Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Šíša »

A to je ono :D Co člověk, to názor. Já mám zas od vícero lidí, a z očí do očí, info o dobré práci a spokojenosti.

Takže si člověk nevybere a musí se dohodnout sám, popřípadě nastavit si laťku kvality.

Takže jsme zase skončili u toho co říkal Sam. :lol:

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Michal »

Všem děkuju za odpovědi.
Asi jak napsal Sam:
Endl- klempířina - Nebrat
Sindelar - mechanika i klempířina - Nebrat
U Jaška jsem zatím nic většího nepodnikal, tak nevim.....
O Effikovi jsem slyšel, prej je dobrej.
Biker666 a SWED - to jsem netušil
Dudíka neznám
Procházky - no nevim, když jsem slyšel Boba a jeho příhody, tak nevim
Pak kamarád kousek za Prahou, renovuje veterány, ale chce 400/hod

Příští týden obtelefonuju a uvidíme...
ještě jednou díky za ohlasy a rady
M.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

400/hod s dani je normal sazba, ne?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Michal »

sSATYRr píše:400/hod s dani je normal sazba, ne?
no to právě nevim, a proto jsem sem hodil otázky viz první příspěvek

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

Michal píše:
sSATYRr píše:400/hod s dani je normal sazba, ne?
no to právě nevim, a proto jsem sem hodil otázky viz první příspěvek
Premyslim co je lepsi: pausalni sazba ci hodinova sazba? Nekdo totiz zvladne neco za 3 hodiny a nekdo jiny to same za 2 nebo 4 hodiny. Jak se da ohodnit prace hodinove? Kdyz ten klempir je kurak, tak za hodinu vyhuli 2 az 4 cigarety, to ho od prace brzdi, svacinku si taky zapocte, kamosovi opravil na pockani nejakou kravinu a ten cas zapocte protoze u toho nejsi, nemuzes ho porad kontrolovat., atd...

Ja jsem si na svoje cabrio dohodnul pausal a delalo se na nem dokavad to nebylo hotovy a ja s vysledkem nebyl spokojenej. To si myslim je fer pro obe strany. Udela se seznam praci, ty se ohodnoti. Pokud se v prubehu neco objevy, nebo majitel si vymysli neco novyho ci jineho, tak to uz jsou penize navrh.

Co si o tom myslite?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Sam »

Ono je to dvousecne. Kdyz pracuji za hodinovku, dam si zalezet na detailu, nic me nikam nehoni a je vse vyreseno jak ma. Klient ale ma pocit, ze se prace zbytecne protahuji a ze plati za svaciny a spol.
Pri odmene za projekt zase musim nastrelit na zacatek velky polstar, protoze vim, ze se zaseknu na detailech ktere nyni nejsou videt. Ve finale u zkuseneho fachmana jsou obe castky stejne.
A ted babo rad. Jedine to dat nekomu, kdo nema moc zkusenosti a da si zachrany polstar za projekt neumerne nizko. :roll: :twisted: To ale udela kazdy jen jednou za zivot
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od REDH0T »

Ujasněme si jedno - renovace x údržbářský práce. A jak píše Andy, při renovaci dohoda po menších částech s pevnou cenou, mimo nepředvídatelných okolností. Při té renovaci se to dá jednoduše rozfázovat takto : odstrojení, opískování, které ukáže rozsah nutnosti vaření a potřeby dílů, nástřik, klempířská, předlaková, lak, renovace mechanických dílů podvozku a vedení, motor, elektroinstalace, interiér, včetně panelů, čalounění, exterierové kusy, nastrojení. A teď se zamyslete nad hodnotou a množstvím práce v jednotlivých částech a spočtěte dohromady. Ideál najít někoho, komu jsem schopen uhradit přiměřenou částku tak, aby mohl ve svém hlavním pracovním poměru na autě dělat a ne až zničenej po večerech za čestný pionýrský, na věčný časy.

Vyjdeme-li z výše uváděných 400 Kč/hod, tak pokud vše zajistíme klempířovi k ruce a koneckonců znalcem scény a cen je tu kdekdo a mám jistotu, že mě někdo na dílech nevobkládá, mohl by si klempa přijít na 68.000 za měsíc (8,5 hod/denně x 20 dní) a to věřím, že by byl schopen zvládnout kdeco. V praxi je to však naprosto nereálné. Ta cena je kalkulovaná spíš na nový auta, jednodušší výměny bez nutnosti kreativního řešení kdejakýho rohu a vychází z hodnoty zaměňovanýho dílu. U veteránu je to zcela jinak - individuální kovařina. A stejně nakonec i dohoda o relativně vyšší hodinové sazbě sklouzne k výčitkám a sračkám typu cigareta, rohlík, dítě nemocné. Takže jsme opět u týmové chemie a vzájemné důvěře.

Jak říkám - po menších částech, s jasnou představou kde a za jakými horizonty je konec. Brát to jako stavbu baráku - i ten musí mít na zimu střechu a pak se tam musí na něčem vařit a koukat na detaily a přitom je to už v konci, kdy děněg uže nět.

A stesky na to, že tu nejsou lidi, kteří by nedokázali dělat podle mých představ beru v tomhle topicu jako odhalení neschopnosti sebe sama. Lidi tu jsou.a umí jen my je buď neumíme najít nebo zaplatit a nebo prostě serou oni na nás.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od SO 545 »

To REDHOT : ta posledna veta , pod tu sa podpisem v plnom rozsahu.

a/Som socka preto si vsetko robim sam.
b/Co usetrim na praci jebnem do ineho blaznovstva.
c/Mam nieco nasetrene a nieco este dosetrim... tu je cesta podla REDHOTa - postupne ale kvalitne /pod kvalitou treba rozumiet /ako sa najlepsie da.

Kto skusi viac ako 1 , 2 projekty zisti ze 100% spokojnost je chimera ci uz zo sebou alebo s niekym inym.

Vsetko hore napisane plati na moju osobu.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Herbie »

Hlasim se k prislusnosti do skupiny a) :)
... a vůbec !

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

To Sam a REDHOT: oba mate naprostou pravdu, a REHOTuv prispevek se mi navic libi.

Bavme se o klempirine protoze kdyz renovujes zdravy ci shnili auto tak kompletni lak bude v obou pripadech stat stejne.

Moje predstava je takova ze at je ten klempir tvuj kamos ci ne tak "business is business", ty nemale prachy co do toho cpes jsi neukrad a on by mel byt ohodnocenej NEJEN casove ale i kvalitativne. Tudiz co pro mne znamena ze napriklad na prednim cele ztravil 8 nebo 16 hodin? NIC! Mne zajima vysledek. Za druhe hodne zalezi na tom v jakym stavu to celo je, kolik prace a casu je treba nad tim ztravit aby byl opravenej: je bouchlej, deravej, shnilej, zbastlenej predeslou radoby opravou ci uplne zdravej? Timto prikladem chci taky naznacit ze zalezi na stavu toho auta, to je snad jasny, nejde vseobecne rikat "renovace brouka stoji tolik a tolik". Nektery potrebujou, kdyz to prezenu, par klepnuti kladiva, svaru a neco okolo toho, jiny jsou zase uplny cedniky.

Takze po shlednuti auta, je treba si sednout a vazne a jasne si pokecat o predstave a pozadavcich jak majitele auta tak i klempire. Nejen se domluvit na penezich, terminu, dilu, blablabla... ale musite si i padnout do oka, zni to mozna romanticky ale je to tak. Ja nebudu moct sverit svyho dedka nekomu pokud z neho nemam dobry pocit ze vy co to auto je a co pro mne znamena. To je jako kdyz das svoje dite do jesli. Ja deti sice nemam ale dovedu si to predstavit :wink:

V neposledni rade pravidelne navstevovat dilnu! Takze najit si toho klempire relativne blizko.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

Herbie píše:Hlasim se k prislusnosti do skupiny a) :)
Ja myslel ze mas pritelkyni :lol: ................. ehm, pardon :oops:

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od lope »

V souvislosti s Effenbergrem jsem měl na mysli zprasenou výměnu svislých čepů (nebo ne zrovna pečlivé usazení motoru - těsnicí guma apod.) Celý auto od něj jsem sám neviděl. On se netají tím, že menší opravy než kompletní GO bere jako provizorium a moc ho nezajímají. Za kompletní renovaci brouka (ať už to znamená cokoliv) myslím zmiňoval 500 tis. Po zkušenostech bych mu ovšem svoje auto nesvěřil. Něco jiného je dát mu polorozpadlý vrak, tam může být jeho přínos evidentní ;-)

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Samba »

co se tyka referenci na Pana Effenbergera, mam jen ty nejlepsi.. cokoli kdykoli, tak s maximalni peclivosti a mou tausentprocentni spokojenosti.. hawk..

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od REDH0T »

Variantu samoroby renovace jsem záměrně nezmiňoval. Po těch 5ti letech, co sem chodím jsem dospěl k závěru, že tady na netu takových mistrů není více, nežli prstů na jedné ruce statného dřevorubce týden před odchodem do důchodu. Ale jinak jsme viděli všichni na internetu úplně všechno.

Respekt těm výjimkám.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

REDH0T píše:Variantu samoroby renovace jsem záměrně nezmiňoval. Po těch 5ti letech, co sem chodím jsem dospěl k závěru, že tady na netu takových mistrů není více, nežli prstů na jedné ruce statného dřevorubce týden před odchodem do důchodu. Ale jinak jsme viděli všichni na internetu úplně všechno.

Respekt těm výjimkám.
Tak povidej kdo jsou ty prsty na ruce :)

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od REDH0T »

Andy píše:Tak povidej kdo jsou ty prsty na ruce :)
...myslím, že modří moc dobře vědí.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

Nevim kdo jsou modri, a ja stale jeste nevim kdo ty prsty jsou.... :?

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

modri jsou odeesaci a prsty treba esesaci?
snad to vi aspon autor
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

Tak REDHOTe kdo jsou ti mistri klempiri (nebo mam k tomu pridat znakovou rec aby to bylo jasnejsi?) :D

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od REDH0T »

Po pravdě pro mě asi jen dva o nichž to vím u dalších si nejsem jistý, nakolik je to jejich dílo nebo manažérské schopnosti, nicméně je též zmíním. Pokud si rozumíme, hledáme lidi, kteří pravidelně chodí sem a jsou schopni téměř samostatně zrenovovat auto, resp. se na jeho renovaci podílet vlastní prací z více než 50% a jsem schopen si z toho auta sednout na prdel a úpřimně říct - tak to ti závidím - to bych chtěl umět a mít taky... Je mi přes 40, z vlezdoprdelismu mě nikdo podezřívat nemusí - john a SO 545.

A pokud se budu chtít dozvědět něco podstatnýho k renovaci, tak se obrátím na lidi, za kterejma nějaká solidní a mně blízká renovace stojí, k čemu třeba i jen dílčím přínosem sami přispěli, či čemu rozumí anebo to dokázali skoučovat a dotáhnout do konce - bude to subjektivní - leer, okrasa, sam, 5š, petr914, yahoďák, vako z nynějška bzg. A určitě jsem na spoustu zapoměl.

Ale to se zřejmě dalo čekat, na všechno ostatní jsou tu zlaté stránky...

----------------------------------------------
sate - ten původní příspěvek byl lepší...
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Odpovědět