Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

autor tedy nevi.
resume pro Michala
Kolínko píše:Hele, broukaři,
zajímá mě, kde jste si nechali zrestaurovat svoje brouky nebo busíky.
= Sobrance nebo Australie.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od REDH0T »

REDH0T píše:Variantu samoroby renovace jsem záměrně nezmiňoval. Po těch 5ti letech, co sem chodím jsem dospěl k závěru, že tady na netu takových mistrů není více, nežli prstů na jedné ruce statného dřevorubce týden před odchodem do důchodu. Ale jinak jsme viděli všichni na internetu úplně všechno.
sate, odpovídal jsem na dotaz na tenhle svůj příspěvek. I s Andym tuším jsme se shodli, že dělat veterána je i o tom vzájemném pochopení a on se ptal na ty prsty. Mám pocit, že je tady zbytečná nervozita, když první odkaz na googlu nezafunguje do 5ti milisekund. To hledání ideálního řemeslníka pro renovaci veterána nelze dělat od klávesnice noutbůku. Toho člověka musíš potkat, vzájemně se poznat a oboustranně pochopit svoje cíle a možnosti. Vůbec tu ale neplatí, že se totéž dá zpopakovat v jiné sestavě. A zvláště tito mistři jsou hodně háklivý na borce typu - héj, mám tady dvě kila, do kdy to bude. To můžeš navštívit showroom a tam je oslňovat.Od jisté doby mám pravidlo - nikomu známýmu nikoho nedoporučovat. To platí jak pro zájemce tak pro řemeslníka. To je na zrušení vztahů. Mohu dát reference, pokud se mě na ně někdo zeptá a mám zkušenost, ale po pravdě si nejsem jist, zda by to tu někdo byl, kdo má něco co za to stojí, ochoten ventilovat. Myslím tím veřejně a tady nebo naopak v dílně. To z těch lidí napůl dělá kurvu - starý auto si svýho mistra najde samo, stejně jako peníze.

Pokud chceš najít dílnu, která se věnuje jen veteránům, tak většina z nás tady na to finančně nedoskočí. A pokud ten kýbl šrotu chceš přivézt do dílny, kde sekají jako na běžícím pásu opravy po havárkách a dělají to dobře, tak to musíš hodně zaujmout (modelem, dojmem i finančně), aby se vykašlali na svoje jistý od pojišťoven a vrhli se na tebe. A uslyšíš těch nadávek a zasírání se starým krámem, kdy za den udělají 10x míň práce za čtvrtinovou odměnu. Tady žádná doporučení neplatí - to je byznys, jak někdo správně poznamenal.

A další věc - asi nejdůležitější - pokora. Objektivně, ta naše auta jsou z 80ti % fakt kýble sraček. A vrána k vráně sedá - proto asi spousta stesků na scénu. Oslovit někoho mimo ac z blízkýho okolí je samozřejmě jednodušší pro někoho v menším sídle než ve městě, kde nic takovýho skoro ani není, ale fakt to chce vyjet ven a hledat a hledat a nebo se ptát OSOBNĚ těch, co mají auta, co se mi líbí.

Srovnal bych tento zajímavej topic se snahou hledat si ideální partnerku. Ten svět není tady, ten je tam - venku. Co se líbí jednomu, nemusí druhej, doporučení jsou na nic - tu babu si musíš osahat sám.
Naposledy upravil(a) REDH0T dne 29 říj 2010, celkem upraveno 1 x.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

Lucie E. z Havirova - dobra domluva, poc. investice 200 000 Kc, rocne doinvestovano 60kkc. Po 6 letech se loupe, spodek na kasi.
Hana H. z Hane - pekne me odrbala, nikdy vice! Zaloha 50 000, po dvou letech prace stale nekompletni.
Tamara K. z Karlina - srdcarka, nikam nespecha, dava si zalezet na kazdym detailu. Osobne doporucuji, ale Boris rikal, ze je draha. Ale za kvalitu se plati.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od REDH0T »

sSATYRr píše:Lucie E. z Havirova - dobra domluva, poc. investice 200 000 Kc, rocne doinvestovano 60kkc. Po 6 letech se loupe, spodek na kasi.
Hana H. z Hane - pekne me odrbala, nikdy vice! Zaloha 50 000, po dvou letech prace stale nekompletni.
Tamara K. z Karlina - srdcarka, nikam nespecha, dava si zalezet na kazdym detailu. Osobne doporucuji, ale Boris rikal, ze je draha. Ale za kvalitu se plati.
tak satyr má špatné zkušenosti s lakem. kdo další?
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

vydrz, za chvilku si sestavis navod na stastnej zivot! :)
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

2 Michal - SZ
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

REDH0T píše:
REDH0T píše:Variantu samoroby renovace jsem záměrně nezmiňoval. Po těch 5ti letech, co sem chodím jsem dospěl k závěru, že tady na netu takových mistrů není více, nežli prstů na jedné ruce statného dřevorubce týden před odchodem do důchodu. Ale jinak jsme viděli všichni na internetu úplně všechno.
sate, odpovídal jsem na dotaz na tenhle svůj příspěvek. I s Andym tuším jsme se shodli, že dělat veterána je i o tom vzájemném pochopení a on se ptal na ty prsty. Mám pocit, že je tady zbytečná nervozita, když první odkaz na googlu nezafunguje do 5ti milisekund. To hledání ideálního řemeslníka pro renovaci veterána nelze dělat od klávesnice noutbůku. Toho člověka musíš potkat, vzájemně se poznat a oboustranně pochopit svoje cíle a možnosti. Vůbec tu ale neplatí, že se totéž dá zpopakovat v jiné sestavě. A zvláště tito mistři jsou hodně háklivý na borce typu - héj, mám tady dvě kila, do kdy to bude. To můžeš navštívit showroom a tam je oslňovat.Od jisté doby mám pravidlo - nikomu známýmu nikoho nedoporučovat. To platí jak pro zájemce tak pro řemeslníka. To je na zrušení vztahů. Mohu dát reference, pokud se mě na ně někdo zeptá a mám zkušenost, ale po pravdě si nejsem jist, zda by to tu někdo byl, kdo má něco co za to stojí, ochoten ventilovat. Myslím tím veřejně a tady nebo naopak v dílně. To z těch lidí napůl dělá kurvu - starý auto si svýho mistra najde samo, stejně jako peníze.

Pokud chceš najít dílnu, která se věnuje jen veteránům, tak většina z nás tady na to finančně nedoskočí. A pokud ten kýbl šrotu chceš přivézt do dílny, kde sekají jako na běžícím pásu opravy po havárkách a dělají to dobře, tak to musíš hodně zaujmout (modelem, dojmem i finančně), aby se vykašlali na svoje jistý od pojišťoven a vrhli se na tebe. A uslyšíš těch nadávek a zasírání se starým krámem, kdy za den udělají 10x míň práce za čtvrtinovou odměnu. Tady žádná doporučení neplatí - to je byznys, jak někdo správně poznamenal.

A další věc - asi nejdůležitější - pokora. Objektivně, ta naše auta jsou z 80ti % fakt kýble sraček. A vrána k vráně sedá - proto asi spousta stesků na scénu. Oslovit někoho mimo ac z blízkýho okolí je samozřejmě jednodušší pro někoho v menším sídle než ve městě, kde nic takovýho skoro ani není, ale fakt to chce vyjet ven a hledat a hledat a nebo se ptát OSOBNĚ těch, co mají auta, co se mi líbí.

Srovnal bych tento zajímavej topic se snahou hledat si ideální partnerku. Ten svět není tady, ten je tam - venku. Co se líbí jednomu, nemusí druhej, doporučení jsou na nic - tu babu si musíš osahat sám.
Ano, a taky ta pokora (kdyz uz toho opravdovyho mistra najdes, good luck!). Ty sice na to ty prachy mas (jinak by jsi tam asi nestal) ale k cemu ti budou kdyz tam budes delat frajera kterej se chova jako kdyby mu to tam patrilo. To se radej votoc a jed domu.

Mimochodem, na jednoho takovyho mistra jsem si ted vzpomnel, sice to neni klempir ale pan motorar. Ale dovedu si predstavit jak by nejakyho "tady sou prachy, kdy to bude?" vyfakoval :lol: . Nekteri ho mozna znate, je to Libor Masin. Takovyho by bylo potreba, ale v klempirske verzi :D

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

sSATYRr píše:vydrz, za chvilku si sestavis navod na stastnej zivot! :)
Ty vole dejte si konecne uz do drzky :lol:

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

nudnej dlouhej patek..
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od REDH0T »

V klidu - sata vezmu na pivo...
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

redhotek je v pohode.. [smilie=leb.gif]
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Leer
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1668
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: v březnu je nejkrásnější Vídeň

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Leer »

nebyl jsem tu 14 dní a koukám, že zase dlouho nebudu...začíná to tu být o ničem .... :?
Veteran car club Česká lípa - www.vcc-ceskalipa.cz

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od lope »

Andy píše: Ano, a taky ta pokora (kdyz uz toho opravdovyho mistra najdes, good luck!). Ty sice na to ty prachy mas (jinak by jsi tam asi nestal) ale k cemu ti budou kdyz tam budes delat frajera kterej se chova jako kdyby mu to tam patrilo. To se radej votoc a jed domu.

Mimochodem, na jednoho takovyho mistra jsem si ted vzpomnel, sice to neni klempir ale pan motorar. Ale dovedu si predstavit jak by nejakyho "tady sou prachy, kdy to bude?" vyfakoval :lol: . Nekteri ho mozna znate, je to Libor Masin. Takovyho by bylo potreba, ale v klempirske verzi :D
To je podle mě právě problém. Češi příliš rychle sklouzávají k familiérnosti. Přitom správný profík vidí jenom zakázku a je mu jedno, jestli zákazník je takovej nebo makovej. Je sice hezký, když s opravářem člověk i pokecá, ale kvůli tomu tam přece nejde a co je to platný, když práce bude zfušovaná?

Samozřejmě můžete namítnout, že řada renovátorů VW nejsou profíci už proto, že to dělají načerno. A budete mít pravdu.

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Skid »

Myslíš Miloše?

Pokud ano, tak si myslím, že nemusíš mít strach. A chceš tam dělat Standardní kubaturu nebo Speciál?
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

jawarider
Příspěvky: 38
Registrován: 11 úno 2013

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od jawarider »

Ahoj nekdo mi rikal, ze ten special motor nema moc velkou zivotnost, ze je lepsi udelat dobrej standard.

jawarider
Příspěvky: 38
Registrován: 11 úno 2013

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od jawarider »

Ja mam valce i blok 1, 8 litru

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od wally »

jawarider píše:Ahoj nekdo mi rikal, ze ten special motor nema moc velkou zivotnost, ze je lepsi udelat dobrej standard.
Zalezi na priprave komponent, vyberu veci, vyvazení apod.. nemel bych strach :wink:
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

jawarider
Příspěvky: 38
Registrován: 11 úno 2013

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od jawarider »

Wally a nevěděl bys někoho z Prahy, kdo by mi poskládal aspoň základ motoru ?
Díky

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od wally »

jawarider píše:Wally a nevěděl bys někoho z Prahy, kdo by mi poskládal aspoň základ motoru ?
Díky
V Praze podle nikdo není :(

Zkusil bych leda Evinsena
Martina Šindeláře... Jinak nevím
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

jawarider
Příspěvky: 38
Registrován: 11 úno 2013

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od jawarider »

Wally a jaké jsou reference na toho pána od Prahy ? Ještě mě napadá Libor Mašín z Brandýsu nad Labem, ale nemohu na něho sehnat kontakt.
Popřípadě děkuji za info

Odpovědět