Odstrojení brouka před lakem-demontáž oken,lišt,čalounění

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

máte někdo zkušenosti s touhletou firmou??
http://www.veteran-calounictvi.cz

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

přímou zkušenost nemám, díky ceně kterou požadovali za ušití střechy na moje auto, ale Rekovi jsou známí jako jedni z nejlepších čalouníků na veteránské scéně.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

jj, dneska jsem viděl i nějaké dílka na vlastní oči. Fakt machři, ale ceny mají docela vysoký.
Jaký čalouníky máte vyzkoušený? Dokázali by udělat něco i s prosezenou sedačkou?
Díky :wink:

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Michal píše:máte někdo zkušenosti s touhletou firmou??
http://www.veteran-calounictvi.cz
Bráchovi robili strechu na Feliciu a spokojnosť preveliká. Cena je síce mierne vyššia, ale robia s dobovo odpovedajúcimi materiálmi a kvalitne. Navyše na tú felíciu to robia podľa originál fabrických výkresov. Takže presnosť nechýba. A k dobru tiež slúži fakt, že boli ochotní strechu zobrať so sebou na dovolenku do Tatier.
Proste - cena zodpovedá výsledku.

ferror
Příspěvky: 15
Registrován: 26 dub 2009

Re: Odstrojení brouka před lakem-demontáž oken,lišt,čalounění

Příspěvek od ferror »

Ahoj, když se tu řeší čalounění, snad bych pro vás měl tip na čalouníka na Pardubicku.
Telefon sem dávt nebudu, ale mailem se zkazit nic nedá : drobektruck.cz(zavinac)seznam.cz

A jak svou činnost popsal on sám:
nabízím opravy čalounění-kůže,koženka,textil-zabývám se čalouničinou na veterány auto-moto

P.S.: neberte to prosím jako komerční inzerát - on ani neví o tom, že na něj takto doporučení dávám :-)
Přílohy
PA160034.JPG
PB250013.JPG
Jednou přijde den. Velký slavný den. A v ten den budu mít motor vzadu a chlazený vzduchem. Já se dočkám...

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Odstrojení brouka před lakem-demontáž oken,lišt,čalouněn

Příspěvek od loufes »

Nemá náhodou někdo foto,v jakým pořadí se nastrojují dveře na brouka? Myslím tím to starší provedení,kde stahovací sklo dveří drží na dvou bodech.Nějak jsem se při montáži mechanismu stahování skla do dveří zaseknul a nemůžu se hnout z místa.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Odstrojení brouka před lakem-demontáž oken,lišt,čalouněn

Příspěvek od loufes »

Tak foto by být ani nemuselo,ale potřeboval bych jenom vědět, v jakým pořadí se nastrojují dveře,mám ten starší typ stahování okna,sklo drží na dvou bodech a nějak to tam nejde..... #-o
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Odstrojení brouka před lakem-demontáž oken,lišt,čalouněn

Příspěvek od Herbie »

Musi to tam jit :)

- nedriv trojuhelníček (cigár okýnko)
- pak lišty a sametky
- vodící lišta okna se sametkou na straně u zámku, ale nechat volnou spodní část, nešroubovat aby šla vyklonit směrem k zámku
- pak celý mechanismus stahovani i s oknem spodem nasunout

akorat co se tak pamatuju drobnou fintu
musi se trubicka mechanismu stahovani okna (o oblasti co je ovládání stahování) prostrcit mezi spodni castí listy vedouci okno po strane cigár okýnka a plechem dveří
tzn nesmís tam mít trojuhelníček přisroubovaný nepevno, alespon ne temi srouby M6 co jsou dole ve dveřích

- pak prisroubovat cigarokýnko napevno
- prisroubovat vodící lištu na straně zámku
a už to frčí
... a vůbec !

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Odstrojení brouka před lakem-demontáž oken,lišt,čalouněn

Příspěvek od loufes »

Aháá,právě že už jsem měl to cigár okýnko přišroubovaný napevno a ten celej mechanizmus mi vadil v montáži právě v tom místě kde vyčuhuje uvnitř dveří ten chromovej bazmek cigár okýnka...Když jsem to tenkrát asi před cca 3-mi lety rozebíral,tak by mě ani ve snu nenapadlo,že se s tím právě při montáži budu tak neuvěřitelně párat...Díky za radu
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Odstrojení brouka před lakem-demontáž oken,lišt,čalouněn

Příspěvek od loufes »

Tak že vše namontováno a funguje tak jak má a děkuji Herbiemu za radu,ale tady si ho troufám trochu poopravit: větračka,nebo-li cigár okýnko se musí montovat až nakonec,protože když už by byla namontovaná,tak mezi vodící lištu větračky a plech dveří by nedostal tu trubičku stahovacího mechanismu ani David Cooperfield ani náhodou.Tak že nejdříve namontujeme do dveří ten stahovací mechanismus bez skla,potom vnější ozdobnou lištu,potom vnitřní lištu,potom sametku,potom z vrchu opatrně nasuneme sklo a dole přišroubujeme 4- šrouby a sklo stáhneme co nejvíce dolů a nakonec namontujeme větračku,aby tam šla,tak musíme nechat na konci roh sametky uhnutý směrem dolů,aby jsme mohli začroubovat vrchní šroubek pro upevnění větračky.Nakonec nacvakneme zbytek sametky do upevnovacího plíšku a je to......
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Odstrojení brouka před lakem-demontáž oken,lišt,čalouněn

Příspěvek od Herbie »

no a vidís, ja to dam v pohodě dostal i s oknem i když byla větračka usazená :)
i když teda na ročníku 67-68

možná jsou nějaký rozdíly ve dveřích
... a vůbec !

Odpovědět