Přední náprava

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Přední náprava

Příspěvek od Jenik78 »

Zdravím všechny zkušené Broukaře. :P
Já, jakožto začátečník, vás chci požádat o rady při výměně přední nápravy. \Popřípadě o rady, kde by se dala sehnat nová nebo repasovaná.
:shock:
Díky.
Byl jsem vwtažen....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Přední náprava

Příspěvek od Pětišroub »

tohle by ti pro začátek mohlo pomoci:

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... BEen%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

upřesni rok výroby, typ nápravy..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jenik78 »

r.v. je 1977. Jinak ti nic nepovím, protože Brouka nemám ještě doma. Současný majitel tvrdí, že se musí vyměnit, tak zjišťuju co to obnáší, protože na nějaké superopravy nemám prostory ani buňky. :D Díky za odkaz.
Byl jsem vwtažen....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Přední náprava

Příspěvek od Pětišroub »

tak si dej pozor, aby nebylo shnilý "kladivo" což je žást rámu, na kterém je náprava přišroubovaná. zatímco výměna nápravy je relativně jednoduchá, výměna kladiva nikoliv.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jenik78 »

Řekl, že náprava uhnila v místě, kde je upevněn levý přední tlumič k nápravě..... :(
Byl jsem vwtažen....

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Přední náprava

Příspěvek od Krystof »

Ak je to naozaj rok 77 (tzn. nie len v papieroch) máš tzv. ušatú nápravu. Podľa toho, čo píšeš, odhnilo práve to "ucho". Záleží od stavu, niekedy sa to dá vyvariť, niekedy odrezať z použiteľnej nápravy alebo kúpiť novú nápravnicu, napríklad tu. Nová nápravnica má výhodu v tom, že obsahuje už nalisované ihlové ložiská ramien, ktoré by si zrejme tiež musel meniť.
Pri nových dieloch môže byť kvalita kolísavá, pri nápravnici môžem konkrétne poslúžiť vlastnou skúsenosťou. Mám ju a kvalitatívne je porovnateľná z originálom. Odporúčam ošetriť (aj napriek tomu, že z výroby je v čiernej farbe). Odporúča sa tiež do "uší" navŕtať dierky, dutinu vyplniť voskom a dierky zaslepiť.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jenik78 »

Díky. Jen by mě zajímalo, jestli tohle všechno zvládne průměrně zručný člověk, jako jsem já....... :lol:
Byl jsem vwtažen....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Přední náprava

Příspěvek od Pětišroub »

jestli zvládneš Merkura, Lego, tak nápravu zvládneš za nějaký čas rovněž..nejdrřív si stáhni z FTP manuál, až budeš náopravu rozebírat tak si foť a piš, co kam patří..ono to půjde..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Přední náprava

Příspěvek od Pětišroub »

pro inspiraci..takhle nějak to má vypadat..náprava z mé 181

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jenik78 »

Jestli se spíš nemam porozhlídnout po jiným Broukovi. :lol: Stejně už hledám s přestávkama skoro 14let. #-o
Byl jsem vwtažen....

Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jenik78 »

Když už jsme u toho, nevíte někdo o nějekém Brouku, který by byl schopný pohybu bez větších oprav? [-o<
Byl jsem vwtažen....

štěpán
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2009
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od štěpán »

Ahoj Jeníku,přední nápravu jsem měnil loni,levnější novou neseženeš jak je tady na této adrese . http://shop-vwbrouk.cz/product_info.php ... s_id=22066" onclick="window.open(this.href);return false; Můžu potvrdit,že asi nemá cenu kupovat starou ,protože jsem to sám zkusil .Než jsem koupil novou ,koupil jsem si komplet starou sundanou z auta a když jsem ji doma rozkuchal,zjistil jsem,že bude lépe koupit nápravnici novou.Dále počítej,že budeš muset koupit s nápravnicí ještě uložení stabilizátoru a dále počítej,že se určitě najde nějaký čep na výměnu.Já jsem vyměnil nějaké s vůlí,ale třeba s malou dirkou v prachovce jsem tam nechal,protože už se mi nechtělo do toho vrážet víc peněz a teď mě to mrzí,protože teď až to budu chtít vyměnit bude to o dost dražší....
Jinak s tímto shopem vwbrouk.cz jsem moc spokojen a vždy proběhli jakké koliv obchody bez problémů a i mi tam dobře poradili co a jak.
Co se týče složitosti,tak nejsem zdaleka tak zručný jako většina zdejších broukařů a zhruba za tři víkendy to bylo hotové se všemi nátěry o podobně.
Štěpán R.

Uživatelský avatar
lubos
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 592
Registrován: 08 led 2010

Re: Přední náprava

Příspěvek od lubos »

Jeníku, jak to tak popisuješ, není to náhodou ten modrej s papírama 61, co se objevuje v inzerci? To auto bych si asi nejdřív celý prohlíd, bejt tebou, vypadá to na nějakou stavebnici, možná i mexickou.

Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Re: Přední náprava

Příspěvek od Jenik78 »

Štěpáne díky. :wink: Luboši je to on, jenže já to mam přes celou republiku, tak jsem to "zatím" zjišťoval přeš fotky a mail. :) Jasně že bych ho bez prohlídky nevzal.
Byl jsem vwtažen....

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední náprava

Příspěvek od soe2 »

neboj...taky sem to zvládl....rozebrat..nakoupit a seskládat novou azas namontovat...ale opravdu se oplatí nakoupit v tom výše jmenovaném shopu dost nových věcí...štíty a ramena a těhlice stačí opískovat(u těhlic bacha...zalepit před pískováním závit a jehlu na ktré se pak točí buben) a natřít nebo pozinkovat apod. Ale čepy a držáky stabilizátoru a červy s natkama držící ramena na torzkách...to vše radši nové...
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny


Zamčeno