Nástřik podvozku, výběr...

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Petr914 »

Mr.Vaahaa píše:Jen bych rád věděl, jak to mám stihnout za jeden den :roll:
To prostě nejde...

Jediný co mě uklidňuje, že to je podvozek...doopravdy se s tím nebudu dělat jako s vrchním lakem...
...fajn...aplikuj metodu "mokry na mokry"...to spociva v tom...ze okamzike po nastriku plnicu aplikujes vrchni laky do jeste neproschlyho plnice...

...vyhoda je to...ze preskocis jakykoli brouseni...

...ale tady je nutny...aby to melo trochu rovinu...protoze diky absenci brouseni nebudou nerovnosti tak dobre srovnany...

...za den to dat nejde...za dva dny po 10ti hodinach denne i s prstem v zadku...

...diky tomu...ze se jedna o kvalitni materialy...tak tam lze aplikovat dalsi vrstvu radove po 20ti minutach...

...cili antikoro zaklad...okamzite penetraci...hodina na vobed...

...rozetres dichtmasse...pulhodina na fajfku nebo doutnicek...

...plnice ve trech vrstvach za sebou...hned mokry na mokry lak nebo bazi/lak...jdeme na pivo a spat...

...druhej den...vosk....vosk...vosk...hotovo...

...malina... :-)
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Díky moc pane... budu se tím řídit a udělám to takto...

Uvidíme jak dopadnu... :wink:

Vycházím hlavně z předpokladu, že chci docílit lepšího stavu, než jsem to koupil...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Petr914 »

...jasny...jo a hele jeste odmastovac...

...a odmastuj...odmastuj...odmastuj...to je alfa omega celyho lakovani...

...zbytek auta zabal do folie...kterou zakoupis spolecne s tim bordelem...co sem tady odkazoval...

...folie budes asi na T2 potrebovat dve a lepit budes stredne sirokou papirovou paskou...tu si nejdriv predlepis...aby ti udelala obrys lakovany plochy...pak polozis folii a pres ni a cast predlepeny pasky dalsi paskou fixujes...

...ten lakovanej prostor si vymez nekam do pertlu nebo tak neco...ne ze plesknes pasku na plochu...lak by ti tam udelal hranu...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od maxmax »

on má auto před lakem! :D takže to asi s tím zakrytím nebude takovej problém
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Petr914 »

...dycky je zbytecny si auto zasrat...tuplem voskem a podobnejma houzevnatejma svinstvama...pri tlaku kterej je pro nastrik potreba to lita vsude...

...aneb...zde nelakujeme...ale muzeme vam to natrit...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od OB »

Nechci se plést do zasvěcených debat, ale napadá mne, že když je to auto před lakem, tak není dobré prát na podvozek vosk a jiné voloviny. Protože se človek neubrání a stříkne i na pohledové plochy na které má přijít vrchní lak. Lakýrníci, když už si toho všimnou, mají problém to vše odmastit, a nebo se na to vykašlou a na tomto místě je vždy problém s lakem.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Petr914 »

...jasny...ale pokud to zabali...jak pisu...tak ten problem nastat nemuze...

...kazdopadne ma OB pravdu v tom...ze tendle bordel se aplikuje az nakonec...to je bezdebaty...nejdriv se zalakuje celej vwagen...a pak teprve voskujeme...dutinujeme...inhalujeme...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

OK, tedy polopaticky...udělám komplet postup mimo vosk...tedy končím lakováním zeleného laku...viz podběh...tam to tak zkončilo...
Pak k Dejvidovi do lakovny a následne po laku celeho auta - vosk, vosk, vosk...

OK, to by šlo...v sobotu to tedy vypukne...
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Laco »

Hele asi sem debil, ale všechny vrstvy by se měli stihnout za jedne den a nebo se jednotlivé vrstvy dají rozvrstvit do více dnů ? Pochopil jsem....mezi každou vrstvou dobře odmastit ;-)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Petr914 »

...hehehe...to je panecku rebus co?...

...z technologickyho hlediska potrebuje proschnout jen dichtmasse...to je pri 20 stupnich zhruba pulhodinka...a pak lak...zhruba hodina...

...ale tydle intervaly prosychani plati pro dalsi nastriky...cili je material suchej pro aplikaci dalsiho materialu...ale neni proschlej pro brouseni !!!

...pokud by se kuprikladu plnic mel brousit...je to tak na 3 hodiny pri 20ti stupnich...ale idealni je nechat plnic mesic...aby si sednul...protoze on ma tendence se do podkladu...pokud neni rovnej v radech mikronu...propadat...

...hele chlapi strikejte...ale pokud se na to necejtite...nechte to odborny dilne...protoze vona je to sice zabava...ale ma spoustu nuanci...ktery se nedaj ani technologicky presne odhadnout...stava se...ze se to pokazdy chova trochu jinak a clovek musi mit zkusenosti a musi vedet...proc to nedela...to co ma...aby moh situaci resit...

...to co uvadi vyrobce je totiz stav pri idealnich podminkach a ty sou pri nastriku 20 stupnu...a nasledne se prosusuje pri 40 stupnich az 60 stupnich...podle typu materialu...

...navic sou pak redidla pomaly...redidla rychly...neni to proste zadna prdel...

...cili Laco...

...cela anabaze od laku az po vosk se da v idealnich podminkach udelat za den...i s brousenim plnicu...

...nastrik 3 vrstev finalniho laku...pri aplikaci zhruba 4 litru laku na kuprikladu Golf 1 se v lakovacim boxu aplikuje bezne zhruba 45 minut a pri prosychani na 60 stupnu je lak za pul hodiny proschlej...

...pri teplotach pod 20 stupnu se doba zpracovani a prosychani rapidne prodluzuje...

...a todle je posledni veta...kterou sem k tomudle tematu napsal...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Laco »

Ó děkuji mocný ! :wink:

slibuju, že už se na nic co se týče laku nebudu ptát, mám vešeré potřebné informace.

p.s. ptal jsme se proto, že mým záměrem není vše dělat za jeden den. Na karoserii je řada drobných nerovností, které po vyklepání budu muset vykytovat. A páč to chci dělat pořádně, tak mi to nějaký ten den zabere. Info, že se to nemusí dělat v jeden den je pro mě více než pozitivní.

p.s.s. Já otravuji s předstihem, zatím je vyvařuji karoserii :)

Laco

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Petr914 »

...udelej to poradne klempirsky...pac kyt...tmel...na auto nepatri...a pokud uz ho clovek musi pouzit...pak nikdy ve vyssi vrstve jak 2mm...protoze kdyz to prezenes...praska to...je to nestabilni a leda k vzteku...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Laco »

Přiznám se, dal jsme si max limit 3 mm., tak se budu snažit to zmírnit na 2 mm :-) Jak vyvařuju, zjistil jsme, že už kdysi někdo opravoval, páč někde je kit (4-5 m) a někde 4-5 mm cínu ! :D
Holt budu klepat a klepat a měřit a měřit :-)

Ještě jednou díky !

MS84
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2014

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od MS84 »

Zdravím Vás,
před zimou jsem se pustil do nástřiku podvozku Suzuki Jimnyho (vím, že zde toto auto nepatří...). Starý nástřik jsem odstranil, tam kde byla povrchová rez jsem použil odrezovač, případně jsem ji vybrousil kartáčem, poté jsme nanesl základ a na to nastříkal tenkou vrstvu body 950. Zhruba po týdnu jsem si všiml, že se na nástřiku vytvořily vlásečnicové prasklinky. Nechal jsem to nicméně tak. (přes zimu jsem stejně Jimnyho vytáhli cca 6x). Před třemi týdny jsem se rozhodl se na to podívat detailněji. Nástřik v některých místech začal tvořit puchýře, pod kterými byla vzduchová mezera, v rozích vytvořil dutiny. Dané poškozené části jsem tedy opětovně odstranil, dodatečně odrezil, již nenatíral základem a přímo na tuto odmaštěnou plochu nanesl štětcem bitumen pro podvozky od Motipu (http://www.motip.com/products/motip/aut" onclick="window.open(this.href);return false; ... ercoating/)

, při kontrole následující den jsem si všiml, že se opět vytvořily vlásečnicové praskliny, přes které může vzlínat voda:(. Nevím kde dělám chybu. Bitumen jsem pro jistotu trochu naředil ředidlem (v balení co se prodává je příliš hustý). Vše bylo prováděno při teplotě 22 st., takže žádné extrémy, nanášel jsem pro změnu štětcem, opět tenká vrstva, žádné patlání "tuny" bitumenu na jedno místo. Zkousena tenka i hrubsi vrstva a dale take ridsi a husta emulze. Vzdy byl vysledek shodny - popraskany povrch, jemne vlasecnicove trhliny pekne viditelne pod svetlem ze silnejsi diody...

Uz si opravdu nevím rady co s tím, zda to všechno seškrábat, nebo to přestříkat nějakým voskem?

Předem děkuji za jakoukoliv radu

Michal

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástřik podvozku, výběr...

Příspěvek od Sam »

- zapomeň na Motip a podobný lowend. Body si také můžeš odpustit.
- nevynechávej základ na kov
- vše důkladně odmašťuj
- vynech odrezovač nebo dodržuj technologický postup (ideálně po použití odrezovače zbrousit)
- dodržuj jedno ředidlo na všechny vrstvy. (syntetika, akryl, nitro, pur, etc)
- nechej vrstvy důkladně vyzrát než aplikuješ další
- pošli fotky, bez nich je dotaz poloviční.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět