Netiketa

témata týkající se provozu fóra: "jak vložit obrázek", "kniha přání a stížností" atd.

Zkusim pouzit tlacitko "Hledat" predtim, nez odeslu svuj dotaz?

ANO
34
74%
NE
12
26%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Příspěvek od beetle66 »

souhlas, když už najdu topic a dejme tomu něco hledám o spojce, dostanu se někam k tématu kdo má rád USA a kdo ne, vzdám to a du hledat jinam, je to škoda odpověď by tam možná někde mezi tunami "OTéček" byla... Myslím, že bez plkání by polovina uživatelů neměla co psát...V pokecu to chápu, je to od toho, ale "nad čarou" by to být nemělo. Otázkou je kdo má čas pořád sledovat jestli je všechno OK.
Na straně moderátoru bych chybu nehledal...
1966

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

hele ja to klestim co muzu :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...to je právě vono...proto se všichni moderátoři snaží to odpískat hned na začátku...

...v rozjetým topicu se dá těžko něco dělat,páč když tam člověk odháže ten offtopic,tak to pak postrádá kontinuitu...ledaže by tu chybějící část napsal svejma slovama...ale sme jenom lidi...až za to budem pobírat plat,tak na tom strávim s radostí víc času...

...čas,kterej sem strávil čištěním fóra "Vzduchem chlazený zbytek"...a to bylo svým způsobem naprosto čistý fórum(proti broučímu třeba)...

...cca.14 dnů...tak dvě hoďky denně...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Sam píše:...kdybych byl kouzelnej dědeček, mohl bych se zde ucinkat a stejně by to nebylo platné. Protože ale kouzelnej dědeček nejsem, mohu si tak maximálně ucinknout do....

Mno, úvod máme zdárně za sebou a můžem se vrátit zpět k tématu.
Opravdu je velký problém dodržování základních pravidel slušného chování. Je nutné na všechno mít "milion keců" a ke každému příspěvku házet bezduchý komentář ? Či posílat ostatní uživatele tam, kam slunce nesvítí, atp... ?

Je opravdu nutné vytvářet topiky o "ničem" jen aby se ukřivděným duším učinilo za dost. Je nutné proto z flat4 vytvářet snůšku hnoje ?
To vám opravdu nefunguje tlačítko SZ, kde se dají takoveto velice osobní sdělení ventilovat ?

Axi,5šroube,sSatte.... proboha... [-o<
naprostej souhlas.
akurát nechápu, proč na tý černý listině figuruju na prvním místě... vlastně proč na ní vůbec jsem?

Udělejme si oblíbený dotazník:
-Mám na všechno milion keců? NE
-Házim ke každýmu příspěvku komentář? NE
-Posílám ostatní uživatele kamkoliv? NE
-Vytvářím topiky o ničem ? NE (neurážej se Milosaku, Sam to tak nemyslel)

Krom toho, že si netroufám komukoliv vnuknout ukřivdění duše jen z informací dostupných z internetu, nechápu ani proč jsem byl do problému vtažen.

Aha! Dovolil jsem si doporučit vyčlenění z mého úhlu pohledu geniálního příspěvku Milosaka. Proč? Aby nezapad ve zmiňovaném hnojišti plků.
A pak jsem se zeptal, kam že to mé doporučení zmizelo. Chápu to dobře, že z Vašeho úhlu pohledu je toto neslušnost? :?:
sam píše:Opravdu je velký problém dodržování základních pravidel slušného chování.
Ano je. Vyhodit příspěvek kohokoliv bez oznámení tohoto v samotné diskusi (když už ne po SZ, ICQ nebo skypu) je zase z mého úhlu pohledu hodno chování řeznického psa.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Nikdy som sa nechcel vyjadrovať k tejto téme.Žijem ako viem.
Keď niekto proti mne niečo má tak len preto že aj ja som len človek.
aleee ...

Ako ohodnotíte debatu v inzercii :http://www.flat4.org/forum/viewtopic.p ... highlight=

síce sú určené určité pravidla ale to povestné ALE sa sem tam nájde.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Takže odkaz na bordel i inzerci na nějž upozorńuje SO545 už je nefunkční, protože naštěstí to Herbie zmoderoval.

Souvisí to s netiketou, už se to mockrát probíralo , ale je vidět, že ne všichni to chápou:
V inzerci se nepindá a už vůbec není fér hodnotit stav nabízené věci nebo požadované ceny, bez ohledu na to, jestli to pindal viděl na vlastní oči nebo ne
Proč?
1) pindal taky bude někdy něco nabízet a asi by se mu nelíbilo, kdyby ho začali všichni řešit a "kazit mu kšeft"
2) všechno je věc nabídky a poptávky a jednání mezi prodávajícím a zájemcem. A zájemce musí vědět co chce, měl by o tom něco vědět a mít v pořádku oči a mozek. Pokud ne, je mi ho líto, ale každý svého štěstí strůjcem

Protože se tyhle výpady opakují, nabízím prodávajícím možnost, aby do svého inzerátu napsali pod popis nabízené věci rovnou kontakt na sebe a poznámku pro moderátora, aby inzerát uzamknul ...rád to učiním, ale pochopitelně leckdy ne hned, není to moje zaměstnání.

A ještě jednu věc na téma příspěvků o ničem a debatám zahlceným nesmyslama zejména v technické sekci fóra...... poslední dobou často pozoruju, že uživatelstvo má strašně málo času.
Málo času má na to, aby si dotyčnou debatu na téma, které je zajímá pročetlo hezky od první stránky...ale čas na to, aby tam přispěli s dotazem nebo konstatování,.....které je o stránku zpět řečeno (a třeba ne jednou), to si najde každej......takže ve finále se topic stává ještě nepřehlednějším a jeho pročtení zabírá ještě více času a tak to jde pořád dál a dál. Blbý, co?
Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

mas recht

taky z tohotu duvodu nektere topicy o dulezitych technickych vecech sem tam probiram cistim a upravuju prispevky, ktere maji informacni hodnotu, tak aby na sebe navazovaly

vesmes to pak z 5-ti stran smrsknu na jednu max dve :)

ale zabere to dost casu
... a vůbec !

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Kde jsou moje reference?

Příspěvek od axoun »

Dřív než jsem si stačil rozmyslet, jaké komu udělit »reference«, zmizely tyto po anglicku. :shock:

Nebylo by v zájmu "»netikety»" slušností oznámit alespoň, že byly tyto příspěvky odstraněny, ačkoliv k nim byli dobrovolní přispěvatelé přímo vybídnuti? (Když už se tedy nedočkali vysvětlení proč vlastně...)
Kuju za pomoc při objasňování »pravidel« ...

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

no taky by mě to zajímalo... :(
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Odpovědět