Supercharged VW Bugs

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od bubák »

من هنوز فکر می کنم که این موضوع لعنتی و کثافت به راست به گل، اگر کسی ترک
pan chytrej

Obrázek

bob ash
Příspěvky: 18
Registrován: 17 lis 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od bob ash »

john píše:Nemas co pridat k tejto debate ine nez jazykovedu? Ak nemas, skus stastie na inych forach... :D

Pre zaujimavost som si precital vsetky Tvoje prispevky...clen fora od 17.11.2006....13 prispevkov za 4 + rokov, ziadny z nich neprinasa ziadnu hodnotu v oblasti vzduchom chladenych VW...a volba urcitych vyrazov nie velmi vhodna cloveka, ktory pise zjavne zaujimave clanky do casopisov oblubenych medzi pubertakmi a podobnymi typmi...
toto by som ja nazval ubohost... :D

Have a good and prosperous New Year
Ano, o vzduchem chlazených VW toho zas tak moc nevím, i když je mám svým způsobem rád a třeba mě jednou rupne v kouli a místo osmiválcovejch ptákovin si pořídím Cal-looka :)

A omlouvám se, že nepřináším nic podnětnýho k technice, ale snaha tvrdit, že turbo je vlastně kompresor a kompresoru by se mělo říkat supercharger mě prostě uráží :) Kompresory jsou stejně jako turba i v novejch masově vyráběnejch autech běžná záležitost (donedávna spousta Mercedesů, dodnes Jaguary a Range Rovery, spousta americkejch nesmyslů jako Shelby Mustangy, Cadillac CTS-V, dneska už i Fabia RS nebo Golf GT) a všude, od technický literatury přes tiskový zprávy automobilek, články v časopisech až po běžnou mluvu je prostě "supercharger" překládán jako kompresor a "turbocharger" jako turbodmychadlo nebo zkráceně turbo.

Pokud jde o výběr jazykových prostředků, na diskusích fórech píšu stejně jako bych se o něčem bavil v hospodě - a tady jsem byl ještě docela slušnej, občas mluvím a píšu jako pěknej kanál :)))


Jinak se ještě jednou omlouvám za narušování zajímavýho topicu - teď jsem si ho konečně celej pročetl pořádně a i když už to bez chybějících příspěvků od vaka není ono, je to fakt zajímavý. Oproti tomu, co znám z americkejch oblud (i když tak daleko, abych navážno řešil přeplňování, jsem se nikdy nedostal) je v tom mnohem víc průkopnictví a zkoumání - instalace kompresoru na Chevy V8 obvykle probíhá na způsob "pár kliknutí na ebayi, zadání čísla kreditky, vybalení krabice, přečtení návodu, poskládání" a málokdo tvoří něco vskutku originálního.

A dávat na Brouka kompresor je krásně úchylný - vždycky mi k nim přišlo přirozený turbo, už kvůli příbuznosti s Porsche a svým způsobem i s turbo Corvairama a podobně.

Uživatelský avatar
knopiš2
Příspěvky: 92
Registrován: 12 lis 2007
Bydliště: Vysočina...hrad Pernštejn na dohled
Kontaktovat uživatele:

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od knopiš2 »

Pánové, zpět k tématu :D

tady je pár základních informací ohledně vstřiku vody... http://www.200sx.cz/forum/viewtopic.php?f=146&t=10479" onclick="window.open(this.href);return false;
Vlastní zkušenost zatím nemám..
...plná čára není zeď...

NIKDY NEODKLÁDEJ RADOST

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od sSATYRr »

kluci, jazykovou debatu mame u nas bohudik uz nejakych 150 let vyresenou.
Na uzemi nynejsiho Slovenska to tehda bylo trochu jinak, nicmene tam zase dneska maj bezvadnej jazykovej zakon. Takze je pochopitelne, ze s tou spravnou internejslnl terminologii musi clovek za hranice.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od john »

Ano, o vzduchem chlazených VW toho zas tak moc nevím, i když je mám svým způsobem rád a třeba mě jednou rupne v kouli a místo osmiválcovejch ptákovin si pořídím Cal-looka :)

A omlouvám se, že nepřináším nic podnětnýho k technice, ale snaha tvrdit, že turbo je vlastně kompresor a kompresoru by se mělo říkat supercharger mě prostě uráží :) Kompresory jsou stejně jako turba i v novejch masově vyráběnejch autech běžná záležitost (donedávna spousta Mercedesů, dodnes Jaguary a Range Rovery, spousta americkejch nesmyslů jako Shelby Mustangy, Cadillac CTS-V, dneska už i Fabia RS nebo Golf GT) a všude, od technický literatury přes tiskový zprávy automobilek, články v časopisech až po běžnou mluvu je prostě "supercharger" překládán jako kompresor a "turbocharger" jako turbodmychadlo nebo zkráceně turbo.

Pokud jde o výběr jazykových prostředků, na diskusích fórech píšu stejně jako bych se o něčem bavil v hospodě - a tady jsem byl ještě docela slušnej, občas mluvím a píšu jako pěknej kanál :)))


Jinak se ještě jednou omlouvám za narušování zajímavýho topicu - teď jsem si ho konečně celej pročetl pořádně a i když už to bez chybějících příspěvků od vaka není ono, je to fakt zajímavý. Oproti tomu, co znám z americkejch oblud (i když tak daleko, abych navážno řešil přeplňování, jsem se nikdy nedostal) je v tom mnohem víc průkopnictví a zkoumání - instalace kompresoru na Chevy V8 obvykle probíhá na způsob "pár kliknutí na ebayi, zadání čísla kreditky, vybalení krabice, přečtení návodu, poskládání" a málokdo tvoří něco vskutku originálního.

A dávat na Brouka kompresor je krásně úchylný - vždycky mi k nim přišlo přirozený turbo, už kvůli příbuznosti s Porsche a svým způsobem i s turbo Corvairama a podobně
Na definitivne ukoncenie sporu o nazvoslovi :

Zjavne si nepochopil predmet tohoto topiku / nie je topic prevzane z ineho jazyka? /
De facto aj de jure, ako turbodmychadlo, tak aj "kompresor" / slovo prevzane z ineho jazyka?/ vykonavaju rovnaku funkciu a ta je volumetricke / cudzie slovo? / zvysenie dodavky vzduchu do sacieho traktu /cudzie slovo? /

Nikto sa nesnazi premenovat turbo na supercharger, takze Ta to nemusi urazat...
Prekvapuje ma hlavne to, ze prave Ty, ktory sa zjavne zivi pisanim o automobiloch a technike nevidis v tom rozdiel...to potvrdzuje aj cast Tvojho citatu, kde hovoris o pribuznosti s Porsche a turbo Ti pride viac prirodzene...

Pribuznost motora VW a Porsche je technicky velmi vzdialena...pretoze VW motory boli navrhnute ako nizkootackove "drzaky", to automaticky vylucuje pouzitie turbodmychadla.../ pokial dalsie upravy ako podstatne zvysenie pouzitelnych otacok nie su uplatnene / z toho dovodu uz na 36 Hp motoroch boli pouzite kompresory /a.k.a.Superchargers/, ktorych pracovna charakteristika odpoveda VW motoru v originalnej forme...

Turbodmychadla prisli na VW scenu az po prichode neoriginalnych casti motora ako vackove hriadele, klukovky, piesty a valce a v neposlednej miere vyfukove systemy...
Az tieto suciastky umoznili pouzitie turba, inac by tok vyfukovych plynov nemal na to, aby turbinu roztocil dost na to, aby mohla dodat viac vzduchu ako atmosfericky tlak....jednoduche pocty...

Takze nevidim nic zle v pouzitom nazvoslovi...turbo zostane turbo, kompresor podla preferencie citatela bude kompresor, supercharger alebo blower...je to tak tazko pochopit? :D

Mimo toho v clanku o MR2 si nespomenul prave Supercharged MR2, z ktorej "kompresor" Vako pouzil vo svojom VW a je to SC12 / SC je skratka pre Supercharger /

Dufam, ze to bude stacit :D

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od vako »

Aby som tu podporil Johna, chlapa co riesi jazykovedne okienko len vtedy, ked roduverny slovaci piseme "Y" aj v slove vši /veš/..... a vtedy dostavame tie poriadne zaucha.. tak tu pripomeniem jedno foto - poznate tychto panov a o aky klub sa jedna..? - pomocna otazka - neriesia jazykovedu

Obrázek
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od Šíša »

Jackie Stewart - tak asi nějaké formule :D

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od vako »

Jackie a John .. uhadol si presne :mrgreen:
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od buca6 »

sir Jackie =D> velká zvist Johnovi :)
If you want to win employ the fin

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od Šíša »

To není ani tak o závisti... ale už jsou to prostě starý pardálové (v dobrém) tak proč ne :wink:

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od buca6 »

samozřejmě jsem nemyslel tu závist špatně, potkat se s takovou legendou je prostě zážitek na celej život :mrgreen:
If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od vako »

Sú to dvaja páni priamo od fachu ,presne vedia čo robia a hovoria - nemusia si nič dokazovať - za nimi su len výsledky a úžasné....
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od sSATYRr »

hlavne se ti dva uzasni panove domluvi :wink:


..
Ty nedovedeš newspeak skutečně ocenit, Winstone,“ řekl téměř smutně. „I když jej užíváš, myslíš stále v oldspeaku. Srdcem stále ještě lpíš na oldspeaku s celou jeho vágností a zbytečnými významovými odstíny. Nechápeš, jaká krása je v ničení slov. Víš, že newspeak je jediný jazyk na světě, jehož slovní zásoba se každým rokem zmenšuje?“

„Chápeš, že jediným cílem newspeaku je zúžit rozsah myšlení? Každý potřebný význam bude přesně definován a jehož vedlejší významy budou vymazány a zapomenuty. Ale ten proces bude pokračovat ještě dlouho po tom, až ty i já budeme mrtví. Každým rokem bude méně a méně slov a rozsah vědomí se vždy o něco zmenší. Revoluce bude dovršená, až bude jazyk dokonalý.

„Napadlo tě někdy, Winstone, že asi v roce 2050 nejpozději nebude na živu jediná lidská bytost schopná rozumět rozhovoru, jaký právě vedeme?“
..
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od Jan.cl »

Toto mě velice zaujalo
http://photobucket.com/albums/a145/Dasd ... ockup2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
viz http://aussieveedubbers.com/viewtopic.p ... 848&page=1" onclick="window.open(this.href);return false; celé je to zajímavé, tak louskám ajinu :)
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
lukas49
Příspěvky: 210
Registrován: 27 zář 2010
Bydliště: Trenčín

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od lukas49 »

:-#
Naposledy upravil(a) lukas49 dne 16 dub 2011, celkem upraveno 2 x.
VW 1303 73" T4T 2258cc
http://www.vwchrobakklub.sk/ http://www.facebook.com/VwChrobakKlubTrencin

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od Pětišroub »

ááno, zdá se že tady máme potíže s názvoslovím...turbo nebo kompresor? přeplňovaní brouci...čtu supercharged..slyším kompresor..posílám neomylně fotku turba... karavana táhne dál..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od sSATYRr »

:(

Naposledy upravil sssr dne stř srp 21, 1968 4:00 am, celkově upraveno 1
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od Luke-Jeep »

Obrázek
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od simak »

až to chlap dodělá, dá nějaký dobový odstín laku, přehodí motor, aby se vešel pod kapotu, dodá kapotu a střechu, tak to bude moc hezký kabrio.
Zajímavé jsou zadní lampy. Jinak takové nedodělané :)
nasávač

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Re: Supercharged VW Bugs

Příspěvek od SkejT »

4 simak: chlap uz to tento rok dodelal.Pekny projekt,vic takovych
Přílohy
dyn002_original_900_599_pjpeg_2548430_7b705cf55fcba8eacf367e51aa7b702f.jpg
dyn002_original_900_647_pjpeg_2548430_e7a4afbe33b6a0555fd7021370326b0e.jpg
ratte opa 62"
čokoládová ratte palačinka

Odpovědět