistit něco více a pak se kouknout po něčem jiném...

Asi tak no...

Hezky schrnuto..

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... pit+brouka" onclick="window.open(this.href);return false;
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Laco »

Ahoj, nejsem ortodoxní zastánce originality, ale do tohohle "paskvilu" bych opravdu taky nešel :cry:

Neím kdo to stavěl, ale všechny kabriolety mají speciální výztuhy prahů a výztuhu předního rámu aby se nekroutila karoserie a neprasklo(nevypadlo) přední sklo náporem vzduchu.
Dle fota to ani kabriolet nepřipomíná a s jakýmkoli přihlášením budeš mít veklé problémy, páč to není ani ryba ani rak.

Souhlasím s příspěvkem předemnou, ruce pryč.

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od t1olimp »

Je to řezanka no taky auto :shock: ,papíry máš kabrio? jestli jo tak bych neřešil rok ale Vinko aby sedělo,to samé motor sedí číslo? vše de řešit.technyckou sem dělal na beetlovi rok asi 68 papíry 56,motor psaná 1200,mám tam 1600,nemám pásy-nevyděj díry a myslej že to je rok 1956, :mrgreen: No topení je vždy problém-najdi si topic,jestli to stálo tak se obrat na někoho kdo něco ví o vw,brzdy,světla,motor,eletrika vše přeběhnout,tak at se daří :wink:
VW MERLIN ten co plete písmenka

Uživatelský avatar
venouš
Příspěvky: 211
Registrován: 23 bře 2011
Bydliště: Kopřivnice

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od venouš »

Asi se připojím k hydraulikovi a doporučím poohlédnout se po něčem jiném, původnějším a s jasnějším původem... i když proti gustu žádný dišputát :) třeba to zas taková hrůza nebude.

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Laco »

t1olimp píše:Je to řezanka no taky auto :shock: ,papíry máš kabrio? jestli jo tak bych neřešil rok ale Vinko aby sedělo,to samé motor sedí číslo? vše de řešit.technyckou sem dělal na beetlovi rok asi 68 papíry 56,motor psaná 1200,mám tam 1600,nemám pásy-nevyděj díry a myslej že to je rok 1956, :mrgreen: No topení je vždy problém-najdi si topic,jestli to stálo tak se obrat na někoho kdo něco ví o vw,brzdy,světla,motor,eletrika vše přeběhnout,tak at se daří :wink:
Rendo, největší průser jsou výztuhy v rámu okna a prazích....jestli tam nejsou :(

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Želvák Bob »

Ahoj a vítej tu :-)
... hmmm ... asi tak - šel bych taky od tohodle pryč. Jak píše Hydraulik.

Kidy o legální výměně karoserie ti nikdo na STK nezbaští - 1303 má Mc Persony vpředu a dělala se až v letech 1972-1978.
Tato kastle není záměnná se standardním typem z roku 1959.
Většinou platí, že co začíná takhle špatně - pokračuje ještě hůř - a ty nervy a peníze se nakonec nevyplatí.
Dají se najít férovější kousky a teď po sezóně nebudou ani nekřesťansky drahý - hledej a do jara určitě najdeš něco fakt pěknýho co bude dělat jen radost :-)
Hodně štěstí.

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od t1olimp »

Laco píše:
t1olimp píše:Je to řezanka no taky auto :shock: ,papíry máš kabrio? jestli jo tak bych neřešil rok ale Vinko aby sedělo,to samé motor sedí číslo? vše de řešit.technyckou sem dělal na beetlovi rok asi 68 papíry 56,motor psaná 1200,mám tam 1600,nemám pásy-nevyděj díry a myslej že to je rok 1956, :mrgreen: No topení je vždy problém-najdi si topic,jestli to stálo tak se obrat na někoho kdo něco ví o vw,brzdy,světla,motor,eletrika vše přeběhnout,tak at se daří :wink:
Rendo, největší průser jsou výztuhy v rámu okna a prazích....jestli tam nejsou :(
Něco tam je jinak by nezabouch dveře :mrgreen: ,korozy taky nevídíme? chce to porovnat a promyslet,vše je o penězích,pokut si počká ur čitě se něco někde najde :wink:
VW MERLIN ten co plete písmenka

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od Kůča »

Počkal by jsem na největší odborníky Renčmilerů.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od lišák »

Jestli to má zdravej čumák, tak bych to možná koupil na součástky a Bruno by měl vystaráno :D. Ale jinak ani náhodou.
Každý celek se skládá z detailů.

t1olimp
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 631
Registrován: 16 úno 2011
Bydliště: Louny

Re: Volkswagen Brouk 1303 Cabrio - Spousta problémů

Příspěvek od t1olimp »

lišák píše:Jestli to má zdravej čumák, tak bych to možná koupil na součástky a Bruno by měl vystaráno :D. Ale jinak ani náhodou.
Koupim zadek,sorry ale neodolal sem :D
VW MERLIN ten co plete písmenka

Odpovědět