Mým moderátorům

témata týkající se provozu fóra: "jak vložit obrázek", "kniha přání a stížností" atd.

Přispěje čištění a úklid v Tech. fórech ke zkvalitnění informační hodnoty flat4?

ano
34
85%
ne
6
15%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Mým moderátorům

Příspěvek od Pětišroub »

Obrázek

Bylo mým nejvroucnějším přáním, abych léta, která z Boží milosti jsou Mi ještě dopřána, mohl zasvětiti dílům míru a uchránil Svoje národy před těžkými obětmi a břemeny zlých moderátorů.

:lol:

Prosím všechny moderátory, aby počínaje dnešním dnem přistupovali tvrdě k offtopic příspěvkům v Technických fórech a to i se zpětnou platností.

Pokud je balast smysluplný (i když je to absurdní spojení) lze ho oddělit od tématu a přesunout do některého z fór Pro volný čas, případně na určenou Skládku nebezpečného odpadu. Pokud mají moderátoři pocit, že jejich kompetence jsou omezené, nebo že na to nestačí, lze toto po dohodě rozšířit (počet modů, pravomoci)

Byl bych rád aby Technická fóra byla hodnotnou a lihuprostou knihovnou a zdrojem poučení a technických informací pro všechny i nově příchozí broukaře na flat4.

Zároveň prosím všechny přispěvatele, aby příspěvky netýkající se tématu směrovali do fór Pro volný čas, která jsou k tomu bez omezení určena.

Pokud máte jakoukoliv připomínku k tomuto kroku, zúčastněte se hlasování/nebo přispějte příspěvkem.

Díky

5š.
Naposledy upravil(a) Pětišroub dne 19 říj 2007, celkem upraveno 4 x.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mým moderátorům

Příspěvek od htd »

co?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Myslim, ze se jedna o krok spravnym smerem. Jen bych poprosil Moderatory, aby spis nez tlacitko smazat pouzili fci presunout a hodili off-topiky bud na skladku nebo do kecacich auditek.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Sameleon píše:Myslim, ze se jedna o krok spravnym smerem. Jen bych poprosil Moderatory, aby spis nez tlacitko smazat pouzili fci presunout a hodili off-topiky bud na skladku nebo do kecacich auditek.
jsem téhož názoru.
zároveň bych apeloval na moderátory, aby upravovali názvy topiků tak, aby vystihovaly to, co obsahují. některé (nechci být konkrétní, aby se to snad nedejbóže zase někoho nedotklo) :roll: jsou nicneříkají nejen obsahem, ale už samotným názvem. naproti tomu se v topicích s nezajímavým názvem často mohou ukrývat i zajímavosti, která však právě kvůli nic neříkajícímu označení zůstávají mnohým utajeny (nevychází to sice z nějakýho objektivního průzkumu, ale řek bych...)

Připouštím, že je to těžký úkol, pokud vůbec splnitelný, tok myšlenek vezdejších ukočírovat... Spekulace nad tím avšak není tématem tohoto topiku :wink:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Mým moderátorům

Příspěvek od yahoďák »

htd píše:co?
NIC, je to marný, je to marný....htd tebe se třeba týká to pojmenovávvání topics...viz včerejší:

max kola v TP


O činnost požadovanou Pětišroubem se snažím, slučuju témata se shodnou náplní, přejmenovávám je tak, aby se dala najít a bylo zřetelné o čem vlastně jsou...naposledy debata o VIN

Jenže balasťáci jsou v přesile :oops:

Moje požadavky:
1) dejte mi mod přístup do "Pokecu", pokud tam mám přesouvat zachování hodný balast. Slibuju, že ostatní tamní diskuze nechám bez povšimnutí...jako, že 90% procent obsahu "Pokecu" považuju za sračky, co bych smáznul....

2) opravdu by nešlo udělat to o co jsem už dříve žádal?:

Pokud někdo bude chtít zadat nové téma, objeví se tam nejdříve nápis ve stylu:
Než založíte nové téma, pokuste se prosím dané informace najít, třeba pomocí tlačítka Hledat, na fóru již bylo mnoho věcí probráno. Děkujeme za zachování přehlednosti.

a pak teprve naskočí klasický okno pro zadání nového tématu.

Tu hlášku, aby se v technických tématech nejdřív používalo tlačítko hledat, tak jak je teď umístěná v záhlaví obsahu fóra si nikdo nepřečte!

A při zaplavení technických sekcí balastem, zdvojení, nebo ztrojení témat se vůbec nedivím, že někdo "nový" nemůže najít to co potřebuje a tak prostě vysekne nové téma....

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Já bych řek že ty opravdu hodnotné příspěvky jsou dostatečně čisté a když má někdo konkrétní problém tak se každý napřed snaží mu pomoct a až posléze se to třeba trochu zlehčí - dyť by tady byla nuda - mě třeba 90% pokeců o netechnických věcech vůbec nebaví, páč mě zajímá především ta technika, ale na druhou stranu se taky rád trochu pousměju - jsem za mírný balast :shock: :shock: :shock: - a teď mě Yahoďák vytahá za uši
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Mírný, "vážné" technické téma ironizující nebo zlehčující balast mi nevadí, pokud je alespoň trošku v mezích probírané věci. Jenže sebou nese to riziko, že rozproudí off topic debatu, která původní topic zahltí a sníží jeho informační úroveň.
Takže s mírou, jinak budu mazat...a tahat za uši :lol:

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

"mírný v mezích tolerance " - Yahoďák má pravdu v tom, že když někdo některý "vážně" míněný topic trošku zlehčí (byť je to často poznámka, která má k tématu i nějakou vypovídací hodnotu - já se tedy snažívám) tak se vzápětí najde někdo kdo reaguje pouze na tuto poznámku a to už je balast mimo meze tolerance :lol: :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Technicka fora nekompromisne.....
bud [smilie=slap.gif] a kdyz nepomuze [smilie=spank2.gif]
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to bych už měl ruce umlácený až u ramen :twisted:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

mno ja se od jiste doby snazim mazat minimalne a vetsinou presouvam bordel do "Skladky"

kdyz mam cas tak prochazim stary nepouzivany topiky a presouvam
a mazu vopravdu nepotrebny pxcoviny
takze pro me nic noveho
... a vůbec !

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Souhlasim se šéfem. Ale nemám oprávnění do techniky a moderovat pokec je zevlárna. Takže... mi to 5tišroube ev. rozšiř.

- ve FAQ bychom mohli oddělit topicy které se týkají provozu fóra, aspoň nadpisem. Třá special sekcí, kde by se příchozí user dozvěděl pravidla, jak co a kam vkládat, jak na ftp atd.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

ok tvoje pravomoc rozšířena také proto, aby byla zastupitelnost ostatních moderátorů v době jejich nepřítomnosti.

Jinak celkem souhlasím s Yahoďákem:

Mírný, "vážné" technické téma ironizující nebo zlehčující balast mi nevadí, pokud je alespoň trošku v mezích probírané věci. Jenže sebou nese to riziko, že rozproudí off topic debatu, která původní topic zahltí a sníží jeho informační úroveň.


prostě asi všichni chápeme "ducha" tohoto opatření.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Já bych to sekal natvrdo.Občas si někam vlezu a vybouch bych,když si tam někdo rozjede nějakej offtopic a v celkovym kontextu je fórum k tomu offtopicu delší než diskuze k tématu fóra.Celkem nechápu,co z toho autoři offtopicu maj,když se tunou příspěvků snaží přesvědčit moderátory o tom,že sou v právu.Ta diskuze na téma ráfky v tp apod.,to bylo fakt hustý peklo.
To je zhruba můj názor,všechno ostatní už bylo řečeno výše 8)

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

to by tu muselo všetko vyzerať tak že keď k danej téme nemáš čo povedať tak nepíš. Súhlas ale len na polovicu,pre mňa toto forum občas znamená relax a občas sa smejem jak sviňa no...

Čo mod vymaže je jeho vec a názor,dostal nato právo tak nech ho uplatňuje. Netreba sa o tom baviť ale rovno to uplatňovať kto sa chce sťažovať nech tu nelezie nie?

Ako píše Herbie,už to dávno uplatňuje a basta...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

SO, to moje proslovení neznamená, že na flat4 zavládne despotický a cenzurní režim, ale fórum se rozvinulo a opět je aktuální potřeba udržet jistou úroveň aby

noví členové často přicházeli
stávající členové rádi zůstávali
staří členové zhnuseně neodcházeli


Někdo sem chodí kvůli technice, někdo pro zábavu a někdo pro inzerci a tato témata se mohou prolínat jen do určité únosné míry, jinak je výsledkem nepřehlednost a nespokojenost váše uvedených návštěvníků.

V otáce, co to je únosná míra, se myslím po rozhovorech s mody na toto téma shodujeme a chceme rozhodně zachovat ducha flat4 tak, jak jsme na něj zvyklí.

Tyto krůčky jsou pro vás nové, ale pochopte, že tak, jak fórum narostlo v počtu uživatelů a narostl i objem informací, je nutné zavést určitý řád. Prvním krokem v průběhu necelých tří let existence fóra byla členitější kategorizace fóra. Druhým pak založení Zašívárny, následovalo rozdělení administrátorských pravomocí mezi více uživatelů. POsléze jsem zakázal anonymní přispěvatele a následuje tedy úklid v encyklopedii znalostí flat4. Dalším krokem vstříc uživatelům bude zřejmě možnost moderovat si svoje vlastní inzertní příspěvky. Ježíšek vyrostl a narostly mu fousy a bohužel ho nemůžeme nechat aby se plácal a následně zahynul ve vlastních hovnech.

Děkuju za pochopení.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Moja skúsenosť s tlačítkom hľadať je rozporuplná. Nech tie slová vyšpecifkujem akokoľvek, vždy mi to nájde minimálne 20 topicov. A na to nie je vždy čas (najmä ak obsahujú 2/3 spoínaého balastu).
Páči sa mi topic z fóra Typ 2 "Technické dotazy vkládejte sem...".
Myslím, že mnohí z vás poznáte fórum lepšie ako vyhľadávací systém a ak by sa konkrétna otázka položila do tohto topicu, je možné:
a) dať odkaz ma odpovedajúci topic
b) odpovedať a následne na to založiť nový topic
c) zmazať

Možno je to hlúposť, ale myslím, že by to tak mohlo byť vo všetkých fórach (mimo pokecu a toho utajeného oného...)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Hmm, na tohle existuje docela pekny trik a to, ze si nenechas zobrazi jednotlive topiky, ale primo prispevky.. pak vidis hned, jestli je to to co hledas ci nikoliv.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

to vyhledávání je právě ztíženo tím, že jednotlivé topicy nepojmenovávají výstižně, s diakritikou, přesně, věcně.....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

prosím moderátory a návštěvníky fóra flat4, aby si opět pročetli tento topic. Mám totiž pocit, že pár dnů uběhlo jako voda a mé poselství šlo do hoven.

Takže: co nechcete, aby bylo činěno vám, nečiňte ostatním, přispívejte s chladnou hlavou a zdravým rozumem a chovejte se zkrátka tak, jako byste byli na návštěvě. Ne všichni návštěvníci jsou totiž vašimi blízkími známými a mohou tedy být překvapeni tím, co a jakým způsobem se na fóru řeší. Rád bych úroveň fóra vrátil zpět do kolejí, z nichž tento rozjetý rychlík nepozorovaně vyklouzl a momentálně se drncá po hodně špinavejch pražcích.

Děkuji pěkně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět