Nosiče zavazadel na brouka

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Nosiče zavazadel na brouka

Příspěvek od yahoďák »

V brouku zrovna moc místa na zavazadla není, dá se tomu pomoct "zahrádkou" a to buď na zadní kapotu, nebo na střechu.
Na zadní kapotu je samosebou nutno sehnat originál, střešní by se každému asi nejvíc líbila klasická dřevěná se šprušlema, ale není to nic levného a taky nejsou u každého kouzelného dědečka v garáži :?
Jednou kdysi dávno se tu probíralo zapůjčení zahrádky a tam bylo řečeno, že na brouka lze dát v podstatě jakoukoliv zahrádku staršího provedení pro auta s lištou na okraji střechy - okapnicí. Má to jenom jeden háček, pokud jde o šířku a délku, tak je brouk průměrné auto, takže každý univerzál musí pasovat, problém může být s výškou - broučí vypouklá střecha by se mohla některých nižších zahrádek dotýkat zespoda.
Já jsem problém se zahrádkou , kterou používám hlavně na převoz kol vyřešil koupí systému THULE. Tahle firma to má výborně vyřešeno, je to taková stavebníce - podle katalogu vyberete příslušnou délku nosných tyčí, příslušný typ patek a pak už můžete vybírat z mnoha druhů nosičů, držáků nebo boxů na všechno, co si vzpomenete (kola, lodě,surfy,lyže,prkna, deskový materiál, trubky..)
Výhoda je, že když máte víc různých aut, nebo změníte auto, stačí dokoupit jen část systému a jedete. o kvalitě asi není potřeba diskutovat, boxy od Thule jsou vyhlášené, já do téhle značky šel, protože mám svoje kolo rád a jejich nosiče jsou fakt bytelné, takže kolo neuletí, samozřejmě je jek nosič tak zahrádka uzamykatelná - dá se dokoupit sada čtyřech nebo osmi shodných vložek, takže pak můžte mít zamykací čtyři body zahrádky, box, nosiče, vše jen na jeden klíček.
Jediný zádrhel nastal při nákupu patek, ty co mi dávali podle katalogu byly nízké, takže se musel koupit model pro dodávky (patka 1060, 14cm,nosiče Thule 951 + tyče 761 - 120cm)....základní zahrádka tedy přišla na cca 2.200,-
A takhle to vypadá v akci:
Obrázek
Vaše tipy a zkušenosti??

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

vypadá to jako asi nejpraktičtější řešení co sem zatím viděl a ta firma asi není špatná když myslí skoro na všechno. dík za tip. ale na sraz to není - vzhledově se to moc nehodí - nemají provedení oldtimer? - to už bysme chtěli moc co?
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Budulin
Příspěvky: 230
Registrován: 27 kvě 2003
Bydliště: Příbor-Severni Morava

Příspěvek od Budulin »

Dost dobre taky asi pořidim , jezdim dost na kole ale spíše sjezdy (downhill) a taky vzimě snowbord .

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 136
Registrován: 25 dub 2006
Bydliště:

bicykly na brouku ??

Příspěvek od Míra »

Mám technický dotaz zda někdo na zadní nosič zkusil přimontovat držáky na horáka ,na střešní nosič bych jej nechtěl implantovat,díky za vaše poznatky ........patapuf

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Čau Míro, já vozim kola speciálním držákem na kouli. Až budeš v Berouně, cinkni, můžeš se přijet číhnout.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Axoun vie o čom rozpráva. :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...vono je to taky o tom,že se mu dneska zalíbila oldschoolová zahrádka na zadní kapotu.To je ale asi na kola dost křehký-spíš tak na kufřík.Víte vo tom něco?
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

no nevim, ta moje zahrádka nad motór by asi měla starosti i s jednim kolem,,, natož se dvěma. Už takhle se ten lak na mřížce nad motorem celkem odírá, i když je tam guma na těch úchytech. Asi by to chtělo vymyslet tak, aby největší část hmotnosti kola nes nárazník... jinak doporučuju ten nosič na kouli. montáž trvá asi tak pět vteřin a to i s vyjmutím nosiče z kufru a s cestou kolem auta (bez nadsázky)... :P

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Hmmm,tak to je dobrá vychytávka...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

těžko se to chápe, dokud se to nevidí, ale je to tak... takovej klešťovej rychloupínák... zejtra vyfotim...

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 136
Registrován: 25 dub 2006
Bydliště:

Příspěvek od Míra »

To znám ale mít kvůli tomu kouli na brouku tfuj.....,odřít lak a strachovat se o ztrátu za jízdy taky nic moc ,jedinná varianta s broukem bez kola !!

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Míro, k tomu co říkáš jsem dost skeptickej, na standardní zadní zahrádce kolo neodvezeš - chce to něco špecijálního..

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 136
Registrován: 25 dub 2006
Bydliště:

kolo

Příspěvek od Míra »

no takové kolo taky mám ale vidím to na naši chebskou skládačku ESKA ta se vejde na zadní sedáky a je klid ......

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

určitě ti tady někdo vysvětlí, že odřít lak neni nutný... když... nevim co...
i když si myslim, že trochu na prdel dostane to auto vždycky
taky se přece dělaj nosiče na střechu. ...za komárů si je každej fotr dělal sám. Přední vidle se upnula rychloupínákem do držáku, vidlice ze starýho kola byla přivařená obráceně k nosníku zahrádky a držela právě to vyndaný přední kolo. Pro závody na doprovodnej vůz se dělaly držáky, který držely až 5 celejch kol, bez vyndavání předku. Ale ty byly ťěžký i na žiguly.... brouk by s tim vypadal asi jako oživlej pařez... Pokud tě tohlo motivuje k nějakýmu samo domo řešení... Možná bych tu zahradu i někde vyštrachal, ale jak řikám, bude mít rozptyl na žigula...

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 136
Registrován: 25 dub 2006
Bydliště:

bicykly na brouku ??

Příspěvek od Míra »

...no není to nutnost mít tam doprovod pro menší peloton na Giro a podívej se do toho bazaru jak jsem psal nahoře.!

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Pětišroub píše:Míro, k tomu co říkáš jsem dost skeptickej, na standardní zadní zahrádce kolo neodvezeš - chce to něco špecijálního..

Obrázek
ale že ti to trvalo... :wink:

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 136
Registrován: 25 dub 2006
Bydliště:

a

Příspěvek od Míra »

jo trvalo ale nemám dnes nějak čisto v hlavě tak píšu blbiny stále sháním
brouka Petr914 ti napíše víc !!

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

ach jo...jeden je línej hledat a druhej ten topic pro jistotu pošle celej na Skládku....

sloučeno:
"bicykly na brouku ??"
s
"Nosiče zavazadel na brouka"

ačkoliv je to stejně nanic, když si Míra nakonec pořídil busíka
:wink:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Obrázek
Takto to riesil Makos na busiku...

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sesto »

A co na VW Varianta?
Nepasuje tam nahodou s Busa?
Dik
Sesto

Odpovědět