Registry / sčítání vozidel

témata týkající se provozu fóra: "jak vložit obrázek", "kniha přání a stížností" atd.
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Registry / sčítání vozidel

Příspěvek od yahoďák »

Pánové a dámy, měl bych tu jedno téma na zamyšlení a nejen na pátek.
Nedá se nevšimnout si, že se na fóru začíná rozjíždět vlna zakládání topiků mapujících stav některých typů VW u nás.

Neměl bych nic proti, pokud by to bylo formou registru daného modelu, kde by se postupně řadila auta podle roku výroby třeba, bylo tam trochu více údajů a případně fotografie, ale hlavně by to fungovalo na principu tom, že majitel vozu se dobrovolně rozhodne poskytnout tyto informace tvůrci registru.
Na co narážím?
Na fakt, že jsou mezi námi uživatelé, kteří jsou aktivní jak zde na fóru, tak na srazech, ale přesto nevyužili možnosti vystavit svoje vozidlo v sekci "Ukažte svoje auto". Ať už k tomu mají jakéholiv důvody, které se dají nebo nedají pochopit, je to jen a jen jejich volba a každý by to měl respektovat a jejich auto neprezentovat jinde bez jejich souhlasu (s uvedením jména, rz a případných dalších detailů). Obdobně i u aut "neznámých" majitelů - neuživatelů fóra.
Možná jsem paranoik, ale není to tak dávno, co se v topiku o jezdivejch ponorkách objevil letecký snímek usedlosti jednoho ponorkáře a začalo se tam řešit kde to je a kolik toho tam je...byť dobře myšleno a způsobeno spíš přehnaným zápalem pro věc, mohlo to způsobit dotyčnému obtíže. Na flat nemusí vždy zavítat jen jeho uživatel, a většina informací tu "visí" dlouhodobě, že....

Taky bych řekl, že prostor k prezentaci vlastního vozu v "Ukažte svoje auto" je takřka neomezený, takže nevidím důvod, proč jakékoliv auto duplicitně předvádět na dalším místě na fóru. Jinak totiž ty vesměs nahodilé přehledy nemohou vyznít.

No a nakonec: je nás tady v Čechách pět a půl (v globálním měřítku), aut máme deset a půl, z toho pravých skvostů co se za nehet vejde, skoro všichni se tak nějak navzájem známe (i díky tomuto fóru), tak na co nám "statistika"
:?:
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

+1
naprostý souhlas
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
krtek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 259
Registrován: 10 kvě 2007
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krtek »

jojo je to tak, registr a sčítat vozidla si může každý sám v PC :wink:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

naprosto přesně si vystihl muj názor, neni nic veřejnějšího než internet a každej si musí dávat sakra bacha co na něj vystavuje.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Jasně, 1303 kabria smazány. Ale to samý o ponorkách a Karmanech je košér. Jistě je ke každé fotce dán souhlas majitelem. =D>

Jen do mě. Rád bych ale stejnej metr.

To Sam: Ten Žofínskej, co vyblejskl Herbie má již nějaký ten šrám dospělosti. Navíc je ještě na starých značkách. To ho dělá zajímavým.
:lol: Týká se to Karmana. :wink:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

elvis píše: To Sam: Ten Žofínskej, co vyblejskl Herbie má již nějaký ten šrám dospělosti. Navíc je ještě na starých značkách. To ho dělá zajímavým.
:lol: Týká se to Karmana. :wink:
Ano týká.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Jako jeden z mála lidí na fóru, kterýmu už jednoho vzducháče ukradli (nebo jsem vlastně jedinej?), souhlasím. Registry fungujou na dobrovolný bázi, pokud majitel svolí k zavedení do registru vč. fotky apod., tak souhlasí s určitýma rizikama který to může přinýst.

Takže aktivita je to chvályhodná, nicméně měla by probíhat výhradně se souhlasem majitele.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
krtek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 259
Registrován: 10 kvě 2007
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krtek »

Pětišroub píše:Jako jeden z mála lidí na fóru, kterýmu už jednoho vzducháče ukradli (nebo jsem vlastně jedinej?), souhlasím. Registry fungujou na dobrovolný bázi, pokud majitel svolí k zavedení do registru vč. fotky apod., tak souhlasí s určitýma rizikama který to může přinýst.
:roll: co takhle udělat sekci Ukažte své auto a Projekty viditelnou pouze pro registrovaný uživatle s počtem příspěvků nad 30. To by mělo vést k lepší ochraně, právě těch uživatelů, co zde prezentují svoje auta a možná i k nárůstu vozů v těchto kategoriích, A víme snad každej že není zas takovej problém tady dohledat místo bydliště, a vlastně i ustájění vozu z fotek..atd :?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

To je IMHO zbytečné.
Buď něco zveřejním nebo ne. A když ano, tak za to nesu plnou odpovědnost, ať je to pro nového uživatele nebo pro starého mazáka.

Protože jsem možná přehnaně paranoidní, tak mi snad nebudete mít teď za zlé, když reknu, že ty naše káry zajímají buď náhodné socky, co si potřebují sehnat pár drobnejch na fet, nebo naopak zapálené lidi z naší branže. [smilie=grimreaper.gif]
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
krtek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 259
Registrován: 10 kvě 2007
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krtek »

no já bych neřek, že zrovna tohle je zbytečnost :roll:
když se koukneš na jiná fóra např. do inzerce, tak tam nevidíš ani obrázek, protože nejsi registrovaný uživatel... tohle považuji za zbytečnost, tohle bych všechno nechal viditelné, FAQ, Broučí fórum, inzerci atd...to bych nechal viditelné volně, páč tohle může zajmat opravdu jen lidi z naší branže :wink: ale ty kategorie, kde člověk ukazuje svoje auto, bych nenechával volně přístupné. Ten, kdo si je bude chtít prohlídnout a je z naší branže tak už tu buď je registrovaný, nebo se prostě registruje, a 30 příspěvků, nebo jenom 10, jako je to s vkládáním fotek, 10 příspěvků naplká snad každý bez problému ne? Taky mi to nedělalo žádnej problém když jsem se registroval na flatu, naplkal jsem 10 příspěvků, a pak teprv vkládal fotky... :wink:

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

Samovu myšlenku bych už víc nerozmělňoval.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales-X »

Já co mohu k tomuto problému dodat (jako i částečný viník vzniklé situace) tak to je problém každého fóra že je přístupné veřejně na internetu a tím že se zakáže zobrazování projektů a aut moc nepomůžeme, je tady pořád celé fórum kde je moře možností kde si dočíst kdo má jaké auto a kde, obrovským zdrojem informací jsou reportáže ze srazů a fotky.

příklad: Uživatel Karel píše: Sraz byl bezvadný, vůbec to nemělo chybu, budu na to celý rok vzpomínat a těšit se na další ročník. Moc děkuji za doprovod Jardovy s jeho Ponorkou který pak jel dále do Nové vsi, a Petrovy s jeho Kníračem který jel se mnou až domu do Starého Brodu a hlavně děkuji mojí Sambě že perfektně šlapala spolehlivě mě odvezla. + ještě přidá fotky

Další jsou třeba u fotka dne: někdo vloží obrázek a napíše koukejte u koho jsem byl na návštěvě + fotku stodoly plné aut a v pozadí je věž kostela o kterém každý ví z vlastivědy že je ve Staré Vsi

Nebo někdo odpovídá a píše: To je hezké tak se to dělá možná u vás v Nové Vsi, ale normálně se to dělá takto.

Prostě úniku informací se vyhnout nedá a ten kdo bude chtít tu nějakou informaci najít tak jí najde ať se děje co se děje.

A kapitolou samo pro sebe je majitel veterána který bydlí vedle hlavní silnice kde denně projede mnoho auta a na zahradě má pěkného veterána tak aby to viděl každý kdo projede kolem.

Další věc je vkládání fotek s popisem čí to je a od kut, jedině se souhlasem majitele vozidla které na fotce je, což je rozumná věc a jsem také pro ;-) Ale nejde to aplikovat jen na samotnou fotku, to by nešlo zveřejnit ani jednu fotku ze srazu atd.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Ja vam nevim...

Lec nezapomenme na jednu jednoduchou vec ... kazdy vuz ma RZ ... no a podle te zjistim vse co potrebuju(ikdyz se rika ze nezjistim, protoze to je jen pro povolane lidi/organy ... tak zjistim :wink: ) pro tu pripadnou kradez a pod ...

Takze kdyz uz ochranit, tak nedavat zadne fotky s RZ, neucastnit se srazu, nepsat o sve aute nic(co delam za upravy/opravy/vylepseni a pod) ... a nakonec ... nejezdit po silnicich vubec.
A kdyz mi to ukradnout nekdo bude chtit, nezabrani mu v tom skoro nic a nezlepsi jeho sanci mnohonasobne to, ze mam fotky nekde na netu :wink:


Coz ale nemeni nic na tom, ze kdyz registr, tak jedine SE SOUHLASEM dotycneho. A ne kvuli te moznosti kradeze a pod, ale proto ze ME si nekdo SAMOVOLNE prida do SVEHO produktu ... coz by nemelo byti normalni ze??

Tak asi tak...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Založit registr? Ano! A fotky ať si každý dá jak uzná za vhodné.
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Smažme tedy i špionážní fota. Jistě k nim souhlas majitele asi nikdo nemá. :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

no tim padem i vsehny fotky ze srazů :)
tak to tu cely zavrem a bude svatej klid a pokoj :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Registry vozidel jsou po internetu už dávno a stejně nefungují. Vždycky to má pompézní start a pak se o ně nikdo nestará. Navíc jsou v nich díky jejich dobrovolnému principu zase ti stejní lidé, kteří jsou vidět na netu. Přijde mi proto zbytečné se někam hlásit.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Ja, genau. 8)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

maxmax píše:Založit registr? Ano! A fotky ať si každý dá jak uzná za vhodné.
ja bych rekl presne naopak
fotku auta ze existuje ano, ale popis kdo je majitel, pripadne kde to auto parkuje nedavat

Fotka sama o sobe neni "nebezpecna". A kdyz na to auto bude mit nekdo policeno a bude ho chtit odcizit, tak si ho vyhlidne na tom srazu, jak uz psal nekdo predemnou
... a vůbec !

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

... ano ve špionáži a ve srazech se jistě objevují fotky vozidel i s čitelnýma RZ,ale většinou tam nebývá uvedeno čí to je a kde dotyčný bydlí.
Samozřejmě, pokud si kdokoliv s nekalými zájmy bude chtít opatřit informace, tak se k nim dostane ...ale nebude to mít naservírováno na stříbrném podnose = na jednom snadno vyhledatelném místě...bez možnosti volby majitele zveřejnit se nebo ne.
A krom toho to nebyl jediný důvod, proč jsem si dovolil zpochybnit zakládání podobných topiků tady na fóru....
Obrázek

Odpovědět