Problem s eko poplatkem u 1,6i

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Skid »

Zdravim vsechny,

jiste jste si jiz vsimli, ze jsme doma poridili dalsiho Broucka. Holt rocnik 96 s motorem 1.6i (vstrik a katalyzator). Pri prihlaseni na me pani u okenka houkla, ze chce 10 000 Kc. Coz jsem se zacal branit. A co ted? Byl jsem na STK. Tak mi rekli, ze neni problem zmerit emise a ze mi to v pohode zapisou do velkeho TP, ale bohuzel nedostanu certifikat o tom, ze moje auto spada do nejake Euro normy. Mam cislo na nejakeho pana do statni zkusebny tady v Praze. Nevite nekdo? Jakou jinou cestou bych mohl jit? Protoze zmereni a vydani certifikatu do jake skupiny auto patri stoji pry kolem 6000 Kc. Jeste me napadlo zaject do Porsche, jestli tam nahodou tyto normy nemaj a jestli by mi ten certifikat nemohli dat tam. Uz me pomalu a jiste to Bursikovne zacina sr*t. Dekuji za odpovedi.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Jan.cl »

Zjištění emisní normy motorového vozidla stojí na průměrné STK tisícovku, pokud vám po měření řeknou, že nesplňuje normu žádnou, tak se většinou neplatí nic (protože se pak nic nezapisuje do TP).
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Skid »

Jan.cl píše:Zjištění emisní normy motorového vozidla stojí na průměrné STK tisícovku, pokud vám po měření řeknou, že nesplňuje normu žádnou, tak se většinou neplatí nic (protože se pak nic nezapisuje do TP).
To nam taky rekli, ze to neni problem udelat.Dokonce nam to zapisou i do velkeho TP to neni vubec problem, ale problem je ten, ze mi rekli, ze potrebuji certifikat o tom do jake EURO skupiny ma tento Brouk s timto motorem spadat.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Jan.cl »

Pokud je technická pod skupinou Dekra, tak by to měli dohledat. Technickou lze najít na stránkách http://www.dekra-automobil.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Většinou nám zjistili emise a euronormu i na poměrně exotické vozy.
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Skid »

Jan.cl píše:Pokud je technická pod skupinou Dekra, tak by to měli dohledat. Technickou lze najít na stránkách http://www.dekra-automobil.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Většinou nám zjistili emise a euronormu i na poměrně exotické vozy.
Moc diky pane. Zkusim to a uvidim.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Jan.cl »

Skid píše:
Jan.cl píše:Pokud je technická pod skupinou Dekra, tak by to měli dohledat. Technickou lze najít na stránkách http://www.dekra-automobil.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; . Většinou nám zjistili emise a euronormu i na poměrně exotické vozy.
Moc diky pane. Zkusim to a uvidim.
Neni za co... jsou to ty certifikované STK.. kupodivu dokázali dát euro třeba na ARO z devadesátých let s nějakým polským motorem, či mě osobně na tereňák kia rocsta, na kterou běžný technický neměly vůbec žádný tabulky.
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od hugo »

zajímal jsem se o to samé taky...tady u nás na techncké spadající pod dekru mi bylo řečeno asi tak toto:

1000 Kč, za to že to zapíšou, pak poplatek co si řekne dekra...

dekře se platí, ať už ti to vystaví či nikoliv...

Ale v tém případě, pokud je to ten brouk (=řihlašovaný v Náchodě) co si myslím, tak bych se s tím raději na ouřadech moc neobjevoval:D:D:D

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Lugen »

co se zkusit obrátit na IVG?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Pětišroub »

jakýkoliv potvrzení jsem chtěl od IVG, tak stálo 2.500,-/papír
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
krizmen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1679
Registrován: 15 led 2004
Bydliště: Schakalovw

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od krizmen »

http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... udaje2.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s eko poplatkem u 1,6i

Příspěvek od Skid »

hugo píše:Ale v tém případě, pokud je to ten brouk (=řihlašovaný v Náchodě) co si myslím, tak bych se s tím raději na ouřadech moc neobjevoval:D:D:D
No prihlasenej byl v Nachode, ale to mas asi spatnou predstavu o mem novem Brouckovi. Na tomhle sedi papirove uplne vsechno, takze na uradech se s nim nebojim.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Odpovědět