Performance motory - kde, za kolik...

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od kalda »

sSATYRr píše:no jestli remtec slusne udelanej polomotor 2007ccm poridis za cca 115kkc...
tak to zakonite nemusi znamenat, ze se neda poridit silnejsi slusne udelanej celomotor levneji.........

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od Pětišroub »

tady máš hlavní součástky nakoupený tak aby se nejednalo o úplnej shit

karter+úpravy - do 20 000
custom hlavy - do 30 000
slušné válce, písty, kruhy, pístní čepy - 12 000
slušná klika se setrvačníkem a řemenicí - 20 000
slušné ojnice - 8000
slušná karburace s ovládáním a sáními a filtry a pumpou - 25 000
rozvody (vačka, zdvihátka, tyčky, vahadla) - 18 000
rozumný výfuk - 20 000
spojka - přítlačák+lamela - 5000

na všem z toho se dá ubrat, ale pak se ta část motoru stává slabým článkem řetězu.

pak tam máš hromadu věcí jako zapalování (slušný rozdělovač, cívka, kabely, svíčky), chlazení s plechařinou, mazání (pumpa, vana, filtr, chladič, termostat), elektrika (alternátor+repas), ložiska-lágry, těsnění, trubičky, víka, spojovací materiál, atd...myslim že nebudu daleko od pravdy když plácnu 30 000. Na další věci jsem určitě zapomněl.

pak k tomu přičti dopravu, clo a DPH....

pak k tomu přičti čas strávený nákupem, zařizováním, ježděním na obrábění, úpravami, sestavováním atd atd., a jsi doma.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
knopiš2
Příspěvky: 92
Registrován: 12 lis 2007
Bydliště: Vysočina...hrad Pernštejn na dohled
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od knopiš2 »

na začátek bych řekl, že Pětišroubův nástřel cen je správný a naprosto reálný. A to mluvíme o atmosféře..

hlavní problém bude asi v tom, že musíme rozlišit dvě věci:

performance stavbu motoru od píky - což zhruba popsal 5Š
a
upravu motoru na lehce větší objem, na jetých magnumkách s karburací a 110engle vačkou a tím upravy končí
a tady se vážně můžem dostat na výrazně nižší ceny a také nižší výkon.

neříkám, že jedno nebo druhý je špatná volba, každej podle svých financí a podle očekávání od motoru, ale pokud se ptám na skutečné performance upravy, tak se nemůžu zlobit na 5Š že mi řekl kolik co stojí, když stavím (nebo chci) motor , který by měl mít víc než zběsilých 90 koní, z vyzkoušených dílů střední kvality.
...plná čára není zeď...

NIKDY NEODKLÁDEJ RADOST

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od SO 545 »

Ceny od 5s su absolut real a este trosku bizuterie tam chyba...

Ja som ale blbec na entu ja sa s opravou stock motora v dobrom stave nezmestim do 1000e
Len na okraj motory si skladam sam a len pre seba.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od kalda »

http://www.thesamba.com/vw/classifieds/ ... ?id=628003
Kdyz motor za ctvrt milose, tak aspon poradnej.........ne nejaka vydechla 2,3 z Nemecka :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od Pětišroub »

kalda píše:http://www.thesamba.com/vw/classifieds/ ... ?id=628003
Kdyz motor za ctvrt milose, tak aspon poradnej.........ne nejaka vydechla 2,3 z Nemecka :wink:

to není za čtvrt miloše, ale se clem a dovozem za půl míče...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od Pětišroub »

Tak tady máš ten kýženej odkaz. Je to fakt nej-nej-nejlevnější co můžeš dostat: http://www.gex.com/hi-performance-vw-engine.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to fakt nejlevnější. Otázka je co je uvnitř, ale je to fakt nejlevnější a hlavně to super bubnuje. Má to ten...vobjem...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od kalda »

proc pul mice? umime za 350k az do domu :wink: ......ale to je jedno........
Jj, na tyhle stranky jsem koukal......je to hodne levna alternativa a netvrdim, ze nejlepsi...aby bylo jasno :wink: . Za odkaz diky.
Spis mi slo o to, porovnat ceny v Evrope, Americe, atd....... ale pomalu se k tomu dopracovavame

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od Pětišroub »

kalda píše:proc pul mice? umime za 350k az do domu :wink: ......ale to je jedno........
Jj, na tyhle stranky jsem koukal......je to hodne levna alternativa a netvrdim, ze nejlepsi...aby bylo jasno :wink: . Za odkaz diky.
Spis mi slo o to, porovnat ceny v Evrope, Americe, atd....... ale pomalu se k tomu dopracovavame

Tak to gratuluju..kolik už jste jich reálně dovezli? Já to vidim tak, že 16 000 USD krát 17 korun za dolar je 272.000 plus 30% (10% clo a 20% dph) je 353.600,-, tak 30 za spedici jsme na 4 kilech, ale pravda je tam někde venku :-)

A jak se to prosím dělá, když chci ojebat celní úřad na takhle velký věci?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od sSATYRr »

navic clo a DPH se pocita z ceny s dopravou.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od Pětišroub »

sSATYRr píše:navic clo a DPH se pocita z ceny s dopravou.

jak kdy, já mám poslední dobou štěstí že si to vysvětlíme a počítá se jen z ceny zboží, což je logické
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od kalda »

opravdu je smyslem tohoto tematu hadat se o tehle vecech?.....ano, umime spedici levneji. Zda se clo a DPH pocita z ceny i s dopravou si nejsem moc jist, nemyslim si to, ale mozne to je......touto informaci nedisponuji, ale mohu se zeptat bratra, ktery vlastni spedicni firmu. Jen jsem tim odkazem chtel poukazat na cenovou rozdilnost USA versus Nemecko........kamenovati za to netreba. Ale jeste chvili budete pokracovat, ukamenujete mne a ja budu muset asi uznat, ze mate vzdy a ve vsem pravdu a poustet se s vami do diskuze je predem prohrana valka........coz je asi to, co chcete uz od zacatku slyset. :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od Pětišroub »

ano, Německo je drahé. Zase je výhoda že když omezíš výběr na evropské země, kde stavět motory na zakázku umí, tzn. Německo, UK, severské země, tak máš autora po ruce. A slušná firma ti na motor dá záruku. Jinak se mnou samozřejmě můžeš nesouhlasit, já zas nesouhlasím s tím tlačit při stavbě motoru cenu dolů za cenu kompromisů nebo přímo jeho ohrožení.

Nějak tě moc kaldo nechápu...cena nového motoru u VW není úměrná ceně vozu..když koupíš favorita za 10, tak motor stojí trojku, ale když koupíš buggy za 80, nemůžeš čekat že do ní pořídíš novej performance motor za 40k...plus je potřeba počítat s dalšíma věcma jako např. adekvátní brzdy, převodovka...kdo si chce hrát musí cálovat. Když nechce cálovat, tak si vystačí se sériovým motorem..prostě specifikuj jak má motor vypadat, spočítej si cenu dílů (jestli chceš tak totální lowend), k tomu přihoď odměnu pro stavitele nebo skládače a jsi na kýženém čísle..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od buca6 »

kaldo co si třeba připustit že ne všechno co se blejská barvama, hliníkem a má přes 2 litry je nutně Performance
If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od kalda »

jasny, vsechno chapu....ja motor vyresenej mam....myslel jsem spis pro ostatni. Nekdo jde cestou top quality za top penize se zarukou, nekdo jde cestou low endu za malo penez, protoze na to jednoduse nema. Ja se snazil jit zlatou stredni cestou. Neodsuzuji ani jednu z techto variant a nikomu nepredhazuji vyhody jakekoliv z nich. Spis mi slo o to, zjistit ceny tady po Evrope, protoze v US si to dokazu dohledat sam. A myslel jsem, ze se treba nekdo sveri, kde si nechal stavet, zda sam, za kolik atd.. Je nas tu dost, co nemame standard motor a tyto informace snad nejsou prisen tajne. A libi se mi tvuj motor, Honziku.......ale prachy bych na to dohromady fakt nedal :wink:
Primarne jsem myslel, ze ziskam informace a kontakty na stranky, kde si je muzu zjistit. Zjistili jsme, ze na to mame kazdy svuj uhel pohledu....a ja to absolutne akceptuju. Zname treba nejakou firmu ze Skandinavie?

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od kalda »

buca6 píše:kaldo co si třeba připustit že ne všechno co se blejská barvama, hliníkem a má přes 2 litry je nutně Performance
V poho...jsem vicemene laik, pokud jsem se zmylil v terminologii, tak se omlouvam :)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od Pětišroub »

známe ale bojíme se ti dát link abys nepadl do mdlob :-)

Takže já jsem se ti tu odkopal za kolik se dá vlastnoručně postavit motor, který považuju za "entry level"performance, takže žádná špička.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od sSATYRr »

Honzuv motor je jeden z mala v republice, kterej snese v danem zajmu srovnani s evropskou scenou. A souslovi performance a lowend je antagonismus. Pokud to ovsem neni perfomance.

A realna "performace" vsech tech ostrych vacek a velkych vyfuku se ukaze az na brzde. To teprve cloveku prijde lito, ze sto litru zasustilo kominem. Jsem rad, ze 20. let po opone se zacina uvazovat v evropskem meritku, sousedskeho poplacavani po ramenech uz bylo dost.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od kalda »

ja se odkopal o nekolik prispevku drive. Podotykam, ze ta cena byla velmi kulantni, protoze za postaveni si stavitel/kamarad nerekl temer nic a dily nakupoval pomalu, postupne, za solidni ceny v US. Navic vim, ze si to puvodne nakupoval na motor pro sebe, tak predpokladam, ze nekupoval uplnej shit. O zaruce jsme nehovorili, nicmene jsme oba rozumni kluci a pripadne se nejak domluvime :wink:
Sate, o kvalitach motoru pana 5š mam naprosto stejne mineni, ne vsichni si vsak toto muzeme financne dovolit. Na brzdu samozrejme pujdu a namerene hodnoty zde verejne odprezentuji. Verim tomu, ze mych sto litru nezasustilo kominem, a ze se da i za mene penez poridit dostatecne mnozstvi pomerne kvalitni muziky, tot vse :wink:

Uživatelský avatar
buggy99
Příspěvky: 188
Registrován: 09 zář 2007
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Performance motory - kde, za kolik...

Příspěvek od buggy99 »

tak jsem nevydržel a přidám nějaký odkaz na prodejce (stavitele kompletních motorů)
http://steelbugin.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.jcsvwparts.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.importmotor.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.powerhausvwparts.com" onclick="window.open(this.href);return false;
a malá ukázka jak ušetřit nějaké drobné za úpravy na hlavách pokud to zvládnete udělat doma sami nebo u kamaráda co má dílničku
http://knol.google.com/k/modifying-vw-t ... erformance#" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo varianta 2 koupě upravené hlavy na CNC
http://www.aircooledtechnology.com/inde ... &Itemid=60" onclick="window.open(this.href);return false;
no a je na každém co je ochoten investovat do stavby motoru
jen odhadem se budeme pohybovat kolem 200.000.Kč a to je to lepší, netvrdím nej!!!! to se může pohybovat i 500.000.kč!! :lol:
snad jsem nikoho neurazil za můj názor na ceny motorů které uvádím

Odpovědět