Změna vzhledu flat4.org

témata týkající se provozu fóra: "jak vložit obrázek", "kniha přání a stížností" atd.

Jake pouzivam rozliseni?

800x600
1
2%
1024x768
21
44%
1280x1024
19
40%
1600x1200
5
10%
vyssi
2
4%
 
Celkem hlasů: 48

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

mě se to líbí za předpokladu že zůstane zachováno logo v současné podobě. Je používáno všude možně, stalo se značkou a předělávat ho by bylo předčasné.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

yahoďák píše:nelíbí se mi, jaks oddělil od loga nápis www.atd.
Ten nápis je nedílnou součástí toho obrázku, obrázek sám bez něj je k ničemu a vedle to vypadá divně.
Nehledě k tomu, že i to logo vypadá překopaný.
Tak to prrr.
logo neni prekopany.
pokud do civilizovaneho prohlizece zadas flat.org, na forum se dostanes. www je pouze informativni bez praktickeho vyznamu. Krom toho flat4.org pusobi jako komunita, www.flat4.org pouze jako naky webovky. Dovolil jsem si dat duraz na KOMUNITU (ORGanizaci) pred puvodnim grafickym usporadanim loga, jez nikterak na krase neztratilo.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

v tomhle ti Sate musim oponovat.

Nápis www.flat4.org je nedílnou součástí grafického návrhu loga, které je samo o sobě moc mladé na to aby rošlo redesignem. Toto logo se nachází na propagačních materiálech, samolepkách, prostě jeho pomocí se prezentujeme leckde a protože ne všichni broukaři jsou počítačově zběhlí, považuji za správné aby tam ta adresa byla v plné podobě.

Forum nelze chápat jako jednu velkou komunitu či klub, to nikdy nebylo jeho ambicí. Fórum je nutné považovat za místo kde se mohou setkávat lidé, jejichž zájmy se v jednom nebo více bodech protínají a zde si o tom mohou popovídat.

Vždyť právě zde se setkávají lidé ze všech možných konzistentních VW klubů co jich tady v republice máme, proto fórum musí působit otevřeně a nestranně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Myslim, že jakýkoliv změny jsou jenom ku škodě, pokud se nejedná o fůzi přinášející jiný pozitiva.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

fůze nebude, každý má víru v to své, vlastní, a lepší ;)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

tan návrh podoby stránky se mi líbí ohledně loga nesouhlasím.

Logo je celek včetně toho nápisu.
Samotnej nápis je pouhá adresa, samotnej obrázek motoru taky nic moc neříká

Je zavedené, používáno na plachtě a jako samolepky na mnoha autech, lidé si ho dávají na trička atd....a to v podobě, jejíž vznik osvětlím, protože díky dávnému zásahu horlivého moderátora zmizel topic v němž se hlasovalo o podobě návrhů.
Těch návrhů bylo asi jedenáct, v hlasování zvítězil tento v poměru 10:1 proti jednomu jinému, ostatní návrhy nebodovaly vůbec.
Logo je můj návrh, dal jsem do toho svojí citlivou duši, proto hájím jeho podobu a bráním se proti jeho úpravám.
Tím že z loga oddělíš nápis, dáš ho vedle, použiješ jiné písmo, nadto ještě všechna písmena velká, ho měníš, to je bez debaty a jsem proti, pomine-li moje emocionální důvody tak praktickou stránku rozšíření stávající podoby loga neoddiskutuješ.
Dovolil jsem si dat duraz na KOMUNITU (ORGanizaci)
a proč? A o jaký organizaci to mluvíš? Nechci žádný organizování...jestli je pro Tebe Komunita víc něž celý fórum flat4, budiž, ale ber ohled na ty lidi, kteří sem chodí kvůli vwčkům, aby se o nich něco dozvěděli, něco na ně sehnali atd. Protože vwzduchem chlazený vw je to prvotní, kvůli čemu vznikly tyhle stránky a kvůli čemu jsme se tu všichni začali scházet a případně navazovat přátelství - a tento fakt má být zřetelný z prezentace směrem ven, tedy i z loga.

Což takhle vrhnout svojí kreativní sílu na vylepšení stránky sekce komunita? :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

nu a zde se malinko ohradím i proti Yahoďákově útočnému tónu na Zašívárnu. Zašívárna neslouží k tomu, aby se vyčlenila z fóra určitá omezená skupinka lidí a kula tam pikle, nýbrž vznikla proto, aby se nezajímavá ne řekl bych "nemasová" témata neprobírala na veřejnosti, tedy tam, kde by byla na obtíž.

Viz zde: http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?p=89876#89876
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to nebylo míněno nijak zvlášť ofenzivně, naopak to
Dovolil jsem si dat duraz na KOMUNITU (ORGanizaci)
mi zní tak, že se tato vyčleňuje z fóra a proti tomu jsem se ohradil.

Nic víc, nic míň. Kdo umí číst, tak si argumenty moje i příznivců celkem jasně porovná v tom uvedeném odkazu.
Obrázek

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

hele, zbytecne to prosim neposouvej do nejakych vyhrocenych rovin a nepromitejme do toho naky osobni bloky. Abych to upresnil, durazem na komunitu byl myslen duraz na pratelskou atmosferu fora, ktere je dozajista osobnejsi nez nejaka wikipedie vw mouder. V diskuzich prevazuje pratelsky ton, novi clenove jsou osobne vitani, mnozi clenove se vzajemne osobne znaji. To, ze se kdysi naka zasivarna jmenovala komunita s tim ma spolecnyho asi tolik, jako soucasny wolfsburg s nastupem fuhrera k moci.

Jinak, s tim logem. Podle rekaci jsem samozrejme pochopil, kdo jest autorem. :wink: Netusil jsem, ze text a obraz jsou natolik provazane, bral jsem to podobne jako trebas Sony Ericksson, to znamena ze graficka i textova cast loga mohou existovat pomerne nezavisle. Je sice pravda, ze stavajici podoba loga je zespodu uzavrena napisem, avsak klidne si dovedu predstavit i jine usporadani. Jeho velkou nevyhodu vidim prave v textove informaci, kde jak rikas "samotny obrazek nic nerekne", proto kvuli citelnosti (zvlaste "f") lz dalky cele logo neumerne roste na vysku, i kdyz se tvari, ze ma linearni charakter. Pomer napisu ku obrazu je cca 1:3(4), coz neoodpovida tvemu tvrzeni.

Krom toho premisa "www" je v dnesni dobe jiz skutecne usmevny anachronismus. :wink:
seznam.cz
atlas.cz
n5md.com
atp.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

tak vsichni se tu ohrazujou, tak ja se chci taky ohradit :)

no tak ne no :) jink souhlas logo nechat tak jak je
to www mi tam teda vadi nejmin

jak spravne petisroub rika, na zmenu loga je brzo
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

ve finale dopadnem tak ze si postavim malou bilou plankovou ohradku, posadim se tam jako zajicek ve sve jamce a ucpu si ouska:-)

sSate, ja vim ze to je na prd, ale to logo by bylo potreba tam zakomponovat tak jak je. S cim se da pracovat je jeho barva barvicka.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Herbie píše:jak spravne petisroub rika, na zmenu loga je brzo
jo až umřu, tak si ho změňte :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

otec byl toho dne ponekud neklidny :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Z mojho pohladu prezentacia Flat 4 je OK a nepotrebuje facelift.Zmena loga / zo skusenosti / vzdy vyvola urcitu pochybnost a nedoveru.Ako forum,tak aj logo fora je pevne,clenska zakladna vzrasta,no co ma trochu zaraza je ,ze sa forum pomaly stava menej zamerane na problematiku VW a viac sa riesia zalezitosti zaujmove a velakrat nepodstatne.

kuco
Příspěvky: 29
Registrován: 09 srp 2005

Příspěvek od kuco »

suhlasim s Johnom, mne sa vzhlad fora paci a nikdy ma nenapadlo, ze by mi na nom nieco vadilo, treba sa zamerat viac na obsah... robit zmenu len pre samotnu zmenu nema zmysel...

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

john píše:Z mojho pohladu prezentacia Flat 4 je OK a nepotrebuje facelift.Zmena loga / zo skusenosti / vzdy vyvola urcitu pochybnost a nedoveru.Ako forum,tak aj logo fora je pevne,clenska zakladna vzrasta,no co ma trochu zaraza je ,ze sa forum pomaly stava menej zamerane na problematiku VW a viac sa riesia zalezitosti zaujmove a velakrat nepodstatne.
Aleluja...
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:roll: ... takže se taky přidám.
Protože na fórum lezu až večer, po práci, s unavenejma očima - vyhovuje mi to jak to je. Sám vidím při změnách designu stránek (lezu většinou str. o F1 - a tam se mění často), že je to čím dál horší. Většinou to nabude datově, dýl se to stahuje, nebo to je dimenzovaný na nejčastější rozlišení obrazovek - takže furt musím posouvat, nebo je problém ve funkčnosti.
O změně loga - naprosto souhlasím s tradicionalistama. A jak psal John, většina změn co se kde udělala v logu a pod je na prd - lidi jsou z toho mimo a následek bývá nedůvěra a chaos v myslích. Je to jako změnit tvar flašky od coca coly. (jinak - zkuste zapřemýšlet jak vnímáte změnu některých zavedených značek - třeba eurotelu na O2, nebo jak by se vám líbil třeba nápad změnit čtyřcípou hvězdu čokoládovny Orion na pěticípou a nápis hodit bokem?)
Na těch návrzích mi vadí taky zmizení meníčka z prostředka nahoře - tam mi to teda vyhovuje. A vzhledově - sorry - mi to nepřijde jako nějak výraznej posun k lepšímu. Co se třeba věnovat ucelení a dodělání dalších fotonávodů na opravy či úpravy našich VWéček?

Pokud se někdo chce vyřádit na barvičkách a pod. - doporučuju mu udělat si vlastní stránky dle svého vkusu - a dát sem na ně odkaz. Spousta z nás se na ně koukne a třeba budeme i nadšení ... Kdo ví?
Jinak - k vylepšení tohoto fóra by stačilo, kdyby se všichni snažili užívat diakritiky - čtení příspěvků psaných jak SMS-ka mě docela unavuje. (ale to je jen můj soukromý názor a SMS-kaře střílet nehodlám - zatím )
:wink:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Jsem pro decentní úpravu vzhledu a zachování původního loga.
Jsou lidé, kteří nemají tolik zkušeností s VW ale jsou dobří zase v jiných oborech. Rozhodně bych se tedy nebránil, aby se zde realizovali a ukázali co v nich vězí.
To BOB: diakritika je potíž. Začal jsem ji na staré kolena používat, ale věčné přepínání na anglickou klávesnici (v cz mi prostě chybějí důležité klapky) je velice ůmorné a občas jeden zapomene. :oops:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

no tak s tou diakritikou to vidim taky spatne
zacinal sem na anglicky klavesnici, takze to mam proste nauceny bez hacku a carek, a jak se rika, staryho psa novym kouskum nenaucis :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

diakritika - bohuzel. Jeste jsem nevidel, ze by nekde nekdy nedelala problemy. Miluji, kdyz nekdo doda podklady s diakritikou v adresarovy strukture, pak to omylem otevre na jabkach ci na linuxu a zpetne se vzteka, ze mu ty soubory nejdou otevrit :roll:

Onehda jsme zapasili s cinany, jez podklady posilali take se "svou diakritikou", nazev souboru byla zmet otazniku a ani nesel smazat, natozpak otevrit.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Odpovědět