Odhlučnění brouků

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Odhlučnění brouků

Příspěvek od Sam »

Zdravim,

Jiz delsi dobu premyslim jak si co nejvice zprijemnit jizdu ve VW Beetle a uvazuju o nejaky zvukovy izolaci. Material je celkem jasnej, bud to bude to co nabizi www.micra.cz, nebo takova ta sada, co se pouziva na odhlucneni PC (0.3 mm hmoty na bazi asfaltu, 1cm cupaniny).

Problem je spis v tom, kam vsude tuhle "izolaci" dat. Urcite prijde do prostoru za zadni sedacku (jak na zem, tak na zadek pod okynko). Ale kam dal ? Vyplati se ji dat i pod zadni tapecirung, nebo i do prednich dveri ?

Mate s tim nekdo nejaky prakticky zkusenosti ?

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Já se přidávám k otázce. O tom samém u svého brouka také uvažuji, než tam budu dávat čalounění a sedačky teď po lakování. Bohužel cena za ten odhlučňovací materiál není vůbec malá - 481,90 Kč za m2 vč. DPH.
Adresa firmy Mikra se píše s "K": www.mikra.cz :D
Máte s tím někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

no mel sem podobnej problem
ve svem prvnim aute to byl utra mega kraval ze nebylo slyset vlastniho slova
kdyz sem dodelaval druhy auto snazil sem se jit cestou nejlevnejsiho reseni takze nakupy specialnich materialu se nekona

1-vsecko sem to vzadu napajcoval tlumexem
2-u motoru jsem nechal tu puvodni desku a pres ni sem natahnul jeste vrstvu takovy ty lepenky co ma na sobe hlinikovej povrch
3-prostor za sedackou jsem vylepil silnejsim kobercem az pod okno
4-hodne dela prostor pod sedackou(nad prevodovkou) puvodne je tam takovej tlustej material, takze to sem poresil pouzitim stary montazni deky
5-v tom prostoru za sedackou vozim slozenou dalsi deku pro pripad oprav na silnici takze to je dalsi tlumeni :-)
6-v tom prvnim aute sem mel jeste desku vzadu pod oknem, ale ted jsem ji tam nedaval

kazdopadne vysledek je vybornej
teda byl by vybornej kdyby me porad nezlobil vejfuk
pokazdy mi to za nejakej cas zacne profukovat kolem tech posranejch spojek mezi topnikem a tlumicem
pretesnim to, nacpu tam azbestovou snuru, mesic jezdim a prd, zase si to tu cesticku ven najde

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Me to taky podfukuje! Jsem z toho špatnej - ujel jsem s autem 12 km z dílny k lakýrníkovi. Tlumič novej, výměníky opravený, těsnění mezi nový! A už teď vidím, jak je to tam kolem (na tom novém, našopovaném tlumiči) černý....... :oops:
Tak nevím co s tím, když je tam všechno nový a ještě to není ok...

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Ach jo. Ten ANONYMNÍ jsem JÁ :?

Cipec
Příspěvky: 76
Registrován: 04 pro 2003
Bydliště: Sloup, okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cipec »

K tomu odhlučení. Kluci z AHC (autohifi club) s tím mají docela zkušenosti a můžu od nich sehnat kvalitní samolepící tlumící hmotu v rozměru vždy 1x2m tlouš?ky 2mm za 700Kč. Je to dobrý a hlavně odzkoušený materiál. Já osobně se na to chystám také a dám to úplně všude pod tapec, do dveří, pod i za sedačku a možná i na podlahu :D .

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Cipec píše:K tomu odhlučení. Kluci z AHC (autohifi club) s tím mají docela zkušenosti a můžu od nich sehnat kvalitní samolepící tlumící hmotu v rozměru vždy 1x2m tlouš?ky 2mm za 700Kč. Je to dobrý a hlavně odzkoušený materiál.
Hmm, jsou k tomuhle materialu nejaky blizsi informace (kontakt na vyrobce, ...) ? Nejak se mi nechce verit, ze samotna vrstva 2 mm tlusta muze mit nejaky dobry akusticky utlum.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Cipec
Příspěvky: 76
Registrován: 04 pro 2003
Bydliště: Sloup, okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

To Sameleon:

Příspěvek od Cipec »

Zkusím od nich sehnat nějaké přesnější informace a fotky a pošlu Ti je mailem. Je to samozřejmě o kompromisu, ale myslím si že za ty prachy neseženeš nic lepšího. Jsou samozřejmě materiály, který odtlumý vnější hluk absolutně, ale jsou podstatně dražší (slyšel jsem o jednom který dal za vytlumení 20 tisíc :shock:)

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

měl bych dotaz ohledně chromu za motorem ( za saharou). Teď tam mám nějakej matroš, ale chtěl bych tam hodit chromovanej plech. Jak se tam přidělává a jestli to nemá nějakej účinek na hlučnost, pokud dám fuč co tam je. Kde a zakolik bych ho sehnal. Díky moc.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Michal píše:měl bych dotaz ohledně chromu za motorem ( za saharou). Teď tam mám nějakej matroš, ale chtěl bych tam hodit chromovanej plech. Jak se tam přidělává a jestli to nemá nějakej účinek na hlučnost, pokud dám fuč co tam je. Kde a zakolik bych ho sehnal. Díky moc.
Urcite bych tam ten matros nechal a ten plech dal az za nej.
Jeste k tem materialum na odhlucneni.... zde je link na jeden matros : http://www.adesign.cz/silentec.html Hodlam ho nacpat pod zadni sedacky na podlahu a do prostoru pod zadnim okynkem. Az tam bude, dam vedet jak moc to pomohlo.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Inu, co se týče odhlučnění, tak já nejsu ta správná osoba, nebo? mám odhlučnění z podlah a podlážek komplet vytrhaný. Jediný, co jsem zatím udělal, je, že jsem dveře a zadní čtvrtpanely vylepil zevnitř celoplošně asi 4 mm tlustou gumou. Čemu bych věnoval taky pozornost, kromě toho, co psal Herbie (v jeho autě jsem jel a je to báseň), jsou spojnice mezi topníky a karoserií (ta vycpávka, která v nich má být, tam nebyla jen kvůli termoizolaci, ale i kvůli utlumení akustiky od výfuku) a taky bych ucpal ty oblouky v karoserii, kterými vede na levé straně elektroinstalace (napravo je ten oblouk prázdný). Zkontrolovat silentbloky na převodovce, aby to někde zbytečně nerezonovalo do karoserie. Jo a taky dost pomůže, když pod zadními sedačkami nechybí ty "panely" směrem do interiéru. Jestli se na jaře otřepu, tak budu taky odhlučňovat:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

jojo basen, a po instalaci novych repro je to jeste lepsi, motor proste neslysim :-)

Cipec
Příspěvky: 76
Registrován: 04 pro 2003
Bydliště: Sloup, okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

To Sameleon

Příspěvek od Cipec »

Tak dozvěděl jsem se toto: Je to antivibrační hmota (jakoby vyválcovaná plastelína), bez zápachu, samolepící, používá se v průmyslu na tentýž účel, je roztažitelná (za tepla lépe), je použitelná i do motorového prostoru, s textilní vrstvou a Al folií.

Fotky můžu poslat mailem.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Tak jsem se poptaval po tech odhlucnovacich matrosich a nasel jsem peknej vzorkovnik s tappajou :
http://www.tappaja.wz.cz/autohifi/materialy/index.htm

Ta s AL vrstvou prijde k motoru, dovnitr dam tu s tou plsti na povrchu...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

teeda ty materiály vypadaj moc pěkně, kde se to dá sehnat?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Cipec
Příspěvky: 76
Registrován: 04 pro 2003
Bydliště: Sloup, okr. Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cipec »

Možná bych to mohl sehnat já. Jsem kamarád kamaráda co kamarádí s tím kamarádem co to prodává. Jestli mi teda rozumíte :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

1961bluebug píše:teeda ty materiály vypadaj moc pěkně, kde se to dá sehnat?
Dostal jsem zpravu, ze zitra 10.12 od 18:00 bude ten clovek co tyhle materialy prodava na nejaky Tunning party na Strahove. Vezme prej nejakou tappaju (pouze tu pruznou hmotu) sebou a bude ji tam mozny od nej koupit.
Premejslim tedy, ze prekonam svoji nechut k tunningovym upravam a zajedu na SH se s tim typkem domluvit, jestli by nesehnal i ty "sendvicovy" verze.

Samotna tappaja je opravdu vhodna jen pro zamezeni vibraci. Hluk z okoli moc nepohlti...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

nojo, máš to kousek. Jestli přijedeš broukem, tak se tam uvidíme, já tam jezdím pravidelně (teda ne broukem, protože ten je zazimovanej). Naposled broukem jsem tam byl docela dávno:

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Cau,

Tak po cca 2 mesicich cekani se ke me konecne dostal ten matros na odhlucneni. Nevahal jsem ani chvilku a o vykendu nainstaloval prvni cast do prostoru motoru (2mm tappaja, 8mm plst, perf. alobal). Hluk se dost snizil, ale jeste to neni ono (je slyset jeste rambajz od prevodovky a z podvozku) Uz mi tu ale v pokojiku lezi druhej matros s dvojtou plsti a povrchovou upravou pro interier. Jakmile se trosku otepli, jdu ho tam dat. :twisted:

Prace s tim je vcelku jednoducha, staci mit sikovny ruce, nuzky a dobry pocasi, aby samolepici vrstva dobre lepila. (da se simulovat i horkovzdusnou pistoli, ale je to zdouhavejsi :-)

A zde je vysledek meho snazeni.....
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

šéfe je to trochu oftopik, ale kdeže se dá sehnat ta krásná samolepka co máš na cívce?:D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět