Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od prak »

mám je taky v autě a svítí to pěkně pokud máš v pohodě paraboly
tuším, že se označovali R4
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Pětišroub »

Taky jsem s nima jezdil, po konverzi bluebuga na 12V. Větší efekt ale přičítám výměně kabeláže v okruhu předních světel vč. uzemnění a vyčištění všech kontaktů.

Rovnosvětla by měla konvertovat na kompletní H4 paraboly jak píše Herbie.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od yahoďák »

...tyhle halogenové žárovky do klasické patice určitě svítí o něco lépe než originální žárovky ale už kdysi nám tu Kryštof vysvětlil, že je to jen polovičaté řešení, protože H4 potřebuje jiný tvar paraboly, než klasika, takže nejúčinější řešení je výměna původních parabol za H4 (když ne pro brouka, tak např. pro Golf 1, pozor parabola Golf 2 ač se tváří stejně, má jinak rámeček i úchyty).
Obrázek

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od soe2 »

yahoďák píše: (když ne pro brouka, tak např. pro Golf 1, pozor parabola Golf 2 ač se tváří stejně, má jinak rámeček i úchyty).
jedině použít jen parabolu a šoupnout ji do broučího rámku...
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Milosak_1 »

Tohle bude svitit asi lip :wink: dokonce ma i denni sviceni ledkama. Predpokladam, to u nas neni povolene.
Obrázek
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Skid »

Milosak_1 píše:Tohle bude svitit asi lip :wink: dokonce ma i denni sviceni ledkama. Predpokladam, to u nas neni povolene.

Co myslis, ze neni povolene? To sviceni LEDkama a nebo ten narvanej xenon tam? U nas musi xenon mit povinne ostrikovani svetla, tak to dneska uz poznavaji policajti a davaj flastry za HIDky.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Milosak_1 »

Skid píše:Co myslis, ze neni povolene? To sviceni LEDkama a nebo ten narvanej xenon tam? U nas musi xenon mit povinne ostrikovani svetla, tak to dneska uz poznavaji policajti a davaj flastry za HIDky.
Otazka je, zda je to xenon ci jen cocka jako u Octavie, nebo jinych aut. Pokud je to cocka, tak bych si ji na brouka dal, predpokladam bude pekne svitit.
Obrázek
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od bubák »

dyť to vypadá hnusně ..fakt
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Milosak_1 »

Mit hezky svetlomet, ktery nesviti
vs
Mit hnusny svetlomet, ktery sviti
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Šíša »

Bezpečnost? ... tím že oslníš protijedoucí ... což minimálně na okreskách je "vo hubu" :D

Xenony by měli mít i naklánění podle zatížení. A že by to dělal dotyčnej i na toho brouka #-o

Na mexu mám nějaké úplně obyč světla, žárovky jsem měnil jen jednou taky za nějaké úplně obyč ... a svítí to líp než služební Fabie :lol:

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od soe2 »

hnusné to je teda.....ale pokud to neoslňuje tak bychpolicajty poslal slušně do hajzlu..pokud mám STK mohou si vysrat oko :D
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od bubák »

Milosak_1 píše:Mit hezky svetlomet, ktery nesviti
vs
Mit hnusny svetlomet, ktery sviti
hlasuju pro hezký
http://www.armyport.cz/nocni-videni/dip ... kran/p=184" onclick="window.open(this.href);return false;
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Skid »

soe2 píše:hnusné to je teda.....ale pokud to neoslňuje tak bychpolicajty poslal slušně do hajzlu..pokud mám STK mohou si vysrat oko :D
Policajti uz na to koukaj a poznavaj to podle tech ostrikovacu a jak psal Sisa, musi to mit automaticke naklaneni. Znam x lidi co ma na svejch autech HIDky, ktere si koupily, maji je nastavene do zeme a stejne na nerovnostech to pekne oslnuje.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
itchy22
Příspěvky: 37
Registrován: 26 úno 2009
Bydliště: Šamorín

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od itchy22 »

osobne by som isiel radsej do niecoho takehoto:

Obrázek

Klasicke H4 na stretavacky a dialkove + H3 na hmlovky. jednoduche, elegantne, nenici to celkovy vzhlad chrobaka a asi to bude aj funkcne

No a tie svetla s LEDkami nie su podla mojho vkusu.. Audi z toho nespravime a aby auto vyzeralo ako mucha Puk, tak to nie..
Obrázek
Obrázek
Foto pozicane z vwclub. Ak ma majitel namietky, bezproblemov ich odstranim :roll:

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Jan.cl »

Ke starým světlům.
To že brouk "špatně" svítí, je prostě tím, že je zastaralé koncepce(paraboly, prostě u starých 6V kousků, se konec 3Olet nezapře). Ale to je poplatné době. Osobně jezdím i se starýma autama (tím myslím předválku 6V technologie) hrozně rád v noci, ale dálkový prostě svítěj jak potkávací u stopětky :D Řešení je prosté, jezdit v noci tak rychle, na kolik člověk vidí, viděný je vždycky i s bludičkama...
K věci. Kdo chce větší svítivost u starých aut má tyto možnosti:
Renovace parabol, kdy moderní vakuové pokovení zaručí mnohem lepší svítivost, než plochy napařené stříbrem (kor vyšisovaný), mohu dát kontakt, cena zhruba litr renovace jednoho reflektoru. Plus instalace modernějších žárovek.
Instalace modernější paraboly.. pokud je to kulatý světlo za kulatý, tak je rozdíl pouze v kvalitě, pak je lepší bod a. Podstané rozdíly dělají skla, ovšem to většinou vypadá strašně a mít třeba na VW nápis PAL je kravina. (pokud se nejdná o tunning)
A nebo úplně nový moderní světlo, ale to nepatří do renovace.
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od liba »

Velmi dobře napsané souhlas =D>

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od yahoďák »

soe2 píše:
yahoďák píše: (když ne pro brouka, tak např. pro Golf 1, pozor parabola Golf 2 ač se tváří stejně, má jinak rámeček i úchyty).
jedině použít jen parabolu a šoupnout ji do broučího rámku...
Péťo , jednou provždy...nehoří!! :)
Nevymýšlej ptákoviny prosím...znova, polopatě...můj příspěvek měl především varovat před mylným zakoupením parabol na Golf 2, neboť některé zdroje uvádějí že G1=G2 ( leč je tomu tak jen malé části prvních G2).
Rozdíl mezi parabolama G1 a většinou G2 je na první pohled v provedení rámečku..zatímco G1 je kulatý a pasuje bez jakýchkoliv úprav do všech novějích broučích rovnosvětlých blatníků (= ty co mají tři packy se závitem = veškerá druhovýroba), tak G2 má rámeček větší a hranatý..ale zrada je i v tom, že body kterými je parabola připevněna k rámečku + ty co umožňují štelování světla jsou u G2 jinde než u G1 a parabolu z G2 tudíž nenamontuješ na kulatý broučí rámeček (ps: nejde o krycí venkovní rámeček, ale ten připevňovací, který drží v blatníku).
Takže je asi blbost kupovat něco, co nepasuje, mordovat se s tím, vymýšlet hovadiny, jak to tam naprasit...když se prostě dá koupit věc co tam pasuje , neníliž pravda??

No a k té variantě od Itchiho...trojkombinace parkovačka + H4 + H3 v parabole, co vypadá jako originál....pěkné,ale nějak se mi nehcce věřit, že to bude svítít lépe, než normální H4, už jen proto, že na H4 zbyde možná jen polovina původní plochy paraboly. Takže mi nějak uniká přínos (krom toho že nemusím dodatečně montovat mlhovky).
Obrázek

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Lugen »

yahoďák píše:
No a k té variantě od Itchiho...trojkombinace parkovačka + H4 + H3 v parabole, co vypadá jako originál....pěkné,ale nějak se mi nehcce věřit, že to bude svítít lépe, než normální H4, už jen proto, že na H4 zbyde možná jen polovina původní plochy paraboly. Takže mi nějak uniká přínos (krom toho že nemusím dodatečně montovat mlhovky).
účinek mlhovek který jsou ve vejšce normálních světel bude chabej, nehledě na to, že potkat někoho takovýho v protisměru bude taky nezapomenutelnej zážitek
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od Petr914 »

itchy22 píše:Audi z toho nespravime a aby auto vyzeralo ako mucha Puk, tak to nie..
... :mrgreen: ...výborně... =D>
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflektory, Světla - přední a zadní - obecná debata

Příspěvek od soe2 »

yahoďák píše:Péťo , jednou provždy...nehoří!! :)
jo...redy...o tom rámku vím...ale netušil jsem že byly 2 typy G2 uchycení paraboly v rámku....svým příspěvkem jsem měl na mysli že pokud by se někomu válely G2 světla v garáži a chtěl to tam cpát že to nepude...jedině to předělat....Jinak je jasné že G1 jako sem to udělal já....ale stejně ty 3 packy tam nejsou úplně přesně...musel sem jednu dírku trochu zelipsovatět.....aby sem to namontoval... :mrgreen:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Odpovědět