Jaké použít svíčky

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
aircooled
aircooled kecálek
Příspěvky: 706
Registrován: 19 říj 2010

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od aircooled »

Obrázek
ExBruno

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Milosak_1 »

Pětišroub píše:Čeho chceš přesně docílit?
Díky 5Š za vysvětlení.
Chci docílit lepší a větší jiskry, aby zážeh byl účinější, aby se spálilo vše, co se spálit má.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Ales-X »

Nemám odzkoušeno, neznám, jen jsem na to narazil při hledání informací o nastavování motoru na E85.
Myslím že tohle máš na mysli ...
http://www.4cc.eu/E85_pulstar.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pulstar.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
nebo Powerstar
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1P5ySD4S ... ure=fvwrel[/youtube]
ale říkám, neznám, jen jsem na to narazil.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Pětišroub »

nemusíme chodit daleko, svíčky s kruhovým jikřištěm má domácí Brisk:
hezčí jiskra? Rozhodně. Bude to fungovat při oplachu benzínem z našich úžasných karburátorů, se zastaralou koncepcí cívky a rozdělovače? Kdo ví.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Sam »

Pekne video. Vsadim svuj kobouk na to, ze jiskru co je na videu v pravo nemate sanci s kontaktnim rozdelovacem a beznou civkou dosahnout. Bud civku spalite, nebo vytvorite pecku na kontaktech. Pokud tyto dva problemy vyresite, uleje vam jiskru smes z karburatoru pri startu.
Osobne mi prijde, ze na nasich motorech jsou daleko dulezitejsi parametry u svicek(teplotni index,vzdalenost elektrod, lemplovstvi na vystupni kontrole ve fabrice) nez je material elektrody a tvar jiskriste. Prijde mi to podobne carovani jako aditiva do paliva nebo magicke oleje, ktere snizuji spotrebu a zvysuji vykon. Staci pouze zvrhnout kalisek do nadrze... :) Mozne nekdy a nekde, ale ne na náckovských motorech.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Pětišroub »

Milosak: dvousvíčkové hlavy s konvenčníma svíčkama by ti asi udělaly službu...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Pětišroub »

ale abychom se vrátili na zem...použij bezkontaktní odtrh a nastav/podlož svíčky tak, aby odtrh na svíčce směřoval ke středu spalovacího prostoru, nikoliv k jeho stěně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

krakonosh
Příspěvky: 56
Registrován: 27 lis 2011
Bydliště: Trutnov

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od krakonosh »

VW181 píše:
p3p1k píše:procetl sem si skoro cele toto tema a na prvni strance je, ze se schaneji svicky na motor 1200 byli tedy doporucen svicky : BOSH W8AC , BRISK N15 a N17C, NGK B5HS ..... ale chtel bych se zeptat zda muzu dat tyto svicky i do 1600 ?
Jenom pozor, některé 1600 můžou mít mexické hlavy s delším závitem!

delší závit mají všechny mexické hlavy 1,6 ? dnes jsem vytáhl z motoru svíčky NGK B5HS (pěkně zadehtovaný) a mexický hlavy mám... co tam tedy přijde za svíčky ???

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Pětišroub »

Ty cos vyndal pokud je motor seriovy. Odlitky jsou zrejme 043 mexico. Zjistis po sundani ventilvik.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

tomas4
Příspěvky: 244
Registrován: 07 lis 2011
Bydliště: Malé Výkleky okr.pardubice

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od tomas4 »

Zdravim a mam dotaz,co za svicky do busiku 2 litra?mnel sem tam uz dvakrat bosch wr7dc a vzdy vydrzely max tyden,popripade cim by to mohlo byt ze odchazi?odchazi jen ty na prave strane motoru,tedy v prave hlave dekuji

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od lišák »

tomas4 píše:.... vzdy vydrzely max tyden,popripade cim by to mohlo byt ze odchazi?odchazi jen ty na prave strane motoru,tedy v prave hlave dekuji
Na to není jednoznačná odpověď. Co fotka aby měl člověk nějakou představu o tom jak ta odejitá svíčka vypadá. V jakém stavu jsou např. vodítka, kroužky?
Každý celek se skládá z detailů.

tomas4
Příspěvky: 244
Registrován: 07 lis 2011
Bydliště: Malé Výkleky okr.pardubice

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od tomas4 »

krouzky sou nove najeto nic jen co popojizdim v garazi,svicky sou cerny jak blazen a nehazej jiskru,hazej ji jakoby kdyz se nani podivam z vrchu tak mezi porcelanem a sestihranem na a utazeni,jen dodam ze tam je motor z t3 protoze ma kod cu

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od lišák »

Prohlédni si manuál který je http://www.brisk.cz/ke-stazeni a třeba budeš potom chytřejší čím to může být.
Každý celek se skládá z detailů.

tomas4
Příspěvky: 244
Registrován: 07 lis 2011
Bydliště: Malé Výkleky okr.pardubice

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od tomas4 »

kdyz to tak procitam asi odesly protoze mi probijel hlavni kabel od inducky,a hlavne nemam serizeny karburatory,a jak s tim nejezdim ale jen popojizdim 10 metru,kdyz uz u toho sme nevite nekdo naky zakledni serizeni karburatoru?myslim bohatost

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Milosak_1 »

I takhle to může dopadnout, kvůli špatné fajfce. Předpokládám ,že se v tomto případě k diodě dostalo je 50% proudu, zbytek šel na vršek svíčky, vlastně na keramiku, tam to muselo pořádně jiskřit. Vyměněno a ejhle... rázem motor běží pravidelně a po seřízení předstihu, s méně plynu jede líp.

Jinak jsem použil BRISK N15YC
2014-02-14 17.07.22.jpg
2014-02-14 17.07.22.jpg (81.18 KiB) Zobrazeno 10454 x
2014-02-14 15.41.14.jpg
2014-02-14 15.41.14.jpg (123.69 KiB) Zobrazeno 10454 x
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od john »

Chlapci, chcel by som mat Vase starosti.... :D naposledy som mal sviecky von asi pred troma rokmi....ako 5sroub hovori, nedokonala tvorba zmesi / karburator /, nedokonaly system zapalovania, nespravne zostelovana zmes robi Vase problemy...ak chce Milosak spalit maximum zmesi, musi pouzit uplne iny system zapalovania....sviecka sama o sebe to nevyriesi...

Devon Buggy

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Devon Buggy »

Zdravim.
Poradi nekdo jestli nekde existuje tabulka typu svicek na vzduchem chlazene VW dle typu motoru kontra vyrobci jako BOSCh, NGK, Champion atd atd?
Koupil jsem jedny W8 Bosch a jede to na ne jak trakač, koupil jsem teda jine, udajne taky na T1, a ty maji vysunute jiskriste. Na ty to jede lip no moc se mi to taky nepozdava.
Cili zda nekdo vite o tabulce typu svicek na VW aircooled :)

Ted jeste koukam ze kdosi doporucuje ctyrelektrodove WR78G, to uz je uplne asi nesmysl, ne?

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od evinsen »

PC290696.JPG
bosch má takovou celkem logickou tabulku co vysvětluje celé to značení. všechny vzducháče mají tepelnou hodnotu 8. do stabiláků se dávaly sedmičky a odrušené.většinou u vojenských centrál-tedy WR7AC. jinak platí pro 1,2-1,6 W8AC a dvoulitr W8CC(motor CJ) tam je teď v náhradě WR7DC+ . jestli máš hlavy s jiným závitem 10 nebo 12 tak akorát změníš první písmeno.převodové tabulky sice existují ale vzhledem k změnám značení svíček už to není pro staré auta moc přesné. jinak řečeno prase by se v tom vyznalo.
WR78G je taky ekvivalent W8AC nebo odrušené WR8AC. jinak používám Beru Z68(starší značení 145/14 nebo mladší 14-8AU) a to proto že W8AC jsou teď z číny a na odtrhu nějaká desetina je moc nerozhazuje.jinak hodně lidí používá NGK B5HS a Brisky jsem nějaký vyhazoval. ale jinak platí že správná svíčka má zapálit správnou směs ve správnou dobu při správném tlaku

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od Skid »

Nevím kam to prdnout, tak to prdnu sem.
44811206_10215434998141294_2465250492771467264_n.jpg
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

corona
Příspěvky: 48
Registrován: 11 říj 2017

Re: Jaké použít svíčky

Příspěvek od corona »

Ahoj, chtěl jsem si vyměnit svíčky na 1300 z roku 1970.

S klíčem, který mám se ale nemůžu dostat na svíčky blíže ke mně. Překáží mi tam trubky sání kterré přivádí palivovou směs do hlav. Přes tu trubku tam nemohu nasadit klíč.

Prosím Vás, existuje nějaký klíč, který se tam dostanu a svíčku vyšroubuju?
Pokud ne, tak musí celé ty trubky ven. patří tam vůbec tyto? Na druhém autě nejsou a ke svíčkám se jde dostat jednodušeji.
Fotky v příloze, je tam vidět jak je kabel k fajfce obtočen okolo té sací roury.
IMG_0505.JPG
IMG_0505.JPG (351.3 KiB) Zobrazeno 5738 x
IMG_0504.JPG
Děkuji
Buba Njemacka 1300 z 1970
Buba Chameleon 1200J z 1976

Odpovědět